Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά λέω να πάρω την Led view cover για το s7 edge.

Τι λέει σαν θήκη, τα αξίζει τα λεφτά της?

Για το άσπρο που έχω εγώ,ποιο χρώμα θήκης του ταιριάζει?

Τείνω για την ασημί Led view cover.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά λέω να πάρω την Led view cover για το s7 edge.

Τι λέει σαν θήκη, τα αξίζει τα λεφτά της?

Για το άσπρο που έχω εγώ,ποιο χρώμα θήκης του ταιριάζει?

Τείνω για την ασημί Led view cover.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν και ακριβή, όμορφη κι ποιοτική θήκη. Θα σου αρέσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το άσπρο, έχω την μαύρη, η οποία δεν είναι ακριβώς μαύρη, αλλά ανθρακί και πιστεύω πως του ταιριάζει.

Πάντως μην βάλεις πιστωτική κάρτα μέσα, γιατί έτσι το πλαστικό φουσκώνει λίγο και εμποδίζει ελαφρά το κλείσιμο της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

φθηνο tempered για το s7(απλο)εχουμε ή να παρω απλη διαφανεια με 5 ευρω που προτεινεις ο φιλος πιο πανω? Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω την Led view cover για το s7 edge.

Τι λέει σαν θήκη, τα αξίζει τα λεφτά της?

Για το άσπρο που έχω εγώ,ποιο χρώμα θήκης του ταιριάζει?

Τείνω για την ασημί Led view cover.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχε υπόψη σου ότι έχουν αναφερθεί περιπτώσεις όπου τα led σταμάτησαν να δουλεύουν, σίγουρα ήταν ένα παιδί από εδώ αλλά και στο xda αρκετοί.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι έχουν αναφερθεί περιπτώσεις όπου τα led σταμάτησαν να δουλεύουν, σίγουρα ήταν ένα παιδί από εδώ αλλά και στο xda αρκετοί.

 

2 ειμαστε που σταματησε να δουλευει led cover.Το χειροτερο ειναι οτι δεν καλυπτεται απο την εγγυηση παρα μονο αν δεχθει αντικατασταση το καταστημα που την αγορασες την θηκη.

george cc
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω tempered glass..

https://www.amazon.de/gp/product/B01GLPZ56Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Έτσι ήταν το τηλέφωνο με σπασμένο το γυαλί της οθόνης πριν βάλω το tempered glass...

20160708_094351.jpgadult image host"]20160708_094351.jpgadult image host[/url]

 

Και έτσι είναι τώρα μετά την τοποθέτηση...

20160713_155436.jpgupload image online"]20160713_155436.jpgupload image online[/url]

 

20160713_155450.jpgimage upload no size limit"]20160713_155450.jpgimage upload no size limit[/url]

 

Τουλάχιστον μου κρύβει τελείως το χάλι του σπασιματος.... Τώρα από ποιότητα θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικος γίνεται...

Από εφαρμογή έκατσε με την μια τέλεια χωρίς φυσαλίδες κτλ... Έδειχνε να κουμπώνει τέλεια... Η αφή του πάρα πολύ καλή σε όλο το τηλέφωνο και τα πλήκτρα απλά τέλεια.... Εκεί που έχω θέμα είναι στο σημείο του "enter" στο πληκτρολόγιο (SwiftKey keyboard) που θέλει κάνα 2 φορές για να πιάσει όπως και στην αντίστοιχη απέναντι γωνία αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι φταίει το γυαλί γιατί και στα 2 σημεία περνάνε οι 2 και ευτυχώς μοναδικές ρωγμες της οθόνης που καταλήγουν δεξιά & αριστερά στο πλάι...

Το δοκίμασα με μια μαλακή θήκη σιλικόνης και δεν το σηκώνει (μέχρι τώρα) το γυαλί.. Αλλά θεωρώ ότι με spigen θα το σηκώσει άνετα...

Πρόσεξα ότι στις φωτογραφίες φαίνεται κάτι σαν ελάττωμα αλλά άκυρο το γυαλί είναι τέλειο εμφανισιακά και το κενό που βλέπετε στην πρώτη φώτο (εκεί που κρύβει το σπάσιμο) δεν είναι τόσο έντονο όσο φαίνεται... Φταίει η τέλεια φώτο που βγάζει το s7 edge

Πάντως για το δικό μου πρόβλημα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος...

Αν δεν είχα το πρόβλημα ίσως και να το κρατούσα όσο κρατάω τα tempered glass σε όλα μου τα τηλέφωνα δηλαδή καμία εβδομάδα....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση μίας και η οθόνη στο dual δεν επισκευαζεται από την Samsung οπότε αν βρεις κανένα εξωτερικό service και το αναλάβουν καλός αλλά και εκεί δεν ξέρεις 100% τι θα σου βάλουν... Και αντε και σου έβαλαν original και βγει ελλατοματικη ποιος θα καλύψει την ζημιά το σέρβις που σου έκανε "εξυπηρέτηση"? Ή θα ξανά δώσεις 340 ευρώ?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω για αυτό το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν ασφάλεια στο κινητό για οποιαδήποτε βλάβη και σπάσιμο οθόνης. Για μια τέτοια συσκευή νομίζω ότι αξίζει, ας το έχουν στο μυαλό τους οι καινουργοι αγοραστές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος δεν το θυμάμαι ακριβώς, γύρω στα 70€ για δύο χρόνια από public. Υπάρχουν από ότι ξέρω και ασφαλιστικές εταιρίες που μπορείς να το ασφαλίσεις για σπάσιμο οθόνης.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/4a4578b504ba35aa9b8fb7aa71a2f967.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω tempered glass..

https://www.amazon.de/gp/product/B01GLPZ56Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Έτσι ήταν το τηλέφωνο με σπασμένο το γυαλί της οθόνης πριν βάλω το tempered glass...

http://20160708_094351.jpgadult image host

 

Και έτσι είναι τώρα μετά την τοποθέτηση...

http://20160713_155436.jpgupload image online

 

http://20160713_155450.jpgimage upload no size limit

 

Τουλάχιστον μου κρύβει τελείως το χάλι του σπασιματος.... Τώρα από ποιότητα θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικος γίνεται...

Από εφαρμογή έκατσε με την μια τέλεια χωρίς φυσαλίδες κτλ... Έδειχνε να κουμπώνει τέλεια... Η αφή του πάρα πολύ καλή σε όλο το τηλέφωνο και τα πλήκτρα απλά τέλεια.... Εκεί που έχω θέμα είναι στο σημείο του "enter" στο πληκτρολόγιο (SwiftKey keyboard) που θέλει κάνα 2 φορές για να πιάσει όπως και στην αντίστοιχη απέναντι γωνία αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι φταίει το γυαλί γιατί και στα 2 σημεία περνάνε οι 2 και ευτυχώς μοναδικές ρωγμες της οθόνης που καταλήγουν δεξιά & αριστερά στο πλάι...

Το δοκίμασα με μια μαλακή θήκη σιλικόνης και δεν το σηκώνει (μέχρι τώρα) το γυαλί.. Αλλά θεωρώ ότι με spigen θα το σηκώσει άνετα...

Πρόσεξα ότι στις φωτογραφίες φαίνεται κάτι σαν ελάττωμα αλλά άκυρο το γυαλί είναι τέλειο εμφανισιακά και το κενό που βλέπετε στην πρώτη φώτο (εκεί που κρύβει το σπάσιμο) δεν είναι τόσο έντονο όσο φαίνεται... Φταίει η τέλεια φώτο που βγάζει το s7 edge

Πάντως για το δικό μου πρόβλημα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος...

Αν δεν είχα το πρόβλημα ίσως και να το κρατούσα όσο κρατάω τα tempered glass σε όλα μου τα τηλέφωνα δηλαδή καμία εβδομάδα....

ποιά μάσκα έχεις βάλει??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ποιά μάσκα έχεις βάλει??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην αρχή έχω βάλει το λινκ από Amazon... Και μάλιστα ήρθε σε 5 μέρες.... Απίστευτο....

Περιμένω και άλλη μια. Βασικά διάλεξα τις 2 με τις καλύτερες κριτικές-αξιολογισεις και τις περισσότερες αγορές

Τώρα έχω βάλει αυτό

https://www.amazon.de/gp/product/B01GLPZ56Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Από βδομάδα περιμένω και αυτή

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01FH7KYNI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το Amazon? Δέχεται κανονικά πιστωτική? Μεταφορικά πόσα έχει? Διεύθυνση κανονικά Ελλάδα?

 

Εγώ με Πειραιώς & το eurobank pre paid δεν μπορώ να πάρω από ebay & the aliexpress αλλά από αμαζον έχω πάρει τα πάντα μέχρι και 2 τηλέφωνα πάνω από 700 ευρώ αρκεί να αναγράφεται κάπου ότι ο πωλητής στέλνει Ελλάδα όπως αν προσέξεις στο παραπάνω λινκ

 

Παιδιά το ότι εμένα με βολεψε δεν σημαίνει ότι βρήκαμε το τέλειο tempered glass για το s7 edge... Απλά έγραψα αυτό που πραγματικά είναι.... Τώρα αν σε 5 μέρες ξεκολλαει από μόνο του δεν ξέρω....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Πειραιώς & το eurobank pre paid δεν μπορώ να πάρω από ebay & the aliexpress αλλά από αμαζον έχω πάρει τα πάντα μέχρι και 2 τηλέφωνα πάνω από 700 ευρώ αρκεί να αναγράφεται κάπου ότι ο πωλητής στέλνει Ελλάδα όπως αν προσέξεις στο παραπάνω λινκ

Παιδιά το ότι εμένα με βολεψε δεν σημαίνει ότι βρήκαμε το τέλειο tempered glass για το s7 edge... Απλά έγραψα αυτό που πραγματικά είναι.... Τώρα αν σε 5 μέρες ξεκολλαει από μόνο του δεν ξέρω....

 

και εγω feedback περιμενω, μπας και το κανω και στο δικο μου...

20160714_042659.jpg

 

20160714_042713.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Πήρα την μεμβράνη της spigen την curved crystal τζάμπα λευτα την έβαλα κανονικά όπως ακριβώς το στο YouTube αλλά δεν κολλάει στην οθόνη edge απογοήτευση τέρμα τι μεμβράνη να πάρω που να κολλάει σε όλη την οθόνη??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχουν θήκες για θαλασσινό νερό για καμιά υποβρύχια φωτογραφία;

Βρήκα μερικές αλλά πρώτον είναι για iphone κυρίως και επίσης λένε απλά για νερό, όχι για θαλασσινό.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω αλλάξει 2 tempered glass και 1 ζελατίνα και όλες είχαν θέμα με το touch στο κάτω μέρος τη οθόνης

μπορεί να μου πει κάποιος χριστιανός αν αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα ή αν υπάρχει κάποιο εγγυημένο tempered glass?

χωρίς προστασία δουλεύει μια χαρά αλλά δε μπορώ να το αφήσω έτσι!!

απλό s7

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω αλλάξει 2 tempered glass και 1 ζελατίνα και όλες είχαν θέμα με το touch στο κάτω μέρος τη οθόνης

μπορεί να μου πει κάποιος χριστιανός αν αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα ή αν υπάρχει κάποιο εγγυημένο tempered glass?

χωρίς προστασία δουλεύει μια χαρά αλλά δε μπορώ να το αφήσω έτσι!!

απλό s7

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/e65d876bd82af7b7efbb2c1812a81070.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή έχω βάλει το λινκ από Amazon... Και μάλιστα ήρθε σε 5 μέρες.... Απίστευτο....

Περιμένω και άλλη μια. Βασικά διάλεξα τις 2 με τις καλύτερες κριτικές-αξιολογισεις και τις περισσότερες αγορές

Τώρα έχω βάλει αυτό

https://www.amazon.de/gp/product/B01GLPZ56Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Από βδομάδα περιμένω και αυτή

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01FH7KYNI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Μετά από 2 μέρες σχεδόν με το nextec tempered glass μπορώ να πω πως και αυτό έχει τα θέματα του με το touch στο κάτω μέρος της οθόνης ακριβώς πάνω από τα κεντρικά πλήκτρα

Σήμερα μου ήρθαν και 2 θήκες spigen αλλά και οι 2 σηκώνουν το γυαλί... Εκτός από μια φθηνή πολύ λεπτή και μαλακή σιλικόνης που είχα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει το τηλέφωνο (s7 edge white) και τώρα θέλω να αγοράσω μια θήκη. Όσον το δυνατό πιο μαζεμένη και διακριτική. Θα ήθελα είναι η αλήθεια σιλικόνης. Αλλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω παραγγείλει το τηλέφωνο (s7 edge white) και τώρα θέλω να αγοράσω μια θήκη. Όσον το δυνατό πιο μαζεμένη και διακριτική. Θα ήθελα είναι η αλήθεια σιλικόνης. Αλλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες. Ευχαριστώ.

 

Nillkin nature

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...