Jump to content

Eurovision 2005 με την Έλενα Παπαρίζου (ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!)


bel
 Κοινοποίηση

Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?  

204 members have voted

  1. 1. Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?

    • 51
    • 2η - 3η
      59
    • 4η - 6η
      37
    • 7η - 10η
      17
    • 11η - 15η
      5
    • 16η +
      10
    • μου είναι αδιάφορο
      23
    • ΔΞ / ΔΑ
      2


Recommended Posts

Sealover, mipos eisai apo to perivallon tou Mpigali?

 

Oute o Psinakis den ekane etsi gia to Rouva!

 

 

Filika!

 

Εγώ πάλι θα πεθάνω αν μυριστώ ότι είναι ο ίδιος ο Μπίγαλης...

η έστω ξάδερφος του... Λολ ;)

 

Πάντως καλό είναι να ηρεμήσουμε λίγο. Οσο και να υποστηριζουμε κάποιον, αν το κοινό δεν ακούσει και δεν επιλέξει σχολαστικά, δε θα επιλέξει κανέναν Μπίγαλη γιατί έτσι απλά θέλουμε... :rolleyes:

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι θα πεθάνω αν μυριστώ ότι είναι ο ίδιος ο Μπίγαλης...

η έστω ξάδερφος του... Λολ ;)

 

:

 

To skeftika kai egw mplip^ auto! :X

 

Les???

 

:O HGermanou pou einai??

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις ενδιαφερον για τη eurovision που πριν χρονια ακουγαμε τη λεξη και δε ξεραμε τι ειναι.

παντως δαντη δε θελω στη eurovision

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Xα.. :) μακαρι παιδια να τον ειχα δει εστω και απο κοντα αλλα δε μου δοθηκε ακομα τουλαχιστο η ευκαιρια...Οχι απλα ακουω τον Κ.Μπίγαλη απο το 1990(Αιγαίου τα μπλουζ)και πιστεύω στη μουσική του...Η διαφορα με μενα ειναι οτι έχω ακουσει 28δεπτερολεπτα απο το ρεφραιν και μπορω τουλαχιστο να πω και να το στηρίξω...και για να καθησυχάσω καποιους δεν ειμαι απο το περιβαλλον του αλλα δουλέυω σε κάποιο ραδιοφωνο και μπορεσα να το βρω..θα το ακούσετε αυριο για να λυθεί η απορία σας...(αν και δεν απαντήσε καποιος για το πως μπορω να φορτώσω zip 600kb περίπου εδω... :worry: )

 

Οπως και να χει...εννοειται οτι δεν ειμαι εγω αυτος που θα σας πεισει για το τραγουδι το Κωστα Μπιγαλη αλλα το ιδιο το τραγουδι που θα ακούσετε ;) :cool:

 

 

Tα λεμε λοιπον απο αυριο και μετα απο την ακροαση(+θέαση γιατι θα παρουσιαστουν και οπτικα..)και θα συζητησουμε πιο αντικειμενικα πλέον :)

Link to comment
Share on other sites

Α..εγώ θα κάνω ποδαρικό στην μετά-ανακοινωθέντα εποχή?

 

Λοιπόν....

ξεκινάω. Οι έξυπνοι θα καταλάβετε τη θέση μου απο νωρίς. Α ναι. Οσο και αν συμπαθώ ή όχι κάποιους δημιουργούς, θα προσπαθήσω να είμαι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ. ευχαριστώ.

 

Υγ...ΘΑ μιλήσω με τη λογική του "πρώτου ακούσματος", μιας και να γνωρίζετε ότι το 90% που παρακολουθεί το διαγωνισμό παγκοσμίως, ακούει τα τραγούδια εκείνη τη βραδιά.

 

 

1)Δάντης.

 

Σούστα, λύρα και ρυθμός...

Στο πρώτο άκουσμα ξαφνιάζεσαι. Λές "Δεν είναι δυνατόν". Εντυπωσιάζει, κλέβει τις εντυπώσεις με τη μία, δυνατό κουπλέ και καταπληκτική γέφυρα. Είμαι σίγουρος ότι η Παπαρίζου θα το σκίσει στη σκηνή. Αν και θέλει φτιάξιμο. Αρκετή δουλειά μιας και το ρεφρέν είναι πολύ πρόχειρο φτιαγμένο.

 

2)Μπίγαλης.

 

I drove all night? Η Celine τραγουδάει? α όχι...Πως μου φάνηκε??? :p

 

Λοιπόν...ασε μας ρε Μπίγαλη. Ασε μας. Πας και κάνεις europop? Ε καντο πιο πρωτότυπο. Οχι χιλιοακουσμένο φορμάτ. Αν και σας το λέω. Του Μπίγαλη θα πάει πολύ καλά στα charts, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τι θα κάνει τη βραδιά του διαγωνισμού....

 

3)Valentino

 

Οκ? Πως έλεγε Οκ-γιες, οκ γιές, σε είδα στον ύπνο μου πρχθέεεεεεεεες... που έλεγε και ο Μπέζος στους Απαράδεκτους?

Φθήνό, έυκολο και έυπεπτο. Φτιαγμένο για να "κερδίσει" στη Γιουροβίζιον, αλλά δε νομίζω πως θα τα καταφέρει. Το βάζω λίγο μπουζουκάκι και όλοι λένε "Ααααααα ναι η Ελλάδα με το τζατζίκι και το κρασί, ας κερδίσει" , πλέον ΔΕ λειτουργεί.... 3 χρόνια πριν μπορεί.... :X

 

 

4)Σουηδός.

 

Στο πρώτο άκουσμα μου φάνηκε συμπαθητικό. Στο δεύτερο άκουσα το "Here I am" της Sertab με το "wild Dances" της Ruslana. Ακόμα και ο τίτλος παραπέμπει (Lets get wild). Σαφείς επηρροές απο πέρυσι, δεν είναι κακό τραγούδι αλλά κρίμα δεν είναι να πάει ένα κοπιαρισμένο μείγμα παλαιών επιτυχιών?

 

εν ολίγεις...

 

1)Θεωρώ ότι τελικά ΔΕΝ άκουσα ΤΟ κομμάτι.

Περίμενα το απόλυτο track. Κάτι πολύ καλύτερο απο to shake it που ακόμη θεωρώ ένα μετριότατο κομμάτι. Και όμως δε το άκουσα. Και απογοητευτηκα.

2)Με σειρά προτεραιότητας (προσωπική) και παίρνοντας ρίσκο, μιας και ο διαγωνισμός είναι απρόβλεπτος....

 

Δάντης - Σουηδός - Μπίγαλης - βαλεντίνο.

 

 

Εγώ προσωπικά? Θα ψηφίσω Δάντη.

Μόνο που σκέφτομαι τι θα κάνει η Παπαρίζου με αυτό στη σκηνή, με τρώει το χέρι μου. Αν αλλαχθεί και λίγο, είμαι ήδη υπέρ του τραγουδιού αυτού.

 

Αυτά απο προσωπική γνώμη. Και ο καλύτερος (????? ... θα θέλα.... ) ας κερδίσει.... :geek:

:X
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι που τα άκουσα κι εγώ, μου φάνηκε κι εμένα καλύτερο του Δάντη. Ίσως στο δεύτερο άκουσμα βέβαια να αλλάξω γνώμη, αλλά τα άλλα όλο και κάποια παλιότερα μου θύμιζαν...
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Α..εγώ θα κάνω ποδαρικό στην μετά-ανακοινωθέντα εποχή?

 

Λοιπόν....

ξεκινάω. Οι έξυπνοι θα καταλάβετε τη θέση μου απο νωρίς. Α ναι. Οσο και αν συμπαθώ ή όχι κάποιους δημιουργούς, θα προσπαθήσω να είμαι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ. ευχαριστώ.

 

Υγ...ΘΑ μιλήσω με τη λογική του "πρώτου ακούσματος", μιας και να γνωρίζετε ότι το 90% που παρακολουθεί το διαγωνισμό παγκοσμίως, ακούει τα τραγούδια εκείνη τη βραδιά.

 

 

1)Δάντης.

 

Σούστα, λύρα και ρυθμός...

Στο πρώτο άκουσμα ξαφνιάζεσαι. Λές "Δεν είναι δυνατόν". Εντυπωσιάζει, κλέβει τις εντυπώσεις με τη μία, δυνατό κουπλέ και καταπληκτική γέφυρα. Είμαι σίγουρος ότι η Παπαρίζου θα το σκίσει στη σκηνή. Αν και θέλει φτιάξιμο. Αρκετή δουλειά μιας και το ρεφρέν είναι πολύ πρόχειρο φτιαγμένο.

 

2)Μπίγαλης.

 

I drove all night? Η Celine τραγουδάει? α όχι...Πως μου φάνηκε??? :p

 

Λοιπόν...ασε μας ρε Μπίγαλη. Ασε μας. Πας και κάνεις europop? Ε καντο πιο πρωτότυπο. Οχι χιλιοακουσμένο φορμάτ. Αν και σας το λέω. Του Μπίγαλη θα πάει πολύ καλά στα charts, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τι θα κάνει τη βραδιά του διαγωνισμού....

 

3)Valentino

 

Οκ? Πως έλεγε Οκ-γιες, οκ γιές, σε είδα στον ύπνο μου πρχθέεεεεεεεες... που έλεγε και ο Μπέζος στους Απαράδεκτους?

Φθήνό, έυκολο και έυπεπτο. Φτιαγμένο για να "κερδίσει" στη Γιουροβίζιον, αλλά δε νομίζω πως θα τα καταφέρει. Το βάζω λίγο μπουζουκάκι και όλοι λένε "Ααααααα ναι η Ελλάδα με το τζατζίκι και το κρασί, ας κερδίσει" , πλέον ΔΕ λειτουργεί.... 3 χρόνια πριν μπορεί.... :X

 

 

4)Σουηδός.

 

Στο πρώτο άκουσμα μου φάνηκε συμπαθητικό. Στο δεύτερο άκουσα το "Here I am" της Sertab με το "wild Dances" της Ruslana. Ακόμα και ο τίτλος παραπέμπει (Lets get wild). Σαφείς επηρροές απο πέρυσι, δεν είναι κακό τραγούδι αλλά κρίμα δεν είναι να πάει ένα κοπιαρισμένο μείγμα παλαιών επιτυχιών?

 

εν ολίγεις...

 

1)Θεωρώ ότι τελικά ΔΕΝ άκουσα ΤΟ κομμάτι.

Περίμενα το απόλυτο track. Κάτι πολύ καλύτερο απο to shake it που ακόμη θεωρώ ένα μετριότατο κομμάτι. Και όμως δε το άκουσα. Και απογοητευτηκα.

2)Με σειρά προτεραιότητας (προσωπική) και παίρνοντας ρίσκο, μιας και ο διαγωνισμός είναι απρόβλεπτος....

 

Δάντης - Σουηδός - Μπίγαλης - βαλεντίνο.

 

 

Εγώ προσωπικά? Θα ψηφίσω Δάντη.

Μόνο που σκέφτομαι τι θα κάνει η Παπαρίζου με αυτό στη σκηνή, με τρώει το χέρι μου. Αν αλλαχθεί και λίγο, είμαι ήδη υπέρ του τραγουδιού αυτού.

 

Αυτά απο προσωπική γνώμη. Και ο καλύτερος (????? ... θα θέλα.... ) ας κερδίσει.... :geek:

Τα άκουσα και μπορώ να πω οτι με κάλυψες απολύτως, εκτός από τη σειρά προτίμησης:

1. Δάντης (με μεγάλη διαφορά)

2. Βαλεντίνο

3. Μπίγαλης

4. Σουηδός

 

Ειδικά τα 3 κ 4, totally crap...

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε θα δωσει κανεις τιποτα να ακουσουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εκτός από σελιν ντιον που κάνει μπαμ του μπίγαλη μου θυμίζει και ενα τραγούδι των one :blink:

 

+ του δάντη το..."είσαι αμαρτωλή δεν σε θέλω πια " :blink: :confused: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δείχνει στη ΝΕΤ τα τέσσερα τραγούδια.

επειδή όμως ΤΩΡΑ δεν τα δείχνει!! :p δεν τα ανεβάζει κανένας σε χαμηλή ποιότητα να τα ακουσουμε κι εμείς... :ο

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ουτε εγω τρελαθηκα.....

του δαντη καλο....αλλα δεν βρηκα το κομματι που θα κανει το ΜΠΑΜ......

περιμενα πιο πολλα....

για πρωτη εντυπωση παντως....δαντης....

Link to comment
Share on other sites

Samples αλλά και τους στίχους απο τα τραγούδια μπορείτε να κατεβάσετε απο τα παρακάτω link :)

 

My number one

The light in our soul

OK

Let’ s get wild

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Άπο οτι ειπε ο χρηστος θα το αλλάξει κιόλας. Φωνητικά και ήχοι παραπάνω. Αντε, να φτιάξει και λίγο το ρεφρέν.

 

Δαγκωτό Δάντη! Σούστα power : p

:X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ'άρεσε πιο πολύ το τραγούδι του Μπίγαλη, "the light in our soul". Tα άλλα λίγο σε τουρκοτσιφτετέλια μου θύμισαν. :mad: :mad:

Πάντως όταν είχε πάει ο Ρακιντζής, ο Δάντης και ο Μπίγαλης φώναζαν πως δεν θα ξανασχοληθούν με την eurovision! Μπρος στη δόξα τι είναι ο πόνος!!! ;)

Πάντως πρώτοι δεν θα βγούμε :X :X :X και μην μας παραμυθιάζουν.

Ζήτω το clopyright :lol: :lol:

Δεν έχουμε κάτι καινούργιο, λίγο Sertab, λίγο Dion και το τραγούδι μας :p

Link to comment
Share on other sites

...και μολις εριξα την πρωτη ψηφο πριν λιγα λεπτα....Θα συμφωνησω¨¨Του Μπιγαλη ειναι ενα χιλιοακουσμενο φορματ τραγουδιου οπως ειπε και ο φιλος πριν.....Του Carr ηταν ενα copy στο περσινο νικητηριο τραγουδι της Ruslana (στον στιχο).....του Valentino αν και ειχε beat ειχε "φθηνο" στιχο.....Του Δαντη ηταν πολυ beat....συμφωνω οτι η Ελενα θα κανει πραγματα και θαυματα μ'αυτο το τραγουδι στη σκηνη....

Αρα:

1. My Number One

2. OK

3. The light in our Soul

4. Let's Get Wild

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μ'αρέσει που είπε χθες ο Σουηδός ότι φέρνει σε Ελλάδα :confused: που ακριβώς μπορεί να μας πει? :blink: :lol:

 

βέβαια είπε στα βιολιά :p

 

άσε που δεν βγάζεις και νόημα με τα λόγια , διότι δεν καταλαβαίνεις τι λέει :confused: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να βρουμε πουθενα ολοκληρα και τα 4 η εστω καποια απο αυτα τα τραγουδια...? ....bel...... .....αλλος.........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Poios tha epileksei to tragoydi poy tha pei h ******zoy sthn EUROVISION;

Συγνώμη αλλά δεν άντεχα να μην το σχολιάσω. Έχει πολύ πλάκα η «λογοκρισία» που πέφτει στο όνομα της Παπαρίζου... :lol: Και φυσικά αυτό μόνο στα greeklish. Και σας είπα να γράφετε στα ελληνικά... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μολις ακουσα και τα 4 τραγουδια. Μαπα το καρπουζι :down:

Μονο του Δαντη ξεχωριζει αλλα δεν ειναι τοσο δυνατο. Περιμενα κατι καλυτερο απο ολους γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...