Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

αυτο ελπιζω να το θυμουνται οταν θα παρουσιαζουν το s8...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελπιζω να το θυμουνται οταν θα παρουσιαζουν το s8...

Γιατί αναφέρεις το s8? Θα έχει χειρότερη μπαταρία.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρεις το s8? Θα έχει χειρότερη μπαταρία.

Μάλλον το έγραψε γιατί οι φήμες λένε για 4k οθόνη οπότε η καλή διαχείριση της μπαταρίας της s7 σειράς θα πάει περίπατο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πραγματικές συνθήκες παιδία το edge με το απλο έχουν μια διαφορά 20% τουλάχιστον.

Επιβεβαιωμενο απο τα αξιόπιστα site αλλα και από χρήστες στα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πραγματικές συνθήκες παιδία το edge με το απλο έχουν μια διαφορά 20% τουλάχιστον.

Επιβεβαιωμενο απο τα αξιόπιστα site αλλα και από χρήστες στα φόρουμ.

Θα επιβεβαιώσω και εγώ που είχα πριν το s7 flat 15%-20% υπέρ του edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έβαλα τη γερμανική νομίζω είναι λίγο καλύτερα, αλλά εγώ κάποιες μέρες χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα 3g και με όχι καλό σήμα και ζορίζεται παραπάνω.

 

Όταν του συνδέσουμε με υπολογιστή γίνεται να μη φορτίζει για να είναι πιο σωστά τα αποτελέσματα της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρεις το s8? Θα έχει χειρότερη μπαταρία.

ακριβως για αυτο:

 

Μάλλον το έγραψε γιατί οι φήμες λένε για 4k οθόνη οπότε η καλή διαχείριση της μπαταρίας της s7 σειράς θα πάει περίπατο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε πραγματικές συνθήκες παιδία το edge με το απλο έχουν μια διαφορά 20% τουλάχιστον.

Επιβεβαιωμενο απο τα αξιόπιστα site αλλα και από χρήστες στα φόρουμ.

 

Φιλε ΜΑριε ισχυει αυτο, αλλα εδω μιλαμε για 100% χρηση οθονης, οπου οι 5,5" ισως καλυπτουν αυτη τη διαφορα..Σε μικτη χρηση με ομιλια κτλ τα πιο πολλα Mha του edge δινουν συνολικα παραπανω ωρες ομως εδω μονο με οθονη ισως ειναι λογικο που βγηκαν τοσο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φήμες λένε ότι το note7 θα έχει επιλογή για downscale μέχρι και 720p. Άρα σίγουρα θα υπάρχει η επιλογή και στο S8 με την 4Κ οθόνη. Τσάμπα σκάτε λοιπόν για την αυτόνομια που θα μπορεί να έχει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, ας κοιτάξουν να βάλουν μια μπαταρία που να αντέχει την ανάλυση και όχι να δίνεται η δυνατότητα για να τη μειώσεις. Άλλωστε αυτή θα είναι και το διαφημιστικό ατού της καμπάνιας, οπότε είναι λίγο υποκριτικο και χαζό ταυτόχρονα

Βέβαια δεν ξέρω αν τέτοια ανάλυση προσφέρει και κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Πατάτα μεγάλη το downscale. Σαν να βγάζεις φωτογραφίες 352×240 για να έχεις περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

 

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά ας το δούμε στην πράξη όταν με το καλό έρθει αυτή η επιλογή. Με το φτωχό μου το μυαλό δεν νομίζω να έχουμε χάλια αποτελέσματα όταν απο 4Κ κατέβουμε στα 2Κ.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά ας το δούμε στην πράξη όταν με το καλό έρθει αυτή η επιλογή. Με το φτωχό μου το μυαλό δεν νομίζω να έχουμε χάλια αποτελέσματα όταν απο 4Κ κατέβουμε στα 2Κ.

 

Συμφωνω απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

http://Screenshot_20160730_173623.png

Screenshot_20160730_173705.png' alt='Scr

Screenshot_20160730_173747.png

 

Δεύτερη χρήση μετά από πλήρη φόρτιση. Όχι καλά...

Με wifi είσαι Σάκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με τα 2. Λίγες ώρες ήμουν μόνο με WiFi αλλά τις περισσότερες με data γιατί είμαι στο πατρικό. Και με κακό 3g να συμπληρώσω
Link to comment
Share on other sites

Και με τα 2. Λίγες ώρες ήμουν μόνο με WiFi αλλά τις περισσότερες με data γιατί είμαι στο πατρικό. Και με κακό 3g να συμπληρώσω

Θα στρώσει και άλλο τις επόμενες μέρες δύσκολα θα πέφτει κάτω από 5 ώρες shot με χρήση μόνο data,ποία συσκευή είχες πριν;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει και άλλο τις επόμενες μέρες δύσκολα θα πέφτει κάτω από 5 ώρες shot με χρήση μόνο data,ποία συσκευή είχες πριν;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Meizu mx4 pro, αυτό ήταν χειρότερο δε λέω :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά δώσε λίγο χρόνο,απενεργοποιησε το google back up,μπες στην τοποθεσία και κλείσε την βελτίωση ακριβείας Bluetooth και wifi,επίσης στο απόρρητο και ασφάλεια στα δικαιώματα εφαρμογής δώσε στις εφαρμογές δικαιώματα που θέλεις εσύ π.χ το tapatalk τη θέλει την τοποθεσία μόνο για να τρώει μπαταρία την απενεργοποιησα,ένα μεγάλο συν στη μπαταρία είναι αν έχουμε ενεργή τοποθεσία να την βάλουμε μόνο gps . έτσι θα πέσει πολύ το android os με όποια rom και να είσαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήση μόνο 4g:

1ωρα και 10λεπτα streaming μουσική μέσω bt στο αυτοκίνητο

1 ώρα tune in radio

Φωτογραφίες (γύρω στις 30 με πανοραμικες κλπ)

Σερφαρισμα σε fora (Tapatalk) και ιστοσελιδες με νέα για ανάγνωση

3 λογαριασμοί email σε αυτόματο συγχρονισμό (καμία 20αρια μειλ εισερχόμενα και 3 -4 απαντήσεις με συνημμένες φώτο)

1:30 ωρες ομιλία

1 ώρα περίπου μουσική στα ακουστικά

μεταφορά μουσικής από το pc μέσω bt (30 τραγούδια περιπου).

Μόνη χρήση wifi : 1 ώρα skype video call.

 

Διάρκεια μπαταρίας: 36 ώρες (7ωρες airplane)

Υπόλοιπο: 22%

SOT: 4:30 ώρες.

Ρομ: τελευταία ελληνική

 

Μάλλον πρέπει να είμαι ευχαριστημένος.... :-)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αν με ολα αυτα και μόνο με 4g είχες και 4 μιση ωρες sot και αλλα 20% πιστεύω θα έφτανες ανετα στις 5 μιση μεχρι τελος.

Εξαιρετικά είναι και αποδεικνυει το αντίθετο σε καποιους που λενε για 4 ωρα max με data.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά δώσε λίγο χρόνο,απενεργοποιησε το google back up,μπες στην τοποθεσία και κλείσε την βελτίωση ακριβείας Bluetooth και wifi,επίσης στο απόρρητο και ασφάλεια στα δικαιώματα εφαρμογής δώσε στις εφαρμογές δικαιώματα που θέλεις εσύ π.χ το tapatalk τη θέλει την τοποθεσία μόνο για να τρώει μπαταρία την απενεργοποιησα,ένα μεγάλο συν στη μπαταρία είναι αν έχουμε ενεργή τοποθεσία να την βάλουμε μόνο gps . έτσι θα πέσει πολύ το android os με όποια rom και να είσαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να στρώσει, αλλά θα δοκιμάσω και τη btu που μου είπαν. Επίσης θα τσεκάρω και αυτά που μου είπες, αλλά GPS και Bluetooth δεν χρησιμοποιώ καθόλου

Εμένα το θέμα είναι το αδύναμο σήμα που ζοριζει το κινητό σε δεδομένα περισσότερο από άλλους

Link to comment
Share on other sites

Αν με ολα αυτα και μόνο με 4g είχες και 4 μιση ωρες sot και αλλα 20% πιστεύω θα έφτανες ανετα στις 5 μιση μεχρι τελος.

Εξαιρετικά είναι και αποδεικνυει το αντίθετο σε καποιους που λενε για 4 ωρα max με data.

 

Εγώ με 4G μόνο, τα σκ που λείπω, βλέπω τρομερά καλή αυτονομία..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να στρώσει, αλλά θα δοκιμάσω και τη btu που μου είπαν. Επίσης θα τσεκάρω και αυτά που μου είπες, αλλά GPS και Bluetooth δεν χρησιμοποιώ καθόλου

Εμένα το θέμα είναι το αδύναμο σήμα που ζοριζει το κινητό σε δεδομένα περισσότερο από άλλους

Και να μην χρησιμοποιείς κλείσε αυτά που σου είπα,την τοποθεσία την έχεις κλειστή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...