Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια λεω να πάρω μια καρτα μνημης της samsung pro 128gb .Υπαρχει κανα site φτηνό; Στο amazon δεν την βρήκα και στο ebay εχει περιπου στα 60
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την άλλη εβδομάδα την Ultimate Shield προστασία και τις Liquid Crystal και Rugged Armor θήκες της Spigen. Αναγκαστικά είμαι τώρα με την led της Samsung, η οποία είναι καταπληκτική θήκη, ό,τι πρέπει για γραφείο, συναντήσεις κλπ. αλλά όχι για τον δρόμο και το αυτοκίνητο λόγω του άνοιξε - κλείσε. Πιστεύω ότι οι άλλες δύο θα με βολέψουν με επάρκεια δεδομένου ότι το ΄τηλέφωνο το έχω σε τσαντάκι. Πολύ θα ήθελα να έβρισκα και μια προστασία οθόνης εδώ, να μου την τοποθετήσουν κιόλας, αλλά μαγαζί που εμπιστεύομαι μου λέει ότι ακόμα δεν υπάρχει κάτι εγγυημένο.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την άλλη εβδομάδα την Ultimate Shield προστασία και τις Liquid Crystal και Rugged Armor θήκες της Spigen. Αναγκαστικά είμαι τώρα με την led της Samsung, η οποία είναι καταπληκτική θήκη, ό,τι πρέπει για γραφείο, συναντήσεις κλπ. αλλά όχι για τον δρόμο και το αυτοκίνητο λόγω του άνοιξε - κλείσε. Πιστεύω ότι οι άλλες δύο θα με βολέψουν με επάρκεια δεδομένου ότι το ΄τηλέφωνο το έχω σε τσαντάκι. Πολύ θα ήθελα να έβρισκα και μια προστασία οθόνης εδώ, να μου την τοποθετήσουν κιόλας, αλλά μαγαζί που εμπιστεύομαι μου λέει ότι ακόμα δεν υπάρχει κάτι εγγυημένο.

 

Στην Ελλάδα δύσκολα να βρεις προστασία οθόνης της προκοπής.

Μόνο αν πάρεις τον πρώτο κωδικό της spigen curved, και είσαι τυχερός και σου κολλήσει.

Σε επικοινωνία με το experts μου είπαν ότι έχουν ενημέρωση από την spigen ότι τάχα ένα 10%έχει πρόβλημα.

Αν τύχει αυτό που θα πάρεις να είναι ελαττώματικο σου το αλλάζουν ή σου δίνουν τα χρήματα πίσω αν θυμάμαι καλά.

Επισης λέει ότι και ο δεύτερος κωδικός παρουσιάζει σχεδόν στο ίδιο ποσοστό πρόβλημα.

Εγώ ησυχασα πλέον με το Screen protector ScreenKnight.

Και ενώ είπα δεν ξανά παίρνω τίποτα από αξεσουάρ παράγγειλα και ένα της ultimate shield. Για όλο το σώμα έτσι να υπάρχει.

Από της θήκες που έγραψες θα σε καλύψουν είναι πολύ ωραίες τις έχω και τις δύο.

Αν και ο καλύτερος συνδυασμός θα ήταν Rugged Armor και nillkin nature.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δύσκολα να βρεις προστασία οθόνης της προκοπής.

Μόνο αν πάρεις τον πρώτο κωδικό της spigen curved, και είσαι τυχερός και σου κολλήσει.

Σε επικοινωνία με το experts μου είπαν ότι έχουν ενημέρωση από την spigen ότι τάχα ένα 10%έχει πρόβλημα.

Αν τύχει αυτό που θα πάρεις να είναι ελαττώματικο σου το αλλάζουν ή σου δίνουν τα χρήματα πίσω αν θυμάμαι καλά.

Επισης λέει ότι και ο δεύτερος κωδικός παρουσιάζει σχεδόν στο ίδιο ποσοστό πρόβλημα.

Εγώ ησυχασα πλέον με το Screen protector ScreenKnight.

Και ενώ είπα δεν ξανά παίρνω τίποτα από αξεσουάρ παράγγειλα και ένα της ultimate shield. Για όλο το σώμα έτσι να υπάρχει.

Από της θήκες που έγραψες θα σε καλύψουν είναι πολύ ωραίες τις έχω και τις δύο.

Αν και ο καλύτερος συνδυασμός θα ήταν Rugged Armor και nillkin nature.

 

Νικο ο δευτερος κωδικος που τον περασα δεν εχει κανενα θεμα και ειναι άψογος μην ακουτε χαζομαρες .αν περαστεί οπως το βιντεο ειναι σαν να μην φορας τιποτα .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Νικο ο δευτερος κωδικος που τον περασα δεν εχει κανενα θεμα και ειναι άψογος μην ακουτε χαζομαρες .αν περαστεί οπως το βιντεο ειναι σαν να μην φορας τιποτα .

 

Ναι Γιάννη όχι ότι τους πίστεψα, απλά λέω τι μου είπαν.

Αν έβρισκα κάπου άμεσα τον δεύτερο κωδικό εννοείται θα το έπαιρνα και ας είμαι ευχαριστημένος με αυτό που έχω.

Έτσι γιατί είναι spigen και ο πρώτος κωδικός σίγουρα δεν την αντιπροσοπευε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως δύσκολο να βρεις κάτι καλό από εδώ. Από έξω έχεις ποιο πολλές επιλογές.. Και εγώ ψάχνω ενα καλό tempered...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιάννη όχι ότι τους πίστεψα, απλά λέω τι μου είπαν.

Αν έβρισκα κάπου άμεσα τον δεύτερο κωδικό εννοείται θα το έπαιρνα και ας είμαι ευχαριστημένος με αυτό που έχω.

Έτσι γιατί είναι spigen και ο πρώτος κωδικός σίγουρα δεν την αντιπροσοπευε.

 

ετσι ετσι .και γω απο αυτα που διαβαζα και ακουγα λεω θα ειναι το πρωτο τηλ που δεν θα βαλω τιποτα .αλλα ευτυχώς ειχα παραγγείλει την κατάλληλη στιγμη και οχι απο τους πρωτους την spigen.μακαρι να βγει και ενα καλο κρύσταλλο αλλα να μην εχει προβλήματα στο περασμα.ο Βαγγέλης φυσικά εχει περάσει στο s6 edge απο οτι θυμάμαι χωρις προβληματα.ας μας ενημερώσει αν εχει νεα και απο το s7 edge.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι .και γω απο αυτα που διαβαζα και ακουγα λεω θα ειναι το πρωτο τηλ που δεν θα βαλω τιποτα .αλλα ευτυχώς ειχα παραγγείλει την κατάλληλη στιγμη και οχι απο τους πρωτους την spigen.μακαρι να βγει και ενα καλο κρύσταλλο αλλα να μην εχει προβλήματα στο περασμα.ο Βαγγέλης φυσικά εχει περάσει στο s6 edge απο οτι θυμάμαι χωρις προβληματα.ας μας ενημερώσει αν εχει νεα και απο το s7 edge.:)

 

Και εγώ κάποια στιγμή αγανακτησα είπα θα το αφήσω έτσι και ότι γίνει. Αλλά μετά από λίγες ώρες έψαχνα να δω τι να πάρω - δοκιμάσω.

Ευτυχώς για την ώρα είμαστε καλυμμενοι..

Ναι ο Βαγγέλης είπε ότι για το 6 είχε βρει. Για το 7 το 90% που υπάρχουν είναι στυλ μάσκα που ούτε να τα δω θέλω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο?:

http://www.ebay.com/itm/121870964868

 

Μου ειπε φιλος οτι διαβασε απο εναν χρηστη που το εχει βαλει στο s7 οτι λειτουργει πολυ καλα και οτι μαλιστα εχει κ learning function και ειχε περασει κ το κοντρολ του γκαραζ του.

Καλο, εστω και σαν λυση αναγκης για οσους θελουν IR.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα 2 tempered glass στο ebay που φαίνονται διαφανα όχι μάσκα και λέω να παραγγείλω.

Για πείτε λίγο πως σας φαίνονται?

http://m.ebay.com/itm/Transparent-Full-Curved-Temper-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/111952232913?nav=WATCHING_ACTIVE

 

 

Τώρα βλέπω ότι ο δεύτερος ούτε μια αξιολόγηση. Άρα σβήνω το λινκ.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα 2 tempered glass στο ebay που φαίνονται διαφανα όχι μάσκα και λέω να παραγγείλω.

Για πείτε λίγο πως σας φαίνονται?

http://m.ebay.com/itm/Transparent-Full-Curved-Temper-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/111952232913?nav=WATCHING_ACTIVE

 

 

Τώρα βλέπω ότι ο δεύτερος ούτε μια αξιολόγηση. Άρα σβήνω το λινκ.

 

περίμενε κατι αξιόλογο απο γνωστή εταιρεία.... υπομονη με zagg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

περίμενε κατι αξιόλογο απο γνωστή εταιρεία.... υπομονη με zagg

 

Είδη έφυγε. Τελικά δεν πρέπει να έχω ούτε ένα ευρώ στο PayPal μου.

Θα σας γράψω νέα όταν έρθει και αυτό.

Μέχρι 21 Απριλίου λέει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είδη έφυγε. Τελικά δεν πρέπει να έχω ούτε ένα ευρώ στο PayPal μου.

Θα σας γράψω νέα όταν έρθει και αυτό.

Μέχρι 21 Απριλίου λέει.

 

εγω μενω με ultimashield κ περιμενω ενα καλο tempered...... οτιδήποτε αλλο εκτός από ultimashield, spigen hd curved, zagg hd dry ειναι τζαμπα σπατάλη.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εγω μενω με ultimashield κ περιμενω ενα καλο tempered...... οτιδήποτε αλλο εκτός από ultimashield, spigen hd curved, zagg hd dry ειναι τζαμπα σπατάλη.....

 

Αυτής της γνώμης είμαι και εγώ, αλλά εκτός από αυτό είμαι και λίγο άρρωστος με τα αξεσουάρ.

Ενω είμαι εντάξει με το ScreenKnight, περιμένω ultimate shield και το tempered τώρα.

Και έχω και τα slickwraps στο συρτάρι.

Αυτό μόνο με την λέξη αρρώστια χαρακτηριζεται. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτής της γνώμης είμαι και εγώ, αλλά εκτός από αυτό είμαι και λίγο άρρωστος με τα αξεσουάρ.

Ενω είμαι εντάξει με το ScreenKnight, περιμένω ultimate shield και το tempered τώρα.

Και έχω και τα slickwraps στο συρτάρι.

Αυτό μόνο με την λέξη αρρώστια χαρακτηριζεται. :lol:

 

πρόσεχε αν συνεχισεις έτσι θα βγαλεις κ δεύτερο s7 edge!!!! :p:D κανε τουλάχιστον μια συλλογή σε κάποιο ράφι :p:p ο άρχοντας των αξεσουάρ!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το Ultimate shield είναι αυτό?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S7-Edge-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/111927841765?hash=item1a0f6b53e5:g:hmUAAOSwZ8ZW3H16

 

Που καλύπτει μπρος πίσω και πλαινά?

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Το Ultimate shield είναι αυτό?

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S7-Edge-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/111927841765?hash=item1a0f6b53e5:g:hmUAAOSwZ8ZW3H16

 

Που καλύπτει μπρος πίσω και πλαινά?

 

ναι αυτό είναι... μπορείς να το πάρεις κ απο το ιδιο το σαιτ με PayPal

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε αν συνεχισεις έτσι θα βγαλεις κ δεύτερο s7 edge!!!! :p:D κανε τουλάχιστον μια συλλογή σε κάποιο ράφι :p:p ο άρχοντας των αξεσουάρ!!!

 

Πολύ το φοβάμαι. Είδη έχω βγάλει ένα s6 ελαφρώς μεταχειρησμενο.

Έτσι κάνω και μετά ψάχνω να τα πουλήσω.

Στο ράφι φαίνονται και τα βλέπει η γυναίκα, καλύτερα στο συρτάρι κρυμμένα!

:lol::p:D

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χμμ τέλεια! Τώρα έκατσα να βάλω το Zagg HD Dry! Αι να δούμε!

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ τέλεια! Τώρα έκατσα να βάλω το Zagg HD Dry! Αι να δούμε!

 

Ανέβασε καμία φωτογραφία μπας και ψωνησω και από αυτό... :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,για το μικρό υπάρχει κάποια ζελατίνα πού να καλύπτει όμορφα την οθόνη?μονο απο ελλαδα.

 

αυτα τι λενε?

http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-s7-screen-protector-crystal-555fl20001-p-6223.html

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε καμία φωτογραφία μπας και ψωνησω και από αυτό... :lol:

 

http://m.ebay.com/itm/111920300053?_mwBanner=1&varId=410874192141 πάρε.......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβε την οθόνη προστασίας skinomi techskin υγρής τοποθέτησης για το S7.

Αν και είχα παρακολουθησει το βίντεο , ήμουν λίγο διστακτικός ως προς το αποτέλεσμα και την ευκολία τοποθέτησης ,τελικά ήταν τόσο εύκολη η τοποθέτηση και η οθόνη έχει γίνει ένα με το τηλέφωνο χωρίς φουσκάλες ,νομίζεις ότι δεν υπάρχει οθόνη προστασίας καλύπτοντας όλη την οθόνη.

Μου στοίχισε μαζί με μεταφορικά 20,66 δολάρια. Παραγγελιά 27/3 και 4/4 ο πρωί παραλαβή στο σπίτι .

http://www.skinomi.com/samsung-galaxy-s7.html

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,για το μικρό υπάρχει κάποια ζελατίνα πού να καλύπτει όμορφα την οθόνη?μονο απο ελλαδα.

 

αυτα τι λενε?

http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-s7-screen-protector-crystal-555fl20001-p-6223.html

Τα είχα πάρει, αλλά έχουν 2 προβλήματα (για μένα): α) είναι πολύ δύσκολη η τοποθέτηση αφού πιάνει όλη την οθόνη πάνω-κάτω, δηλαδή πρέπει να κεντράρεις και τις 4 "τρύπες" που έχει το πάνω μέρος ταυτόχρονα με το home button κάτω και β) δεξιά-αριστερά άφηνε κάποιο (μικρό) περιθώριο με αποτέλεσμα να πιάνουν (μετά από λίγες μέρες) βρωμιά.

Κατά τα άλλα η αίσθηση στην αφή ήταν πολύ καλή, όπως και η τιμή!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...