Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχθες παρηγγειλα αυτη http://www.amazon.co.uk/Spigen%C2%AE-Resilient-Ultimate-protection-impacts/dp/B01A7ICWTQ?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=od_aui_detailpages00

απ`οτι διαβαζω ειναι πολυ καλη και εφαρμοζει αψογα στο τηλεφωνο.

τελικη τιμη 23,57 ευρω.

 

Είναι τέλεια την έχω.

Μαλακή όμορφη και προστατεύει χωρίς πολύ όγκο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι τέλεια την έχω.

Μαλακή όμορφη και προστατεύει χωρίς πολύ όγκο.

 

ετσι δειχνει-και για να το λες,ετσι θα ειναι..:D

θα την εχω αρχες Απριλη.

Thx

Link to comment
Share on other sites

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ετσι δειχνει-και για να το λες,ετσι θα ειναι..:D

θα την εχω αρχες Απριλη.

Thx

 

 

Ναι έτσι είναι και πουλάει πολύ η συγκεκριμένη θήκη.

Μου είπε το παιδί από το plusmobi.net ότι γίνεται χαμός με την συγκεκριμένη.

Εξίσου καλή είναι και η liquid crystal τις βάζω εναλαξ.

Το tempered μήπως είναι μόνο για την ίσια οθόνη και δεν ποιανει καθόλου την edge.

Κάτι τέτοιο είδα σε ένα κατάστημα Γερμανός.

Στο θέμα του s6 με τα αξεσουάρ είδα ένας συμφορουμητης έγραψε καλά σχόλια για ένα screen protector από ebay με υγρή τοποθέτηση που καλύπτει και εφαρμοζει Πολύ καλά στην edge οθόνη.

Το παράγγειλα κατευθείαν εννοείται.

Να δούμε τι λογιο είναι και αυτό.

http://m.ebay.co.uk/itm/151802369419?_mwBanner=1

 

Εξάλλου τόσα χρήματα για το τίποτα τελευταία ας δοκιμάσουμε και αυτό που δεν είναι μεγάλης αξίας..

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι και πουλάει πολύ η συγκεκριμένη θήκη.

Μου είπε το παιδί από το plusmobi.net ότι γίνεται χαμός με την συγκεκριμένη.

Εξίσου καλή είναι και η liquid crystal τις βάζω εναλαξ.

Το tempered μήπως είναι μόνο για την ίσια οθόνη και δεν ποιανει καθόλου την edge.

Κάτι τέτοιο είδα σε ένα κατάστημα Γερμανός.

Στο θέμα του s6 με τα αξεσουάρ είδα ένας συμφορουμητης έγραψε καλά σχόλια για ένα screen protector από ebay με υγρή τοποθέτηση που καλύπτει και εφαρμοζει Πολύ καλά στην edge οθόνη.

Το παράγγειλα κατευθείαν εννοείται.

Να δούμε τι λογιο είναι και αυτό.

http://m.ebay.co.uk/itm/151802369419?_mwBanner=1

 

Εξάλλου τόσα χρήματα για το τίποτα τελευταία ας δοκιμάσουμε και αυτό που δεν είναι μεγάλης αξίας..

 

το παρήγγειλα και εγω αυτο για μπρος πίσω το περιμένω μες την βδομαδα.για να δουμε αυτο και τις spigen εχω παραγγείλει .αν δεν κάθετε κανενα δεν θα βαλω τιποτα

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι και πουλάει πολύ η συγκεκριμένη θήκη.

Μου είπε το παιδί από το plusmobi.net ότι γίνεται χαμός με την συγκεκριμένη.

Εξίσου καλή είναι και η liquid crystal τις βάζω εναλαξ.

Το tempered μήπως είναι μόνο για την ίσια οθόνη και δεν ποιανει καθόλου την edge.

Κάτι τέτοιο είδα σε ένα κατάστημα Γερμανός.

Στο θέμα του s6 με τα αξεσουάρ είδα ένας συμφορουμητης έγραψε καλά σχόλια για ένα screen protector από ebay με υγρή τοποθέτηση που καλύπτει και εφαρμοζει Πολύ καλά στην edge οθόνη.

Το παράγγειλα κατευθείαν εννοείται.

Να δούμε τι λογιο είναι και αυτό.

http://m.ebay.co.uk/itm/151802369419?_mwBanner=1

 

Εξάλλου τόσα χρήματα για το τίποτα τελευταία ας δοκιμάσουμε και αυτό που δεν είναι μεγάλης αξίας..

 

Οπότε αναμένουμε το Zagg!!

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη που εχε tokinhto ειναι μόνο για μπροστα οθονη δρν πιάνει τις κυρτες και εκτος αυτού μου ηρθε σπασμένο σημερα! Θα τους στειλω εμαιλ να τους ενημερώσω !!

 

Απο θηκη πηρα της γνήσια της σαμμυς για το s7 edge διαφανες με ασημί γυρο γυρο! Πολύ λεπτή και προστατευει τις γωνίες καλα δεν είναι σοφτ!

 

Περιμένω και απο αμαζον καποιες ζελατινες πιστευω να κανουν!

 

Θα παραγγείλω και αυτη που λέτε πιο πανω και τελος! Οτι γινει ας γινει μετα!

 

Με τοσο λεφτά που δωσαμε το ειχαμε γυμνο και τα διναμε για αλλαγη οθονης ανετα!!

Χαχα!!

Και περιμένω και αλλες 2 θηκες πουγκι με το καλο!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και εγω αυτο για μπρος πίσω το περιμένω μες την βδομαδα.για να δουμε αυτο και τις spigen εχω παραγγείλει .αν δεν κάθετε κανενα δεν θα βαλω τιποτα

 

Της spigen αν είναι πρώτη παρτίδα 99% δεν θα σου κολλήσει.

Ενημέρωση από την ίδια την εταιρεία ότι μπορεί να μην κολλάει.

 

Ε ναι, δεν είναι πλάκα ότι μπορούσαμε να το έχουμε γυμνό και με αυτά τα λεφτά να αλλάζαμε κάποτε οθόνη.

 

Μέχρι να βγάλει το τζάμι η zagg η θα μας σπάσει η οθόνη η θα έχουμε βολευτεί με κάποια από της δεκάδες μεμβρανες που θα δοκιμάσουμε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εμενα πρωτη μερα που το χρησιμοποιησα, οταν πηγα να βγαλω την 20η περιπου φωτογραφια, μου γλιστρησε απο τα χερια και το επιασα στον αερα!!! Γλιστραει τρομερα ιδιαιτερα στις φωτο! Περιμενω τη θηκη και μεμβρανη μου και εγω. Μεχρι τοτε με το παλιο
Link to comment
Share on other sites

Της spigen αν είναι πρώτη παρτίδα 99% δεν θα σου κολλήσει.

Ενημέρωση από την ίδια την εταιρεία ότι μπορεί να μην κολλάει.

 

Ε ναι, δεν είναι πλάκα ότι μπορούσαμε να το έχουμε γυμνό και με αυτά τα λεφτά να αλλάζαμε κάποτε οθόνη.

 

Μέχρι να βγάλει το τζάμι η zagg η θα μας σπάσει η οθόνη η θα έχουμε βολευτεί με κάποια από της δεκάδες μεμβρανες που θα δοκιμάσουμε.

 

δεν ειναι η πρωτη παρτίδα η δικια μου σίγουρα.αλλα ...θα δουμε και τη κάνανε και στην δεύτερη φουρνιά.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ. Παρήγγειλα και εγώ της Spigen και μου στείλανε μετά mail ότι θα ξαναστείλουν δωρεάν ένα άλλο πακετάκι.

Οι αρχικές που παρέλαβα δεν κολλούσαν καθόλου στις άκρες.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

εμενα πρωτη μερα που το χρησιμοποιησα, οταν πηγα να βγαλω την 20η περιπου φωτογραφια, μου γλιστρησε απο τα χερια και το επιασα στον αερα!!! Γλιστραει τρομερα ιδιαιτερα στις φωτο! Περιμενω τη θηκη και μεμβρανη μου και εγω. Μεχρι τοτε με το παλιο

 

Βασικά για τις φωτογραφησεις χρειάζεται θήκη και με λουράκι γύρω από το καρπό αλλά δεν έχω βρει κάποια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για το edge σε μαύρο μία διάφανη (είχα πάρει τη μαμίσια αλλά τη γύρισα γιατί δεν μου άρεσε το γύρω γύρω που είχε) και μια πιο ενισχυμένη σε μαύρο χρώμα. Έχω δει και αυτές της spigen αλλά είδα και τις αντίστοιχες μιας άλλης εταιρίας της vrs. Ποια θα προτείνατε;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μόλις χθες παρέλαβα την διάφανη gel sbs θηκη απο public. Ποιο απαράδεκτη θήκη δεν εχω ξαναδεί χειρότερη κ απο κινέζικη του 1€.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μόλις χθες παρέλαβα την διάφανη gel sbs θηκη απο public. Ποιο απαράδεκτη θήκη δεν εχω ξαναδεί χειρότερη κ απο κινέζικη του 1€.....

 

Συμφωνω απολυτα και απορω πως μερικα παιδια θεωρουν οτι ειναι πολυ καλη.Εμενα στο πισω μερος οταν την πιεζεις λιγο κολλαει στην πλατη του κινητου και φενεται σαν να εχει υγρασια!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα και απορω πως μερικα παιδια θεωρουν οτι ειναι πολυ καλη.Εμενα στο πισω μερος οταν την πιεζεις λιγο κολλαει στην πλατη του κινητου και φενεται σαν να εχει υγρασια!

 

αυτο είναι το λιγότερο..... ολες οι τρύπες εχουν κατσει στραβά κ το χειρότερο στο κουμπι power κανει μια καμπύλη δεν είναι ίσια...περιμένω την nillkin..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για το edge σε μαύρο μία διάφανη (είχα πάρει τη μαμίσια αλλά τη γύρισα γιατί δεν μου άρεσε το γύρω γύρω που είχε) και μια πιο ενισχυμένη σε μαύρο χρώμα. Έχω δει και αυτές της spigen αλλά είδα και τις αντίστοιχες μιας άλλης εταιρίας της vrs. Ποια θα προτείνατε;

 

Από ενισχυμένη μπορείς να κοιτάξεις και uag. Είναι πολύ καλές θήκες. Την είχα σε παλαιότερα galaxy.

Σε διάφανη η spigen liquid crystal.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μόλις χθες παρέλαβα την διάφανη gel sbs θηκη απο public. Ποιο απαράδεκτη θήκη δεν εχω ξαναδεί χειρότερη κ απο κινέζικη του 1€.....

Η sbs είναι θήκη του 2ευρου που το public εκμεταλλευόμενο την αρχική απουσία θηκών την πουλάει 10. Εγώ τουλάχιστον αναγκαστικά την πήρα γιατί day1 που πήρα το κινητό δεν είχε κανένας θήκες ή είχαν αλλά πανάκριβες. Έτσι περιμένω πλέον με ασφάλεια τις nillkin και liquid crystal και μόλις έρθουν η sbs παίρνει πόδι.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα και απορω πως μερικα παιδια θεωρουν οτι ειναι πολυ καλη.Εμενα στο πισω μερος οταν την πιεζεις λιγο κολλαει στην πλατη του κινητου και φενεται σαν να εχει υγρασια!

 

Εχοντας εμπειρια σε προηγουμενα τηλεφωνα απο φτηνες διαφανες TPU θηκες αυτη του public ειναι αψογη. Το οτι κολαει στο πισω μερος εχει να κανει προφανως με το γεγονος οτι υπαρχει το γυαλι..

Τωρα ειτε αρεσει ειτε δεν αρεσει σε καποιους (που αυτο φυσικα ειναι και θεμα γουστου), η θηκη αυτη για οποιον θελει μια οσο το δυνατον πιο διακριτικη θηκη, με μια στοιχειωδη προστασια και κυριως να μην αλλοιωνει την εμφανιση του κινητου η θηκη αυτη κανει τη δουλεια της αψογα..

 

Παριμπιπτοντως παρελαβα και την κινεζικη του 1.3 ευρω που ειχα παραγγειλει απο τοτε που εκανα την προπαραγγελεια του τηλεφωνου. Μια χαρα ειναι αλλα για να κουμπωσει το micro usb ηθελε λιγο κοψιμο.. Μ αυτη του public δεν ειχα θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εμπειρια σε προηγουμενα τηλεφωνα απο φτηνες διαφανες TPU θηκες αυτη του public ειναι αψογη. Το οτι κολαει στο πισω μερος εχει να κανει προφανως με το γεγονος οτι υπαρχει το γυαλι..

Τωρα ειτε αρεσει ειτε δεν αρεσει σε καποιους (που αυτο φυσικα ειναι και θεμα γουστου), η θηκη αυτη για οποιον θελει μια οσο το δυνατον πιο διακριτικη θηκη, με μια στοιχειωδη προστασια και κυριως να μην αλλοιωνει την εμφανιση του κινητου η θηκη αυτη κανει τη δουλεια της αψογα..

 

Παριμπιπτοντως παρελαβα και την κινεζικη του 1.3 ευρω που ειχα παραγγειλει απο τοτε που εκανα την προπαραγγελεια του τηλεφωνου. Μια χαρα ειναι αλλα για να κουμπωσει το micro usb ηθελε λιγο κοψιμο.. Μ αυτη του public δεν ειχα θεμα..

 

Μια χαρά είναι η θηκουλα της sbs. Την έχω κι εγώ. Σωστά κοψιματα, άψογη εφαρμογή, προεξεχει στην κάμερα για να την προστατεύει - η διαφορά της από μια επώνυμη διαφανή σιλικόνης είναι ότι τα κοψιματα δεν είναι απολύτως συμμετρικα. Με άλλα λόγια τα 10 ευρω του public βρίσκεις αντίστοιχη με 5 από κινα, αν περιμένεις ένα μήνα.

Προσωπικά θα χρησιμοποιήσω spigen liquid crystal και uag, τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Από ενισχυμένη μπορείς να κοιτάξεις και uag. Είναι πολύ καλές θήκες. Την είχα σε παλαιότερα galaxy.

Σε διάφανη η spigen liquid crystal.

Τελικά είπα αντί να πάρω δύο (και έχω ήδη την led) να πάρω την case crystal shell της spigen που είναι και διάφανη και πιο ενισχυμένη.

Βέβαια αυτού του τύπου η θήκη θα φορεθεί μόνο αν μπει προστασία οθόνης που προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Από τις οικονομικές θήκες η καλύτερη είναι η nillkin nature για μένα.

120€για θήκες στο s6 και τους τελευταίους μήνες ήμουν με την ταπεινή nillkin nature των 5 €.

Από θήκες γεμιζω σε κάθε τηλέφωνο και έχω μια μικρή εμπειρία.

Αν θέλεις μικρή προστασία πας σε nillkin nature.

Λίγο μεγαλύτερη προστασία πας σε spigen liquid crystal η

Rugged Armor.

Και για την μεγάλη προστασία πας σε uag .

Όλες οι παραπάνω πολύ καλές θήκες ανάλογα με το τι ζητάει ο καθένας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα αρκετό καιρό με το s7 edge σχετικά με θήκη τα πάντα είναι θέμα γούστου, βασικά και εγώ πιστεύω ότι η sbs του public δεν αξίζει τα λεφτά της όπως και οι μεμβράνες της ίδιας εταιρείας δεν κάθονται όπως πρέπει (και ήταν η 2η παρτίδα η βελτιωμένη) .

Από θήκη προσωπικά προτιμώ την clear view by Samsung ενω η clear view cover τελικά κάνει μόνο για συγκεκριμένη χρήση.

Το μόνο κακό ότι ακόμα χωρίς μεμβράνη αλλά δεν (@@@) μέχρι να βρούμε κάτι καλό έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είπα αντί να πάρω δύο (και έχω ήδη την led) να πάρω την case crystal shell της spigen που είναι και διάφανη και πιο ενισχυμένη.

Βέβαια αυτού του τύπου η θήκη θα φορεθεί μόνο αν μπει προστασία οθόνης που προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι αξιόπιστο.

 

Αυτή εμένα δεν μ άρεσε επειδή είναι σκληρό πλαστικό η πλάτη της.

Για προστασία οθόνης θα σας έχω νέα από βδομάδα με πέρασμα της 3mk με σεσουάρ.

Και αργότερα από μια υγρης τοποθέτησης που έγραψα χθες.

Και ακόμα ποιο αργά και για skin.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...