Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να περάσω στο δίκαρτο που έχω την APC8 BTU. Μπορώ; Οι ρομ που είναι για το μονοκαρτο ταιριάζουν και στο δίκαρτο έτσι δεν είναι; Και χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή σε region ή την περνάω απευθείας;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη αλλά έχεις βγάλει τόσες ώρες με μόνο 50 %?? :cry:

Θα βάλω αύριο τα δικά μου γιατί μόλις γύρισα από θάλασσα :X

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχεις βγάλει τόσες ώρες με μόνο 50 %?? :cry:

Θα βάλω αύριο τα δικά μου γιατί μόλις γύρισα από θάλασσα :X

Ναι φίλε εκει ειμαι συνήθως και κλείνω στο 8 ωρο. Wifi, sync on, τοποθεσία εξοικονόμηση και τα υπόλοιπα τα βλέπετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εκει ειμαι συνήθως και κλείνω στο 8 ωρο. Wifi, sync on, τοποθεσία εξοικονόμηση και τα υπόλοιπα τα βλέπετε.

 

Να κάνω μία χαζή ερώτηση; Τις 4.5 ώρες οθόνη με τι χρήση τις έκανες; Ομιλία πόσο έχεις; internet και fb πόσες ώρες;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία χαζή ερώτηση; Τις 4.5 ώρες οθόνη με τι χρήση τις έκανες; Ομιλία πόσο έχεις; internet και fb πόσες ώρες;

Φιλε περίπου 40 λεπτά η καθε εφαρμογή που βλεπεις και κλησεις ειχα 5 6 λεπτά αλλα δε βγήκαν στα στατιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω αφορμή από το sot του Μάριου για να πω το εξής που έχω παρατηρήσει.

 

Όντως μπορείς να βγάλεις 4.5 η ακόμα κ 5 ώρες sot μέχρι 50% (με ανάλογη χρήση).Αυτό όμως δε σημαίνει ότι στο υπόλοιπο 50% θα βγάλεις τις διπλές ώρες,δηλαδή 9 η 10 ώρες αντίστοιχα.Κάτω από το 50% της μπαταρίας έχω προσέξει ότι το sot μειώνεται δυσανάλογα εν συγκρίσει με 100 έως 50% μπαταρίας.Συνήθως το βάζω στις 6.5 - 7 ώρες 7 κ κάτι να φορτίσει..

 

Αυτή είναι μια προσωπική παρατήρηση και θα με ενδιέφερε να μάθω εάν έχει προσέξει κ κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο.

 

Υ.Γ.Μιλάμε για ίδια χρήση και στα δύο μισά της μπαταρίας.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω αφορμή από το sot του Μάριου για να πω το εξής που έχω παρατηρήσει.

 

Όντως μπορείς να βγάλεις 4.5 η ακόμα κ 5 ώρες sot μέχρι 50% (με ανάλογη χρήση).Αυτό όμως δε σημαίνει ότι στο υπόλοιπο 50% θα βγάλεις τις διπλές ώρες,δηλαδή 9 η 10 ώρες αντίστοιχα.Κάτω από το 50% της μπαταρίας έχω προσέξει ότι το sot μειώνεται δυσανάλογα εν συγκρίσει με 100 έως 50% μπαταρίας.Συνήθως το βάζω στις 6.5 - 7 ώρες 7 κ κάτι να φορτίσει..

 

Αυτή είναι μια προσωπική παρατήρηση και θα με ενδιέφερε να μάθω εάν έχει προσέξει κ κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο.

 

Υ.Γ.Μιλάμε για ίδια χρήση και στα δύο μισά της μπαταρίας.

Φιλε εγω τουλάχιστον δεν το εχω προσεξει αυτο.

 

Αρκετά πιο πίσω υπάρχει ποστ μου και screenshot στο οποιο κλείνω την μερα με ιδια χρηση όπως λες, στις 9 ωρες και 10 λεπτα καπου εκει.

 

Συνήθως όμως θα κλείσω στις 8 ώρες με την χρήση μου αρα αν ισχύει αυτο που λες μαλλον είναι (όπως το ειδα εγω) σχεδόν αμελητεο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για του λόγου το αληθές εδω το screenshot ενω συνεχιζω στην ίδια χρηση.

Απο 4, 30 ανέβηκε στις 5,30 μια ωρα οθόνη απο το 50% στο 40%

 

Τοσο ακριβώς εχω και από το 100% στο 90%

Screenshot_20160802_000526.pngupload img

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω στην ίδια χρηση

Αλλη μια ωρα οθόνη απο 40% στο 30%.

Βέβαια εγω το περνω σερι αλλα αυτό που λεει ο φίλος πιο πανω τουλάχιστον σε μενα δεν φαίνεται να ισχύει.

Screenshot_20160802_011418.pngimage sharing

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε στα ιδια κορυφαία επίπεδα χωρις μεταβολές.

Screenshot_20160801_225236.jpgupload a picture

 

Screenshot_20160801_225229.pngfree upload image

 

Φιλε μου εισαι ΣΚΑΝΔΑΛΟ !!! :lol::lol::lol:

Πραγματικα τρελλη διαρκεια. Εγω με ACP8 BTU, χωρις fb, με παλια εκδοση messenger, τοποθεσια κλειστη, backups κλειστα, Package disabler κλπ κλπ, βγαζω 2 με 2,5 μερες χρησης με 3:30-4:30 ωρες SOT περιπου. Μονο την πρωτη εβδομαδα που εβαλα την ACP8 ειδα 7:30 ωρες. Εχω ριξει πολυ ψαξιμο ως τωρα και δεν εχω βρει τι μου τρωει τη μπαταρια.

Μονη πιθανοτητα που σκεφτομαι ειναι το ACR (call recorder) αλλα κι αυτο στα στατιστικα δεν εμφανιζεται ψηλα.

Θα μπορουσες μηπως να μας κανεις μια λιστα με το τι χρησιμοποιεις αναλυτικα και τι ρυθμισεις εχεις ?

Ευχαριστω

Εδω και τα δικα μου στατιστικα

Screenshot_20160802_080704.png

 

Screenshot_20160802_080640.jpg

 

 

upload img

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι ΣΚΑΝΔΑΛΟ !!! :lol::lol::lol:

Πραγματικα τρελλη διαρκεια. Εγω με ACP8 BTU, χωρις fb, με παλια εκδοση messenger, τοποθεσια κλειστη, Package disabler κλπ κλπ, βγαζω 2 μερες χρησης με 4:30 ωρες SOT περιπου. Μονο την πρωτη εβδομαδα που εβαλα την ACP8 ειδα 7:30 ωρες. Εχω ριξει πολυ ψαξιμο ως τωρα και δεν εχω βρει τι μου τρωει τη μπαταρια.

Μονη πιθανοτητα που σκεφτομαι ειναι το ACR (call recorder) αλλα κι αυτο στα στατιστικα δεν εμφανιζεται ψηλα.

Θα μπορουσες μηπως να μας κανεις μια λιστα με το τι χρησιμοποιεις αναλυτικα και τι ρυθμισεις εχεις ?

Ευχαριστω

Εδω και τα δικα μου στατιστικα

Screenshot_20160802_080704.png

 

Screenshot_20160802_080640.jpg

 

 

upload img

 

ειναι κριμα να εχεις τετοιο κινητο και να κανεις τετοια χρηση που καναμε οταν ειχαμε 512 ραμ..

εγω ειμαι up to date σε ολα και βγαζω 5 ωρες οθονη με 3 ωρες ομιλια και 4G ακομα και 80% της χρησης..

δεν ξερω τι εφαρμογες βαζετε και τι μπορει να φταιει, αλλα εχω τις κλασσικες ολες (viber, whatsap, fb, insta, εχω ολες τις τραπεζικες, strava - sportstracker, και καμια 10 αρια ακομα που χρησιμοποιουσα παντα.)

Σιγουρα δεν εχω παρα πολλες, ουτε ενεργοβορες αν δεν τις ανοιξεις, αλλα το κινητο παει αψογα και μιλαμε για εποχη με 40 βαθμους συνεχεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εάν επηρεάζει γενικά η ασύρματη φόρτιση τις επιδόσεις της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τα δικά μου αποτελέσματα είμαι σταθερός γενικά 3 μέρες με πάει κάθε φορά!!

Πάλι δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot!!!!:(

28097702654_02dbb0b314_z.jpgScreenshot_20160802-094733 by manthos kalaitzidis, on Flickr

28609439762_c963dc2a8e_z.jpgScreenshot_20160802-094738 by manthos kalaitzidis, on Flickr

28097706174_0883c497d8_z.jpgScreenshot_20160802-094744 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τα δικά μου αποτελέσματα είμαι σταθερός γενικά 3 μέρες με πάει κάθε φορά!!

Πάλι δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot!!!!:(

28097702654_02dbb0b314_z.jpgScreenshot_20160802-094733 by manthos kalaitzidis, on Flickr

28609439762_c963dc2a8e_z.jpgScreenshot_20160802-094738 by manthos kalaitzidis, on Flickr

28097706174_0883c497d8_z.jpgScreenshot_20160802-094744 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Μην μπερδεύεσαι, τα νούμερα τα υψηλά που βλέπετε δεν τα κάνουν σε 3 μέρες χρήσης αλλά σε 1. Δεν γίνεται να βγάλεις 6ωρες σε 3 μέρες με 4g κλπ.. και στο λέω εγώ που απόλυτα ευχαριστημένος. Εγώ

στην καθημερινότητα κλείνω 5ωρο,

αν θέλω να κάνω τον επιδειξια στο φτάνω 11 ώρες +

και όταν το χρειάζομαι πραγματικά η το ξεζουμιζω με εφαρμογές που τρέχουν από πισω φτάνω 4ωρο.

Πχ τώρα στις διακοπές κάνω hotshot σε ένα κινητό και 2 λαπτοπ τουλάχιστον 3 ώρες κάθε μέρα με 4g. Ξέρεις το καίει εκει; και δεν φαίνεται πουθενά στο sot!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι, τα νούμερα τα υψηλά που βλέπετε δεν τα κάνουν σε 3 μέρες χρήσης αλλά σε 1. Δεν γίνεται να βγάλεις 6ωρες σε 3 μέρες με 4g κλπ.. και στο λέω εγώ που απόλυτα ευχαριστημένος. Εγώ

στην καθημερινότητα κλείνω 5ωρο,

αν θέλω να κάνω τον επιδειξια στο φτάνω 11 ώρες +

και όταν το χρειάζομαι πραγματικά η το ξεζουμιζω με εφαρμογές που τρέχουν από πισω φτάνω 4ωρο.

Πχ τώρα στις διακοπές κάνω hotshot σε ένα κινητό και 2 λαπτοπ τουλάχιστον 3 ώρες κάθε μέρα με 4g. Ξέρεις το καίει εκει; και δεν φαίνεται πουθενά στο sot!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Τι θες να πεις ? Οτι τα screenshots ειναι "πειραγμενα" ? Γιατι εχω δει και στατιστικα με 2-3 μερες χρησης και υψηλο SOT.

Αν παιζει κατι τετοιο ειναι μεγαλη μ@λ@κι@ γιατι οι υπολοιποι μπαινουμε σε διαδικασια πολυ ψαξιματος, hard resets, κλπ με οτι συνεπαγεται αυτο σε χρονο... :(

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω κατι που το εχω αναφέρει ξανα και ξανα. Δεν κάνω καμμια επίδειξη ούτε τέτοιο σκοπό εχω με τα screenshot που ανεβάζω.

Απλα αναφερω πως παει με την δικη μου παντα χρήση και φρεσκαρω σε πιθανους νέους χρήστες τις δυνατότητες της συσκευής.

 

Για τον φίλο που ρώτησε να του πω τις ρυθμίσεις μου καταλαβαίνει οτι κατι τετοιο είναι σχεδόν αδύνατο. Αναφερα την χρήση που κάνω και φαίνεται και στα screenshot. Εχω ξετικαρει απλα το Google backup κατι αλλα wifi που εψαχνε συνέχεια.

 

Εδω πως τελειώσε η βραδια

Screenshot_20160802_032223.pngimage hosting 30 mb

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω κατι που το εχω αναφέρει ξανα και ξανα. Δεν κάνω καμμια επίδειξη ούτε τέτοιο σκοπό εχω με τα screenshot που ανεβάζω.

Απλα αναφερω πως παει με την δικη μου παντα χρήση και φρεσκαρω σε πιθανους νέους χρήστες τις δυνατότητες της συσκευής.

 

Για τον φίλο που ρώτησε να του πω τις ρυθμίσεις μου καταλαβαίνει οτι κατι τετοιο είναι σχεδόν αδύνατο. Αναφερα την χρήση που κάνω και φαίνεται και στα screenshot. Εχω ξετικαρει απλα το Google backup κατι αλλα wifi που εψαχνε συνέχεια.

 

Εδω πως τελειώσε η βραδια

Screenshot_20160802_032223.pngimage hosting 30 mb

 

Για αλλη μια φορα πραγματικα εκπληκτικοι χρονοι. Με βαζεις σε "τριπακι" να κατσω να το ξαναστησω απ την αρχη.

Οσον αφορα ρυθμισεις κλπ, καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο κατι τετοιο, απλα τουλαχιστον μια συντομη αναφορα σε αυτα που πιστευεις οτι παιζουν πρωταρχικο ρολο σε καταναλωση, οσον αφορα εφαρμογες και ρυθμισεις.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα πραγματικα εκπληκτικοι χρονοι. Με βαζεις σε "τριπακι" να κατσω να το ξαναστησω απ την αρχη.

Οσον αφορα ρυθμισεις κλπ, καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο κατι τετοιο, απλα τουλαχιστον μια συντομη αναφορα σε αυτα που πιστευεις οτι παιζουν πρωταρχικο ρολο σε καταναλωση, οσον αφορα εφαρμογες και ρυθμισεις.

Αν είναι να το στησεις ξανα φροντισε να μαθεις πως να περάσεις την Apc8 (δεν είναι δύσκολο) και παντα με δική σου ευθύνη. Κανε 2 φόρματ πριν και 2 μετα. Μην επαναφερεις κανένα back up κανε δηλαδη καθαρη εγκατάσταση απο την αρχη.

 

Απο ρυθμίσεις τώρα, ειπα εχω Sync on 2 λογαριασμούς email ο ενας κάθε 15 λεπτά και ο αλλος καθε ώρα. Edge οθόνη την εχω ανοιχτή. Aod κλειστό και τοποθεσία στην εξοικονόμηση.

WiFi μόνιμα ανοιχτό και τα δικτυα στο 2G.

Facebook, messenger, instagram ολα τα δουλευω αλλα τα εχω στην βελτιστοποιηση μπαταρίας καθώς δεν με καιει να χασω καμια ειδοποίηση.

Το WhatsApp μόνιμα ανοιχτό και το browsing από τον μαμα browser.

Σου είπα ξανα έχω κλείστα καθε λογής Google ιστοριες backup και τέτοια καθως δεν τα χρειάζομαι καθόλου.

Εχω παγωσει και καμποσα με το package disabler pro που μου ήταν άχρηστα, στυλ Google Drive, Google music κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το στησεις ξανα φροντισε να μαθεις πως να περάσεις την Apc8 (δεν είναι δύσκολο) και παντα με δική σου ευθύνη. Κανε 2 φόρματ πριν και 2 μετα. Μην επαναφερεις κανένα back up κανε δηλαδη καθαρη εγκατάσταση απο την αρχη.

 

Απο ρυθμίσεις τώρα, ειπα εχω Sync on 2 λογαριασμούς email ο ενας κάθε 15 λεπτά και ο αλλος καθε ώρα. Edge οθόνη την εχω ανοιχτή. Aod κλειστό και τοποθεσία στην εξοικονόμηση.

WiFi μόνιμα ανοιχτό και τα δικτυα στο 2G.

Facebook, messenger, instagram ολα τα δουλευω αλλα τα εχω στην βελτιστοποιηση μπαταρίας καθώς δεν με καιει να χασω καμια ειδοποίηση.

Το WhatsApp μόνιμα ανοιχτό και το browsing από τον μαμα browser.

Σου είπα ξανα έχω κλείστα καθε λογής Google ιστοριες backup και τέτοια καθως δεν τα χρειάζομαι καθόλου.

Εχω παγωσει και καμποσα με το package disabler pro που μου ήταν άχρηστα, στυλ Google Drive, Google music κτλπ.

 

γιατι 2 πριν και 2 μετα?

ρε παιδια, μηπως το εχετε παρακανει λιγο? ενταξει να κλεινουμε κανα back up της google κτλ, αλλα 2G και διπλα φορματ και κλειστες ολες οι εφαρμογες ειναι λιγο υπερβολη. το FB δεν μπαινει βελτιστοποιηση εξαλλου, αλλα με εξοικονομηση υπολειτουργει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μάριε χωρίς παρεξήγηση απλά βλέποντας την χρήση που έχεις κάνει και τα στοιχεία που ανέβασες (από τις 11 το πρωί έως τις 03) σχεδόν 16 ώρες. Δηλαδή με το ζόρι μία ημέρα. Φαίνεται σαν να καταγράφει ή οθόνη ενώ την έχεις κλειστή. (Δεν θέλω να πιστεύω ότι την έχεις ανοιχτή χωρίς να κάνεις κάτι). Μήπως να το κοιτάξεις; Χωρίς παρεξήγηση και ίχνος ειρωνείας. Και ζητώ συγνώμη αν το λάβεις έτσι.
Link to comment
Share on other sites

γιατι 2 πριν και 2 μετα?

ρε παιδια, μηπως το εχετε παρακανει λιγο? ενταξει να κλεινουμε κανα back up της google κτλ, αλλα 2G και διπλα φορματ και κλειστες ολες οι εφαρμογες ειναι λιγο υπερβολη. το FB δεν μπαινει βελτιστοποιηση εξαλλου, αλλα με εξοικονομηση υπολειτουργει.

Φιλε εχω ξαναπει οτι δεν εχω πλανο data αυτο το διάστημα και εχω και κακο σημα εδω αρα γιατι να μην το εχω μόνιμα σε 2G? Επίσης εχω πει οτι σε fb, messenger κτλπ δεν με καίει να χασω καποια ειδοποίηση. Το fb μπαίνει σε βελτιστοποιηση οπως εχω ξαναπει με την BTU ρομ που εχω.

Το WhatsApp το εχω μονιμα ανοιχτό και ότι αλλο χρειάζομαι, σε γενικές γραμμές τονιζω ξανα με την χρήση μου δεν στερουμε κατι.

Δεν ειπα να κανουν όλοι το ίδιο ούτε οτι ειμαι σουπερμαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Μάριε χωρίς παρεξήγηση απλά βλέποντας την χρήση που έχεις κάνει και τα στοιχεία που ανέβασες (από τις 11 το πρωί έως τις 03) σχεδόν 16 ώρες. Δηλαδή με το ζόρι μία ημέρα. Φαίνεται σαν να καταγράφει ή οθόνη ενώ την έχεις κλειστή. (Δεν θέλω να πιστεύω ότι την έχεις ανοιχτή χωρίς να κάνεις κάτι). Μήπως να το κοιτάξεις; Χωρίς παρεξήγηση και ίχνος ειρωνείας. Και ζητώ συγνώμη αν το λάβεις έτσι.

Φιλε μου πολυ απλα είναι οτι τα στατιστικά δεν καταγράφουν ακριβως τι κάνεις πχ δουλεψα 5 6 λεπτά τις σημειώσεις αυτο δεν βγαίνει στα στατιστικά αλλα στην οθόνη γράφετε με πιάνεις. Η αν έφτιαξα πχ κατι στις ρυθμίσεις για 5 10 λεπτα το ιδιο γίνεται.

Καμμια παρεξηγηση και οπότε θέλεις να σου στείλω τα screenshot και τα στατιστικά και την συσκευη αν θες για έλεγχο. Δεν είμαι ο πρώτος που ποσταρει τέτοια στατιστικά υπάρχουν αλλα οχι σε όλους ανάλογα τη χρήση.

 

Οσο για το αν είναι η οθόνη ανοιχτη χωρις να κανει κατι, αν φτάσαμε δηλαδή σε τέτοιο σημείο θα είμαι ο πρώτος που θα πάει απο μόνος του για εγκλεισμο. Χαχα πλάκα κάνω ετσι

 

ΥΓ

Συμπληρώνω τα πιο πανω, απο 100% σε 90% δηλαδη καθε 10% με ιδια χρηση εχω μια ωρα οθόνη.

Τωρα στα στατιστικά βλέπω χρηση μόνο το Tapatalk για 15 λεπτά, δεν βγαίνει η χρήση όπως λες.

Γιατί το WhatsApp που το δουλευω συνέχεια η και ενα 5 λεπτο βόλτα που εκανα στο instagram δεν βγήκαν στα στατιστικά.

Κανω κατι μαγικό? Οχι είναι πολυ απλα τα πράγματα και ξαναλέω δεν είμαι σούπερμαν ούτε εχω υπερσυσκευη.

 

Screenshot_20160802_131613.jpgfree photo hosting

 

Screenshot_20160802_131626.pnghosting images

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις ? Οτι τα screenshots ειναι "πειραγμενα" ? Γιατι εχω δει και στατιστικα με 2-3 μερες χρησης και υψηλο SOT.

Αν παιζει κατι τετοιο ειναι μεγαλη μ@λ@κι@ γιατι οι υπολοιποι μπαινουμε σε διαδικασια πολυ ψαξιματος, hard resets, κλπ με οτι συνεπαγεται αυτο σε χρονο... :(

Όχι δεν εννοώ αυτό, φυσικά και θα ταν λαλακια αυτό. Εννοώ ότι αν για παράδειγμα το βαλω σε 2g, με WiFi, kai ακούω όλη μέρα youtube με χαμηλή φωτεινότητα θα δεις ότι φτάνει 10+ ώρες sot. Αλλά αν έρθεις μετά και μου πεις κοίτα τι sot έχω, η χρήση δεν είναι η σωστή... όταν όμως εγώ απ το πρωί, είμαι στο 70% με 1.45 sot και έχω 20 λεπτά igo, 3 ώρες mobile hotshot, 4g, Tapatalk, chrome camera photos/video κλπ κλπ έχει λογική.. και το βράδυ θα είμαι στο 40% με 4 ώρες οθόνη.. όποιος μου λέει ότι μπορεί να κάνει περισσότερο sot να του βάλω δώρο τις βενζινες να έρθει πάτρα να μου το δείξει.. επίσης, το sot της 1ας μέρας δεν γίνεται να φτάσει το sot των2 ημερών κλπ. δηλαδή τις 7ωρες sot, μπορείς να τις φτάσει σε μια μέρα, αλλά όχι σε 3...

και δεν μιλάω να κλείνεις τα πάντα όλη μέρα wifi, 3g, gps, airplane mode το βραδυ, συγχρονισμους κλπ κλπ..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό, φυσικά και θα ταν λαλακια αυτό. Εννοώ ότι αν για παράδειγμα το βαλω σε 2g, με WiFi, kai ακούω όλη μέρα youtube με χαμηλή φωτεινότητα θα δεις ότι φτάνει 10+ ώρες sot. Αλλά αν έρθεις μετά και μου πεις κοίτα τι sot έχω, η χρήση δεν είναι η σωστή... όταν όμως εγώ απ το πρωί, είμαι στο 70% με 1.45 sot και έχω 20 λεπτά igo, 3 ώρες mobile hotshot, 4g, Tapatalk, chrome camera photos/video κλπ κλπ έχει λογική.. και το βράδυ θα είμαι στο 40% με 4-4.30 ώρες οθόνη.. όποιος μου λέει ότι μπορεί να κάνει περισσότερο sot να του βάλω δώρο τις βενζινες να έρθει πάτρα να μου το δείξει.. επίσης, το sot της 1ας μέρας δεν γίνεται να φτάσει το sot των2 ημερών κλπ. δηλαδή τις 7ωρες sot, μπορείς να τις φτάσει σε μια μέρα, αλλά όχι σε 3...

και δεν μιλάω να κλείνεις τα πάντα όλη μέρα wifi, 3g, gps, airplane mode το βραδυ, συγχρονισμους κλπ κλπ..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Αρα αφου εχω 4-4:30 ωρες SOT με 2-2,5 μερες χρησης ειμαι μια χαρα, και να μη μπω σε διαδικασιες hard reset κλπ.

Αυτο παντως με το SOT μιας η δυο ημερων το σκεφτομουν κι εγω και φαινεται πολυ λογικο. Κι ετσι εξηγειται γιατι ειχα 7:30 ωρες τις πρωτες μερες που περασα την ACP8, μιας και ολη μερα το ρυθμιζα-σκαλιζα κι εννοειται πως οι 7:30 ωρες δεν ηταν με πανω απο μια μερα χρησης.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό, φυσικά και θα ταν λαλακια αυτό. Εννοώ ότι αν για παράδειγμα το βαλω σε 2g, με WiFi, kai ακούω όλη μέρα youtube με χαμηλή φωτεινότητα θα δεις ότι φτάνει 10+ ώρες sot. Αλλά αν έρθεις μετά και μου πεις κοίτα τι sot έχω, η χρήση δεν είναι η σωστή... όταν όμως εγώ απ το πρωί, είμαι στο 70% με 1.45 sot και έχω 20 λεπτά igo, 3 ώρες mobile hotshot, 4g, Tapatalk, chrome camera photos/video κλπ κλπ έχει λογική.. και το βράδυ θα είμαι στο 40% με 4 ώρες οθόνη.. όποιος μου λέει ότι μπορεί να κάνει περισσότερο sot να του βάλω δώρο τις βενζινες να έρθει πάτρα να μου το δείξει.. επίσης, το sot της 1ας μέρας δεν γίνεται να φτάσει το sot των2 ημερών κλπ. δηλαδή τις 7ωρες sot, μπορείς να τις φτάσει σε μια μέρα, αλλά όχι σε 3...

και δεν μιλάω να κλείνεις τα πάντα όλη μέρα wifi, 3g, gps, airplane mode το βραδυ, συγχρονισμους κλπ κλπ..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Δεν υπάρχει σωστή χρήση. Τι παει να πει δηλαδή σωστή χρήση?

Ο καθένας εχει την δική του χρηση αναλογα τις καθημερινοτητας του, δουλειάς κτλπ.

Ποσταρει την χρήση του και πως την εκανε για να βλέπει ο κοσμος.

Δεν διαφωνώ όμως με την ουσία του ποστ σου σχετικά με τις μέρες και το σοτ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...