Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως σας φαινεται δεν μου φαινεται να βγαζει και πολυ..

 

IMGurl=https://postimg.org/image/tculj5mip/]Screenshot_20160711_235832.jpg[/url]IMG

 

αμα δε δωσεις αναλυτικα τι χρονους εχει το καθε ενα, αυτα που εχεις δεν λενε τιποτα απο μονα τους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα google maps δουλεύουν νορμαλ με την τελευταία έκδοση οπως δοκίμασα.

Το YouTube το εχω στην 10.28.60( η τελευταία ειναι η 11.25.55)

Το Google + δεν το χρησιμοποιώ.

 

Sent from my iPad Air 2

 

Δυστυχώς εμενα δεν με δουλευει , ουτε το google map ,ουτε το youtube,ουτε το google plus ,ουτε το excel της google .

Πρεπει να βρω εκδόσεις που δουλευουν γιατι ειναι προβλημα αυτο....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμενα δεν με δουλευει , ουτε το google map ,ουτε το youtube,ουτε το google plus ,ουτε το excel της google .

Πρεπει να βρω εκδόσεις που δουλευουν γιατι ειναι προβλημα αυτο....

 

εμενα παντως μια χαρα πανε ολα με τις τελευταιες εκδοσεις και δεν εχω καθολου διαφορα με πριν, ευχαριστηθειτε τα κινητα σας λεω και ξεκολλατε απο το να ασχολειστε ολη μερα με το αν εκαψε κανα watt παραπανω.. δεν αξιζει ολο αυτο που βλεπω τοσο καιρο εδω. Οκ καναμε μια ερευνα στην αρχη απο εκει και περα ειναι κριμα να μην το ευχαριστιεστε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μια χαρα πανε ολα με τις τελευταιες εκδοσεις και δεν εχω καθολου διαφορα με πριν, ευχαριστηθειτε τα κινητα σας λεω και ξεκολλατε απο το να ασχολειστε ολη μερα με το αν εκαψε κανα watt παραπανω.. δεν αξιζει ολο αυτο που βλεπω τοσο καιρο εδω. Οκ καναμε μια ερευνα στην αρχη απο εκει και περα ειναι κριμα να μην το ευχαριστιεστε.

 

Εμενα ομως παει τωρα καλα .Εχθες εβγαλα 7.30 ωρες sot .Με τις τελευταίες εκδόσεις στην καλυτερη εβγαζα 5.30 με 6 ωρες .Οπως και να το κανουμε εχει διαφορά.

Τις εκανα και τις εφαρμογες ,δεν κανω καμια αναβάθμιση πλέον και εχω ήσυχο το κεφαλι μου

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ομως παει τωρα καλα .Εχθες εβγαλα 7.30 ωρες sot .Με τις τελευταίες εκδόσεις στην καλυτερη εβγαζα 5.30 με 6 ωρες .Οπως και να το κανουμε εχει διαφορά.

Τις εκανα και τις εφαρμογες ,δεν κανω καμια αναβάθμιση πλέον και εχω ήσυχο το κεφαλι μου

 

Τι να σου πω. Εγώ είτε βγάλω μιάμιση μέρα είτε 2 πάντα βγάζω τη μέρα οπότε επαψα να ασχολούμαι.. Απλά το ευχαριστιεμαι και το έχω up to date

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άμα βγάζεις μέρα είσαι Ok . Απλά εμένα είχε φτάσει σε σημείο να μην την βγάζει .Και να πρέπει να κάνω οικονομίες στην χρήση προς το τέλος της μέρας για να βγει. Τώρα είμαι και πάλι Ok
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Άμα βγάζεις μέρα είσαι Ok . Απλά εμένα είχε φτάσει σε σημείο να μην την βγάζει .Και να πρέπει να κάνω οικονομίες στην χρήση προς το τέλος της μέρας για να βγει. Τώρα είμαι και πάλι Ok

 

ναι εγω βγαζω γιατι λογω δουλειας ειμαι σε wifi και απλα μιλαω πολυ, μεχρι 2 ωρες οθονη να το φτασω την 1η μερα, οποτε δυσκολα να ξεμεινω, αντε να μην βγαλω τη 2η.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει πειραματιστει, ποια ειναι η λιγοτερο ενεργοβορα εκδοση του facebook messenger ?

Με την τελευταια που πλεον εχουν ενσωματωσει και τη δυνατοτητα SMS (παροτι δεν τη χρησιμποιω), εχω τρελλο drain (40%+). :wacko:

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει πειραματιστει, ποια ειναι η λιγοτερο ενεργοβορα εκδοση του facebook ?

Δοκίμασε αυτήν

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/663a1c49e43c74f337af75c75558fde9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν

 

Σ ευχαριστω φιλε μου αν και τελικα, εκανα downgrade στα Google play services, στην 8.7.03 και κατεβασα απο Apk Mirror μια αντιστοιχα παλια εκδοση του messenger, και πλεον messenger και services δεν αμφανιζονται καν στα στατιστικα της μπαταριας !!!

Ενδεικτικα, χθες ολη μερα ειχα συνολικη καταναλωση συσκευης 21% εκει που πριν ημουν 40-45%. Παντα με APC8. :D

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/663a1c49e43c74f337af75c75558fde9.jpg

 

 

Τι διαφορες εχει απτο κανονικο και εχει μεγαλη διαφορα απτη μπαταρια;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/e3091da5d7085098efc81c514b34d66c.jpg

Καλά σήμερα έδωσε ρέστα η αυτονομία. Τέτοιο νούμερο δεν ξαναείδα. Η μονη αλλαγη που εκανα ηταν οτι το γυρισα σε 3g/2g αντι για μονιμα 3g σημερα το πρωι που είχα δεδομένα. Εχω κάνει την οτα στην τελευταία έκδοση χωρίς επαναφορά και επιτέλους ούτε κολλάει ούτε έχασε σε μπαταρία. Φτου φτου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 5 μέρες και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κυκλοφορεί εξηγεί έξω!!!(για μένα μιλάω ;))τα συνδυάζει σχεδόν όλα μόνο αν είχε και ραδιόφωνο θα ήταν τοπ!!όσο για την μπαταρία θα πω ότι είναι από της καλύτερες μπαταριες !!!

https://m.flickr.com/photos/134779184@N04/28268929361/

 

https://m.flickr.com/photos/134779184@N04/27731510973/

https://m.flickr.com/photos/134779184@N04/28313447586/

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 5 μέρες και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κυκλοφορεί εξηγεί έξω!!!(για μένα μιλάω ;))τα συνδυάζει σχεδόν όλα μόνο αν είχε και ραδιόφωνο θα ήταν τοπ!!όσο για την μπαταρία θα πω ότι είναι από της καλύτερες μπαταριες !!!

 

WOW !!!! 3 μερες και 6:30 ωρες χρηση ???!!! Ποια ρομ φορας φιλε μου ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

WOW !!!! 3 μερες και 6:30 ωρες χρηση ???!!! Ποια ρομ φορας φιλε μου ?

 

3:45 είναι το sot Φίλε μου.

6 μισή είναι ο χρόνος που απομένει.

Φυσικά και εινα εξαιρετικό το αποτέλεσμα αλλά μπερδεύτηκες με τα screenshot.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3:45 είναι το sot Φίλε μου.

6 μισή είναι ο χρόνος που απομένει.

Φυσικά και εινα εξαιρετικό το αποτέλεσμα αλλά μπερδεύτηκες με τα screenshot.

Όπως τα λες είναι φιλε.

Άψογο αποτέλεσμα, αποδεικνύει ακόμα μια φορά γιατί παίζει μόνο του φετος.

Link to comment
Share on other sites

3:45 είναι το sot Φίλε μου.

6 μισή είναι ο χρόνος που απομένει.

Φυσικά και εινα εξαιρετικό το αποτέλεσμα αλλά μπερδεύτηκες με τα screenshot.

 

 

Ουπς... εχεις δικιο, my bad man ;)

Παντως και το 3 μερες και 14 ωρες ειναι εκπληκτικο. Σε μενα ακομα και με ελαχιστη χρηση δεν εχω καταφερει να δω πανω απο 2-2,5 μερες.

Ειλικρινα μπαινω σε σκεψεις για hard reset... :worry:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

έχει 5 φορτίσεις που κάνω τώρα τελευταία με APF2 κ αν δεν κάνω επανεκκίνηση δείχνει το Σύστημα Android στο τέρμα σαν να ξεχνάει να μηδενίσει με κάθε φόρτιση εκτός αν φταίει κάποια εφαρμογή από playstore η κάποια εφαρμογή από Samsung Account που ενημερώθηκε πρόσφατα....από Samsung το πιο πιθανό αφού το σύστημα αν το ανοίξεις δείχνει εφαρμογές συστήματος από Samsung να τρέχουν συνολικά

 

Screenshot_20160717_183448.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

έχει 5 φορτίσεις που κάνω τώρα τελευταία με APF2 κ αν δεν κάνω επανεκκίνηση δείχνει το Σύστημα Android στο τέρμα σαν να ξεχνάει να μηδενίσει με κάθε φόρτιση εκτός αν φταίει κάποια εφαρμογή από playstore η κάποια εφαρμογή από Samsung Account που ενημερώθηκε πρόσφατα....από Samsung το πιο πιθανό αφού το σύστημα αν το ανοίξεις δείχνει εφαρμογές συστήματος από Samsung να τρέχουν συνολικά

 

Screenshot_20160717_183448.jpg

 

Φίλε μου ακριβώς την ίδια έχω και εγώ μήπως να έκανες κανένα hard reset

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς την ίδια έχω και εγώ μήπως να έκανες κανένα hard reset

ειχα κάνει πρόσφατα με smartswitch.... θα περιμένω την καινούργια ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ειχα κάνει πρόσφατα με smartswitch.... θα περιμένω την καινούργια ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πας μέχρι 100?

Ρισταρτ κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το πας μέχρι 100?

Ρισταρτ κανεις?

ναι το παω μέχρι 100...restart κανω για να στρώσει αλλα δεν ειναι φυσιολογικό να κανεις restart για να στρώσει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι το παω μέχρι 100...restart κανω για να στρώσει αλλα δεν ειναι φυσιολογικό να κανεις restart για να στρώσει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ρισταρτ καμια φορα ξεκολλανε τα στατιστικά.

Δεν μιλαω για το bug εγω δεν το ειχα ποτέ.

 

Κανα wipe cache δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πηρα το κινητο εχθες .ενα s7 edge silver που ειναι πανεμορφο. εχω παθει πλακα με την διαχειρηση ενεργειας που κανει.φοραει APF2 εκδοση.ειναι η πρωτη φορτιση και πρωτη φορα εχω σε κινητο τοσο καλη μπαταρια.χρηση ειναι 90% με wifi και 10% με 4G. youtube ,playstore,καμερα,βαιμπερ και γενικο σκαλισμα του κινητου.να πω οτι εχω απενεργοποιηση διαφορες εφαρμογες απο μεσα.φωτεινοτητα αυτοματη στη μεση περιπου.τρομερο τηλεφωνο παιδια σε ολα του Edited by zak81
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πηρα το κινητο εχθες .ενα s7 edge silver που ειναι πανεμορφο. εχω παθει πλακα με την διαχειρηση ενεργειας που κανει.φοραει APF2 εκδοση.ειναι η πρωτη φορτιση και πρωτη φορα εχω σε κινητο τοσο καλη μπαταρια.χρηση ειναι 90% με wifi και 10% με 4G. youtube ,playstore,καμερα,βαιμπερ και γενικο σκαλισμα του κινητου.να πω οτι εχω απενεργοποιηση διαφορες εφαρμογες απο μεσα.φωτεινοτητα αυτοματη στη μεση περιπου.τρομερο τηλεφωνο παιδια σε ολα του

Ωραίος,

παίζει όντως μόνο του φετος εξ ου και οι πωλήσεις που κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...