Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όντως πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι ότι screen protector δεν θα κάτσει κανένα καλά. Έχω δώσει 70 ευρο και όλα ξεκολανε. Έβαλα της x.One. αλλά και πάλι με το που βάλω θήκη το πετάει. Νομίζω ότι δεν θα ξανά βάλω κάτι. Θα περιμένω την τελευταία επιλογή να δω από των Νίκο. Αν δεν κάτσει και από εκεί. Μετά δεν ξανα βάζω τίποτα.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά παρακολουθώ το θέμα εδω και καιρό και ενω θα την κάνω την μεταβαση στο 7 edge με ανησυχεί το θέμα με το tempered glass.

Εχω δει 2 3 άτομα να πετανε πανω απο 50 60 ευρω χωρίς αποτέλεσμα.

Τελευταία ελπίδα ειναι η zagg που ακομα δεν το έβγαλε έτσι?

 

Και εγώ ένας από αυτούς.

Όσο και να ήθελα να αποφύγω το συγκεκριμένο κατάστημα, έκανα παραγγελία.

Αυριο θα μάθουμε αν πεταξα άλλα 25€ η αν γίνει δουλειά.

http://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge/screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-BS-BLUE-STAR-Tempered-Glass-για-Samsung-G935F-Galaxy-S3-Edge-DIAFANO-CLEAR-διαφανο

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένας από αυτούς.

Όσο και να ήθελα να αποφύγω το συγκεκριμένο κατάστημα, έκανα παραγγελία.

Αυριο θα μάθουμε αν πεταξα άλλα 25€ η αν γίνει δουλειά.

http://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge/screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-BS-BLUE-STAR-Tempered-Glass-για-Samsung-G935F-Galaxy-S3-Edge-DIAFANO-CLEAR-διαφανο

Χαράς το κουράγιο σου σε λίγο θα έχεις πληρώσει καινούρια οθόνη,πάντως ελπίζω να πέσεις σε καλό τζάμι γιατί είναι κρίμα

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το screenprotector που ανέβασα πιο πριν για ρο απλό s7 απλά δεν κολλάει μακριά παιδιά,έβαλα την καινούρια νανοτεχνολογια από τα mediamarkt με ένα χρόνο εγγύηση δική τους και όχι της paintbull όπως ήταν παλιά το υλικό είναι διαφορετικό και μπαίνει γρήγορα χωρίς ειδικό σεσουάρ

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου σε ποιο κατάστημα το εβαλες?και τι ακριβώς ειναι αυτο που εβαλες?έχεις καποιο λινκ να δουμε τι ειναι ?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Mediamrkt στο σταθμο θεσσαλονικης υπαρχει νομιζω σε ολα τα mediamarkt

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου σε ποιο κατάστημα το εβαλες?και τι ακριβώς ειναι αυτο που εβαλες?έχεις καποιο λινκ να δουμε τι ειναι ?

Κατι σαν αυτο ειναι

 

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καλύτερο είναι χωρίς προστασία καν :p

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καλύτερο είναι χωρίς προστασία καν :p

 

Και εγώ το παρακολουθώ εδώ και καιρό..κρίμα που να μην υπάρχει κάτι καλό για το s7 ...

Τελικά μάλλον χωρίς είναι ποιο καλό.... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα και τοποθετησα κι εγω την μεμβρανη της screenknight για s7 edge. Πολυ ευκολη τοποθετηση και αψογη εφαρμογη και στις edge μεριες.

Δεν το περιμενα να πω την αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένας από αυτούς.

Όσο και να ήθελα να αποφύγω το συγκεκριμένο κατάστημα, έκανα παραγγελία.

Αυριο θα μάθουμε αν πεταξα άλλα 25€ η αν γίνει δουλειά.

http://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge/screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-BS-BLUE-STAR-Tempered-Glass-για-Samsung-G935F-Galaxy-S3-Edge-DIAFANO-CLEAR-διαφανο

 

Χθες παρελαβα και τοποθετησα κι εγω την μεμβρανη της screenknight για s7 edge. Πολυ ευκολη τοποθετηση και αψογη εφαρμογη και στις edge μεριες.

Δεν το περιμενα να πω την αληθεια...

 

Παρέλαβα σήμερα το tempered glass που σας έγραψα χθες .

Το άνοιξα, είδα ότι είναι μεμβράνη, είναι ευκαπτη δηλαδή και λιγιζει.

Πήρα τηλέφωνο και λέω ρε παιδιά αυτό δεν είναι tempered glass.

Glass σημαίνει γυαλί, το γυαλί δεν λιγιζει δεν είναι ευκαπτο.

Απλή φυσική είναι. Το γυαλί σπάει.

Μην τα πολυλογω το έστειλα πίσω και θα μου επιστρέψουν τα λεφτά μόλις παραλάβουν.

Η ScreenKnight είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μεμβράνη αν εξαιρέσουμε ότι δεν έχει καλή υφή.

Στην υφή είναι καλύτερη της ultimate shield αλλά εγώ τουλάχιστον βρήκα δύσκολη την τοποθέτηση της κάτι που δεν συνάντησα στην ScreenKnight.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η ultimate δεν αλλοιώνει την αίσθηση της οθόνης η τα χρώματα της? Αν είναι να κόβει το προτιμώ σκέτο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η ultimate δεν αλλοιώνει την αίσθηση της οθόνης η τα χρώματα της? Αν είναι να κόβει το προτιμώ σκέτο.

Προσωπικά δεν μου φαίνεται να υπάρχει μεγάλη αλλοίωση και η αίσθηση είναι πολύ καλή. (καλύτερη από screenknight)

Σκέτο είναι φυσικά καλύτερο. Δεν θα βγει ποτέ screen protector που να έχει ίδια αίσθηση με το γυαλί του κινητου. Πάντα το σκέτο θα είναι καλύτερο.

Και σταματήστε να πετάτε τα λεφτά σας προς αναζήτηση του τέλειου. Αν υπήρχε το τελειο θα είχε βουηξει ο τόπος.

Τουλάχιστον για τα Tempered glass είναι όλα μουφα μέχρι στιγμής. Όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτά που διαβάζω δεν κάθομαι να ασχοληθώ με το θέμα προστασία οθόνης ίσως για πρώτη φορά σε συσκευή. Μια θήκη πλάτης για το grip ίσα ίσα και όταν βγαίνω έξω μια pouch που να το χωράει. Απολαμβάνω και το τέλειο feel της γυμνής οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια αξιολογη λυση παντως για οποιον θελει προστασια οθονης για το απλο s7 ειναι η ζελατινες της spigen στο μπλε φακελακι,εχει μεσα 3 η συσκευασια και κοστιζουν 10ευρω.πολυ καλη αισθηση και πιανουν ολοκληρη την οθονη.θελουν πολυ προσοχη κατα την τοποθετηση αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι οι καλυτερες
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την ζελατίνα της spigen. Αγορά από ebay, ο τελευταίος κωδικός. Η τοποθέτηση με κουρασε λίγο. Και ένας κόκκος σκόνη να μείνει στα πλάγια αρκεί για να μη κολλήσει η μισή πλευρά edge. Την πρώτη την κλασσικά την σπατάλησα, την δεύτερη την πέρασα με τη δεύτερη. Χρειάστηκε να την σηκώσω λίγο για να αφαιρέσω τον κόκκο που λέγαμε και πλέον είναι μια χαρά. Βέβαια είχα καλομάθει με τα tempered glass και μου φαίνεται κάπως. Αλλά δεν ήθελα γυμνή την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε ολοι για την -πολύ καλη- nilkin slim case, δεν ειδα κανενα να δοκιμαζει/αναφέρεται στην εξαιρετικη nilkin super frosted slim case:

https://www.amazon.co.uk/Nillkin-Quality-Frosted-Shield-Protector/dp/B01CQKZC6I/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1461866358&sr=8-7&keywords=nillkin+s7+edge

Φανταστικη θηκουλα, εκπληκτικη εφαρμογή, ultra slim, με το πλεονέκτημα -σε σχεση με την εταιρη, δημοφιλή διαφανη- ότι δεν λερωνει, εχει ωραιο texture στην πλατη και δεν "τσαλακωνει", δεν "ξεχειλωνει" μετα από καιρο χρησης, δεν κιτρινιζει κλπ κλπ (ελεω hard case + coating).

Well done Nilkin...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε ολοι για την -πολύ καλη- nilkin slim case, δεν ειδα κανενα να δοκιμαζει/αναφέρεται στην εξαιρετικη nilkin super frosted slim case:

https://www.amazon.co.uk/Nillkin-Quality-Frosted-Shield-Protector/dp/B01CQKZC6I/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1461866358&sr=8-7&keywords=nillkin+s7+edge

Φανταστικη θηκουλα, εκπληκτικη εφαρμογή, ultra slim, με το πλεονέκτημα -σε σχεση με την εταιρη, δημοφιλή διαφανη- ότι δεν λερωνει, εχει ωραιο texture στην πλατη και δεν "τσαλακωνει", δεν "ξεχειλωνει" μετα από καιρο χρησης, δεν κιτρινιζει κλπ κλπ (ελεω hard case + coating).

Well done Nilkin...

Βαγγελη καλυπτει και πανω κατω γιατι στο one plus δεν καλυπτε η συγκεκριμενη

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη καλυπτει και πανω κατω γιατι στο one plus δεν καλυπτε η συγκεκριμενη

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, συνονοματε, αυτό είναι το εντυπωσιακο. Καλυπτει τα παντα περιμετρικα (εκτος από τα κουμπια power, volume φυσικα) ΚΑΙ πανω κατω (πρωτη φορα το ειδα αυτό σε nilkin hard case).

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη (την Nillkin frosted)την είχα σχεδόν σε όλες τις συσκευές μου. Το κορυφαίο είναι το grip που σου δίνει έτσι τραχιά που είναι πίσω. Έλεγα δεν θα την πάρω στο Edge αλλά μάλλον θα έρθει και αυτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συνονοματε, αυτό είναι το εντυπωσιακο. Καλυπτει τα παντα περιμετρικα (εκτος από τα κουμπια power, volume φυσικα) ΚΑΙ πανω κατω (πρωτη φορα το ειδα αυτό σε nilkin hard case).

Συνονοματε θα την παραγγείλω απο βδομάδα για το flat πιστεύω να είναι ίδια και να καλύπτει όλη την περίμετρο

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλαστική δε βάζω πάντως. Γιατι βάζω βγάζω συνέχεια και μπορεί να αφήσει σημαδια περιμετρικά της συσκευης. Το έχω πάθει σε άλλο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια samsung 64-αρα αλλα εχω μπερδευτει στις περιγραφες micro SDXC & micro SDHC.Υπαρχει καποια διαφορα; επισης σε αλλες π.χ. στις evo+ αναγραφεται το 80read/20write και σε αλλες οχι. Τι να διαλεξω;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια samsung 64-αρα αλλα εχω μπερδευτει στις περιγραφες micro SDXC & micro SDHC.Υπαρχει καποια διαφορα; επισης σε αλλες π.χ. στις evo+ αναγραφεται το 80read/20write και σε αλλες οχι. Τι να διαλεξω;

 

Η sdhc ειναι για μεχρι 32gb και η sdxc για παραπανω απο 32gb .

Εγω παρήγγειλα εχθες απο Amazon.de την Samsung pro plus 64 στα 56 ευρω .

Ειναι αναλογα ποσα λεφτά δινεις και ποσο γρηγορη καρτα η μεγεθος χρειάζεσαι.

Προσεχε μονο γιατι κυκλοφορεί πολυ fake στο Internet.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή η κάρτα αλλά η τιμή της σίγουρα είναι.

http://www.eshopspecials.gr

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το πακετάκι της vodafone που είναι πολύ καλή προσφορά ,τώρα μου το θύμισε ένας φίλος :)

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-accessory-set-for-Galaxy-S7-edge

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε θα την παραγγείλω απο βδομάδα για το flat πιστεύω να είναι ίδια και να καλύπτει όλη την περίμετρο

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το S7 flat δεν καλύπτει πάνω κάτω η συγκεκριμένη θήκη

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...