Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, μια ερωτηση ..

Η ποιοτητα του ηχου μεσω ακουστικων πως ειναι ;; Στα χαρακτηριστικα βλεπω οτι γραφει ΄24-bit/192kHz audio΄και το ιδιο βλεπω και στο Htc10 το οποιο εχω ακουσει εχει τελειο ηχο απο τα ακουστικα,αρα το ιδιο ισχυει και για το p9 ;;;

 

ΜΕ λιγα λογια οπου βλεπω ΄24-bit/192kHz audio΄ σημαινει και καλη ποιοτητα ηχου;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση ..

Η ποιοτητα του ηχου μεσω ακουστικων πως ειναι ;; Στα χαρακτηριστικα βλεπω οτι γραφει ΄24-bit/192kHz audio΄και το ιδιο βλεπω και στο Htc10 το οποιο εχω ακουσει εχει τελειο ηχο απο τα ακουστικα,αρα το ιδιο ισχυει και για το p9 ;;;

 

ΜΕ λιγα λογια οπου βλεπω ΄24-bit/192kHz audio΄ σημαινει και καλη ποιοτητα ηχου;;;

 

ναι καλη ειναι αλλα θελεις και βαρβατα ακουστικα για να δεις διαφορα σε αυτα που αναφερονται

 

πχ εγω εχω αυτά τα δυο (Τα hua πολυ πρόσφατα τα πηρα για το iphone 6s και τα αλλα τα εχω ενα χρόνο και)

https://www.skroutz.gr/s/9463040/Huawei-AM-180.html

https://www.skroutz.gr/s/6349635/Sennheiser-Momentum-In-Ear-Samsung-Galaxy.html

Link to comment
Share on other sites

ναι καλη ειναι αλλα θελεις και βαρβατα ακουστικα για να δεις διαφορα σε αυτα που αναφερονται

 

πχ εγω εχω αυτά τα δυο (Τα hua πολυ πρόσφατα τα πηρα για το iphone 6s και τα αλλα τα εχω ενα χρόνο και)

https://www.skroutz.gr/s/9463040/Huawei-AM-180.html

https://www.skroutz.gr/s/6349635/Sennheiser-Momentum-In-Ear-Samsung-Galaxy.html

Φιλε μου ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !!

Ναι προφανως θα θελει και βαρβατα ακουστικα,εχεις δικιο..Γιαυτο ρωταω, γιατι αν ειναι να δωσω ενα σεβαστο ποσο για καλα ακουστικα,τουλαχιστον να εχω συσκευη που να μπορει να τα αναδειξει και οχι να χρειαζονται ενισχυτη ..

 

Τα Sennheiser τα προτεινεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !!

Ναι προφανως θα θελει και βαρβατα ακουστικα,εχεις δικιο..Γιαυτο ρωταω, γιατι αν ειναι να δωσω ενα σεβαστο ποσο για καλα ακουστικα,τουλαχιστον να εχω συσκευη που να μπορει να τα αναδειξει και οχι να χρειαζονται ενισχυτη ..

 

Τα Sennheiser τα προτεινεις ;;;

 

τα shen με βολεψαν πολυ (ποοι πολυ τα ειχα στο 6s) τωρα θα τα βαλω στο hua γιατι με βολεβει το μεγεθος τους

 

χαμενα δεν θα παεν παντος να ξερες

 

προφανώς οτι τραγούδια βαλεις θα πρέπει να είναι σε flac αλλιώς διαφορά δεν θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το flac δεν το ηξερα,θα το κοιταξω γιατι δεν ειμαι και γνωστης ..

Σταματαω γιατί μαλλον ειμαι off topic. Και παλι ευχαριστω φιλε :)

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή sms!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είσαι offtopic? Για feature του κινητού δεν μιλάμε?

 

Σαν λίγο πιο οικονομικά και με πολύ καλή ποιότητα ήχου θα σου πρότεινα και αυτά:

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=7272

Στην έκδοση Quincy Jones.

Τα πήρα στον γιο μου που του έχω δώσει το Ρ8 και είναι E Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α !!!!

Έπαθα πλάκα όταν τα άκουσα. Τρομερές μεσαίες! Τρομερές φωνές!

Τα έβαλα στο SONY MP4 μου και δεν πίστευα τι άκουγα!!:blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είσαι offtopic? Για feature του κινητού δεν μιλάμε?

 

Σαν λίγο πιο οικονομικά και με πολύ καλή ποιότητα ήχου θα σου πρότεινα και αυτά:

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=7272

Στην έκδοση Quincy Jones.

Τα πήρα στον γιο μου που του έχω δώσει το Ρ8 και είναι E Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α !!!!

Έπαθα πλάκα όταν τα άκουσα. Τρομερές μεσαίες! Τρομερές φωνές!

Τα έβαλα στο SONY MP4 μου και δεν πίστευα τι άκουγα!!:blink:

 

μηπος καπου εχεις τα χαρακτηριστικά τους? (κουτακι πχ) θελω να δω τι αντιταση εχουν κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Το έχω στο γραφείο (λόγω παντόφλας, you know)!

Θα το δω την Δευτέρα.

Επειδή ξέρω τι ψαχνεις, δεν είναι υψηλής εμπεδισης.

Είναι high sensitivity βέβαια, με πολύ όμορφες μεσαίες, αλλά νορμάλ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω, η leather case της huawei σαν αυτη που εχουν τα iPhone 6-6s, ειναι διαθεσιμη μονο για το P9 Plus, η και για το P9; Δεν βγαζω ακρη, και μου αρεσει πολυ η συγκεκριμενη. Ειχα την δερματινη της Apple παλια με το 6ρι και δεν την αλλαζα με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειμσι οφ τοπικ αλλα επειδη ειναι ενοχλητικο..υπαρχει τροπος απενεργοποιηση του nfc οταν κανουμε επαννεκινηση κινητου?ενω το εχω οφ οταν επαννεκινω...γινετε on
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειμσι οφ τοπικ αλλα επειδη ειναι ενοχλητικο..υπαρχει τροπος απενεργοποιηση του nfc οταν κανουμε επαννεκινηση κινητου?ενω το εχω οφ οταν επαννεκινω...γινετε on

περίεργο...σε μένα με τη τελευταία Β166 δεν αντιμετωπίζει αυτό το θέμα και παραμένει κλειστό.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , νομίζω αρκετά καλή ή μπαταρία του.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/4bb66ff61724ce4e0718287af358f5c1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/97d1fd7420318225b8f4d45437285d14.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/3e259a946c0a3bad25c8645807b2f83f.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φοράει κάποιος tempered glass (έστω και αυτά τα άθλια που κυκλοφορούν λόγω εφαρμογής) να μου πει αν έχει θέμα με το touch της οθόνης πριν το ξήλωσω άδικα;

Μερικές φορές δεν "ακούει" τόσο καλά και ιδίως με το Swype πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ (Έχω δοκιμάσει διαφορά πληκτρολόγια αλλά πάλι τα ίδια).

 

Προς ενημέρωση, το tempered glass της X-one είναι επίσης ''χάλι''...Δε καλύπτει όλη την οθόνη και αφήνει και αέρα περιμετρικά.

Διάβασα καλά λόγια αυτό. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φοράει κάποιος tempered glass (έστω και αυτά τα άθλια που κυκλοφορούν λόγω εφαρμογής) να μου πει αν έχει θέμα με το touch της οθόνης πριν το ξήλωσω άδικα;

Μερικές φορές δεν "ακούει" τόσο καλά και ιδίως με το Swype πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ (Έχω δοκιμάσει διαφορά πληκτρολόγια αλλά πάλι τα ίδια).

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλημέρα. Του έχω το ultimate shield χρώματος μαύρου στις άκρες και μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα και ανταποκρινεται σε όλα τα πληκτρολόγια.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Του έχω το ultimate shield χρώματος μαύρου στις άκρες και μέχρι στιγμής λειτουργεί άψογα και ανταποκρινεται σε όλα τα πληκτρολόγια.

Στο s7 edge ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο τη προστασία οθόνης της Ultimate Shield και με έβαλες σε ιδέες να το παραγγείλω. Αν και διαβάζω ένα απο τα 3 σχόλια κάτω απο το προϊόν ότι:

''Good but not sensitive enough

I have used glass protectors for some time now. I needed one for my new phone and Ultimate Shield was recommended to me by a friend. This one is of excellent quality and easy to install. The only problem I have is that it seems to have taken some of the sensitivity away from the screen. It doesn't always take the key press and I have to go back and correct it.''

 

Μάλλον όμως θα ενδώσω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο τη προστασία οθόνης της Ultimate Shield και με έβαλες σε ιδέες να το παραγγείλω. Αν και διαβάζω ένα απο τα 3 σχόλια κάτω απο το προϊόν ότι:

''Good but not sensitive enough

I have used glass protectors for some time now. I needed one for my new phone and Ultimate Shield was recommended to me by a friend. This one is of excellent quality and easy to install. The only problem I have is that it seems to have taken some of the sensitivity away from the screen. It doesn't always take the key press and I have to go back and correct it.''

 

Μάλλον όμως θα ενδώσω.

Ηλια στο xda διάβασα για αυτό το γυαλί και το παραγγειλα -http://www.protectionfilms24.it/articolo/brotect-airglass-premium,-pellicola-in-vetro-per-huawei-p9-2729457.html

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω φαει το κοσμο μηπως ξερει κανεις πως μπορει να δουλεψει το led notification στο viber?σε ολα τα υπολοιπα δουλευει εκτος απο αυτο.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω φαει το κοσμο μηπως ξερει κανεις πως μπορει να δουλεψει το led notification στο viber?σε ολα τα υπολοιπα δουλευει εκτος απο αυτο.ευχαριστω εκ των προτερων.

Μιας και αντιμετωπίζω και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα, διάβασα ότι αυτό παρατηρείται σε πολλές συσκευές με miui.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το mate 8 που είχε γενικά θέμα με τις ειδοποιήσεις και λύθηκε με update.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Ειμαι και εγω κατοχος huaweiP9 εδω και 4μερες μετα απο πολλα χρονια με samsung. Μετα το πρωτο αρχικο σοκ μεχρι να συνηθισω τα νεα δεδομενα λεω οτι ειναι παρα πολυ καλη επιλογη. Θελω μια βοηθεια ομως. Οταν γραφω μηνυμα ενω φαινεται την ωρα που το γραφω οτι ειναι με μικρα γραμματα , το στελνει με κεφαλαια. Ξερει καποιος πως αλλαζει?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Ειμαι και εγω κατοχος huaweiP9 εδω και 4μερες μετα απο πολλα χρονια με samsung. Μετα το πρωτο αρχικο σοκ μεχρι να συνηθισω τα νεα δεδομενα λεω οτι ειναι παρα πολυ καλη επιλογη. Θελω μια βοηθεια ομως. Οταν γραφω μηνυμα ενω φαινεται την ωρα που το γραφω οτι ειναι με μικρα γραμματα , το στελνει με κεφαλαια. Ξερει καποιος πως αλλαζει?

Ευχαριστω πολυ

 

Καλημέρα φίλε μου. Το μετατρέπει σε κεφαλαία για να μπορείς να στέλνεις 160 χαρακτήρες ανα μήνυμα και όχι 70. Παρόλα αυτά, αν θες να στέλνεις και μικρά θα πας στην εφαρμογή Μηνύματα και μετά Μενού - Ρυθμίσεις - Σύνθετες ρυθμίσεις - Βελτιστοποίηση 7-bit kαι θα την απενεργοποιήσεις.

 

Χτες το πήρα και εγώ και είναι τρομερή ποιοτικά συσκευή. Το μόνο μείον εως τώρα είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά.

Επίσης υπάρχει πιο έξυπνος τρόπος να αλλάζει η γλώσσα στο πληκτρολόγιο πέρα από το πατάω παρατεταμένα το space και να επιλέγω από το pop-up μενού;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει το ιδιο πληκτρολόγιο με το Ρ8 σερνεις το δαχτυλο απο το πληκτρο swype (αριστερα) στο πληκτρο space.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάνει και άλλα. Για δοκίμασε αν κάνει κάτι από το πλήκτρο swype έως το 5 ή έως το 123

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...