Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι ειναι απολυτα αυτα τα νουμερα. Πχ στο service δεν θα τα δεχονταν...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού μας δίνει τη δυνατότητα το τελευταίο update + phone info για τα στατιστικά της μπαταρίας μας, νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να τα δημοσιεύσουμε όσοι θέλουμε, ώστε να δουν όσοι θέλουν που βρίσκονται...

 

Τα δικά μου: 167 κύκλοι φόρτισης, 86,9%.

To κινητό το έχω 15 μήνες και τους τελευταίους 9 έχω ασύρματο φορτιστή στο αυτοκίνητο και του κάνω μικρές φορτίσεις 10-20 λεπτών κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι, γιαυτό και έχει γράψει μόνο 167 κύκλους. Παλιότερα το φόρτιζα κάθε βράδυ.

 

Αλήθεια από ποιό ποσοστό και κάτω θεωρείται κατεστραμμένη η μπαταρία και την αλλάζουν στο σέρβις (δωρεάν ή με πληρωμή)

 

Ωραια ερώτηση.. Αλλά φαντάζομαι από 70 % κ κάτω είναι ένα κακό ποσοστό για να γίνει η αλλαγή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο τον 11/2016 έχει 96 κύκλους φόρτισης και 82,17%. (2958 mAh/3600 mAh)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια ερώτηση.. Αλλά φαντάζομαι από 70 % κ κάτω είναι ένα κακό ποσοστό για να γίνει η αλλαγή

 

Πώς γίνεται τα δικά σας με τόσους κύκλους φόρτισης σε σχέση με το δικό μου να έχουν καλύτερα ποσοστά από εμένα?. υπάρχει εξήγηση?.

Edited by manfles
διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο τον 11/2016 έχει 96 κύκλους φόρτισης και 82,17%. (2958 mAh/3600 mAh)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πώς γίνεται τα δικά σας με τόσους κύκλους φόρτισης σε σχέση με το δικό μου να έχουν καλύτερα ποσοστά από εμένα?. υπάρχει εξήγηση?.

 

Από τον Νοε/16 μέχρι τώρα έχουν περάσει 16 μήνες, δηλαδή χοντρικά 480 μέρες. Με 96 κύκλους σημαίνει ότι το φορτίζεις κάθε 5 ημέρες κατά μέσο όρο, δηλαδή κάποιες φορές κάθε 3-4 και κάποιες κάθε 7; Εγώ φορτίζω κάθε μέρα, και βαριά κάθε 2η. Μάλλον ο μετρητής των κύκλων δεν είναι ακριβής...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να ισχύουν αυτά τα νούμερα. Πήγα πήρα το κινητό μου γιατί το είχα δώσει για αλλαγή οθόνης και τώρα μου λέει πως έχω 1 κύκλο φόρτισης. Πριν δεν ξέρω τι έλεγε. Αλλά το κινητό το έχω δύο χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή οθόνης αλλάζουν δωρεάν και μπαταρία, τσεκαρε το στο χαρτί παραλαβής που σου δώσανε

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν έχει 475 κύκλους 80.39% 2894/3600 mAh. Ώρα για αλλαγή γιατί δεν ξέρουμε πόσο καιρό ακόμα θα βρίσκουμε μπαταρίες.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

260 κύκλους, 89% και 3200+mah

 

Έχω αλλάξει πλακέτα όμως κ δεν ξέρω αν αλλάξανε κ μπαταρία μαζί. Είναι από τα πρώτα κ το δικό μου κ θα έπρεπε να έχει τους διπλούς κύκλους φόρτισης αφού φορτίζω κάθε μέρα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι απολυτα αυτα τα νουμερα. Πχ στο service δεν θα τα δεχονταν...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια ερώτηση.. Αλλά φαντάζομαι από 70 % κ κάτω είναι ένα κακό ποσοστό για να γίνει η αλλαγή
Παιδιά δεν νομίζω να ισχύουν αυτά τα νούμερα. Πήγα πήρα το κινητό μου γιατί το είχα δώσει για αλλαγή οθόνης και τώρα μου λέει πως έχω 1 κύκλο φόρτισης. Πριν δεν ξέρω τι έλεγε. Αλλά το κινητό το έχω δύο χρόνια
Βάλτε και την εφαρμογή accubattery που μετράει ποσο φορτίζει το κινητό και βγαίνει ένα αποτέλεσμα. Εμένα σε S8 μηνός με 14 κύκλους βγάζει 2834 το phone info και 2827 το accubattery. Είναι πολύ κοντά τα νούμερα....

 

Βέβαια σε τάμπλετ 4ετιας το accubattery βγάζει 3200/3950! Που φαίνεται υπερβολικα καλο να είναι η μπαταρία στο 81% μετά από 4 χρόνια...

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τα tablets έχουν καλύτερη αντοχή στη μπαταρία, λόγω πιο «λογικής» χρήσης από το κινητό. Και μένα το iPad του 13 έχει 87%
Link to comment
Share on other sites

Από τον Νοε/16 μέχρι τώρα έχουν περάσει 16 μήνες, δηλαδή χοντρικά 480 μέρες. Με 96 κύκλους σημαίνει ότι το φορτίζεις κάθε 5 ημέρες κατά μέσο όρο, δηλαδή κάποιες φορές κάθε 3-4 και κάποιες κάθε 7; Εγώ φορτίζω κάθε μέρα, και βαριά κάθε 2η. Μάλλον ο μετρητής των κύκλων δεν είναι ακριβής...

 

Σωστά όπως το είπες γίνεται όσον αφορά τους κύκλους γιατί δεν ασχολούμαι και πολύ με το τηλέφωνο και η μπαταρία κρατάει πολλές ημέρες, όμως το ποσοστό μπαταρίας γιατί είναι τόσο χαμηλά σε σχέση με τα άλλα παιδιά και όσον αφορά την φόρτιση αυτή γίνεται με τον αργό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να ποστάρει ένα screenshot από phone info στη μπαταρία. Ξέρουμε εάν το duos φοράει την ίδια μπαταρία? Σε σμαρτεκ μου λένε ότι δεν έχουν Ανταλλακτικα για το duos. Παίζει να μην ξέρουν και τι τους γίνεται, γιατί όπου και να έψαξα τον ίδιο κωδικό δίνουν είτε για το δικαρτο είτε για το single.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ανταλλακτικά μπορεί και να είναι ίδια, αλλά αυτοί δεν έχουν τρόπο επαλήθευσης της εργασίας τους, οπότε δε παίρνουν κανένα ρίσκο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει αλλάξει κανείς σε κάποιο κατάστημα μπαταρία στο dual sim? Αν κάποιος αλλάξει ας μας το πει για να ξέρουμε που μπορούμε να το κάνουμε κι εμείς.

 

Στάλθηκε από το SM-G935FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πήρα την Pointech το service της samsung στον Πειραιά και μου είπαν ότι η αντικατάσταση μπαταριας πάει 65 ευρώ περίπου!! το 20αρικο που το βρήκατε?? (για το κανονικο s7) το κινητό το έχω ενάμιση χρόνο περιπου (16/12/2016) Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Smartec Χαϊδάρι, να αναφέρεις ότι είσαι στο 2 χρόνο εγγύησης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Custom rom k kernel.μπαταρια αλλαγμένη το περασμένο Νοέμβρη [ATTACH]67084[/ATTACH][ATTACH]67085[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4b5bf550366163f7815b54c26ce38a57.jpgdaf185149d7c8b50dc78143879253cba.jpg

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Πυροβολάς φίλε...Απιστευτος χρόνος! Ειναι δυσκολη η Custom Rom να την περασεις?
Όχι τίποτα όλα εύκολα είναι
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

2 χρονών μπαταρία. Custom rom kernel 840d0fed5fd0859fb9bd13cced7ae848.jpgc70532018641109c477a2153f24d6595.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...