Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η Screen Knight είναι ότι καλύτερο έχω βάλει σε μεμβράνη.

Εχει απίστευτη εφαρμογή και οταν περάσουν και κάποιες μέρες είναι πολύ καλή και στην υφή της.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην οθόνη έχω zagg invisible shield. Δεν υπήρχε περίπτωση να το άφηνα χωρίς, σε όσα κινητά έχω επιλέξει κατά καιρούς να το κάνω (και με gorilla glass 3,4 κλπ), είδα έστω και μια "αραχνοειδη" γρατζουνια, οποτε η απόφαση είναι να μπαίνει πάντα σωστό screen protector η tempered glass.

 

 

Βαγγέλη αυτή πιάνει όλη την οθόνη η αφήνει τις άκρες έξω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτή πιάνει όλη την οθόνη η αφήνει τις άκρες έξω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομιζω ολες αφήνουν λιγο στην ακρη για να μπορουν να εφαρμόζουν οι θήκες.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ολες αφήνουν λιγο στην ακρη για να μπορουν να εφαρμόζουν οι θήκες.

 

Και κάνει "σκαλοπάτι" στις άκρες? :blink: Και το λέτε και καλό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Screen Knight είναι ότι καλύτερο έχω βάλει σε μεμβράνη.

Εχει απίστευτη εφαρμογή και οταν περάσουν και κάποιες μέρες είναι πολύ καλή και στην υφή της.

 

ultimate shield ακόμα καλύτερη....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτή πιάνει όλη την οθόνη η αφήνει τις άκρες έξω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι εννοεις? Ολη την οθονη, απλα στις γωνιες αφηνει λιγο κενο για να μην "καβαλαει" η εκαστοτε θηκη και σπρωχνει τη ζελατινα ωστε να την ξεκολλαει.

Αυτο ειναι πολυ βασικο...

Link to comment
Share on other sites

Και κάνει "σκαλοπάτι" στις άκρες? :blink: Και το λέτε και καλό αυτό?

 

Δεν ειπα αν ειναι καλο η οχι ,ειπα τι γίνεται .

Αν το φοράς θήκη ναι ειναι γιατί αλλιως δεν θα χωρούσε και με την θήκη δεν φαίνεται το κενό.

Αν οχι θα φαίνεται άσχημο.

Σε ολα τα κινητά που ειχα έτσι ήταν.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα προστατευτικά μεμβράνης ή τα τεμπερτ γλασσ δεν κάνουν κακό στην οθόνη? και εννοώ την κόλλα που έχουν πάνω για να κολλήσουν με την οθόνη. Δεν πειράζει την οθόνη αυτό το πράγμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα προστατευτικά μεμβράνης ή τα τεμπερτ γλασσ δεν κάνουν κακό στην οθόνη? και εννοώ την κόλλα που έχουν πάνω για να κολλήσουν με την οθόνη. Δεν πειράζει την οθόνη αυτό το πράγμα?

Όχι και δεν έχουν κόλλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα προστατευτικά μεμβράνης ή τα τεμπερτ γλασσ δεν κάνουν κακό στην οθόνη? και εννοώ την κόλλα που έχουν πάνω για να κολλήσουν με την οθόνη. Δεν πειράζει την οθόνη αυτό το πράγμα?

 

δεν εχει κολλα, απλα "βεντουζαρει" ας το πουμε ετσι και εφοσον δεν μπει καθολου αερας εφαρμοζει τοσο τελεια που δεν μπορει να φυγει. Ισως εχουν καποια ειδικη επιστρωση, αλλα οταν θα βγαλεις ενα tempered απλα στις ακρες γυρω-γυρω θα εχει αφησει ενα σημαδι απο βρωμια, εκει που ενωνει, με λιγο καθαρισμα θα φυγει και εισαι οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Απλά σκεφτόμουν να παραγγείλω απο ebay, aliexpress αλλά δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη αν είναι καλά τα τεμπερτ γκλας που πουλανε, επειδή στην Κύπρο ακόμα δεν ήρθαν οι μεμβράνες που καλύπτουν και την κυρτή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε ultimate shield χρησιμοποιηστε σβελτο αφηνει μια μονιμη μυρωδιά στο κινητό πολυ ωραία!!!!!κάθε φορά που βγαίνει απο την θηκη μοσχομυριζει!!!!μυροδατο κινητό σβελτο!!! :lol::lol::lol:

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτή είναι θήκη!!!ταιριάζει απόλυτα με ultimate shield k δεν κάνει ούτε νερά στην πλάτη ούτε τίποτα!!!!Με το golden χρώμα ταιριάζει απίστευτα!!

https://www.dropbox.com/s/oj221pgkqe5ryqq/20160413_163432.jpg?dl=0

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και την nillkin για το μαύρο s7 σε smoke χρώμα.

Ok,η θήκη τα σπάει,τι spigen και ιστορίες,θα την σπρώξω.η nillkin είναι το top.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και την nillkin για το μαύρο s7 σε smoke χρώμα.

Ok,η θήκη τα σπάει,τι spigen και ιστορίες,θα την σπρώξω.η nillkin είναι το top.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έτσι φίλε είναι κορυφή η nillkin παρέλαβα και εγώ......μακάρι οι Κινέζοι να τα έβαζαν κάτω και να έφτιαχναν κ tempered curved...... η spigen είναι πολύ ακριβές (μεταφορικά) τζάμπα λεφτά....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Περασα την ζελατινα τελικα της ultimate shield δεν μου αρεσε καθόλου και την πεταξα ισως να μην την εβαλα σωστά εγω σαν σταμπες με ειχε μπολικες!

Και τελικά περασα της FoneM8 που εκατσε τέλεια και πολύ καλη επίστρωση μηδεν φουσκαλες.και πιάνει ολη την οθονη και της edge ολες!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πέρασαν σε ένα κατάστημα μια oba style μάλλον ιταλική. Έχει καλή αίσθηση αλλά δεν έχει κολλήσει καλά στη μια άκρη. Κάθε τόσο την πιέζω αλλά τίποτα. Αύριο μου έρχεται η ultimate και έχω και μία blue star. Για να δούμε ποια θα κάτσει καλά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Ολη την οθονη, απλα στις γωνιες αφηνει λιγο κενο για να μην "καβαλαει" η εκαστοτε θηκη και σπρωχνει τη ζελατινα ωστε να την ξεκολλαει.

 

Αυτο ειναι πολυ βασικο...

 

Κατανοητό, απλά θέλω να μάθω αν οταν κανεις scroll προς τα αριστερά στην edge αισθάνεσαι στο δάχτυλο το σημείο επαφής του protector με την οθόνη.

Στο iPhone για παράδειγμα όσοι protectors δεν ειναι foul screen δημιουργούν αυτό που γράφω παραπάνω και ειναι ενοχλητικό.

 

Παρέλαβα και την nillkin για το μαύρο s7 σε smoke χρώμα.

Ok,η θήκη τα σπάει,τι spigen και ιστορίες,θα την σπρώξω.η nillkin είναι το top.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω στο iPhone. Ειναι καταπληκτική θήκη και βελτιώνει το grip χωρίς να αυξάνει τον όγκο.

Θα σου έλεγα να αγοράσεις μια ακόμα γιατί παρόλο που ειναι smoke, κιτρινίζει. Χρειάζεται ίσως περισσότερο χρόνο αλλα κιτρινίζει.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, απλά θέλω να μάθω αν οταν κανεις scroll προς τα αριστερά στην edge αισθάνεσαι στο δάχτυλο το σημείο επαφής του protector με την οθόνη.

Στο iPhone για παράδειγμα όσοι protectors δεν ειναι foul screen δημιουργούν αυτό που γράφω παραπάνω και ειναι ενοχλητικό.

 

 

 

Την έχω στο iPhone. Ειναι καταπληκτική θήκη και βελτιώνει το grip χωρίς να αυξάνει τον όγκο.

Θα σου έλεγα να αγοράσεις μια ακόμα γιατί παρόλο που ειναι smoke, κιτρινίζει. Χρειάζεται ίσως περισσότερο χρόνο αλλα κιτρινίζει.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι Κωστα, δεν εχεις τετοιο θεμα. Προχωρα αφοβα, αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα την ultimate shield full body για το s7 edge. Είναι δύσκολη η τοποθέτηση της? Αφήνει φουσκάλες στην οθόνη?

Επίσης από πολύ λεπτή θήκη τη προτείνετε? Κοιτούσα κάτι σε million nature... Υπάρχει και πιο λεπτή?

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα την ultimate shield full body για το s7 edge. Είναι δύσκολη η τοποθέτηση της? Αφήνει φουσκάλες στην οθόνη?

Επίσης από πολύ λεπτή θήκη τη προτείνετε? Κοιτούσα κάτι σε million nature... Υπάρχει και πιο λεπτή?

 

Δες και την spigen thin fit.

Πάρα πολύ λεπτή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...