Jump to content

Bluboo Picasso


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλείνω μήνα παραγγελίας από DX και ακόμα δεν έχουν στείλει tracking. Έχει σταλεί σε κάποιον από το εν λόγω μαγαζί; ......

 

Φιλε μου και τι περιμενεις?

Τους εστειλες εστω ενα μαιλ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου και τι περιμενεις?

Τους εστειλες εστω ενα μαιλ?

 

Εννοείται... Το τρενάρουν ότι τώρα παραλαμβάνουν. Τελευταία ενημέρωση είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα παραλάμβαναν αρκετά τεμάχια να στείλουν και ο κατασκευαστής τους κρέμασε.

 

Ο λόγος που δεν ακυρώνω ότι το πλήρωσα 58$ (τιμή προσφοράς+πόντοι) και δε με βιάζει ενώ τώρα το βρίσκω 70$. Παρολ'αυτά θέλω να τσεκάρω να δω αν ισχύουν αυτά που μου λένε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... Το τρενάρουν ότι τώρα παραλαμβάνουν. Τελευταία ενημέρωση είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα παραλάμβαναν αρκετά τεμάχια να στείλουν και ο κατασκευαστής τους κρέμασε.

 

Ο λόγος που δεν ακυρώνω ότι το πλήρωσα 58$ (τιμή προσφοράς+πόντοι) και δε με βιάζει ενώ τώρα το βρίσκω 70$. Παρολ'αυτά θέλω να τσεκάρω να δω αν ισχύουν αυτά που μου λένε.

 

Αν ειναι ετσι τοτε ενταξει! Ειναι σημαντικο να μην βιαζεσε οταν παραγγελνεις απο Κινα. Αλλειως.....:X

Παντως ζαλιζε τους! Μεχρι να σε βαρεθουν και να στο στειλουν για να ησυχασουν! :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Χριστός Ανέστη.

Σχετικά με το Picasso

 

 

Το Gearbest μου απάντησε.

1) Να τους το στείλω πίσω και να μου στείλουν καινούργιο ή να μου επιστρέψουν τα χρήματα στο πορτοφόλι GB wallet

2) Μερική επιστροφή 20 δολάρια στο GB wallet και το κρατώ το τηλέφωνο.

3) Να κρατήσω την συσκευή και να τους δώσω 25 δολάρια ακόμα για να μου στείλουν καινούργιο.

 

Για πείτε ρε παιδιά τι να κάνω, έχει επιστρέψει κανείς σας πάλι στο Gearbest τηλέφωνο ?

Δεν έχω στείλει πάλι κινητό στην Κίνα και το φοβάμαι.

 

Δοκιμασες να το φλασαρεις να δεις αν λειτουργει;

Αν λειτουργει και η δευτερη λυση καλη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν δοκίμασα να το φλασαρω, αλλά θα το προσπαθήσω.

Έχει δοθεί λύση από μεριάς Gearbest απλά περιμένω να δω πρώτα να το στέλνουν και μετά να το γράψω.

 

Μετά από ‘αρκετό κλάψιμο’ :D μου πρότειναν να τους δώσω 11USD :p:w00t: για να μου το ξαναστείλουν, και φυσικά το έκανα.

Τελικά για άλλη μια φόρα μου φέρθηκε άψογα το Gear…

:!:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν δοκίμασα να το φλασαρω, αλλά θα το προσπαθήσω.

Έχει δοθεί λύση από μεριάς Gearbest απλά περιμένω να δω πρώτα να το στέλνουν και μετά να το γράψω.

 

Μετά από ‘αρκετό κλάψιμο’ :D μου πρότειναν να τους δώσω 11USD :p:w00t: για να μου το ξαναστείλουν, και φυσικά το έκανα.

Τελικά για άλλη μια φόρα μου φέρθηκε άψογα το Gear…

 

Ολα καλα λοιπον. Μια χαρα εισαι.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον. Μια χαρα εισαι.:)

 

Για σου φίλε μου, μόνο μια χαρά ….μη σου πω και δυο:D.

Τώρα περιμένω το Gear.. να μου στείλει το νέο, μου είπαν 1-3 ημέρες για αποστολή…. για να δούμε.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα και εγώ από dealsmachine (μετά από 47 ημέρες!) και προσπαθώ να το ρυθμίσω.Πρώτες εντυπώσεις καλές (για 46 ευρώ).Κάμερα επιεικώς μέτρια όπως έχουν πει και οι προηγούμενοι.Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς μπήκα στο playstore ,έβαλα λογαριασμούς google και τα λοιπά και σε κάποιο σημείο μου ζητάει να βάλω αριθμό πιστωτικής ή paypal για να προχωρήσω.Ξέρει κάνεις αν αυτό είναι ασφαλές; Στο homtom 7 kai sto blackview 2000 που υπάρχουν στην οικογένεια δεν θυμάμαι να μου είχε ζητηθεί αριθμός πιστωτικής για το playstore (ιδίως για το blackview που χρησιμοποιεί ο μικρός αποκλείεται να είχα δώσει αριθμό πιστωτικής)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις την πιστωτική. Έχει και την επιλογή Θα το κάνω αργότερα.

 

Στάλθηκε από το Le Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ (αν και αργοπορημένα) Nirvana 1979 .Αφού τα παράτησα στο σημείο με την πιστωτική (γιατί όποτε έβγαινα και ξαναέμπαινα στο playstore με πήγαινε στο μενού της πιστωτικής) την επόμενη μέρα που το καταπιάστηκα μπήκε κατευθείαν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για μερικές μέρες η εταιρεία προσφέρει το κινητό στα 65$ με δώρο τη θήκη και το tempered glass με την αγορά από τους επίσημους Global Shops. Το βρήκα όμως μόνο στο Coolicool να το αναφέρει σαφώς και το παραθέτω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητάκι μέχρι τώρα ρολάρει πολύ καλά χωρίς προβλήματα...Αν έχει και διάρκεια μιλάμε για ένα ακόμα vfm.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η ίδια προσφορά υπάρχει και στο Everbuying

http://www.everbuying.net/product1153329.html

Εγώ το παρειγγειλα από εκεί. Τώρα να δούμε τι θα βγει

Link to comment
Share on other sites

το status bar βγαίνει όταν μπαίνουμε σε σελίδα? έχει notification led? και το ακουστικό του είναι δυνατό, γιατί μίλησα με ένα blackview bv2000 και δεν ακούγονταν τίποτα Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητάκι μέχρι τώρα ρολάρει πολύ καλά χωρίς προβλήματα...Αν έχει και διάρκεια μιλάμε για ένα ακόμα vfm.

 

Το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά..? π.χ έχω ένα blackview zeta και δεν μπορεί να με ακούσει κανείς όταν μιλάω. Μόνο με handsfree γίνεται δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά..? π.χ έχω ένα blackview zeta και δεν μπορεί να με ακούσει κανείς όταν μιλάω. Μόνο με handsfree γίνεται δουλειά.

Ναι, ακούς και σε ακούνε μια χαρά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσα να μάθω σχετικά με το notification led πώς ενεργοποιείται;κάνω κλήση στο κινητό μου και δεν είναι ενεργή αν γνωρίζει κάποιος να μου πεί,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσα να μάθω σχετικά με το notification led πώς ενεργοποιείται;κάνω κλήση στο κινητό μου και δεν είναι ενεργή αν γνωρίζει κάποιος να μου πεί,ευχαριστώ

 

την βρήκα την άκρη,άκυρο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος φιλος να γραψει τις ρυθμισεις για 3g με καρτα q στο συγκεκριμενο τηλεφωνο?

τα εχω βαλει ολα οπως μου τα ειπαν απο την εταιρεια και παλι τιποτα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χτες από geekbuying. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αναλογικά με την τιμή του, βγήκε στα 60€. Έχω να σημείωσω τα εξής, πάντα σε σχέση με την τιμή του:

- ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή, σε σχέση με ένα homtom ht7 και ένα blakview breeze που πέρασαν απο τα χέρια μου και είναι σχεδόν στην ίδια κατηγορία τιμής, θεωρώ οτι η ποιότητα του bluboo είναι ανώτερη και σε αυτό παίζει ρόλο το μεταλλικό περίβλημα που έχει γύρω γύρω και το οποίο κάνει τη διαφορά. Επομένως, όσον αφορά εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλό.

- έκανε OTA update στην τελευταία Ρομ του Απριλιου μόλις άνοιξα wifi.

- από τα 16GB μένουν ελεύθερα περίπου 12.4 και είναι διαθέσιμα όλα για εγκατάσταση εφαρμογών.

-το ui του μου άρεσε, απλό και σχεδόν καθαρό Android χωρίς καμία περιττή εφαρμογή. Το μαύρο θέμα είναι πολύ καλό, έχει αρκετά ωραία θέματα. Πολύ καλύτερο το ui από το homtom.

- γρήγορη απόκριση όσο το δούλευα, δεν παρατηρησα καποιο lag, τα 2 GB κάνουν τη διαφορα.

- δεν παρατήρησα αύξηση της θερμοκρασίας που έχει αναφερθεί από άλλα παιδια βλέποντας βιντεακια στο YouTube για κάνα μισαωρο.

- ο ήχος του ηχείο μου φάνηκε ικανοποιητικός, το wifi επίσης.

- οι φωτογραφίες την ημέρα ικανοποιητικές από την πισω κάμερα, μέτριες απο την μπροστινή. Με το auto focus δεν είδα κάποιο πρόβλημα που αναφέρθηκε από κάποιο παιδί. Δοκίμασα και την Google camera, βελτιώνει τη μπροστινή κάμερα. Οσον αφορά φωτό το βράδυ σε εσωτερικό χώρο, με φως δωματίου δυνατό είναι μέτριες, χρειάζεται πολύ φως. Το φλας όντως όπως αναφέρθηκε είναι σχεδόν ανύπαρκτο και με χαμηλό φως δωματίου οι φώτο δεν είναι καθόλου καλές αν χρειαστεί να ανάψει το φλας. Θεωρώ ότι το το θέμα του φλας οφείλεται στο software γιατί όταν ανοίγει ο φακός το φως που βγάζει είναι σχετικά δυνατό. Γενικά οι βραδυνές αν χρειαστεί φλας είναι πολυ κάτω του μετρίου απο την πισω καμερα και για κλαματα απο την μπροστινη, όπως συμβαίνει με την πλειοψηφία των κινητών σε αυτή την τιμή.

Γενικά, αν εξαιρέσουμε τις φωτογραφίες το βράδυ, κάτι που είναι αναμενόμενο για κινητά σε αυτή την τιμή, το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Μην ξεχνάμε ότι προσφέρει 2GB μνήμης και 16GB εσωτερικού χώρου. Αν αποδειχθεί αξιόπιστο στο χρόνο είναι πολύ καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα.

Κάποια δείγματα φωτο με τη στοκ κάμερα.

 

Πίσω κάμερα

http://i.imgur.com/6WVlfwJ.jpg

http://i.imgur.com/OyzuROB.jpg

Μπροστινή κάμερα

http://i.imgur.com/5XJ528V.jpg

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Φίλε μου ποία αναβάθμιση σου έκανε;

Μου ζητάει μια αλλά είναι στα κινέζικα και δεν προχώρησα...

Έχεις τη καλοσύνη να κοιταξεις και να ενημερώσεις;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προφανώς δεν υπάρχει ενδιαφέρον για την συσκευή....

Καλός ή κακός όμως είναι εξεραιτικότατη για αυτό που παίρνεις!!

 

Σήμερα έκανα την αναβάθμιση /ενημέρωση που μου είχε ζητήσει...

Προς έκπληξη έκανε άλλες 3 μετά!!!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/a83201b3446c9dfeba41591ed8c6d9e7.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/665e80cfee87d0d57a57967a1dcc4d91.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/d9a227de436dd251a6f5589e86c07d53.jpg

 

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν...

 

Σαν συσκευή 2 "κακα" έχω να αναφέρω,

1. Δεν μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd (λόγο 5.1,μικρό όμως το κακό γιατί έχεις τα υπόλοιπα από τα 16gb της συσκευής)

2. Δεν σου δίνει επιλογή για ξεχωριστό ήχο στις 2 sim.

 

ΥΓ. Τα κουσούρια που είχε το X5 για κατε επιλογή σε αντιστοίχιση ήχου σε επαφή δεν υπάρχει εδώ :D

 

 

 

Στάλθηκε από το Picasso μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@ovelix πάλι καλά που έκανες την ενημέρωση γιατί αν περίμενες να σου απαντήσω... :cool: Αυτές είναι οι ενημερώσεις που ήρθαν και σε εμένα. Καλό που υποστηρίζει το κινητό με updates, το οποίο όπως λες είναι εξαιρετικό για το κόστος του.

 

Επίσης γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου σε προσφορά αυτή την περίοδο σε αξιόπιστο καταστημα? Το πιο φθηνό από τα γνωστά κινεζομαγαζα το βρήκα με κουπόνι στα 61€.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο everbuying στα 63$, δεν ξερω αν ειναι ακομα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ακόμα στη πρώτη φόρτιση... :)

 

@zanarino είδες κάποια αλλαγή σε κάτι ή όχι;

 

(μπορεί να γίνει κάτι στις sim; να έχουμε επιλογή διαφορετικού ήχου; κάποια εφαρμογή ίσως; )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...