Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με 4G μόνο, τα σκ που λείπω, βλέπω τρομερά καλή αυτονομία..

Τρομερά καλη δηλαδή πως μεταφράζεται?

Να τα λεμε και αυτά διότι καποιοι σε γειτονικο νημα προσπαθούν να μας τρελλανουν με το να λενε δεν ξεπερνάει τις 4 μιση ωρες σε data.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να μην χρησιμοποιείς κλείσε αυτά που σου είπα,την τοποθεσία την έχεις κλειστή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πάντα!

Είναι αυτό που είπα, το είδα και τώρα. Πάντα κάνω αλλαγή από 2g σε 3g για να μπω στο ίντερνετ και μερικές φορές κάνει κάνα 2 λεπτά για να εμφανιστεί το H. Αυτό ζοριζει πολύ...

Αργότερα πάντως θα δοκιμάσω και custom rom :D

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά καλη δηλαδή πως μεταφράζεται?

Να τα λεμε και αυτά διότι καποιοι σε γειτονικο νημα προσπαθούν να μας τρελλανουν με το να λενε δεν ξεπερνάει τις 4 μιση ωρες σε data.

Καλά μιλάμε είναι απίστευτο κατάλαβα για πιο νήμα γράφεις,οι ίδιοι κράζουν το note 7 ακόμα δεν κυκλοφόρησε και μιλάνε για οπαδούς της samsung κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά καλη δηλαδή πως μεταφράζεται?

Να τα λεμε και αυτά διότι καποιοι σε γειτονικο νημα προσπαθούν να μας τρελλανουν με το να λενε δεν ξεπερνάει τις 4 μιση ωρες σε data.

Μονο με data κι εξω στον ηλιο τοσο εχω.Γυρω στις 4:30 με 5 ωρες.

Αν σκεφτεις οτι με το s6 edge plus ειχε 3 ωρες οθονη με την ιδια χρηση,ειμαι πολυ καλα πιστευω.

Παραπονο δεν εχω παντως.

Και να ειχα δηλαδη δεν υπαρχει καμια αλλη συσκευη καλυτερη σε αυτη την κατηγορια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε είναι απίστευτο κατάλαβα για πιο νήμα γράφεις,οι ίδιοι κράζουν το note 7 ακόμα δεν κυκλοφόρησε και μιλάνε για οπαδούς της samsung κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονοι τους κανουν πανηγύρι φιλε τα μεγαλα και αξιοπιστα site έχουν γραψει για την κορυφαία αυτονομία του.

Μονο με data κι εξω στον ηλιο τοσο εχω.Γυρω στις 4:30 με 5 ωρες.

Αν σκεφτεις οτι με το s6 edge plus ειχε 3 ωρες οθονη με την ιδια χρηση,ειμαι πολυ καλα πιστευω.

Παραπονο δεν εχω παντως.

Και να ειχα δηλαδη δεν υπαρχει καμια αλλη συσκευη καλυτερη σε αυτη την κατηγορια...

Στα φόρουμ γενικά βλέπω άνετα 5 ωρο όπως ο φίλος πιο πριν.

Οταν κάποιοι μιλανε για 3.30 ειναι νομίζω κοροιδια, όποιος εχει μυαλο καταλαβαίνει οτι ειναι τρολια.

Link to comment
Share on other sites

Αν με ολα αυτα και μόνο με 4g είχες και 4 μιση ωρες sot και αλλα 20% πιστεύω θα έφτανες ανετα στις 5 μιση μεχρι τελος.

Εξαιρετικά είναι και αποδεικνυει το αντίθετο σε καποιους που λενε για 4 ωρα max με data.

Συμφωνώ. Εύκολα οι 5:30 ώρες. Και επίσης να σημειώσω ότι δεν κάνω εκπτώσεις σε φωτεινότητα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μονοι τους κανουν πανηγύρι φιλε τα μεγαλα και αξιοπιστα site έχουν γραψει για την κορυφαία αυτονομία του.

 

Στα φόρουμ γενικά βλέπω άνετα 5 ωρο όπως ο φίλος πιο πριν.

Οταν κάποιοι μιλανε για 3.30 ειναι νομίζω κοροιδια, όποιος εχει μυαλο καταλαβαίνει οτι ειναι τρολια.

Έχω το s7 edge duos.Οταν το πήρα ήρθε με την APD1.Την πρώτη μέρα που το πήρα και το έστησα έπαθα πλάκα με την αυτονομία του. Αυτό κράτησε μέχρι να έρθουν οι 2 επόμενες αναβαθμίσεις. Στην APG3 με δυσκολία έφτανε τις 4 ώρες με data 4g (όχι καλό σήμα) στις 12 ώρες λειτουργίας. Τώρα ξαναγυρισα στην APD1 και ελπίζω να επανέλθει η τρομερή αυτονομία που είδα τις πρώτες 2 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Έχω το s7 edge duos.Οταν το πήρα ήρθε με την APD1.Την πρώτη μέρα που το πήρα και το έστησα έπαθα πλάκα με την αυτονομία του. Αυτό κράτησε μέχρι να έρθουν οι 2 επόμενες αναβαθμίσεις. Στην APG3 με δυσκολία έφτανε τις 4 ώρες με data 4g (όχι καλό σήμα) στις 12 ώρες λειτουργίας. Τώρα ξαναγυρισα στην APD1 και ελπίζω να επανέλθει η τρομερή αυτονομία που είδα τις πρώτες 2 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έχουμε πει για τις αναβαθμίσεις και τα σχετικά με την Google.

 

Ο φίλος πιο πάνω που αναφέρει για

5.30 ώρες με data οπως και τα πιο πολλα ποστ σε ξενα φόρουμ αυτα λένε.

Αυτο είναι ενα σωστό παράδειγμα και δείχνει ακριβώς που μπορεί να φτασει η συσκευή, οταν μάλιστα λεει οτι δεν κανει καμια οικονομία στη οθόνη.

 

Οι υπόλοιποι καπου έχουν θεμα, ειτε με drain είτε με προβληματικο update και είναι κάτι που παρουσιαστηκε σε πολλες Android συσκευές στην 6.0.1 (nexus, one plus, sony κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του δεν υπάρχει παίδες.

Είτε με WiFi είτε data είτε στις περισσότερες συνθήκες φωτεινότητας η απόσταση με τον "ανταγωνισμο" ειναι χαώδες.

 

Οτι τρικλοποδιές να βάζει η Google η και η Samsung.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του δεν υπάρχει παίδες.

Είτε με WiFi είτε data είτε στις περισσότερες συνθήκες φωτεινότητας η απόσταση με τον "ανταγωνισμο" ειναι χαώδες.

 

Οτι τρικλοποδιές να βάζει η Google η και η Samsung.

 

Με ποιο firmware εισαι Αλεξ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο firmware εισαι Αλεξ;

 

Εγώ με τη APC8 εχω μείνει οπως εχω πει απο την αρχη.

Οι επόμενες αναβαθμίσεις αφορούσαν αποκλειστικά Google security patches και κανένα νέο feature η κατι βελτιώσεις ουσιαστικές,αφου στην ουσία το κινητό υπερπλήρες και άψογο ειναι τι να διορθώσουν στην τελική;;:p

 

Για αυτο του είδους των αναβαθμίσεων δεν ασχολούμαι εως έρθει η N που μόνο αυτη θα φέρει καινούργια πράγματα.

 

Πλεον έπαψα να θεωρώ τις αναβαθμίσεις αυτοσκοπό σε μια συσκευη ιδιαιτερα οταν δεν προσθέτουν τίποτα και το κυριότερο οταν όλα άψογα κυλούν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ε θα την βαλω κι εγω.

Μετα με το package disabler σταματαμε τις αναβαθμισεις σωστα;

Επισης ποια εκδοση google play services φορας;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ε θα την βαλω κι εγω.

Μετα με το package disabler σταματαμε τις αναβαθμισεις σωστα;

Επισης ποια εκδοση google play services φορας;

Ναι μόνο με package disable η απενεργοποίηση για διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού να μην σου πετάγονται κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Εγώ ειμαι στου Νοεμβρίου την έκδοση των Google servises αλλα αν θες βάζεις του Μαρτίου που ειναι εξίσου πολυ σταθερή με ελάχιστη κατανάλωση απλα εγώ δεν κατάφερα να μην μου ενημερώσει στην τελευταία παρ όλο που απενεργοποίησα το αυτόματο update και έτσι πήγα στου Νοεμβρίου με uninstall οπου εκει δεν μου αναβαθμίζει απο μόνη του και έκτοτε έκατσα ως εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με package disable η απενεργοποίηση για διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού να μην σου πετάγονται κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Εγώ ειμαι στου Νοεμβρίου την έκδοση των Google servises αλλα αν θες βάζεις του Μαρτίου που ειναι εξίσου πολυ σταθερή με ελάχιστη κατανάλωση απλα εγώ δεν κατάφερα να μην μου ενημερώσει στην τελευταία παρ όλο που απενεργοποίησα το αυτόματο update και έτσι πήγα στου Νοεμβρίου με uninstall οπου εκει δεν μου αναβαθμίζει απο μόνη του και έκτοτε έκατσα ως εχει.

 

Ωραιος!Μολις την φλασαρα! :D

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω με την Apc8 και τα τελευταία Google services κανενα θεμα παιδία.

Μπαταρία να φαν και οι κότες σε αυτή την συσκευη

Προχθές που δεν το δουλεψα πολυ ολη μερα με 2, 30 ωρες οθόνη πηγα για ύπνο με 67% και εξω 40αρια και τερμα φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ωραίο και με την τελευταία που έχω είναι πως όπου το αφήνω το βράδυ, στο ίδιο ποσοστό το βρίσκω το πρωί (7 ώρες μετά)

Σε airplane mode, αλλά αυτό δεν λέει και κάτι, πχ στο προηγούμενο μου έχανε 10 %

 

Τελικά επειδή μπερδεύτηκα, ποια έκδοση Google services είναι η καλύτερη? Η τελευταία ή του Μαρτίου?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ωραίο και με την τελευταία που έχω είναι πως όπου το αφήνω το βράδυ, στο ίδιο ποσοστό το βρίσκω το πρωί (7 ώρες μετά)

Σε airplane mode, αλλά αυτό δεν λέει και κάτι, πχ στο προηγούμενο μου έχανε 10 %

 

Τελικά επειδή μπερδεύτηκα, ποια έκδοση Google services είναι η καλύτερη? Η τελευταία ή του Μαρτίου?

Εγω με καμια έκδοση δεν είχα θέματα. Απλα λεω ποια εχω τώρα, μάλλον ηταν συνδυασμός firmware και services σε καποιους

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/ccef507dcc7b676beea165ee210ccb4b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/d3679abef7e3c91e30dd9b9461d4ac3d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/d874551cce7a6e1e9734d457e6338175.jpg

Ζητείται αντίπαλος! Full φωτεινότητα + 4g... διαδρομή πατρα-συβοτα! Πόση παραπάνω μπαταρια;

Να πω ότι επειδή πέρυσι είχα ξανακάνει την ίδια διαδρομή με sygic στο g3.. δεν με έφτασε η μπαταρία και κάπου κάνα τέταρτο πριν φτάσω έσβησε από μπαταρία.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αντίπαλος.

Χρήση data συνέχεια ανοιχτά εκτός από ένα τέταρτο που συνδεθηκα σε wifi.

H, H+ έπιανε συνέχεια.

Το έχω ρυθμισμενο στο αυτόματο 2g-3g.

4g κάλυψη δεν υπάρχει γι αυτό.

Μισή ώρα ομιλία κανονικά και άλλη μισή με Bluetooth.

https://www.dropbox.com/sh/3ewfk02a6ff7w4f/AAB_JKwBNASlek7v1RGMeStUa?dl=0

Τελευταία BTU.

Τελευταία ενημέρωση υπηρεσίες google play.

Την αναβάθμιση την έκανα οτα με δύο ρεσετ (πριν και μετά) και στήσιμο από την αρχή μια μια εφαρμογή.

Έκανα και κάτι ακόμα όμως που διάβασα πριν λίγο καιρό εδώ στο φόρουμ.

Έσβησα τον φάκελο android από την κάρτα μνήμης.

Δημηουργηθηκε ξανά βέβαια αλλά ένας φίλος είπε ότι υπάρχει διαφορά στο ποσοστό σύστημα Android.

Και πρέπει να αληθεύει.

Είμαι κάπου στην μια βδομάδα δέκα μέρες από την αναβάθμιση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά αποτέλεσματα παιδιά και κυρίως με τοση ζέστη.

Το λεμε συνέχεια σε αυτό το τομέα εχει διαλύσει τον ανταγωνισμό και αστε κάποιους να μιλάνε για 3 30 ώρες και τα σχετικά.

Τα screenshot τους κανουν να το βουλωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά αποτέλεσματα παιδιά και κυρίως με τοση ζέστη.

Το λεμε συνέχεια σε αυτό το τομέα εχει διαλύσει τον ανταγωνισμό και αστε κάποιους να μιλάνε για 3 30 ώρες και τα σχετικά.

Τα screenshot τους κανουν να το βουλωσουν.

Σιγά μην ανεβάσουν screenshot οι άλλοι σήμερα είχα στην παρέα μου δύο ακόμα καινούριες συσκευές htc m10 και p9,πολύ πίσω η οθόνη τους εγώ στην ξαπλώστρα διάβαζα κανονικά και αυτοί έψαχναν για σκιά για να πω την αλήθεια το p9 ήταν καλούτσικη η οθόνη το htc πολύ μέτρια μου θύμισε εποχή lg g2

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ανεβάσουν screenshot οι άλλοι σήμερα είχα στην παρέα μου δύο ακόμα καινούριες συσκευές htc m10 και p9,πολύ πίσω η οθόνη τους εγώ στην ξαπλώστρα διάβαζα κανονικά και αυτοί έψαχναν για σκιά για να πω την αλήθεια το p9 ήταν καλούτσικη η οθόνη το htc πολύ μέτρια μου θύμισε εποχή lg g2

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα να είναι τα παιδιά να το ευχαριστουνται.

Θα τους περάσει όλους σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο τηλέφωνο μόνο 4g λειτουργία με μέτριο σήμα συγχρονισμούς 2 mail,location gps μόνο κανονικά facebook,messenger,viper,tapatalk χωρίς παιχνίδια στην παραλία όλη μέρα με φωτεινότητα στο auto όποτε την κοιτούσα ήταν στο 100% και δεν με άφηνε να την κατεβάσω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/7ebffa8a4e161f7833c1160c34fa3ec8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/40b4040df7dbe95182312d17723cb4cc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/6a27664cb121c2da16ae9e29a0be51e8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά φοβερα φιλε, αν αναλογιστεις και την φουλ φωτεινότητα.

 

Και αυτοι που ελεγαν μεχρι 3.30 ωρες παει τι θα απογινουν ?? Χαχαα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...