Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root ετοιμο...xposed ετοιμο...γιατι χωρις 2-3 ρουτ εφαρμογες...ουτε καν το σκεφτομαι...οσο για την εγγυηση αν μπαινει ρικοβερι υπαρχει τροπος για να ξανακλειδωθει ο bootloader ...
Εχεις καποιον οδηγο;; Υπαρχει καποια δυστροποια;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aργει και σε εσας να συνδεθει το τηλεφωνο στο wifi, η εχω εγω το προβλημα μονο; Kαι δεν ειναι μονο στου σπιτιου το προβλημα, αλλα σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Root ετοιμο...xposed ετοιμο...γιατι χωρις 2-3 ρουτ εφαρμογες...ουτε καν το σκεφτομαι...οσο για την εγγυηση αν μπαινει ρικοβερι υπαρχει τροπος για να ξανακλειδωθει ο bootloader ...

Το xposed γιατί το έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιον οδηγο;; Υπαρχει καποια δυστροποια;

Έλα ντε.... Οδηγός;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πανω που ημουν ετοιμος να κανω την αγορα ειδα οτι ανεβηκε η τιμη του και δεν υπαρχει το mystic silver,λετε να ξαναπεσει στα 420?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω και εγώ και βέβαια αν μπορεί κάποιος με βοηθάει. Πήρα το p9 και είναι της Vodafone.

Εμένα προσωπικά το ότι φαίνεται το σήμα δεν με ενοχλεί, μιας και είναι μόνο στο άνοιξε κλείσε, αλλά αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα σας, θα αργώ να πάρω αναβαθμίσεις και κάτι τέτοιο είναι μάλλον σωστό, μιας και από ότι διαβάζω, είμαι πιο πίσω σε σχέση με άλλα p9.

Μπορώ να το βγάλω χωρίς να έχω θέμα εγγύησης και αν ναι πως; Αν υπάρχει κάποιος οδηγός...

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το p9 lite δεν υπαρχει επισημο δε μπορω να το βρω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το p9 lite δεν υπαρχει επισημο δε μπορω να το βρω.

Τι ακριβώς εννοείς;

Αν εννοείς θέμα, μια χαρά υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το p9 lite δεν υπαρχει επισημο δε μπορω να το βρω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435848

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το xposed γιατί το έβαλες;

για αλλαγη dpi για αλλαγη εικονιδιων μπαταριας κινητης wifi...για ολα αυτα ..κ πολλα αλλα...το χρησιμοποιω σε ολα τα κινητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις καποιον οδηγο;; Υπαρχει καποια δυστροποια;

 

οδηγο μονο στο xda..ναι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα bootloop...

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγη dpi για αλλαγη εικονιδιων μπαταριας κινητης wifi...για ολα αυτα ..κ πολλα αλλα...το χρησιμοποιω σε ολα τα κινητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οδηγο μονο στο xda..ναι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα bootloop...

Κάνω λάθος η xposed δεν δουλεύει με huawei framework? Και αν δεν κάνω λάθος αναγκαστικά γυρναμε σε aosp like skin? Αν ναι δεν αξίζει γιατί aosp like skin είναι η άσχημια η ίδια (αν κάνω λάθος τότε είναι άκρως ευχάριστο λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το xposed..απλα χρηστες ανεγεραν οτι μετα απο το φλασαρισμα δεν τους λειτουργουσε το app με τα themes ...εμενα δεν μου παρουσιασε κατι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιον οδηγο;; Υπαρχει καποια δυστροποια;

 

 

http://forum.xda-developers.com/p9/how-to/guide-root-huawei-p9-t3367800

και εδώ.. http://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-stock-rom-eva-l19c636b168-t3419586 για όποιον θέλει να κάνει πάρτι (όπως εγώ) με τις Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aργει και σε εσας να συνδεθει το τηλεφωνο στο wifi, η εχω εγω το προβλημα μονο; Kαι δεν ειναι μονο στου σπιτιου το προβλημα, αλλα σε ολα.

 

 

 

Με το EVA-L19 μου όποια Rom και να πέρασα δεν είχα ποτέ θέμα με το WiFi. φίλε μου.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα. Το θέμα είναι για συζητήσεις που αφορούν την συσκευή και όχι τα μέλη και τις αγγελίες.

Αν κάποιος παρατηρήσει κάτι το οποίο παραβαίνει τους όρους χρήσης ενημερώνει κάποιον από την ομάδα διαχείρισης για να γίνει έλεγχος.

 

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p9/how-to/guide-root-huawei-p9-t3367800

και εδώ.. http://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-stock-rom-eva-l19c636b168-t3419586 για όποιον θέλει να κάνει πάρτι (όπως εγώ) με τις Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Με το EVA-L19 μου όποια Rom και να πέρασα δεν είχα ποτέ θέμα με το WiFi. φίλε μου.

 

Εγώ έχω EVA-L09. Δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα κ εδω σε wifi καμια αποσυνδεση κ σημα αρκετα δυνατο σε L09

 

Με το που συνδεθεί, είναι τουμπανο. Δεν υπάρχει θέμα. Απλώς αργεί παρά πολυ να μπει. Για σύγκριση, σκεφτείτε ότι το Blackberry Q10, μπαίνει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα απο σήμερα κάτοχος του p9 παρά πολύ ωραίο smartphone... Τέλεια χαρακτηριστικά και κάμερα.. έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή win bank δεν μπορώ να ενεργοποίηση την είσοδο με δακτυλικό αποτύπωμα. Μου βγάζει το μήνυμα να ενεργοποίηση το finger print από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Που είναι αυτή ή ρύθμιση και δεν μπορώ να την βρω.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν καλυτερη ποιοτητα στα ακουστικα για μουσικη τοdolby atmos σε zip μεσω ρικοβερι κ ειστε κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Θέλει όμως twrp.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και το P8 ειναι δύστροπο με τα γυαλιά. Μόνον 2-3 είχαν σωστή εφαρμογή.

Δοκίμασε της Nilkin, το 2.5D Pro+.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Για να μην κάνω κάποιο λάθος...αυτό εννοείς?

https://www.amazon.com/Tempered-Protector-Nillkin-Hardness-Fingerprints/dp/B01ESSVV1G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1471869586&sr=8-1&keywords=nillkin+2.5d+pro+tempered+glass

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω πάρει και εγώ και από εβδομάδα που θα έχω και το κινητό θα το περάσω.

Πάντως έως τώρα, προϊόν της nilkin δεν με έχει απογοητεύσει.

Και στο P8 μου δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το γυαλί. Και σε φίλο που το πρότεινα, ενώ είχε δοκιμάσει διάφορα χωρίς καλό αποτέλεσμα, από τότε που το πέρασε απλά δεν ξανασχολιθηκε.

Πιστεύω ότι και στο Ρ9 δεν θα έχουμε πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...