Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά για την forcell που σας έλεγα, σήμερα πέρασα την τελευταία που είχα και έκανα πείραμα να την περάσω με υγρό σπρέι και έκατσε τέλεια μπορώ να πω.. Δεν κάνει καθόλου νερά όπως όταν την περνάμε στεγνή και η αφή της είναι super... Στην τελική παρόλο που μερικές μεμβράνες λένε ότι είναι στεγνής τοποθέτησης, για μένα είναι λάθος, πέρασα κανονικά την μεμβράνη με υγρό και έχει τέλειο αποτέλεσμα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά για την forcell που σας έλεγα, σήμερα πέρασα την τελευταία που είχα και έκανα πείραμα να την περάσω με υγρό σπρέι και έκατσε τέλεια μπορώ να πω.. Δεν κάνει καθόλου νερά όπως όταν την περνάμε στεγνή και η αφή της είναι super... Στην τελική παρόλο που μερικές μεμβράνες λένε ότι είναι στεγνής τοποθέτησης, για μένα είναι λάθος, πέρασα κανονικά την μεμβράνη με υγρό και έχει τέλειο αποτέλεσμα..

Για λεγε φιλε μου με τι υγρο την περασες; Περιμενω κ εγω μία forcell αυριο. Λιγο αναλυτικα πως την περασες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για λεγε φιλε μου με τι υγρο την περασες; Περιμενω κ εγω μία forcell αυριο. Λιγο αναλυτικα πως την περασες;

Πέρασα το συγκεκριμένο υγρό σπρέι που θα δεις στο βίντεο, μου είχε περισσέψει από το Note 2 να φανταστείς... Και ο τρόπος που το πέρασα είναι ο συγκεκριμένος...

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το συγκεκριμένο υγρό σπρέι που θα δεις στο βίντεο, μου είχε περισσέψει από το Note 2 να φανταστείς... Και ο τρόπος που το πέρασα είναι ο συγκεκριμένος...

 

Κριμα και εγω νομιζα με κανα απλο υγρο...Θα δολοφονουσα την μεμβρανη αυριο με ειδικο σπρευ υγρο, που εχω για το καθάρισμα της οθονης του υπολογιστη.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και εγω νομιζα με κανα απλο υγρο...Θα δολοφονουσα την μεμβρανη αυριο με ειδικο σπρευ υγρο, που εχω για την οθονη του υπολογιστη.

Μη νομίζεις ότι είναι συγκεκριμένο υγρό, νερό με σαπούνι χεριών αν θα βάλεις σε ένα μπουκάλι άδειο κολόνιας το ίδιο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις ότι είναι συγκεκριμένο υγρό, νερό με σαπούνι χεριών αν θα βάλεις σε ένα μπουκάλι άδειο κολόνιας το ίδιο είναι...

Μηπως να βαλω αυτο το καθαριστικο για την οθονη του pc; Η αυτο που λες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να βαλω αυτο το καθαριστικο για την οθονη του pc; Η αυτο που λες;

Εφόσον την screenknight την περνάς με νερό και σαπούνι άρα αυτό είναι το υγρό που ψάχνουμε... Με βάση τη λογική θέλει ένα απλό υγρό που να γλιστράει αλλά και να καθαρίζει εύκολα... Άρα βάζεις σε ένα μπουκαλάκι από άρωμα νερό και ελάχιστο σαπούνι χεριών... Όχι πιάτων, έτσι την είχα πατήσει παλιά, χεριών θα βάλεις και θα ψεκάσεις όπως είδες στο βίντεο... Απλά αυτός στο βίντεο είχε ένα καουτσούκ που έβγαζε το νερό, αν δεν έχεις το ίδιο εσύ θα βάλεις την κάρτα που έχει η συσκευασία της forcell σε ένα πανάκι που και αυτό υπάρχει μέσα και θα βγάλεις το νερό στο τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον την screenknight την περνάς με νερό και σαπούνι άρα αυτό είναι το υγρό που ψάχνουμε... Με βάση τη λογική θέλει ένα απλό υγρό που να γλιστράει αλλά και να καθαρίζει εύκολα... Άρα βάζεις σε ένα μπουκαλάκι από άρωμα νερό και ελάχιστο σαπούνι χεριών... Όχι πιάτων, έτσι την είχα πατήσει παλιά, χεριών θα βάλεις και θα ψεκάσεις όπως είδες στο βίντεο... Απλά αυτός στο βίντεο είχε ένα καουτσούκ που έβγαζε το νερό, αν δεν έχεις το ίδιο εσύ θα βάλεις την κάρτα που έχει η συσκευασία της forcell σε ένα πανάκι που και αυτό υπάρχει μέσα και θα βγάλεις το νερό στο τέλος...

Ενταξει φιλε μου αυτο θα κανω.Αναμενε νεωτερα.Μακαρι να το πετυχω και εγω οπως το εκανες εσυ.Σε ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου αυτο θα κανω.Αναμενε νεωτερα.Μακαρι να το πετυχω και εγω οπως το εκανες εσυ.Σε ευχαριστω.

Με το σπρέι και γενικά με υγρό μπαίνει πιο εύκολα πάντα, γιατί έχεις χρόνο να τη βάλεις ίσια όπως πρέπει.. Και να ξέρεις κάτι, αν τυχόν πάρει τρίχα η οτιδήποτε άλλο από κάτω μπορείς να τη βγάλεις και να τη ξανά βάλεις εφόσον παίζεις με υγρό.. Απλά να ρίξεις και λίγο σπρέι στα δάχτυλα σου ώστε αν το πιάσεις μην αφήσεις αποτύπωμα...

Link to comment
Share on other sites

Στείλε αν μπορείς απευθείας το λινκ από το screen protector που πήρες αν μπορείς.. Ήρθε γρήγορα;

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01LW0C2XO/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1491539976&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=crocfol+s7+edge&dpPl=1&dpID=51I-hcX3ixL&ref=plSrch

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την forcell που σας έλεγα, σήμερα πέρασα την τελευταία που είχα και έκανα πείραμα να την περάσω με υγρό σπρέι και έκατσε τέλεια μπορώ να πω.. Δεν κάνει καθόλου νερά όπως όταν την περνάμε στεγνή και η αφή της είναι super... Στην τελική παρόλο που μερικές μεμβράνες λένε ότι είναι στεγνής τοποθέτησης, για μένα είναι λάθος, πέρασα κανονικά την μεμβράνη με υγρό και έχει τέλειο αποτέλεσμα..

Πήρα κι εγώ την forcell σημερα και σκόπευα να τη βάλω το ΣΚ χωρίς υγρό, μέχρι που είδα το post σου!:)

2 ερωτήσεις: α) την έκοψες καθόλου στις 4 άκρες ή την έβαλες έτσι όπως είναι;

β) τι αναλογία νερού/σαπουνιού χρειάζεται στο περίπου;

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την forcell σημερα και σκόπευα να τη βάλω το ΣΚ χωρίς υγρό, μέχρι που είδα το post σου!:)

2 ερωτήσεις: α) την έκοψες καθόλου στις 4 άκρες ή την έβαλες έτσι όπως είναι;

β) τι αναλογία νερού/σαπουνιού χρειάζεται στο περίπου;

Ευχαριστώ

 

Δεν χρειάζεται να την κόψεις τις γωνίες γιατί είναι ήδη κομμένη, βάλτην όπως είναι και θα καταλάβεις ότι δεν χρειάζεται κόψιμο... Αν το νερό με το ελάχιστο σαπούνι το βάλεις σε μπουκάλι ψεκασμού θα ψεκάσεις τρεις φορές περίπου, δηλαδή μια φορά στο κουμπί, μια φορά στο κέντρο της οθόνης και μια φορά στο πάνω μέρος που βρίσκεται το ακουστικό... Να υπολογίσεις να έχεις το μπουκαλάκι περίπου 15 πόντους μακριά από την οθόνη όταν ψεκάσεις ώστε να ψεκάσεις ομοιόμορφα.. Δες και τον οδηγό στοβίντεο που ανέβασα. Αναλογία θα σου έλεγα να γεμίσεις το μπουκαλάκι με νερό και μια σταγόνα σαπούνι..

Edited by XmotoX
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα την screenknight παίδες και με το που την έβαλα πάνω στην οθόνη που είχα ψεκάσει είδα μια μεγάλη γραντζουνια πάνω της φυσικά χωρίς να βάλω πάνω τη κάρτα με το πανακι. Με το που την ακούμπησα στην οθόνη φάνηκε.

Τι λέτε να κάνω??5a10b7d9645e3e9e530b9996043c83b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να την κόψεις τις γωνίες γιατί είναι ήδη κομμένη, βάλτην όπως είναι και θα καταλάβεις ότι δεν χρειάζεται κόψιμο... Αν το νερό με το ελάχιστο σαπούνι το βάλεις σε μπουκάλι ψεκασμού θα ψεκάσεις τρεις φορές περίπου, δηλαδή μια φορά στο κουμπί, μια φορά στο κέντρο της οθόνης και μια φορά στο πάνω μέρος που βρίσκεται το ακουστικό... Να υπολογίσεις να έχεις το μπουκαλάκι περίπου 15 πόντους μακριά από την οθόνη όταν ψεκάσεις ώστε να ψεκάσεις ομοιόμορφα.. Δες και τον οδηγό στοβίντεο που ανέβασα. Αναλογία θα σου έλεγα να γεμίσεις το μπουκαλάκι με νερό και μια σταγόνα σαπούνι..

Και λογικα λιγο ανακατεμα του νερου με το υγρο χεριων, ετσι φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα την screenknight παίδες και με το που την έβαλα πάνω στην οθόνη που είχα ψεκάσει είδα μια μεγάλη γραντζουνια πάνω της φυσικά χωρίς να βάλω πάνω τη κάρτα με το πανακι. Με το που την ακούμπησα στην οθόνη φάνηκε.

Τι λέτε να κάνω??5a10b7d9645e3e9e530b9996043c83b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμεση η απάντηση από την Screenknight μέσω email αυτήν την ώρα. 2 τα ξημερώματα παρακαλώ.

 

Hello,

 

I am sorry to hear you have experienced issues when applying, we are more than happy to work with you to resolve this.

 

The protector is slightly weaker when it is wet as the adhesive is softened, so we suggest to apply with the card wrapped with the cloth as shown in our video, as soon as the adhesive hardens, it will leave the protector very strong:*https://www.youtube.com/watch?v=zgytRrIDHEw

 

We will arrange to send you out another to apply as a gesture of goodwill.

 

Have a great day.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από το site της screenknight μια ζελατίνα για s7 edge και μια για iPad air2 την Τετάρτη . Παρασκευή μου ήρθε μόνο του iPad. Να χάθηκε για το s7 ?

Εντυπωσιακή η ταχύτητα αποστολής anyway αν συνυπολογίσω ότι η παραγγελία έγινε Τετάρτη απόγευμα προς βράδυ. Στην ουσία ήρθε σε μία μέρα γεμάτη.

Προσοχή όσο είναι βρεγμένη είναι ευαίσθητη στις γρατσουνιές κατά την τοποθέτηση. Όταν στεγνώσει και σκληρύνει δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Όταν την πιάσεις στην αρχή στα χέρια σου δύσκολο να ξεχωρήσεις την ζελατίνα με το πλαστικό που είναι κολλημένη πάνω. Νομίζεις ότι είναι ένα πράγμα .

( όλα αυτά για το iPad ,για το s7e όταν έρθει...αν έρθει)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό..

Καλημερα.Την εβαλα φιλε μου και τοποθετηθηκε μια χαρα αλλα με ενα μειον...που στο καλο επιασε ενα σαν απραδι(σκονη ισως;) και με ενοχλει στην κυλιση τωρα πανω στην οθονη.Εαν την ξαναβγαλω κ βαλω παλι προσεκτικα, θα χαλασει λες;:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Την εβαλα φιλε μου και τοποθετηθηκε μια χαρα αλλα με ενα μειον...που στο καλο επιασε ενα σαν απραδι(σκονη ισως;) και με ενοχλει στην κυλιση τωρα πανω στην οθονη.Εαν την ξαναβγαλω κ βαλω παλι προσεκτικα, θα χαλασει λες;:O

Λογικά δεν θα χαλάσει αν την βγάλεις και την ξανά βάλεις με τον τρόπο που είχαμε πει, απλά δεν είμαι και 100% σίγουρος να σου απαντήσω... Κατά τα άλλα όμως με το υγρό όλα κομπλέ έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα χαλάσει αν την βγάλεις και την ξανά βάλεις με τον τρόπο που είχαμε πει, απλά δεν είμαι και 100% σίγουρος να σου απαντήσω... Κατά τα άλλα όμως με το υγρό όλα κομπλέ έτσι;

Ναι μια χαρα μπηκε φιλε μου.Μπραβο σου που το ανακαλυψες!!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα μπηκε φιλε μου.Μπραβο σου που το ανακαλυψες!!!

Αν σε ενοχλεί πολύ κάνε την προσπάθεια, εγώ γι αυτό πάντα αγοράζω 2 τεμάχια γιατί ξέρω ότι την πρώτη φορά γίνεται χαζομάρα..

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενοχλεί πολύ κάνε την προσπάθεια, εγώ γι αυτό πάντα αγοράζω 2 τεμάχια γιατί ξέρω ότι την πρώτη φορά γίνεται χαζομάρα..

Ελα ντε ο χαζος δε πηρα 2η.Θα το παλεψω γιατι ειναι στη μεση σχεδον... και οταν βαζω το δαχτυλο με ενοχλει αφανταστα.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε ο χαζος δε πηρα 2η.Θα το παλεψω γιατι ειναι στη μεση σχεδον... και οταν βαζω το δαχτυλο με ενοχλει αφανταστα.Ευχαριστω.

Βρέξε τα δάχτυλα σου όπως την βγάλεις για να μη κάνεις δαχτυλιές..

Link to comment
Share on other sites

Βρέξε τα δάχτυλα σου όπως την βγάλεις για να μη κάνεις δαχτυλιές..

Ολα πηγαν μια χαρα.Τα εβγαλα τα απρακια κια τωρα ειναι τελεια πανω στην οθονη, μπορω να πω.:)Τη συσκευη την εβαλα και σε μια θηκη spigen slim armor kai καθησε καλα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν μια χαρα.Τα εβγαλα τα απρακια κια τωρα ειναι τελεια πανω στην οθονη, μπορω να πω.:)Τη συσκευη την εβαλα και σε μια θηκη spigen slim armor kai καθησε καλα.

Ναι επειδή η forcell έχει ήδη κομμένες γωνίες δεν έχει θέμα με θήκες... Κι εγώ με μια Nillkin είμαι και όλα μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...