Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους. Εγω απο θηκες εβαλα την spigen neo hybrid και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Πολυ καλο grip γιατι γυμνο φοβομουν να το κρατησω και ειναι και κομψη.

 

Ψαχνω τωρα 64gb sd card και πιο σημαντικο αδιαβροχη θηκη (θα προτιμουσα pouch να μη βαζω βγαζω) . Με samsung που μιλησα δεν υπαρχει κατι επισημο απο αυτους για θηκη. Στο amazon.co.uk βρηκα 2-3 πολυ καλες αλλα δυστυχως δεν στελνουν ελλαδα.

 

Επειδη φευγω διακοπες σε λιγες μερες αν ξερει καποιος να προτεινει καποια θηκη που να ειναι διαφανη και απο τις δυο πλευρες για να βγαζω και φωτο και μια γρηγορη sd 64αρα θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τη στιγμή που γράφει 0.33mm 9H tempered glass δεν μπορεί να μην είναι γυαλί εκτός και αν άλλα γράφει και άλλα είναι.

 

Ναι άλλα γράφουν άλλα είναι.

Παράδειγμα εγώ έχω πάρει ένα προϊόν που έγραψε tempered glass από Ελλάδα - Θεσσαλονίκη και ήταν πιο μεμβράνη από τις μεμβρανες.

Το έστειλα λοιπόν πίσω και ζήτησα και πήρα τα χρήματα μου.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα είπα ότι ένα γυαλί δεν μπορεί να λιγιζει από την μία άκρη έως την άλλη .

Ένα γυαλί όταν πας να το λυγισεις σπάει.

Αυτος είναι νόμος της φυσικής πως να το κάνουμε.

Λέει η εταιρεία μας το δίνει για tempered glass.

Μην τα πολυλογω δεν είναι ότι γράφει πάντα.

Προσωπικά πιστεύω ότι ΑΛΗΘΙΝΌ γυαλί δεν υπάρχει για το s7 edge.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικα χαρηκα αδικα....σηκωνεται το "γυαλι" στις ακρες.. δεν ειναι για πολλα πολλα..

Ή ζουμε με αυτο για μερικη προστασια μεχρι να βρεθει κατι αξιολογο ή μενουμε με σκετη την οθονη και ο Θεος βοηθος...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μεμβράνη είναι?

 

Με θηκη ξεκολλαει, επίσης είναι εύκολο κάποιο λινκ?

Ναι μεμβράνη είναι που η εφαρμογή γίνεται με νερό. Εδώ το λινκhttps://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BG2B9MS/ref=mp_s_a_1_sc_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1466687204&sr=8-1-spell&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Galaxy+s7+edge+skinomj. Με κάποιες θήκες σηκώνεται που είναι φυσικό ότι και να βάλεις. Πχ με την liquid crystal σηκώνεται αλλά αυτή η θήκη είναι τόσο σφιχτή που θα σηκώσει και το γυαλί στο τέλος ενώ με την ruged armor δεν έχω θέμα. Φροντίζω βέβαια να περνάω την θήκη καλού κακού με τρόπο για να μην γίνει το κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεμβράνη είναι που η εφαρμογή γίνεται με νερό. Εδώ το λινκhttps://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BG2B9MS/ref=mp_s_a_1_sc_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1466687204&sr=8-1-spell&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Galaxy+s7+edge+skinomj. Με κάποιες θήκες σηκώνεται που είναι φυσικό ότι και να βάλεις. Πχ με την liquid crystal σηκώνεται αλλά αυτή η θήκη είναι τόσο σφιχτή που θα σηκώσει και το γυαλί στο τέλος ενώ με την ruged armor δεν έχω θέμα. Φροντίζω βέβαια να περνάω την θήκη καλού κακού με τρόπο για να μην γίνει το κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θενκς φίλε

Δεστο 2 3 μέρες πως παει και το χτυπαω αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς φίλε

Δεστο 2 3 μέρες πως παει και το χτυπαω αν είναι.

Την είχα στο edge plus και τώρα στο s7 edge. Βασικά την έχω πάνω από μήνα. Είχα βάλει μια φορά όταν πήρα το κινητό μετά την έβγαλα και έβαλα γυαλί να δοκιμάσω και μετά έβγαλα το γυαλί και έβαλα αυτήν. Το καλό είναι ότι με το νερό αφού βρέξεις την οθόνη και την μεμβράνη μετά η μεμβράνη κυλάει επάνω στην οθόνη και μπορείς να την περάσεις με ακρίβεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είχα στο edge plus και τώρα στο s7 edge. Βασικά την έχω πάνω από μήνα. Είχα βάλει μια φορά όταν πήρα το κινητό μετά την έβγαλα και έβαλα γυαλί να δοκιμάσω και μετά έβγαλα το γυαλί και έβαλα αυτήν. Το καλό είναι ότι με το νερό αφού βρέξεις την οθόνη και την μεμβράνη μετά η μεμβράνη κυλάει επάνω στην οθόνη και μπορείς να την περάσεις με ακρίβεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σε αυτό ποντάρω και εγω.

 

Φουσκαλες κτλπ, η αίσθηση στο σκρολ πώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές πολύ πολύ μικρές φουσκάλες όταν τοποθετείται οι οποίες φεύγουν σε μια μέρα. Επίσης καλό είναι μετά την εφαρμογή να μην μπει θήκη αλλά να μείνει μια δυο μέρες έτσι ώστε να στεγνώσει. Η αίσθηση στο scroll δεν είναι όπως το γυαλί για κανέναν λόγο αλλά είναι πολύ καλό και χωρίς κολλήματα κατά το scroll.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές πολύ πολύ μικρές φουσκάλες όταν τοποθετείται οι οποίες φεύγουν σε μια μέρα. Επίσης καλό είναι μετά την εφαρμογή να μην μπει θήκη αλλά να μείνει μια δυο μέρες έτσι ώστε να στεγνώσει. Η αίσθηση στο scroll δεν είναι όπως το γυαλί για κανέναν λόγο αλλά είναι πολύ καλό και χωρίς κολλήματα κατά το scroll.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία ευχαριστώ φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Εγω απο θηκες εβαλα την spigen neo hybrid και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Πολυ καλο grip γιατι γυμνο φοβομουν να το κρατησω και ειναι και κομψη.

 

Ψαχνω τωρα 64gb sd card και πιο σημαντικο αδιαβροχη θηκη (θα προτιμουσα pouch να μη βαζω βγαζω) . Με samsung που μιλησα δεν υπαρχει κατι επισημο απο αυτους για θηκη. Στο amazon.co.uk βρηκα 2-3 πολυ καλες αλλα δυστυχως δεν στελνουν ελλαδα.

 

Επειδη φευγω διακοπες σε λιγες μερες αν ξερει καποιος να προτεινει καποια θηκη που να ειναι διαφανη και απο τις δυο πλευρες για να βγαζω και φωτο και μια γρηγορη sd 64αρα θα το εκτιμουσα.

Έβαλα μια 64Gb Sd της Kingston 64Gb U3 αρκετά γρήγορη θα έλεγα. Διαβαζει με 66mb/s και γραφει με 53mb/s με ενα τεστακι που εκανα.Στα χρηματα αυτά οτι καλυτερο νομιζω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160623/6c9cf8cdffe4eadd0b7be64c1c8ea6fd.jpg

 

Θα τη βρεις εδώ https://www.skroutz.gr/s/6035005/Kingston-microSDXC-64GB-UHS-Class-Speed-3.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεμβράνη είναι που η εφαρμογή γίνεται με νερό. Εδώ το λινκhttps://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BG2B9MS/ref=mp_s_a_1_sc_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1466687204&sr=8-1-spell&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Galaxy+s7+edge+skinomj. Με κάποιες θήκες σηκώνεται που είναι φυσικό ότι και να βάλεις. Πχ με την liquid crystal σηκώνεται αλλά αυτή η θήκη είναι τόσο σφιχτή που θα σηκώσει και το γυαλί στο τέλος ενώ με την ruged armor δεν έχω θέμα. Φροντίζω βέβαια να περνάω την θήκη καλού κακού με τρόπο για να μην γίνει το κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παραγγειλα την liquid crystal,λες να εχω θεμα με προστασια οθονης της spigen?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα την liquid crystal,λες να εχω θεμα με προστασια οθονης της spigen?

Νομίζω η καινούργια μεμβράνη της spigen έχει κάποια κοψίματα στις γωνίες,εκει που το κινητό δεν έχει οθόνη. Το πρόβλημα στην ουσία είναι οι γωνίες εκεί σηκώνεται η μεμβράνη η το τζάμι. Άμα έχεις την καινούργια μεμβράνη με κομμένες τις άκρες δεν νομίζω να έχεις θέμα. Αν πάλι έχει αυτή που πιάνει όλο το κινητό θα έχεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν σηκώνεται στην γωνία (καινούργιος κωδικος). Κάποιες φορές ξεκολλάνε οι πλευρές edge.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν σηκώνεται στην γωνία (καινούργιος κωδικος). Κάποιες φορές ξεκολλάνε οι πλευρές edge.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικα το ιδιο πραγμα λεμε ολοι...οτι ξεκκολαει στις edge πλευρες και κανει φουσκαλες εκει...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το ιδιο πραγμα λεμε ολοι...οτι ξεκκολαει στις edge πλευρες και κανει φουσκαλες εκει...

 

Ο καινούργιος κωδικός της spigen εδώ και πολύ καιρό δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά.

Με θήκες spigen Rugged Armor και caseology.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος κωδικός της spigen εδώ και πολύ καιρό δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά.

Με θήκες spigen Rugged Armor και caseology.

 

Ειναι οντως γυαλι; γιατι εμενα οπως εγραψα κ πιο πριν σε ποστ ειναι κατι μεταξυ γυαλιου κ μεμβρανης..αν θες δωσε link για να βοηθησεις γιατι δεν βρισκω κατι..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως γυαλι; γιατι εμενα οπως εγραψα κ πιο πριν σε ποστ ειναι κατι μεταξυ γυαλιου κ μεμβρανης..αν θες δωσε link για να βοηθησεις γιατι δεν βρισκω κατι..

 

Είναι μεμβράνη, καμία σχέση με γυαλί.

Μεμβράνη πολύ λεπτή.

http://m.ebay.com/itm/Spigen-Curved-Crystal-HD-full-Coverage-Screen-Protector-for-Galaxy-S7-Edge-/252315851711?nav=SEARCH

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

μεμβρανουλα απλη και μαλιστα οχι ιδιαιτερα καλης ποιοτητος.

ok τα χρωματα ειναι μια χαρα στην οθονη,κατι που συμβαινει και με μεμβρανες των 5 ευρω,που φυσικα ειναι γι αλλες συσκευες.

τα 30 ευρουλια,χωρις μεταφορικα απο greece,δεν τα αξιζει με την καμια.βεβαια ειναι και μονοδρομος η χρηση της...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το ιδιο πραγμα λεμε ολοι...οτι ξεκκολαει στις edge πλευρες και κανει φουσκαλες εκει...

Ο παλιός ο κωδικός είχε θέμα στις γωνίες. Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι δεν είναι ιδιαίτερα ποιοτική, η μεμβράνη που έχει το mate 8 εργοστασιακά είναι καλύτερης ποιότητας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνει το παρακάτω κατάστημα το γυαλί για το s7 edge, το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=189595

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνει το παρακάτω κατάστημα το γυαλί για το s7 edge, το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=189595

 

send from my Samsung s7 edge

 

φτάνει το θέμα με tempered glass ξεχάστε το κ μην δίνετε τζάμπα λεφτα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρ' όλο που απ' ότι διαβάζω το γυαλί του S7 είναι αρκετά γερό (γνωστός προέβη σε προσπάθεια χάραξης του με κλειδιά και δεν έπαθε κάτι αλλά φυσικά ΔΕΝ συνιστώ τη δοκιμή σε κανέναν - προσωπικά σκιάχτηκα και σφίχτηκε το στομάχι μου :D ), εγώ θα ήθελα να έχω μια έξτρα προστασία πόσο μάλλον όταν μιλάμε για πανάκριβη συσκευή, η οποία μάλιστα δε μου ανήκει (εταιρικό).

 

Αγόρασα ένα tempered της ΙΝΟS αλλά ήταν εντελώς απαράδεκτη μια και είχε τεράστια κενά απ' τις δύο άκρες της οθόνης. Σημειωτέον, μιλάμε για το απλό S7 και όχι το Edge.

 

Σε ερώτηση μου σε μεγάλο κατάστημα ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών αν υπάρχει θήκη με αξιοπρεπείς διαστάσεις, μου απάντησαν αρνητικά διότι είναι λέει........με καμπύλες η οθόνη(!). Στο i9000, το πρώτο μου Galaxy, το γυαλί εφάρμοζε τέ-λει-α. Στο i9300, το επόμενο, η εφαρμογή ήταν επίσης καλή, με ακρίβεια χιλιοστού ή λίγο λιγότερο. Και στο S7 δεν υπάρχει κάτι?

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα επί του θέματος? Έχει αγοράσει κανείς αξιοπρεπές "γυαλί"?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την caseology envoy carbon και είναι καταπληκτική, δένει πολύ όμορφα σαν σύνολο με το κινητό. Το γυαλί που έχω βάλει στην οθόνη όμως απέκτησε τάσεις φυγής. Μάλλον θα το βγάλω και θα αφήσω το θέμα κι εγώ μιας δεν βλέπω να υπάρχει λύση
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την caseology envoy carbon και είναι καταπληκτική, δένει πολύ όμορφα σαν σύνολο με το κινητό. Το γυαλί που έχω βάλει στην οθόνη όμως απέκτησε τάσεις φυγής. Μάλλον θα το βγάλω και θα αφήσω το θέμα κι εγώ μιας δεν βλέπω να υπάρχει λύση

Φιλε μπορείς να βάλεις μια φωτο να την δούμε live

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...