Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες οι μεμβρανες προστασιας αλλοιωνουν την ωραια αισθηση που εχεις οταν περνας το δαχτυλο κατευθειαν πανω απο τη γυμνη οθονη; ειδικα στο εdge η αισθηση ειναι απιστευτη.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτες οι μεμβρανες προστασιας αλλοιωνουν την ωραια αισθηση που εχεις οταν περνας το δαχτυλο κατευθειαν πανω απο τη γυμνη οθονη; ειδικα στο εdge η αισθηση ειναι απιστευτη.

 

Ναι η συγκεκριμένη την αλλοιωνει.

Όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό από τις μεμβρανες που κυκλοφορούν.

Η λύση για να μην αλλοιωθει είναι ένα καλό tempered glass που στο s7 edge το ξεχνάς.

Με ενδιαφέρει περισσότερο να το προστατεψω παρά να έχω την ωραία αίσθηση της οθόνης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι η συγκεκριμένη την αλλοιωνει.

Όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό από τις μεμβρανες που κυκλοφορούν.

Η λύση για να μην αλλοιωθει είναι ένα καλό tempered glass που στο s7 edge το ξεχνάς.

Με ενδιαφέρει περισσότερο να το προστατεψω παρά να έχω την ωραία αίσθηση της οθόνης.

 

Πραγματικά τρομερή η θήκη! Πως και πως την περιμένω!! Λες με τον καιρό να κιτρινίσει?? Πολλές TPU κιτρινίζουν! Και το protector το έχεις βάλει τέλεια ;) Αναμένουμε το zagg tempered οπότε!! Ας ελπίσουμε ως τέλη του μήνα να το βγάλουν!!

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τρομερή η θήκη! Πως και πως την περιμένω!! Λες με τον καιρό να κιτρινίσει?? Πολλές TPU κιτρινίζουν! Και το protector το έχεις βάλει τέλεια ;) Αναμένουμε το zagg tempered οπότε!! Ας ελπίσουμε ως τέλη του μήνα να το βγάλουν!!

 

Ναι με τον καιρό κιτρινιζει αλλά θα το καταλάβεις μόνο αν την βαλεις δίπλα σε μία καινούργια.

Θέλω να πω ότι δεν φαίνεται άσχημα. Μια μικρή κιτρινηλα μόνο διακρίνεται δίπλα σε μια καινούρια.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πραγματικά μετά από 3 μέρες η Ultimate Shield είναι απίστευτη έχει φύγει κ η παραμικρή φυσαλίδα σαπουνόνερου κ η αίσθηση ειναι απίστευτη καλύτερη από ζελατίνα!!!γλιστράει τέλεια κ στην edge λες και έχεις τζάμι Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πραγματικά μετά από 3 μέρες η Ultimate Shield είναι απίστευτη έχει φύγει κ η παραμικρή φυσαλίδα σαπουνόνερου κ η αίσθηση ειναι απίστευτη καλύτερη από ζελατίνα!!!γλιστράει τέλεια κ στην edge λες και έχεις τζάμι

 

απο ποια εταιρεια φιλε μου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο ποια εταιρεια φιλε μου?

 

Ultimate Shield φιλε..εδω στο xda γραφουν τα καλύτερα από εκεί ψήθηκα κ δεν είχαν άδικο!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι η συγκεκριμένη την αλλοιωνει.

Όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό από τις μεμβρανες που κυκλοφορούν.

Η λύση για να μην αλλοιωθει είναι ένα καλό tempered glass που στο s7 edge το ξεχνάς.

Με ενδιαφέρει περισσότερο να το προστατεψω παρά να έχω την ωραία αίσθηση της οθόνης.

 

Πως το ξεχνας ρε παιδια? Υπαρχουν ένα σωρο γυαλια στο amazon, Που είμαι σιγουρος ότι θα παιζουν αψογα.

Ηδη εχω δοκιμασει 3 σε s6 edge plus (τα 2 κινεζικα χαμηλης ποιοτητας θεωρητικα) κι εκατσαν όλα τελεια, σε ελαχιστα δευτερόλεπτα, χωρις σαπουνάδες κλπ αλχημειες.

Για μενα ένα tempered glass είναι μονόδρομος. Όλα τα screen protectors που εγκαθίστανται σε κινητα με edge οθονη, εχουν την αισθηση "φλουδας πορτοκαλιου" στην υφη...

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξεχνας ρε παιδια? Υπαρχουν ένα σωρο γυαλια στο amazon, Που είμαι σιγουρος ότι θα παιζουν αψογα.

Ηδη εχω δοκιμασει 3 σε s6 edge plus (τα 2 κινεζικα χαμηλης ποιοτητας θεωρητικα) κι εκατσαν όλα τελεια, σε ελαχιστα δευτερόλεπτα, χωρις σαπουνάδες κλπ αλχημειες.

Για μενα ένα tempered glass είναι μονόδρομος. Όλα τα screen protectors που εγκαθίστανται σε κινητα με edge οθονη, εχουν την αισθηση "φλουδας πορτοκαλιου" στην υφη...

 

Βαγγέλη λες για τα tempered τύπου μάσκα (δεν ξέρω πως να τα χαρακτηρισω) αυτά που πάνω κάτω έχουν χρώμα ανάλογα με το χρώμα του κινητού?

Αν υπάρχουν μόνο αυτά προτιμώ μεμβράνη.

Βρήκα ένα στο ebay τελείως διάφανο κάπου στα 25€ και σε ερώτηση μου αν είναι πραγματικά διάφανο γυαλί και αν καλύπτει ΟΛΌΚΛΗΡΗ την οθόνη η απάντηση που πήρα ήταν ότι ναι είναι όλο διάφανο γυαλί αλλά δεν καλύπτει ΟΛΌΚΛΗΡΗ την οθόνη.

Σκέφτομαι αν δεν καλύπτει την οθόνη όπως πρέπει, οτι θα δημιουργηθεί σκαλοπατι.

Γι αυτό τόσο καιρό παράτησα το ψάξιμο σε tempered.

Για πες μας με ποιο ήσουν ευχαριστημένος στο s6 σου?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη λες για τα tempered τύπου μάσκα (δεν ξέρω πως να τα χαρακτηρισω) αυτά που πάνω κάτω έχουν χρώμα ανάλογα με το χρώμα του κινητού?

Αν υπάρχουν μόνο αυτά προτιμώ μεμβράνη.

Βρήκα ένα στο ebay τελείως διάφανο κάπου στα 25€ και σε ερώτηση μου αν είναι πραγματικά διάφανο γυαλί και αν καλύπτει ΟΛΌΚΛΗΡΗ την οθόνη η απάντηση που πήρα ήταν ότι ναι είναι όλο διάφανο γυαλί αλλά δεν καλύπτει ΟΛΌΚΛΗΡΗ την οθόνη.

Σκέφτομαι αν δεν καλύπτει την οθόνη όπως πρέπει, οτι θα δημιουργηθεί σκαλοπατι.

Γι αυτό τόσο καιρό παράτησα το ψάξιμο σε tempered.

Για πες μας με ποιο ήσουν ευχαριστημένος στο s6 σου?

 

Νικο, αναφέρομαι στα curved tempered glasses, υπαρχουν ηδη παρα πολλα τετοια και στο amazon, παντου.

πχ δες εδώ

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=s7+edge+curved+tempered+glass

Link to comment
Share on other sites

Νικο, αναφέρομαι στα curved tempered glasses, υπαρχουν ηδη παρα πολλα τετοια και στο amazon, παντου.

πχ δες εδώ

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=s7+edge+curved+tempered+glass

 

Ναι και εγώ για curved tempered glass ρώτησα στο ebay και μου είπε ότι δεν καλύπτει ολόκληρη την οθόνη.

Στο link το πρώτο tempered φαίνεται καλό.

Τα περισσότερα είναι μάσκα όμως.

Έχει αναφερθεί και ποιο πίσω ότι εταιρίες κορυφή σε tempered τα παρατησαν με τις curved οθόνες.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι εμένα προσωπικά δεν θα με κάλυπτε ένα tempered που έστω θα υπήρχε και ένα χιλιοστο κενό.

Εδω και στα φλατ s6 κανένα tempered δεν έπιανε ολόκληρη την οθόνη.

Ακόμα και τα επώνυμα. Αλλά εκεί δεν υπήρχε πρόβλημα γιατί εμφανισιακά στο άσπρο χρώμα που είχα δεν φαινόταν άσχημα και το δάχτυλο δεν έβγαινε έξω από το tempered glass.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ultimate Shield φιλε..εδω στο xda γραφουν τα καλύτερα από εκεί ψήθηκα κ δεν είχαν άδικο!!

Πρέπει να ναι αστέρι,πόσες μέρες έκανε να έρθει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ναι αστέρι,πόσες μέρες έκανε να έρθει?

 

8 μέρες μαζί με σαββατοκυριακο απο Αγγλία...δες τα post #277 και #298 έχω βάλει φώτο :)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα curved tempered glass στην αρχή στο s6 edge είχαν μεγάλο πρόβλημα με την αφη πλέον τα 3 γενιάς δεν έχουν αλλά πριν από μια εβδομάδα εγκατέστησα ένα στο s6 edge και παραμένει το πρόβλημα της αλοιωσης της οθόνης δεν έχω βρει κανένα που να είναι hd clear,σίγουρα προστατεύει πιο πολύ από την μεμβράνη αλλά δεν δέχομαι το s4 της γυναίκας μου να έχει πιο καθαρή οθόνη οπότε το ξηλωσα και ξανά πάλι με μεμβράνη,προσέξτε για να μην χαλάτε άσκοπα χρήματα όπως εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακάτω μερικές φωτογραφίες από τις θήκες μου.

Spigen liquid crystal, Rugged Armor, και nillkin nature.

Όσο για το Screen protector ScreenKnight μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά δεν εξηγείται αλλιώς και το πεταξα.

Στο βίντεο δείχνει ότι ξεκολλαει μια μεμβράνη και μετά το βρέχει με σαπουνονερο.

Εγώ δείτε στην φωτογραφια πόσο δύσκολα το αφαίρεσα.

Εννοείται στην edge οθόνη δεν κολλούσε ούτε για πλάκα.

Μήπως αυτό που έβγαλα ήταν η κόλλα του και έπρεπε να το βρεξω χωρίς να αφαιρέσω τίποτα?

Ρε γ@μοτο δεν μπορώ να βρω άκρη με αυτά τα ρημαδια τα screen protector.

Πραγματικά αγανακτησα.

 

Πρώτη είναι η nillkin μετά Rugged Armor και τέλος η liquid crystal.

 

https://www.dropbox.com/sh/ock2cjdps9f536y/AADf-nK4kdroC65REW2O-5Mia?dl=0

 

Εινaι ευκολο να στειλεις συνδεσμο για τη nillkin;

Link to comment
Share on other sites

Εινaι ευκολο να στειλεις συνδεσμο για τη nillkin;

 

http://m.ebay.com/itm/NILLKIN-0-6mm-Nature-Silicone-Soft-TPU-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge-/111923049953?varId=410875990178&txnId=1493157869001

Από εδώ την πήρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

αυτους εδω τους ξερουμε?

γιατι μου αρεσει αυτη θηκη και το σκεφτομαι...

http://gr.mobilefun.com/57949-vrs-design-dandy-leather-style-samsung-galaxy-s7-wallet-case-brown.htm

ή καμια προταση για παρομοια θηκη..

 

και αυτη...

http://www.amazon.co.uk/Vintage-Leather-Handmade-T-Mobile-Cellular/dp/B01C06X1EI/ref=sr_1_12?s=electronics&ie=UTF8&qid=1459717196&sr=1-12&keywords=samsung+galaxy+s7+belk

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

αυτους εδω τους ξερουμε?

γιατι μου αρεσει αυτη θηκη και το σκεφτομαι...

http://gr.mobilefun.com/57949-vrs-design-dandy-leather-style-samsung-galaxy-s7-wallet-case-brown.htm

ή καμια προταση για παρομοια θηκη..

 

και αυτη...

http://www.amazon.co.uk/Vintage-Leather-Handmade-T-Mobile-Cellular/dp/B01C06X1EI/ref=sr_1_12?s=electronics&ie=UTF8&qid=1459717196&sr=1-12&keywords=samsung+galaxy+s7+belk

 

Θα σου συνιστουσα να μην παρεις θηκη με μαγνητη.Μπορει να δημιουργησει προβλημα στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος κάτοχος του s7 απλό και έχω μπλέξει τα μπούτια μου με τις θηκες/ ζελατίνες. Θήκες έχω δει κάποιες τις spigen (liquid crystal,ultra hybrid,crystal shell) αλλα δεν έχω καταλάβει ποια είναι η καλύτερη κ αν έχουν κάποια διαφορά ουσιαστική . Για πείτε καμιά γνώμη και είναι και ακριβές πανάθεμα. Για την οθόνη επίσης τι λέτε, τζαμάκι ή ζελατινα(εννοείται να πιάνει όλη την οθόνη γτ τώρα έβαλα ένα τζαμακι και 3 4 χιλιοστά σε κάθε πλάι είναι απ έξω κα δεν είναι ομορφο) και ποιο? Ευχαριστώ πολύ

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος κάτοχος του s7 απλό και έχω μπλέξει τα μπούτια μου με τις θηκες/ ζελατίνες. Θήκες έχω δει κάποιες τις spigen (liquid crystal,ultra hybrid,crystal shell) αλλα δεν έχω καταλάβει ποια είναι η καλύτερη κ αν έχουν κάποια διαφορά ουσιαστική . Για πείτε καμιά γνώμη και είναι και ακριβές πανάθεμα. Για την οθόνη επίσης τι λέτε, τζαμάκι ή ζελατινα(εννοείται να πιάνει όλη την οθόνη γτ τώρα έβαλα ένα τζαμακι και 3 4 χιλιοστά σε κάθε πλάι είναι απ έξω κα δεν είναι ομορφο) και ποιο? Ευχαριστώ πολύ

 

Οι θήκες έχουν να κάνουν με την εμφάνιση,

Τον ογκο(όσο πιο ενισχυμένη τόσο περισσότερο προστατεύει αλλά χάνεις σε εμφάνιση ας πούμε)

Αν είναι από σκληρό η μαλακό υλικό κτλ.

Αναλόγως τι ζητάς,αν θέλεις μεγάλη προστασία και δεν σε νοιάζει αν μοιάζει με τούβλο ή αν θέλεις να διατηρήσεις όσο γίνεται την εμφάνιση με μικρή σχετικά προστασία.

Εγώ από αυτές που έγραψες θα σου έλεγα να διαλέξεις την liquid crystal που την έχω κιόλας στο s7 edge.

Είναι διάφανη, μαλακή, και δεν προσθέτει και πολύ όγκο.

Από tempered glass νομίζω δεν θα βρεις κάτι να πιάνει το 100% της οθόνης.

Αλλά τα επώνυμα αφήνουν πολύ λίγο κενό από την εμπειρία που είχα με το απλο s6.

Στο s6 είχα ένα tempered glass της nillkin το οποίο άφηνε μικρό κενό, χωρίς να φαίνεται άσχημο γιατί το είχα και σε άσπρο χρώμα. Σε μαύρο ίσως φαινόταν πιο έντονα το κενό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα να μην παρεις θηκη με μαγνητη.Μπορει να δημιουργησει προβλημα στο κινητο

 

Αυτή έχω παραγγείλει κι εγώ, τι λέτε θα δημιουργήσει πρόβλημα?:cry

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα να μην παρεις θηκη με μαγνητη.Μπορει να δημιουργησει προβλημα στο κινητο

 

και η δευτερη?

 

 

Αυτή έχω παραγγείλει κι εγώ, τι λέτε θα δημιουργήσει πρόβλημα?:cry

 

ποια εχεις παραγγειλει εσυ και απο που?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...