Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το hicare μου βγάζει ότι δεν έχω αναβάθμιση.

Το custom μου τι είναι;

EVA-L09 > model

Cxxx > custom (πχ C432)

Bxxx > firmware version (πχ Β380)

 

πχ. > EVA-L09 C432B380

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι δυνατόν. Πρέπει να σου έχει έρθει και ΟΤΑ ειδοποίηση για αναβάθμιση.

 

Αλλά και μέσω του hi-care πρέπει να σου βγάζει. Που πηγαίνεις στο hi-care (μενου) και λες οτι δεν σου βγάζει τιποτα?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Hi care>Υπηρεσία>Όσοι απέκτησαν έγκυρα την ενημέρωση....

Εκεί μετά βγάζει "Ενημέρωση έκδοσης" και από κάτω, "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις"

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Σωστά πας. Είναι πολύ περίεργο το οτι δεν σου βγάζει ούτε το hi-care. Είναι σίγουρα το EVA-L09 το κινητό σου?

 

Το ΟΤΑ εντάξει να το καταλάβω γιατί μπορεί να μην σου βγάλει για αναβάθμιση, το hi-care όμως θα έπρεπε.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

L09 είναι όντως

 

Και σε μένα φαίνεται περίεργο...

Να τους πάρω κάνα τηλ στη huawei μπας και έχουν κάποια ιδέα;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

L09 είναι όντως

 

Και σε μένα φαίνεται περίεργο...

Να τους πάρω κάνα τηλ στη huawei μπας και έχουν κάποια ιδέα;

 

Λογαρισμό στην Huawei έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Την Β180 πως την πέρασες? Με ΟΤΑ ή με το dload? Μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά, δηλαδή.

 

Περίεργα πράγματα! Το hi-care θα έπρεπε να σου δίνει αναβάθμιση.

Μήπως έχει κολλήσει τίποτα και δεν την βγάζει. Πόσο εύκολο ή δύσκολο σου είναι το factory reset?

 

Sent from my LG G2, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει γίνει root.

Έκανα factory reset και πάλι τα ίδια.

Είδα επίσης ότι αν πάω Ενημέρωση συστήματος>μενού>λήψη του τελευταίου πλήρες πακέτου μου βγάζει να κατεβάσω την 182 full. Την έχω κατεβάσει 2 φορές αλλά στο reboot που πάει να την εγκαταστήσει, σταματάει και λέει ότι απέτυχε....

Μύλος

http://imgur.com/a/qheOL

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει γίνει root.

Έκανα factory reset και πάλι τα ίδια.

Είδα επίσης ότι αν πάω Ενημέρωση συστήματος>μενού>λήψη του τελευταίου πλήρες πακέτου μου βγάζει να κατεβάσω την 182 full. Την έχω κατεβάσει 2 φορές αλλά στο reboot που πάει να την εγκαταστήσει, σταματάει και λέει ότι απέτυχε....

Μύλος

http://imgur.com/a/qheOL

 

Μου κάνει όντως εντύπωση. Μήπως να μιλήσεις με Huawei...διαφορετικά η επόμενη λύση όπως το βλέπω εγώ, είναι χειροκίνητη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους,

Για clean debrand

έκανα όλα τα βήματα έως το 13, το fastboot όμως το έκανα μέσα από το srk root γιατί μετά το vol- και usb σύνδεση δεν έβλεπε τη συσκευή, δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει σε κάτι.

Έχω περάσει το OEM info file χύμα στην SD card, όπως είναι zip.

Δεν μπορώ να το δω από το twrp και να το φλασάρω. Από ποιο μενού του twrp το κάνω?

Τώρα το τηλέφωνο δουλεύει με την C900

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους,

Για clean debrand

έκανα όλα τα βήματα έως το 13, το fastboot όμως το έκανα μέσα από το srk root γιατί μετά το vol- και usb σύνδεση δεν έβλεπε τη συσκευή, δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει σε κάτι.

Έχω περάσει το OEM info file χύμα στην SD card, όπως είναι zip.

Δεν μπορώ να το δω από το twrp και να το φλασάρω. Από ποιο μενού του twrp το κάνω?

Τώρα το τηλέφωνο δουλεύει με την C900

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Αν και σου απάντησα στο πμ, δεν μου έγραψες ότι γράφεις εδώ.

Όχι βέβαια ότι καταλαβαίνω τι έννοείς σ' αυτό που έχω με κόκκινο. Εν ολίγις, σε ποιο step διαφοροποιήθηκες και τι ακριβώς έκανες αντί γι' αυτά που λέει ο οδηγός. Θα πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος.

 

Το zip, είναι περίεργο που δεν στο βλέπει το twrp. Μήπως δεν έχει κατέβει σωστά? Το κάνεις install όπως οποιοδήποτε package.

Έτρεξες το root checker, σου λέει ότι είσαι ρουταρισμένος κανονικά?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Όχι δεν έχει γίνει root.

Έκανα factory reset και πάλι τα ίδια.

Είδα επίσης ότι αν πάω Ενημέρωση συστήματος>μενού>λήψη του τελευταίου πλήρες πακέτου μου βγάζει να κατεβάσω την 182 full. Την έχω κατεβάσει 2 φορές αλλά στο reboot που πάει να την εγκαταστήσει, σταματάει και λέει ότι απέτυχε....

Μύλος

http://imgur.com/a/qheOL

 

Ωπ, να 'μαστε λοιπόν!!! Γι' αυτό δεν σου βγάζει την 7.

Πέρνα πρώτα την 182 (google it και θα την βρεις άνετα) και στην συνέχεια θα σου βγάλει και την 378.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει γίνει root.

Έκανα factory reset και πάλι τα ίδια.

Είδα επίσης ότι αν πάω Ενημέρωση συστήματος>μενού>λήψη του τελευταίου πλήρες πακέτου μου βγάζει να κατεβάσω την 182 full. Την έχω κατεβάσει 2 φορές αλλά στο reboot που πάει να την εγκαταστήσει, σταματάει και λέει ότι απέτυχε....

Μύλος

http://imgur.com/a/qheOL

 

Έγινε το ίδιο ακριβώς και με μένα, τελικά πέρασα το Firmware Finder κατέβασα απο εκεί την 182 η οποία έγινε κανονικά update. Μόλις έκανε boot στην 182 μου έβγαλε ειδοποίηση για OTA σε Nougat το οποίο και περάστηκε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα με τη Nougat όλα καλά, το θέμα με τη μη σύνδεση στο internet όταν έβγαινε εκτός wifi το οποίο μου έκανε συχνά, δεν το έχει ξανακάνει (3 μέρες τώρα), μία μικρή καθυστέρηση έχει ο αισθητήρας αποτυπώματος χωρίς να είναι ενοχλητικό.

Η πορεία θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και λίγες μέρες.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι η αναβάθμιση L09C432B182 την οποία μου προτείνει να βάλω.

Είναι η Nougat ή είναι κάτι άλλο;

 

Έχω την L09C432B170 :)

 

Να κάνω την αναβάθμιση; :O

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις. Αμέσως μετά θα σου βγάλει την Β378 που είναι το μαντολάτο.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις. Αμέσως μετά θα σου βγάλει την Β378 που είναι το μαντολάτο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Την έβαλα, όλα καλά...

 

Την Nougat να την βάλω αμέσως ή να περιμένουμε να δούμε το feedback από την εμπειρία χρήσης;:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσο το ειχα χωρις sim και sd card δε μου βγαζε αναβαθμιση οταν εβαλα εβγαλε.

 

Υ.Γ. (Παιδια καμια θηκη αν εχει κανεις απλη τελειος εδω απο αθηνα φτηνη να την βαλω μεχρι να ρθουν απο ebay να μου στειλει ενα πμ θα τα δωσω και τα λεφτα που κοστιζει)

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε μία θήκη (πουγκί) από γυαλιά ηλίου μία χαρά κάνει δουλειά. Αλλιώς η αυθεντική έχει γύρω στα 20€ εγώ αυτήν έχω με το τζαμάκι και είναι πολύ καλή. Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λειτουργία "ευρέως διαφράγματος" υπήρχε και πριν στην καταγραφή video;; Εγώ μόλις πρόσφατα το ανακάλυψα πάντως.. νόμιζα πως υπήρχε μόνο για τις φωτογραφίες τόσο καιρό. lol :blink:
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε μία θήκη (πουγκί) από γυαλιά ηλίου μία χαρά κάνει δουλειά. Αλλιώς η αυθεντική έχει γύρω στα 20€ εγώ αυτήν έχω με το τζαμάκι και είναι πολύ καλή.

 

Έχεις παρατηρήσει κι εσύ μετά την αναβάθμιση, ότι η λειτουργία από το τζαμάκι έχει χειροτερέψει?

Πέρα από τη μείωση της φωτεινότητας-που δεν φαίνεται τίποτα, αργεί να εμφανίσει τις κλήσεις και τρώει ψιλοσκαλοματάκια στο άνοιγμα-κλείσιμο της οθόνης, ανοιγοκλείνοντας τη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...