Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς bricked.

Είναι το τηλέφωνο που για κάποιο λόγο είτε software ειται hardware δεν μπορεί να κάνει boot και να ανοίξει κολλάει συνήθως στο logo της εκάστοτε εταιρείας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολαει εννοεις οταν παμε να βαλουμε αλλη rom; Και πως καταλαβαίνουμε την συσκευη αν ειναι bricked

 

 

Όχι,για να μη σε μπερδεύω... οι Rom που εχουν βγει για το P9 μας,περνάνε κανονικά και άφοβα.

Bricked συσκευή (τούβλο δηλαδή) ονομάζουμε μια συσκευή που δεν ανοίγει επειδή περάσαμε λάθος Rom (σε μας μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο) ή το " πειράξαμε" σε θέματα λειτουργικού συστήματος..ξεκλειδωσαμε το bootloader,περάσαμε άλλο recovery το ρουτάραμε και ούτω κάθε εξής.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει πια ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που πρέπει να έχει το P9. Και ποια είναι η καλύτερη rom που μπορούμε να περάσουμε στο κινητό το οποίο είναι αγορασμένο από την cosmote??? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει πια ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που πρέπει να έχει το P9. Και ποια είναι η καλύτερη rom που μπορούμε να περάσουμε στο κινητό το οποίο είναι αγορασμένο από την cosmote??? Ευχαριστώ.

 

 

Τελευταία ειναι για το EVA-L09 η C432B166 .

Εαν κάνεις τα updates δεν θα δείς και τεράστιες διαφορές.Σου προτείνω να μείνεις στην τελευταία ΟΤΑ που θα σου δώσει.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ειναι για το EVA-L09 η C432B166 .

Εαν κάνεις τα updates δεν θα δείς και τεράστιες διαφορές.Σου προτείνω να μείνεις στην τελευταία ΟΤΑ που θα σου δώσει.

 

Η Β170 πρεπει να ειναι η τελευταια για εμενα μου ηρθε πριν μια βδομαδα περιπου. Ελληνικο απο μιντια.

Link to comment
Share on other sites

Η Β170 πρεπει να ειναι η τελευταια για εμενα μου ηρθε πριν μια βδομαδα περιπου. Ελληνικο απο μιντια.

 

 

Περίφημα έχεις την τελευταία ρομ που τρέχει και παγκόσμια.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα rom της vodafone γιατι περασα σαν τελευταια την B136(EVA-C900B136); Και δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ακομα;

Ποια η διαφορα EVA-L09C185B170 με EVA-L09C150B170

Edited by KALTS
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα rom της vodafone γιατι περασα σαν τελευταια την B136(EVA-C900B136); Και δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ακομα;

Ποια η διαφορα EVA-L09C185B170 με EVA-L09C150B170

Ειναι branded κ εκει υπαρχουν αρκετα αναπαντητα...παιζει ρολο η βοντα κ η καθε βοντα σε συνεργασια με την huawei...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα rom της vodafone γιατι περασα σαν τελευταια την B136(EVA-C900B136); Και δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ακομα;

Ποια η διαφορα EVA-L09C185B170 με EVA-L09C150B170

Ειναι branded κ εκει υπαρχουν αρκετα αναπαντητα...παιζει ρολο η βοντα κ η καθε βοντα σε συνεργασια με την huawei...

Αν παραμένει branded άστα ραψτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα rom της vodafone γιατι περασα σαν τελευταια την B136(EVA-C900B136); Και δεν μου εχει ερθει αναβαθμιση ακομα;

Ποια η διαφορα EVA-L09C185B170 με EVA-L09C150B170

 

 

Το cxxx δηλώνει το region δηλαδή c432 -c10 Europe...c185 middle east νομίζω και ούτε κάθε εξής.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βγάλω την cosmote και να κάνω τις αναβαθμίσεις υπάρχει κάποιος οδηγός;;;; Τι γίνεται με την εγγύηση, επανέρχεται;;;;

 

Γιατί, της Cosmote είναι branded? :confused:

Τι version firmware σου λέει? Το Ρ8 πού είχα αγοράσει παλιότερα ήταν τελείως unbranded.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο region πρεπει να εχουμε;

 

C432 ή C10....Εγώ πάντως έχω την C636B168 που θεωρώ πως έχει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας για το EVA-L19.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βγάλω την cosmote και να κάνω τις αναβαθμίσεις υπάρχει κάποιος οδηγός;;;; Τι γίνεται με την εγγύηση, επανέρχεται;;;;

 

Σορρυ για την διπλη καταχώρηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί, της Cosmote είναι branded? :confused:

Τι version firmware σου λέει? Το Ρ8 πού είχα αγοράσει παλιότερα ήταν τελείως unbranded.

 

Κωδικος μοντέλου EVA-L09

Αριθμός έκδοσης EVA-L09 C150B140

 

όταν ανοίγει το κινητό βγάζει το σημα της cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Ναι. Είναι branded. Το c432 είναι το native για την Ελλάδα!

 

PS: Στο xda διάβασα κάτι για υupdate διαθέσιμο στο c150b150. Το τσεκαρες?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Ναι. Είναι branded. Το c432 είναι το native για την Ελλάδα!

 

PS: Στο xda διάβασα κάτι για υupdate διαθέσιμο στο c150b150. Το τσεκαρες?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχει αναρτηθεί και η EVA-L09 C150B170.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update δηλαδή?

Εγώ βρήκα εδώ https://www.hidrive.strato.com/lnk/cJljFkPc την c432b167 full rom για debranding. Ειναι γύρω στο 1.5 G.

Απο ότι βρήκα, την c150bxxx την δίνει η T-moblile. Γι' αυτό η Cosmote το έχει με αυτή την Ρομ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update δηλαδή?

Εγώ βρήκα εδώ https://www.hidrive.strato.com/lnk/cJljFkPc την c432b167 full rom για debranding. Ειναι γύρω στο 1.5 G.

Απο ότι βρήκα, την c150bxxx την δίνει η T-moblile. Γι' αυτό η Cosmote το έχει με αυτή την Ρομ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από δω...http://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-stock-rom-eva-l19c636b168-t3419586 Τις βρίσκω,μου φαίνεται πως είναι πιο ενημερωμένο:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...