Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://image.prntscr.com/image/82c8cf2c6a8b44609ed2759b0c7009df.png

http://image.prntscr.com/image/a479bede474b4271814c116bec58251c.png

 

Επανέρχομαι κι εγώ με το 'θέμα' της μπαταρίας.

Τώρα που επέστρεψα κανονικά στην ρουτίνα (μετά τις διακοπές) είδα το κινητό να χτυπάει 7ώρο.

 

Συνήθως μου βγάζει 5μιση με 6 ώρες πλέον (με αυτόματο brightness, wifi, αρκετή χρήση social media, youtube, spotify, samsung browser, λίγα games και ελάχιστο 3G + GPS)

Την τελευταία φορά δεν το φόρτισα για δύο 24ώρα.

 

Γενικά πολύ καλά αποτελέσματα (τελικά). Πάνω κάτω τα ίδια (ή λιγάκι κατώτερο) με αυτά που είχα στο Oppo R7 Plus (6ιντζο, 1080p, με 4100mah μπαταρία). Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκπληκτικα αποτελεσματα κι απο εμενα με τελευταια αγγλικη BTU :D

Τελικα ενω ελεγα να μην το κουνησω απο την APC8 κατι μ ετρωγε κι ειπα να κανω το update. To τηλεφωνο το νιωθω πιο σβελτο κι ελαφρυ, και το αποτελεσμα τησ μπαταριας, πολυ παραπανω απο ικανοποιητικο !!!

 

Screenshot_20160821_162109.png Screenshot_20160821_154919.jpg

 

Μια και αναφέρθηκε η τελευταία BTU.

Τα δικά μου αποτελέσματα είναι από την στιγμή που το βγάζω από την βάση με data συνέχεια.

Συγχρονισμός ενεργοποιηνενος 2 λογαριασμοί Gmail.

Άψογα.

https://www.dropbox.com/sh/pz5i9fv6rmykybm/AAAq4pGyCZtrzeBWMRcliMmLa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με data συνεχεια, μια χαρα ειναι το 7ωρο. Εχω το 10ωρο που ποσταρισα πριν ειναι με 95% wifi και το βραδυ σε airplane.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με data συνεχεια, μια χαρα ειναι το 7ωρο. Εχω το 10ωρο που ποσταρισα πριν ειναι με 95% wifi και το βραδυ σε airplane.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Έχει κανείς κανένα γρήγορο link για ρην τελευταία btu το sammobile παραπαιει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία btu πάντως με εκνευρίζει αφάνταστα η κατανάλωση του Android system.

Το έβγαλα από τη πρίζα και στο 99 % μου βγάζει 50 Android system και 49 % οθόνη..

Βέβαια με τη περαιτέρω χρήση σταδιακά μειώνεται (μέχρι 18% μη φανταστείτε περισσότερο)

Αυτό συμβαίνει και με άλλες? Είναι εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία btu πάντως με εκνευρίζει αφάνταστα η κατανάλωση του Android system.

Το έβγαλα από τη πρίζα και στο 99 % μου βγάζει 50 Android system και 49 % οθόνη..

Βέβαια με τη περαιτέρω χρήση σταδιακά μειώνεται (μέχρι 18% μη φανταστείτε περισσότερο)

Αυτό συμβαίνει και με άλλες? Είναι εκνευριστικό...

Λογικό είναι, μη σε απασχολεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία btu πάντως με εκνευρίζει αφάνταστα η κατανάλωση του Android system.

Το έβγαλα από τη πρίζα και στο 99 % μου βγάζει 50 Android system και 49 % οθόνη..

Βέβαια με τη περαιτέρω χρήση σταδιακά μειώνεται (μέχρι 18% μη φανταστείτε περισσότερο)

Αυτό συμβαίνει και με άλλες? Είναι εκνευριστικό...

 

Λογικό είναι, μη σε απασχολεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με APG3 σε XEF συσκευή μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το Android system. Και όλη μέρα να είμαι με το κινητό στο χέρι θα είναι ~5% πιο κάτω από την οθόνη.

Υπάρχει λύση;

 

http://i64.tinypic.com/24x2hyw.png

 

http://i68.tinypic.com/2n8wx04.png

 

http://i66.tinypic.com/206fz49.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παντως αυτο με το Android system ότι επειδή είναι ψηλα μάλλον τρώει και μπαταρία φαίνεται να μην ισχύει.

Τουλάχιστον απο οτι έχω δει εγω που ήμουν για 2 και κατι μήνες στην APC8 είπα να κάνω το update έτσι για να δω τι γίνεται και αν δεν μου αρέσει γυρίζω πίσω.

Ε λοιπόν με την τελευταία BTU δεν βλέπω καμμια διαφορά στην αυτονομία σε σχέση με την APC8. Ναι το Android system είναι πιο πάνω αλλα δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου καθώς κλείνοντας μια μέρα τώρα με την ίδια χρηση έχω τα ιδια αποτέλεσματα.

Μάλλον αλλαξε ο τρόπος που μετράει την χρήση της μπαταρίας γιατί νομίζω βλέπω πιο εξακριβωμενα αποτέλεσματα σε χρηση της καθε εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παντως αυτο με το Android system ότι επειδή είναι ψηλα μάλλον τρώει και μπαταρία φαίνεται να μην ισχύει.

Τουλάχιστον απο οτι έχω δει εγω που ήμουν για 2 και κατι μήνες στην APC8 είπα να κάνω το update έτσι για να δω τι γίνεται και αν δεν μου αρέσει γυρίζω πίσω.

Ε λοιπόν με την τελευταία BTU δεν βλέπω καμμια διαφορά στην αυτονομία σε σχέση με την APC8. Ναι το Android system είναι πιο πάνω αλλα δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου καθώς κλείνοντας μια μέρα τώρα με την ίδια χρηση έχω τα ιδια αποτέλεσματα.

Μάλλον αλλαξε ο τρόπος που μετράει την χρήση της μπαταρίας γιατί νομίζω βλέπω πιο εξακριβωμενα αποτέλεσματα σε χρηση της καθε εφαρμογής.

 

Και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει αλλά σκεπτόμενος ότι αν ήταν πιο κάτω θα τα πήγαινε ακόμα καλύτερα η μπαταρία... με εκνευρίζει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει αλλά σκεπτόμενος ότι αν ήταν πιο κάτω θα τα πήγαινε ακόμα καλύτερα η μπαταρία... με εκνευρίζει :lol:

Φιλε νομίζω ότι η συσκευή είναι κορυφαία απο αποψη αυτονομίας αν λάβουμε υπόψη ανάλυση οθόνης, πιξελ κτλπ.

Δηλαδή με την αυτονομία που εχει τώρα δεν νομίζω οτι υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης.

Εχω δει στο xda χρήστες με πειράγμενα τα πάντα ρομ, κερνελ κτλπ και η διαφορά στην ουσία είναι σχεδον μηδαμινη.

Το θέμα είναι οτι καλομαθαμε τώρα και δεν βλέπω στο μέλλον συσκευή να μας ικανοποιεί με αυτονομία από τις μέχρι τώρα φημες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παντως αυτο με το Android system ότι επειδή είναι ψηλα μάλλον τρώει και μπαταρία φαίνεται να μην ισχύει.

Τουλάχιστον απο οτι έχω δει εγω που ήμουν για 2 και κατι μήνες στην APC8 είπα να κάνω το update έτσι για να δω τι γίνεται και αν δεν μου αρέσει γυρίζω πίσω.

Ε λοιπόν με την τελευταία BTU δεν βλέπω καμμια διαφορά στην αυτονομία σε σχέση με την APC8. Ναι το Android system είναι πιο πάνω αλλα δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου καθώς κλείνοντας μια μέρα τώρα με την ίδια χρηση έχω τα ιδια αποτέλεσματα.

Μάλλον αλλαξε ο τρόπος που μετράει την χρήση της μπαταρίας γιατί νομίζω βλέπω πιο εξακριβωμενα αποτέλεσματα σε χρηση της καθε εφαρμογής.

 

Κι εγω σε αγγλικη BTU απο APC8 εκανα την τελευταια αναβαθμιση και ειμαι μια χαρα με μπαταρια, μη σου πω ισως και λιγο καλυτερα. :-D

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παντως αυτο με το Android system ότι επειδή είναι ψηλα μάλλον τρώει και μπαταρία φαίνεται να μην ισχύει.

Τουλάχιστον απο οτι έχω δει εγω που ήμουν για 2 και κατι μήνες στην APC8 είπα να κάνω το update έτσι για να δω τι γίνεται και αν δεν μου αρέσει γυρίζω πίσω.

Ε λοιπόν με την τελευταία BTU δεν βλέπω καμμια διαφορά στην αυτονομία σε σχέση με την APC8. Ναι το Android system είναι πιο πάνω αλλα δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου καθώς κλείνοντας μια μέρα τώρα με την ίδια χρηση έχω τα ιδια αποτέλεσματα.

Μάλλον αλλαξε ο τρόπος που μετράει την χρήση της μπαταρίας γιατί νομίζω βλέπω πιο εξακριβωμενα αποτέλεσματα σε χρηση της καθε εφαρμογής.

 

Αυτό είχα πει εγώ από την αρχή..είμαι με την τελευταία και μάλιστα ΟΤΑ UPDATE και πάει μια χαρά. Τώρα βγάζω 3ώρες οθόνης και 1,5 ομιλία αλλά μόνο 4G και σε περιοχή με κακό σήμα όπου παίζει συνέχεια από Ε σε 4G..

Βγάζει άνετα τη μέρα ενώ έχω βγάλει και 2η αν δεν το λιώσω. Οθόνη δε βλέπω μεγάλα νούμερα αλλά νομίζω είναι λογικό με τις προϋποθέσεις που είπα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω οσον αφορά τα update κτλπ δεν βλέπω καμμια επίδραση στο σύνολο της μπαταρίας.

24 ωρες ανοιχτο, 4 ωρο οθόνη και στο 49% απλα εξαιρετικά, νομίζω καλύτερα πολυ δύσκολα να παει.

Η χρηση είναι με WiFi

Screenshot_20160831_123925.jpgscreen capture windows 7

Screenshot_20160831_123954.pngupload photo

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω οσον αφορά τα update κτλπ δεν βλέπω καμμια επίδραση στο σύνολο της μπαταρίας.

24 ωρες ανοιχτο, 4 ωρο οθόνη και στο 49% απλα εξαιρετικά, νομίζω καλύτερα πολυ δύσκολα να παει.

Η χρηση είναι με WiFi

Screenshot_20160831_123925.jpgscreen capture windows 7

Screenshot_20160831_123954.pngupload photo

Ποιας χώρας το update έχεις Μάριε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χώρας το update έχεις Μάριε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BTU φιλε, παντα και παντου

(Δεν πηρα το τελευταίο ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Αααα το ίδιο έχουμε ξέρω ότι έχεις btu γιαυτό με παραξενεψε το τελευταίο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αααα το ίδιο έχουμε ξέρω ότι έχεις btu γιαυτό με παραξενεψε το τελευταίο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ειχα γράψει 2 3 φορές οτι εχω BTU και το παραλειψα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα γράψει 2 3 φορές οτι εχω BTU και το παραλειψα.

Πότε θα πάρουμε το update Αυγούστου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρουμε το update Αυγούστου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μες τις μέρες θα έρθει πιστεύω μπορεί και αυριο

Είσαι παλιός πλέον υπομονή με τα update χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι νέος να ρωτήσω κάτι

Κάθε μήνα βγαίνουν updates?

Ναι τα security updates και με κάποιες μικρο βελτιώσεις

 

Βέβαια του Αυγούστου θα φέρει επιτέλους και την υποστήριξη vulkan στα γραφικά των παιχνιδιών μαζι με το Samsung cloud

Link to comment
Share on other sites

BTU φιλε, παντα και παντου

(Δεν πηρα το τελευταίο ακόμα)

 

Αααα το ίδιο έχουμε ξέρω ότι έχεις btu γιαυτό με παραξενεψε το τελευταίο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρε παιδια, εβαλα και εγω btu και βλεπω πολυ ψηλα τα social που εκανα και κανω την ιδια χρηση, δεν ξερω αν απλα φαινονται ψηλα και το κινητο βγαζει την ιδια αποδοση, καθως οι ωρες οθονης εμενα ειναι 3-5 μιας και βγαζω 2 ημερες και ειμαι αρκετα 4G με κακο σημα, λογω πολλων δρομολογιων που βαραω τελευταια, αλλα σαν ποσοστα τα βλεπω ψηλα ενω πριν οχι. Μπας και η BTU δεν ειναι η καλυτερη? ειχα γερμανικη πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι τα security updates και με κάποιες μικρο βελτιώσεις

 

Βέβαια του Αυγούστου θα φέρει επιτέλους και την υποστήριξη vulkan στα γραφικά των παιχνιδιών μαζι με το Samsung cloud

 

Μαριε ξερουμε αν θα παρουμε και το μενου του Ν7 ή να υποθεσω αφου κυκλοφορησει αυτο? (πιο πολυ το θελω για το downscaling της οθονης, να δουμε αν κανει τιποτα..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εβαλα και εγω btu και βλεπω πολυ ψηλα τα social που εκανα και κανω την ιδια χρηση, δεν ξερω αν απλα φαινονται ψηλα και το κινητο βγαζει την ιδια αποδοση, καθως οι ωρες οθονης εμενα ειναι 3-5 μιας και βγαζω 2 ημερες και ειμαι αρκετα 4G με κακο σημα, λογω πολλων δρομολογιων που βαραω τελευταια, αλλα σαν ποσοστα τα βλεπω ψηλα ενω πριν οχι. Μπας και η BTU δεν ειναι η καλυτερη? ειχα γερμανικη πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαριε ξερουμε αν θα παρουμε και το μενου του Ν7 ή να υποθεσω αφου κυκλοφορησει αυτο? (πιο πολυ το θελω για το downscaling της οθονης, να δουμε αν κανει τιποτα..)

Φιλε εγω με BTU δεν εχω κανενα θεμα και οι χρόνοι Sot που εχω είναι σε πολυ ψηλα επίπεδα, αρα μάλλον είναι θέμα χρήσης η μέτρησης στατιστικών στο καθε firmware

 

Για το νεο Grace UX που λες δεν εχω διαβάσει πουθενά τίποτα ως προς το ποτε θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η αυτονομία με αφήνει αφωνο

Η χρηση είναι με 60 Wi-Fi 40 data

Δεν βλέπω καμμια διαφορά στα update το λεω ξανα

Screenshot_20160904_232239.jpgpost a picture

Screenshot_20160904_232234.pngupload img

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...