Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κακό είναι ότι δεν έχουν track order κ περιμένουμε στο έτσι πότε θα φτάσει

 

Κι εγώ την έχω παραγγείλει από τις 22/3. Ρωτάω γιατί την αγόρασα χωρίς να το πολυψάξω πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ την έχω παραγγείλει από τις 22/3. Ρωτάω γιατί την αγόρασα χωρίς να το πολυψάξω πρώτα.

 

το ίδιο κ εγώ την περιμένω απο 22 Μαρτίου παράγγειλα...στο xda γράφουν πολύ καλά σχόλια....εδώ έχει κ φωτος

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

http://e-choice.gr/OEM-Fullcover-Shock-Absorbend-Memvrani-Prostasias-gia-to-Samsung-G935F-Galaxy-S7-Edge

οπως σας ειπα εβαλα την παραπανω ψεκαζοντας αυτη και το κινητο με απεσταγμενο νερο. Μου μειναμε μικρες φυσαλιδες. Αρχικα ξεκολαγε στο πλαι με τη θηκη. Ομως εβγαλα τη θηκη και το αφησα όλη νυχτα. Οταν στεγνωσε φαινεται το πρωι, κολλησε γερα και τουλαχιστον στις καμπυλες δεν ξεκολλα. Οι μικρες φυσαλιδες δεν φαινονται, σχετικα αξιοπρεπες ειναι το αποτελεσμα. Ελπιζω να ελθει κανενα καλο γυαλι στηνΕλλαδα που να το τοποθετουν κιολας. Μεχρι τοτε κουτσοβολευτηκα, μια και ηθελα γρηγορα λυση. Αλλα φαινεται οτι ειναι προσωρινο. Θα ξεκολλησει στις γωνιες σε κανα μηνα.

 

http://plusmobi.net/3MK-%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-CURVED-ARC-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-S7-EDGE-screen-protector

Αυτη φαινεται ευκολη λυση που με στεγνη τοποθετηση δεν αφηνει λεει φυσαλιδες, δεν γρατσουνιζεται. Την ξερει κανεις τη μαρκα; Λεει τιποτε;

Edited by ANTON
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την s7 edge clear view cover (flip). Η θηκη ειναι πραγματικα πανεμορφη, βλεπω να γινεται μονιμη στη συσκευη μου.

Ενα γυαλακι τωρα χρειαζεται (ναι, tempered glass curved, τα υπολοιπα ειναι ημιμετρα) και θα ειμαι κομπλε.

Πριν απο λιγο εβαλα ενα tempered στο s6 edge plus του αδερφου μου. Μπαινει σε δευτερολεπτα, πανευκολα κι εγκαθισταται τελεια. Φυσικα η υφη της συσκευης ειναι σχεδον σαν να ειναι naked.

Παροτι περιμενω αρκετα screen protectors απο εξωτερικο, τελικα σε ενα τετοιο θα καταληξω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρήγγειλα πριν 1.5 εβδομάδα αυτή την θήκη http://www.case-mate.eu/catalog/product/view/id/5790/category/293/. Την είχα και στο s3 και ήταν πολύ καλή. Λέει παράδοση από Αγγλία σε Ευρώπη σε 2 με 5 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να μου έρθει μέσα στην εβδομάδα?
Link to comment
Share on other sites

http://e-choice.gr/OEM-Fullcover-Shock-Absorbend-Memvrani-Prostasias-gia-to-Samsung-G935F-Galaxy-S7-Edge

οπως σας ειπα εβαλα την παραπανω ψεκαζοντας αυτη και το κινητο με απεσταγμενο νερο. Μου μειναμε μικρες φυσαλιδες. Αρχικα ξεκολαγε στο πλαι με τη θηκη. Ομως εβγαλα τη θηκη και το αφησα όλη νυχτα. Οταν στεγνωσε φαινεται το πρωι, κολλησε γερα και τουλαχιστον στις καμπυλες δεν ξεκολλα. Οι μικρες φυσαλιδες δεν φαινονται, σχετικα αξιοπρεπες ειναι το αποτελεσμα. Ελπιζω να ελθει κανενα καλο γυαλι στηνΕλλαδα που να το τοποθετουν κιολας. Μεχρι τοτε κουτσοβολευτηκα, μια και ηθελα γρηγορα λυση. Αλλα φαινεται οτι ειναι προσωρινο. Θα ξεκολλησει στις γωνιες σε κανα μηνα.

 

http://plusmobi.net/3MK-%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-CURVED-ARC-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-S7-EDGE-screen-protector

Αυτη φαινεται ευκολη λυση που με στεγνη τοποθετηση δεν αφηνει λεει φυσαλιδες, δεν γρατσουνιζεται. Την ξερει κανεις τη μαρκα; Λεει τιποτε;

 

Μακριά από το 3mk.

Μέχρι στιγμής έχω πάρει και περάσει 3.

Το ίδιο αποτέλεσμα. Ξεκολλαει στις γωνίες

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την s7 edge clear view cover (flip). Η θηκη ειναι πραγματικα πανεμορφη, βλεπω να γινεται μονιμη στη συσκευη μου.

Ενα γυαλακι τωρα χρειαζεται (ναι, tempered glass curved, τα υπολοιπα ειναι ημιμετρα) και θα ειμαι κομπλε.

Πριν απο λιγο εβαλα ενα tempered στο s6 edge plus του αδερφου μου. Μπαινει σε δευτερολεπτα, πανευκολα κι εγκαθισταται τελεια. Φυσικα η υφη της συσκευης ειναι σχεδον σαν να ειναι naked.

Παροτι περιμενω αρκετα screen protectors απο εξωτερικο, τελικα σε ενα τετοιο θα καταληξω...

ψεκασες με κατι; κατευθειαν την εβαλες χωρις φυσαλιδες; Τις μεμβρανες τις βαζεις χωρις να ψεκαζεις χωρις φυσαλιδες και τις πετυχαινεις; Να δουμε εαν εισαι ταλεντο ή απλος σαν εμενα σε αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακριά από το 3mk.

Μέχρι στιγμής έχω πάρει και περάσει 3.

Το ίδιο αποτέλεσμα. Ξεκολλαει στις γωνίες

εμ τα ελεγες, αλλα δεν καταλαβα οτι εγραφες για αυτην! Τοσες που εβαλες νομιζα οτι πηρες μεμβρανες αυτοκινητων της 3m

Link to comment
Share on other sites

ψεκασες με κατι; κατευθειαν την εβαλες χωρις φυσαλιδες; Τις μεμβρανες τις βαζεις χωρις να ψεκαζεις χωρις φυσαλιδες και τις πετυχαινεις; Να δουμε εαν εισαι ταλεντο ή απλος σαν εμενα σε αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμ τα ελεγες, αλλα δεν καταλαβα οτι εγραφες για αυτην! Τοσες που εβαλες νομιζα οτι πηρες μεμβρανες αυτοκινητων της 3m

 

Άσε, η πρώτη ξεκολλησε την πρώτη μέρα στις γωνίες από την θήκη.

Η δεύτερη που έκοψα τις γωνίες ξεκολλουσε αλλού.

Η τρίτη με σεσουάρ πάτημα καλό πολύ προσεγμένη τοποθέτηση ξεκολλαει στις γωνίες από την δεύτερη μέρα.

Η δε spigen curved ξανά γράφω αν είναι πρώτη παρτίδα μακριά και από εκεί. Στην edge οθόνη πετάει δεν κολλάει.

Αγανάκτηση με τις μεμβρανες. Τώρα περιμένω μια από ebay που ανέφερα και ποιο πίσω, και γράφονται καλά σχόλια. Αντε να δούμε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσον αφορά τις θήκες Ringke Fusion! Απίστευτη απλά! Από τις κορυφαίες... Δίνει τέλειο κράτημα και είναι και πανέμορφη συν το ότι προστατεύει κάτω με πορτάκια το jack των ακουστικών και το φορτιστή! Περιμένω και την Nillkin Nature TPU για 2η να αλλάζω! Θα αναφέρω εντυπώσεις και γι' αυτή όταν έρθει :D

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Η δε spigen curved ξανά γράφω αν είναι πρώτη παρτίδα μακριά και από εκεί. Στην edge οθόνη πετάει δεν κολλάει.

Αγανάκτηση με τις μεμβρανες. Τώρα περιμένω μια από ebay που ανέφερα και ποιο πίσω, και γράφονται καλά σχόλια. Αντε να δούμε.

 

και πως θα καταλαβουμε αν ειναι πρωτη η δευτερη παρτιδα?

 

τελικα ακυρωσα την spigen liquid και παραγγειλα μια της terrapin,νομιζω οτι θα με ικανοποιησει ωσπου να βρω καμια nillkin.πολλα τα λεφτα για την spigen κι αδικαιολογητα.

το μονο που παραγγειλα απο spigen ειναι μονο η προστασια οθονης,κι ελπιζω να μην υπαρχει θεμα με την παρτιδα που λεει ο φιλος.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσον αφορά τις θήκες Ringke Fusion! Απίστευτη απλά! Από τις κορυφαίες... Δίνει τέλειο κράτημα και είναι και πανέμορφη συν το ότι προστατεύει κάτω με πορτάκια το jack των ακουστικών και το φορτιστή! Περιμένω και την Nillkin Nature TPU για 2η να αλλάζω! Θα αναφέρω εντυπώσεις και γι' αυτή όταν έρθει :D

Θα συμφωνήσω αλλά όχι απόλυτα. Όμορφη είναι δίνει ωραίο κράτημα στην συσκευή αλλά δε νου αρέσει το αποτέλεσμα στην πλάτη αφού κολλάει και κάνει φυσαλίδες. Το αυτοκόλλητο που δίνει όπως το έβαλα το έβγαλα κιόλας. Πρόχειρο δουλειά φαίνεται. Αν εξαιρέσεις αυτό η θήκη είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ψεκασες με κατι; κατευθειαν την εβαλες χωρις φυσαλιδες; Τις μεμβρανες τις βαζεις χωρις να ψεκαζεις χωρις φυσαλιδες και τις πετυχαινεις; Να δουμε εαν εισαι ταλεντο ή απλος σαν εμενα σε αυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμ τα ελεγες, αλλα δεν καταλαβα οτι εγραφες για αυτην! Τοσες που εβαλες νομιζα οτι πηρες μεμβρανες αυτοκινητων της 3m

 

Το tempered μπαινει πανευκολα, δε χρειαζεται καποιο υδατικο διαλυμα, απλα καθαριζεις σωστα την οθονη και το ακουμπας. Υποθεση 20 δευτερολεπτων...

Τα screen protectors τα βαζω με μεγαλη επιτυχια, μετα απο καμια 2.000 εγκαταστασεις ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με αυτο το χομπι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει φέρει ένας φίλος στο μαγαζί του όλες τις spigen για το edge και το απλό s7 . Όποιος θέλει μπορώ να παραγγείλει και ίσως καταφέρω Κάποια έκπτωση αν κάνουμε καμία μαζική παραγγελία. Η αν πάει κάποιος από κει θα κάνει και καλύτερες τιμές. Εννοείται γνήσιες Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει φέρει ένας φίλος στο μαγαζί του όλες τις spigen για το edge και το απλό s7 . Όποιος θέλει μπορώ να παραγγείλει και ίσως καταφέρω Κάποια έκπτωση αν κάνουμε καμία μαζική παραγγελία. Η αν πάει κάποιος από κει θα κάνει και καλύτερες τιμές. Εννοείται γνήσιες

 

μπορείς να μας δώσεις σελίδα να δούμε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/Dustproof-Slim-Transparent-Clear-TPU-Soft-Gel-Case-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/141913043561?varId=441045693585&txnId=1243869604004 Μολις μου ηρθε απο ebay.απλα φανταστικη.πολυ λεπτη χωρις φαινομενα "υγρασιας" στην πισω πλευρα.Πραγματικα αξιζει.Την συνιστω ανεπιφυλακτα Edited by nick76
Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/Dustproof-Slim-Transparent-Clear-TPU-Soft-Gel-Case-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/141913043561?varId=441045693585&txnId=1243869604004Μολις μου ηρθε απο ebay.απλα φανταστικη.πολυ λεπτη χωρις φαινομενα "υγρασιας" στην πισω πλευρα.Πραγματικα αξιζει.Την συνιστω ανεπιφυλακτα

Δεν φαίνεται κάτι στο λινκ

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω αλλά όχι απόλυτα. Όμορφη είναι δίνει ωραίο κράτημα στην συσκευή αλλά δε νου αρέσει το αποτέλεσμα στην πλάτη αφού κολλάει και κάνει φυσαλίδες. Το αυτοκόλλητο που δίνει όπως το έβαλα το έβγαλα κιόλας. Πρόχειρο δουλειά φαίνεται. Αν εξαιρέσεις αυτό η θήκη είναι μια χαρά.

 

Εμένα δεν κολλάει και να το πιέσω! Απλά έχω αφήσει το αυτοκολλητάκι πίσω με το ΙΜΕΙ κλπ! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό που δεν κολλάει

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Μπες τωρα στο πιο πανω μυνημα.αλλαξα τον συνδεσμο

 

Ωραία φαίνεται κάτι σαν την nillkin nature

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/Dustproof-Slim-Transparent-Clear-TPU-Soft-Gel-Case-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/141913043561?varId=441045693585&txnId=1243869604004 Μολις μου ηρθε απο ebay.απλα φανταστικη.πολυ λεπτη χωρις φαινομενα "υγρασιας" στην πισω πλευρα.Πραγματικα αξιζει.Την συνιστω ανεπιφυλακτα

 

ποσες μερες έκανε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχτες παρελαβα ενα φτηνο screen protector που εχια παραγγιλει απο Κινα και ταυτοχρονα ηρθε και η αυτο της ultimateshield.

Ξεκινησα τη διαδικασια να τοποθετησω το φτηνο. Απλα οπως θα εβαζα ενα tempered glass, δηλαδη καθαριζοντας καλα την οθονη και προσπαθοντας να κολλησω τη μεμβρανη.. Αμ δε... Ουτε κατα διανοια.. Επι τοπου το εβγαλα και δοκιμασα να κανω "υγρη τοποθετηση". Αρχικα μπηκε καλα και στη συνεχεια το ζεστανα απο σιγα στο αεροθερμο για να στεγνωσει και να κολλησει.. Το αποτελεσμα δεν ηταν καλο..

 

Στην πορεια ειπα να διαβασω τις οδηγιες που συνοδευουν τη μεμβρανη της ultimateshield και να ξαναπροσπαθησω..

Την ξεκολλησα και την ξεπλυνα καλα. Ακολουθησα σχεδον κατα γραμμα τις οδηγιες και μετα απο αρκετη ωρα η μεβρανη "καθησε" μπορω να πω παρα πολυ καλα! Το πρωι δυστυχως υπηρχαν σχεδον 10 μικρες φουσκαλιτσες. Στις οδηγιες λεει οτι οι περισσοτερες εξαφανιζονται μετα απο το πολυ 3 μερες.

απο παρομοια τοποθετηση σε s6 edge.

Αντι για το ειδικο σπρει μπαινει αραιο δυαλυμα νερου με σαπουνι ή σκετο νερο που εβαλα εγω. Για να κολλησει στο πλαι πρεπει να περασει αρκετη ωρα (στις οδηγιες λεει 25-45 λεπτα). Εγω επεμεινα το λιγοτερο 20 λεπτα.

 

Στο πλαι ειναι τελειο και η μεμβρανη δεν δειχνει καθολου την ταση να ξεκολλησει και ουτε η φτηνη διαφανη TPU θηκη την ενοχλει εκτος αν την βαζεις και τη βγαζεις συχνα..

 

Δεν ξερω αν στην πορεια αρχισει να φευγει αλλα προς το παρον δεν διαφαινετα κατι τετοιο..

 

Εντος των ημερων θα δοκιμασω, εχοντας τωρα την εμπειρια, να τοποθετησω την ultimateshield ελπιζω με καλυτερα αποτελεσματα.

 

Τωρα αν τελικα θα αντεξω με τη μεμβρανη ή θα την πεταξω θα δειξει... αλλα μαλλον σε.. σκετο το βλεπω αν δεν εμφανιστει συντομα καποιο καλο tempered.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μας δώσεις σελίδα να δούμε?

Agorashop.gr

Οποίος πάει εκεί ας μου πει. Αν πάλι μαζευτείτε κάποια άτομα πάλι να μου πείτε για εκπτωση

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα ultimate shield 8 μέρες μαζι με σαββατοκύριακο απο Manchester..πολυ καλά!! τοποθετω κ επανέρχομαι για νέα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...