Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα μου εκανε ακριβως το ιδιο:mad:..επειδη δεν ειναι σταθερο το καπακι, κανει γρατζουνιες με την τριβη.Και κυριως αν το εχεις μεσα σε τσαντακι.Σε καινουργιες παρτιδες, εχουνε βαλει στο τελειωμα σιλικονη περιμετρικα.Πριν ενα μηνα τις ειδα στη Sanghai αλλα δεν ξαναεκανα το λαθος:mad:

 

Εσενα μετα απο ποσο διαστημα σου παρουσιαστηκε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είναι κανείς που πήρε το κινητό από KaizerStore ? Αν ναι, έχει βάλει κάποιος την ασφάλιση με 30 ευρώ που λέει για θραύση κρυστάλων και κλοπή ? Τι παίζει ? Αξίζει ? Αν πχ μου πέσει το κινητό και σπάσει η οθόνη την αντικαθιστούν έτσι απλά ? Για την κλοπή προφανώς θα θέλουν επίσημη δήλωση στην αστυνομία για διάρρηξη κτλπ. Κυρίως για την θραύση κρυστάλων είναι ππου σκέφτομαι να μήπως πάρω και την ασφάλιση.

Εγω πηρα 2 s7 edge..πολωνικα και τα 2!ασφαλεια θα κανω απο δευτερα..

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εσενα μετα απο ποσο διαστημα σου παρουσιαστηκε το προβλημα?

 

...βασικα το καταλαβα μετα απο λιγες ημερες,αλλα η ζημια ειχε γινει(ευτυχως ηταν της δουλειας το κινητο). Στο προσωπικο S7 edge ,ειχα βαλει screen protector και την γλυτωσα.Αλλα ειχε γεμισει χαρακιες στο ιδιο σημειο.Απλα γρατζουνιστηκε το screen ,οχι απευθειας η οθονη:rolleyes:...βεβαια να τονισω ξανα, οτι οδηγαω μηχανη, και μεσα στο τσαντακι μεσης, παντα υπαρχει μεγαλυτερη τριβη(παιζει ρολο)

Link to comment
Share on other sites

...βασικα το καταλαβα μετα απο λιγες ημερες,αλλα η ζημια ειχε γινει(ευτυχως ηταν της δουλειας το κινητο). Στο προσωπικο S7 edge ,ειχα βαλει screen protector και την γλυτωσα.Αλλα ειχε γεμισει χαρακιες στο ιδιο σημειο.Απλα γρατζουνιστηκε το screen ,οχι απευθειας η οθονη:rolleyes:...βεβαια να τονισω ξανα, οτι οδηγαω μηχανη, και μεσα στο τσαντακι μεσης, παντα υπαρχει μεγαλυτερη τριβη(παιζει ρολο)

 

Πιθανον απο αυτο.Σε μενα που το παρατηρω δεν εχει κανει απολυτως τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπάρχει καλή δερμάτινη θήκη για το S7 edge? Και όταν εννοώ θήκη εννοώ case και όχι flip case. Δηλαδή απλός να για το πίσω μέρος αλλα με δέρμα? Έχω ψάξει στο αγαπημένο μου site το etsy.com αλλα δεν βρήκα, ΟΛΕΣ μα όλες είναι flip cases που κλείνουν το μπροστά. Βασικά γυρεύω κάτι όπως έχει η Apple δικό της leather case που καλύπτει μονο το πισω και είναι και ωραίο λεπτό case.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπάρχει καλή δερμάτινη θήκη για το S7 edge? Και όταν εννοώ θήκη εννοώ case και όχι flip case. Δηλαδή απλός να για το πίσω μέρος αλλα με δέρμα? Έχω ψάξει στο αγαπημένο μου site το etsy.com αλλα δεν βρήκα, ΟΛΕΣ μα όλες είναι flip cases που κλείνουν το μπροστά. Βασικά γυρεύω κάτι όπως έχει η Apple δικό της leather case που καλύπτει μονο το πισω και είναι και ωραίο λεπτό case.

Φιλε μου παρε το leather της Samsung.

Τσιμπάει λιγο αλλα είναι πολύ όμορφο και δίνει πολύ ωραία premium αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πηρα..αλλα θα το βαλω σε μαγαζι!

http://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=124258&skr=skr15946&cat_id=00860612

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πηρα..αλλα θα το βαλω σε μαγαζι!

http://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=124258&skr=skr15946&cat_id=00860612

Ενημέρωσε μας πως θα κατσει φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπάρχει καλή δερμάτινη θήκη για το S7 edge? Και όταν εννοώ θήκη εννοώ case και όχι flip case. Δηλαδή απλός να για το πίσω μέρος αλλα με δέρμα? Έχω ψάξει στο αγαπημένο μου site το etsy.com αλλα δεν βρήκα, ΟΛΕΣ μα όλες είναι flip cases που κλείνουν το μπροστά. Βασικά γυρεύω κάτι όπως έχει η Apple δικό της leather case που καλύπτει μονο το πισω και είναι και ωραίο λεπτό case.

 

Έχει η samsung δικιά της

Αλλά μπορείς να βρεις και oem

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας πως θα κατσει φιλε.

 

κατι με ανησυχει στις παρατηρησεις του προιοντος.ταινια διπλης οψης-προτεινει μη χρηση θηκης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ξοδευετε αδικα τα λεφτα σας σε τζαμακια για το edge,ειναι πεταμενα λεφτα.ΟΤΙ τζαμακι και να βαλεις αν βαλεις θηκη το πεταξε...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπάρχει καλή δερμάτινη θήκη για το S7 edge? Και όταν εννοώ θήκη εννοώ case και όχι flip case. Δηλαδή απλός να για το πίσω μέρος αλλα με δέρμα? Έχω ψάξει στο αγαπημένο μου site το etsy.com αλλα δεν βρήκα, ΟΛΕΣ μα όλες είναι flip cases που κλείνουν το μπροστά. Βασικά γυρεύω κάτι όπως έχει η Apple δικό της leather case που καλύπτει μονο το πισω και είναι και ωραίο λεπτό case.

Έχω την Caseology Envoy η οποία συνδυάζει δέρμα και σκληρό πλαστικό για μέγιστη προστασία. Γενικά είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος αλλά τελικά την παρόπλισα γιατί πετούσε την μεμβράνη της Spigen.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έψαξα αρκετά στο νήμα άλλα γίνεται αρκετή αναφορά στο edge. Υπάρχει καμιά καλή μεμβράνη ή tempered glass για το ''απλό'', δοκιμασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βαρεθήκατε να ψάχνετε Tempered Glass για το μικρό s7 και θέλετε μια καλή ζελατίνα, mrs Γαλάτσι (Google it).

 

Πέρασα απο εκεί και μου τη πρότειναν στο μαγαζί. Είχα φυσικά της αμφιβολίες μου γιατί λέω δε μπορεί, κάτι θα έχει!

Είναι σαν σιλικόνη όταν την έχετε στο χέρι σας και πιάνει απο άκρη σε άκρη.

 

Μόλις την τοποθέτησα σπίτι εντυπωσιάστηκα (μετά απο τόσες δοκιμές ιδώς στο edge)!

 

Κανένα rainbow εφε, καμία αλλοίωση χρωμάτων και νομίζω ότι δε φοράω προστασία.

Αρνητικά; Ε, κάτι θα έχει...

Προτείνεται για όσους είναι Αθήνα και μπορούν να περάσουν απο το μαγαζί μιας και είναι σχετικά δύσκολη η τεποθέτηση απο ''αρχάριους'' επειδή πιάνει απο άκρη σε άκρη κι έτσι θα πρέπει να κεντραριστεί πολύ καλά.

Έχω μια θήκη σιλικόνης που τη σηκώνει λίγο αλλά είμαι αισιόσοξος για άλλες θήκες μιας και η δική μου έχει γυρω γυρω αρκετό ''δοντάκι'' που αγκαλιάζει την οθόνη.

 

Πάρτε ένα τηλέφωνο το μαγαζί πρώτα μιας και πήρα τη τελευταία. Μου είπε αύριο θα έχει.

Τιμή γύρω στα 5€-6€ (δε θυμάμαι καλά μιας και πήρα αρκετά άλλα είδη και δε φαίνεται στη απόδειξη.)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...Καινουριος στο φορουμ εγεγραμμενος χρηστης αλλα παρακολουθω το site χρονια τωρα. Κατοχος S7 Edge...

Ερωτηση: Εχει κανεις στα υποψιν το Liquid Armor η παρεμφερη προιοντα Nano-coatιng για κινητα τηλεφωνα??? Κανουν οντως δουλεια??? Θα ειναι η καλυτερη λυση πιστευω για τα Edge κινητα πασης φυσεως. Δεν εχω βρει ζελατινα για ζελατινα να καθεται proper στην οθονη. Ειδικα και και με θηκη μαζι που του εχω, μου την σηκωνει απο τις ακρες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...Καινουριος στο φορουμ εγεγραμμενος χρηστης αλλα παρακολουθω το site χρονια τωρα. Κατοχος S7 Edge...

Ερωτηση: Εχει κανεις στα υποψιν το Liquid Armor η παρεμφερη προιοντα Nano-coatιng για κινητα τηλεφωνα??? Κανουν οντως δουλεια??? Θα ειναι η καλυτερη λυση πιστευω για τα Edge κινητα πασης φυσεως. Δεν εχω βρει ζελατινα για ζελατινα να καθεται proper στην οθονη. Ειδικα και και με θηκη μαζι που του εχω, μου την σηκωνει απο τις ακρες...

 

Eχει αναφερθει πιο πισω οτι ειναι "απατη" και δουλεια δεν κανει αλλα και η εγγυηση που δινουν ειναι για τα κλαματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...Καινουριος στο φορουμ εγεγραμμενος χρηστης αλλα παρακολουθω το site χρονια τωρα. Κατοχος S7 Edge...

Ερωτηση: Εχει κανεις στα υποψιν το Liquid Armor η παρεμφερη προιοντα Nano-coatιng για κινητα τηλεφωνα??? Κανουν οντως δουλεια??? Θα ειναι η καλυτερη λυση πιστευω για τα Edge κινητα πασης φυσεως. Δεν εχω βρει ζελατινα για ζελατινα να καθεται proper στην οθονη. Ειδικα και και με θηκη μαζι που του εχω, μου την σηκωνει απο τις ακρες...

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

Μιας και είσαι καινούριος καλό είναι να γνωρίζεις ότι πάνω δεξιά σε κάθε νήμα υπάρχει το εργαλείο ώστε με λέξεις κλειδιά να ψάχνεις και να βλέπεις αν αυτό που θες να μάθεις έχει συζητηθεί.

Τα Νανοπροϊόντα λοιπόν έχουν συζητηθεί πάρα πολύ εδω μέσα και η συντριπτική πλειοψηφία είναι αντίθετη, όπως και εγώ που έχω δουλέψει σε μαγαζιά κινητής, αφού υπάρχουν πολλά παραδείγματα με γρατζουνιές στην οθόνη και μη κάλυψη της εγγύησης.

 

Η μόνη λύση δυστυχώς είναι κάποιες ζελατίνες που δε προστατεύουν όπως το γυαλί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια...Δεν ηξερα πως λειτουργει το φορουμ....Θα το μαθω που θα παει....

Σε σχετικα βιντακια παντως στο youtube φαινεται οτι προστατευει απο τις γρατζουνιες αρκετα καλα (τεστ με κλειδια κατσαβιδια κλπ), απλα θελει ανα ενα ετος ανανεωση με νεα στρωση προιοντος απο πανω. Προφανως και φευγει μονη της η πρωτη στρωση μετα απο ενα ετος σωστα????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια...Δεν ηξερα πως λειτουργει το φορουμ....Θα το μαθω που θα παει....

Σε σχετικα βιντακια παντως στο youtube φαινεται οτι προστατευει απο τις γρατζουνιες αρκετα καλα (τεστ με κλειδια κατσαβιδια κλπ), απλα θελει ανα ενα ετος ανανεωση με νεα στρωση προιοντος απο πανω. Προφανως και φευγει μονη της η πρωτη στρωση μετα απο ενα ετος σωστα????

 

Σε προηγουμενη συσκευη (oneplus one) στο μηνα πανω αρχισα και εβλεπα ψιλες γρατζουνιες , στο media Που την ειχα περασειο μου ελεγαν οτι οι γρατζουνιες εγιναν απο αιχμηρο αντικιμενο και δεν το καλυπτουν(με αρκετο κυνηγι και γκρινια τελικα με καλυψαν αλλα εφαγα 5-6 μηνες να τρεχω )

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα φίλος αγόρασε θήκη nilkin με το στρογγυλό παράθυρο για το Samsung Galaxy Edge 7. Το πρόβλημα του είναι ότι το ρολόι ...δεν είναι συνέχεια φωτεινό

..όπως θέλει.

Δοκιμάσαμε τα πάντα ....αλλά δυστυχώς μετά από λίγο σβήνει. Μήπως έχει βρει κάποιος λύση για να είναι always on το ρολόι;;;

Δεν έχει θέμα με την μπαταρία...απλά θέλει συνέχεια να το βλέπει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Ευτυχης νεος κατοχος S7 edge κι εγω πλεον...Απο εμφανιση και επιδοσεις το κινητο απλα τα σπαει!!!

Σε θηκη κατεληξα για αρχη στην Spigen Neo Hybrid Crystal (αναμενεται απο ωρα σε ωρα στα χερια μου)

Το θεμα μου οπως αρκετοι ειναι το screen protector. Πηρα απο ebay κανα 2 αλλα μεχρι στιγμης δεν εχουν κολησει καλα στις ακρες-πλαγια

Τη λυση του γυαλιου την εχω ηδη αποκλεισει με αυτα που διαβασα και επομενο βημα ειναι η παραγγελια καποιου wet applied screen protector - πιθανον του ultimate shield

Η ερωτηση ειναι η εξης - Οταν αφαιρειται αυτο, αφηνει καταλλοιπα-κολλες πανω στην οθονη? Και αν ναι καθαριζονται ευκολα χωρις προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες! Ευτυχης νεος κατοχος S7 edge κι εγω πλεον...Απο εμφανιση και επιδοσεις το κινητο απλα τα σπαει!!!

Σε θηκη κατεληξα για αρχη στην Spigen Neo Hybrid Crystal (αναμενεται απο ωρα σε ωρα στα χερια μου)

Το θεμα μου οπως αρκετοι ειναι το screen protector. Πηρα απο ebay κανα 2 αλλα μεχρι στιγμης δεν εχουν κολησει καλα στις ακρες-πλαγια

Τη λυση του γυαλιου την εχω ηδη αποκλεισει με αυτα που διαβασα και επομενο βημα ειναι η παραγγελια καποιου wet applied screen protector - πιθανον του ultimate shield

Η ερωτηση ειναι η εξης - Οταν αφαιρειται αυτο, αφηνει καταλλοιπα-κολλες πανω στην οθονη? Και αν ναι καθαριζονται ευκολα χωρις προβληματα?

Καλημέρα.

Δεν αφήνει κανένα κατάλοιπο. Δεν έχει κόλλες ή οτιδήποτε τέτοιο. Μην ανησυχείς και προχώρα άφοβα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...