Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν έρχεται και η κεραμική έκδοση με τα 64

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διορθώθηκε η αυτόματη φωτεινότητα και η εξοικονόμηση ενέργειας επίσης ... :D

με την τελευταια αναβαθση μηπως μπορούμε να κρυβουμε και την μπαρα του μενου??

Link to comment
Share on other sites

449€ για λίγες μέρες σε μεγάλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης (Ελληνική εγγύηση)

 

Ποιό? Μυστικό είναι? :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να ενεργοποιήσω στο κινητό το login με δακτυλικό αποτύπωμα στο app της Winbank? Δε βρίσκω τρόπο...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα καποια themes και μου αλλαξαν το system font μ ενα απαισιο font!

Εβαλα ξανα το default theme και αλλα πολλα, αλλα το font δεν αλλαζει... ξερει κανεις πως γινεται να επανερθει στο αρχικο ή καποιο αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!

 

πως απενεργοποιω την γρηγορη φορτιση??

 

ευχαριστω

 

Μην σκας! Φόρτιζε με μικρότερο φορτιστή. Οι παλαιότεροι ήταν 1Α max, οπότε μια χαρά.

Πάρε και ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/7558268/Soultronic-micro-USB-male-Type-C-micro-USB-female-89593.html

και ξεμπέρδεψες. Βάζεις ότι φορτιστή θέλεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει να πέσει η τιμή του, το παρακολουθώ τόσο καιρό και είναι στα 446 ;)

 

κάτω από τα 440 θα αργήσει να πέσει

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

κάτω από τα 440 θα αργήσει να πέσει

 

Κρίμα, έλεγα τώρα που έδινε η Vodafone έστω και αυτά τα λίγα τεμάχια που είχε στα 449 και τα σκρουτζομαγαζα παίζουν πάντα πιο κάτω, θα έπεφτε

Link to comment
Share on other sites

Μην σκας! Φόρτιζε με μικρότερο φορτιστή. Οι παλαιότεροι ήταν 1Α max, οπότε μια χαρά.

Πάρε και ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/7558268/Soultronic-micro-USB-male-Type-C-micro-USB-female-89593.html

και ξεμπέρδεψες. Βάζεις ότι φορτιστή θέλεις.

Huawei είναι ιδιοτροπα ότι αφορά φορτιστές, αν δεν είναι πιστοπιιμενος για huawei όσα a και να δίνει συσκευή μπαίνει σε safe mode και τραβάει 0.5 max

Αυτό έχει και δεύτερο μειονέκτημα, όλα τα powerbank σχεδόν το φορτιζουβ σαν χελώνα

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Και έτσι να είναι εμένα δεν με χαλάει καθόλου. Είμαι του overnight charging!

Θα δείξει όμως. Τώρα φορτίζω με έναν Huawei 1A και ένα καλό καλώδιο golf. Πήρα και έναν καλό converter Micro USB 》USB C και θα δω πως θα πάει στο 9αρι.

Και εγώ δεν γουστάρω τα fast charging. Κάνεις σεχ με την μπαταρία. Δεν λέει!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Huawei είναι ιδιοτροπα ότι αφορά φορτιστές, αν δεν είναι πιστοπιιμενος για huawei όσα a και να δίνει συσκευή μπαίνει σε safe mode και τραβάει 0.5 max

Αυτό έχει και δεύτερο μειονέκτημα, όλα τα powerbank σχεδόν το φορτιζουβ σαν χελώνα

 

Κάνεις λάθος. Έχω και το Ρ8 και το Ρ9 και τα φορτίζω από power bank στα 2.1 Α και δεν έχω πρόβλημα χρόνου φόρτισης. Ενδεικτικά αναφέρω για το Ρ8 στο 50% της μπαταρίας μέσα σε μία ώρα έχω πιάσει το 90%.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Έχω και το Ρ8 και το Ρ9 και τα φορτίζω από power bank στα 2.1 Α και δεν έχω πρόβλημα χρόνου φόρτισης. Ενδεικτικά αναφέρω για το Ρ8 στο 50% της μπαταρίας μέσα σε μία ώρα έχω πιάσει το 90%.

Καποια συμβατά είμαι

Εγώ που δοκίμασα ένα guardian και ένα xiaomi ούτε στο p8 ούτε στο p8 ούτε στο mate 8 πάνω από 500 mha δεν και πήρα μαμά power bank της Hua δίνει και στα 3 1.2 a

 

Με τα άλλα που προανέφερα 4 ώρες περίπου φορτιζε (από 20%)

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε τώρα! Το Ρ8 έχει fast charging? Πως τραβούσε 2.1Α?

Το max που το έχω δει να τραβάει είναι 1.1 - 1.2Α με 2Αμπερο φορτιστή και πολύ ποιοτικό καλώδιο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε τώρα! Το Ρ8 έχει fast charging? Πως τραβούσε 2.1Α?

Το max που το έχω δει να τραβάει είναι 1.1 - 1.2Α με 2Αμπερο φορτιστή και πολύ ποιοτικό καλώδιο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Sorry από απροσεξια έγραψα, 1.2 ήθελα να πω απλά ελάχιστους φορτιστές υποστηρίζει, τους περισσότερους τους ρίχνει στα 0.5

Link to comment
Share on other sites

Καθηστε τώρα! Το Ρ8 έχει fast charging? Πως τραβούσε 2.1Α?

Το max που το έχω δει να τραβάει είναι 1.1 - 1.2Α με 2Αμπερο φορτιστή και πολύ ποιοτικό καλώδιο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Από το πρωί στις 7:00 με φόρτιση στο 100% έως τις 14:00 με 45-50% (πολλές κλήσεις εισερχόμενες και εξερχόμενες περίπου 2 ώρες). Στις 14:00 το φορτίζω με power bank για μια ώρα (φεύγω από το γραφείο) φτάνει στο 90%. Το κάνω κάθε μέρα σχεδόν.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα για το EVA-L19 στο xda αυτούσιες τις παρακάτω Rom ..http://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-stock-rom-eva-l19c636b168-t3419586 Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους...

Πέρασα στο L09 μου την B136, ολα καλα με ενα ομως πρόβλημα οταν ανοίγω το theme store τα μονα θεματα που βλέπω ειναι τα pre installed θέματα ,δεν υπάρχουν δηλαδή στο theme store τα υπόλοιπα θέματα, ουσιαστικά δεν υπάρχει μαγαζί .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους...

Πέρασα στο L09 μου την B136, ολα καλα με ενα ομως πρόβλημα οταν ανοίγω το theme store τα μονα θεματα που βλέπω ειναι τα pre installed θέματα ,δεν υπάρχουν δηλαδή στο theme store τα υπόλοιπα θέματα, ουσιαστικά δεν υπάρχει μαγαζί .

Κάποια φάση φορτώνουν (αν δεν κάνω λάθος το ίδιο κάνει σε όλα τα hua, σε μένα θυμάμαι μετά από 3 μέρες που το ξανά άνοιξα πήρε μπρος)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια φάση φορτώνουν (αν δεν κάνω λάθος το ίδιο κάνει σε όλα τα hua, σε μένα θυμάμαι μετά από 3 μέρες που το ξανά άνοιξα πήρε μπρος)

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το κινητό μου ήταν Vodafone branded C02 και πέρασα την EU international C900....για L09 και τα 2 φυσικά.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι το κινητό μου ήταν Vodafone branded C02 και πέρασα την EU international C900....για L09 και τα 2 φυσικά.

Ωχ πως έκανες debrand? Γιατί clean debrand δεν είχα βρει (cust έλειπε)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα άλλη official rom με άλλο cust.

Cust το πέρασες ξεχωριστά? Δλδ πρώτα ων rom (συνήθως βγάζει αποτυχία αν και την περνάει (απλα χάος μέσα) μετά cust μετά factory reset μετά πάλι rom

 

Καλού κακού δώσε link

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p9/development/stock-rom-dload-file-p9-eva-l09-b136-t3382818

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...