Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχμ φιλε....εαν πχ. εγω εχω NOVA και μου δινουν το NOVA GO και εγω μετακινουμαι συχνα λογο δουλειας και εχω το tablet μαζι μου.....μπορω ανετα σε μια εβδομαδα να εχω αλλαξει πανω απο 20 ip!!!!! οποτε ΔΕΝ εχουν κανενα δικαιωμα να μου κοψουν ΤΙΠΟΤΑ .... ΟΥΤΕ φυσικα μπορουν να βλεπουν NOVA GO πανω απο ενας καθως δηλωνεις καθε φορα τη συσκευη σου! οποτε ΔΕΝ υπαρχει θεμα πειρατειας. Καπου μαλλον τα εχεις διαβασει ή στα ειπαν λαθος!

Εγω εχω αλλαξει μεχρι στιγμης 5 φορες συσκευες και δεν ειναι δικο μου το ΝΟVA αλλα ξαδερφου!! μετακινουμαι παρα πολυ συχνα λογο δουλειας (σεμηναρια τεχνολογιας - Service- ανταλλακτικων) και σχεδον μου χρησιμευσε αρκετες φορες σε ξενοδοχεια. Το σχεδον το ειπα γιατι δεν αξιζει και πολυ η υπηρεσια καθως δεν εχει ΟΛΟ το πακετο που εχεις υπογραψει με την NOVA

 

το ΄΄πειρατεία΄΄ δεν το ανέφερα εγώ, και στο φινάλε δεν ξέρω και αν είναι δόκιμη λέξη, μπορεί να το είπε ο υπάλληλος έτσι γιατί δεν είχε κάποια άλλη λέξη πρόχειρη εκείνη την ώρα :)

Το ότι ελέγχουν συχνά το τι γίνεται με το novago μην το αμφισβητείς το ξέρω πάρα πολύ καλά, αλλά αυτό που τους ενδιαφέρει περισσότερο είναι τα ματς του πρωταθλήματος εξού και το κλείδωμα ταυτόχρονης θέασης εν ώρα αγώνα.

Το αν αξίζει τον κόπο η υπηρεσία είναι θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση, για άλλους αξίζει και για άλλους όχι.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το ΄΄πειρατεία΄΄ δεν το ανέφερα εγώ, και στο φινάλε δεν ξέρω και αν είναι δόκιμη λέξη, μπορεί να το είπε ο υπάλληλος έτσι γιατί δεν είχε κάποια άλλη λέξη πρόχειρη εκείνη την ώρα :)

Το ότι ελέγχουν συχνά το τι γίνεται με το novago μην το αμφισβητείς το ξέρω πάρα πολύ καλά, αλλά αυτό που τους ενδιαφέρει περισσότερο είναι τα ματς του πρωταθλήματος εξού και το κλείδωμα ταυτόχρονης θέασης εν ώρα αγώνα.

Το αν αξίζει τον κόπο η υπηρεσία είναι θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση, για άλλους αξίζει και για άλλους όχι.

 

Δεν θα ελεγα τελικα οτι αξιζει η υπηρεσια.....καθως οπως εγραψα δεν σου δινει ολα τα καναλια ακομη και εαν τα εχεις μεσα στο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια κανενα box που να μην ειναι root για να βλεπω novago?Ειχα ακουσει για το mxq και το tanix tx3 on/of rootΑν ξερει καποιος σιγουρα.Εκτος απο xiaomi που δεν εχει ethernet Edited by gv111
Link to comment
Share on other sites

Για χρήση Netflix και Cosmote TV Go το παρακάτω είναι κατάλληλο ; Είναι unrooted ;

Συγγνώμη ίσως είναι απλοική η ερώτηση αλλά έχω μπερδευτεί με τα μοντέλα της Xiaomi ( MI Box 3 , 3s, 4c, 4 κτλ...)

Το https://www.banggood.com/X...r_warehouse=HK

Κάποια άλλη πρόταση που να έχει δοκιμαστεί Nova go ή Cosmote TV go;

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση Netflix και Cosmote TV Go το παρακάτω είναι κατάλληλο ; Είναι unrooted ;

Συγγνώμη ίσως είναι απλοική η ερώτηση αλλά έχω μπερδευτεί με τα μοντέλα της Xiaomi ( MI Box 3 , 3s, 4c, 4 κτλ...)

Το https://www.banggood.com/X...r_warehouse=HK

Κάποια άλλη πρόταση που να έχει δοκιμαστεί Nova go ή Cosmote TV go;

 

Απο οτι εχω ακουσει οtego εχει παιξει σε xiaomi box.Για το novago το ιδιο αλλα σε μερικους οχι οπως σε μεα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για μενα οποιος μπορει να βοηθησει ...εχω το xiaomi box. Εβαλα απο εξωτερικη πηγη δυο apk.Το ενα ανοιξε εκανα login περιμενα αλλα στο τελος εγραφε δοκιμαστε αργοτερα.Στο δευτερο με το εβγαλα οπως στο ταμπλετ αλλαπλαγιαστα στην οθονη και δεν μπορουσα με το πληκτρολογιο να κανω login

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απο οτι εχω ακουσει οtego εχει παιξει σε xiaomi box.Για το novago το ιδιο αλλα σε μερικους οχι οπως σε μεα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για μενα οποιος μπορει να βοηθησει ...εχω το xiaomi box. Εβαλα απο εξωτερικη πηγη δυο apk.Το ενα ανοιξε εκανα login περιμενα αλλα στο τελος εγραφε δοκιμαστε αργοτερα.Στο δευτερο με το εβγαλα οπως στο ταμπλετ αλλαπλαγιαστα στην οθονη και δεν μπορουσα με το πληκτρολογιο να κανω login

 

εγω με mi box μονο cosmote tv go μπορω να εγκαταστησω και παιζει κανονικά, το novago ότι apk και να εχω δοκιμάσει δεν με αφήνει καν να το εγκαταστήσω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε mecool m8s pro w θέλω να βάλω nova go και δεν μπορώ να το κάνω unroot.μου είπε ένα παιδί εδώ γίνεται με kingroot αλλά δεν μου το κάνει εγκατάσταση.έχει κανείς το ίδιο και βρήκε τρόπο;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω με mi box μονο cosmote tv go μπορω να εγκαταστησω και παιζει κανονικά, το novago ότι apk και να εχω δοκιμάσει δεν με αφήνει καν να το εγκαταστήσω
Στο mi box το παίζει απο την αρχή χωρίς να κάνεις τίποτα;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε xiaomi box το ote μια χαρα χωρις να κανω τπτ.. Το nova go κανει εγγατασταση ανοίγει στο login αλλα δε μπορω να "κλικαρο' σε username and password για να μου βγαλει πληκτρολογιο να γραψω. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Το nova καλά παίζει εκτός από τον γνωστό περιορισμό. Ίσως έτυχε σήμερα η λόγω ίντερνετ δεν ξέρω θα δείξει για το cosmote

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Η v3. 2.31 που είχα έπαιζε. Μου έβγαλε να κάνει αναβάθμιση και δεν μου παίζει πλέον. Έχει κανένας πιο πρόσφατη έκδοση; γιατί βγάζει μεν αναβάθμιση αλλά δεν μου την κάνει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η v3. 2.31 που είχα έπαιζε. Μου έβγαλε να κάνει αναβάθμιση και δεν μου παίζει πλέον. Έχει κανένας πιο πρόσφατη έκδοση; γιατί βγάζει μεν αναβάθμιση αλλά δεν μου την κάνει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κάνε απεγκατασταση την παλιά,και μετά περνα την καινούργια

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν επιτρέπεται, ποιά είναι η νέα έκδοση και που μπορώ να τη βρω; Η 3.2.31 πλέον δε με αφήνει να κάνω login και ένα apk της 3.3.6 που βρήκα κάπου δε μπορεί να ολοκληρώσει την εγκατάσταση (σε mi box 3). Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο box να αγοράσω με s912 Android 7.1 ή νεότερο (όχι Android tv) που θα βλέπω ote κ Nova go και Netflix απροβληματιστα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια ποια εκδοση novago παιζει χωρις προβλημα σε android tv box; Ξερουμε;

 

 

 

Μόνο η τελευταία παίζει ούτως ή άλλως. Αρκεί να μην είναι root.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κατι σφαλματα που μου πεταει καποιες φορες και δεν παιζει τι ειναι; Καποιες φορες μου παιζει κανονικα και καποιες φορες μου πεταει σφαλμα αναπαραγωγης με πολλα νουμερα και τελειωνει σε 518. Εχω το nvidia shield
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος τη νεώτερη έκδοση του nova go που να γίνεται install?

έχω το mi box 3 κ δε γίνεται install.. η προηγουμένη δε λογκαρει πια μου λέει να κάνω update..

 

 

edit: στο Mi box σε οσους το κανει απλα ελευθερωστε χωρο απο την εσωτερικη μνημη κ γινεται install τελικα.

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα και Καλή Χρονιά σε όλους!

 

Διάβασα αρκετά ποστ αλλά είναι λίγο παλιότερα και ήθελα να ρωτήσω για να σιγουρευτώ ποιο box προτείνετε που να δουλεύει το novago ?

 

και αν έχετε άποψη γι αυτό εδώ https://www.clevermarket.gr/proionta/ichos-eikona/eikona/tv-box-android/tv-box-android-me-android-7-1-2-kai-proegkatestimeno-kodi_106056/ ??

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει η συσκευή να μην είναι root! Αυτή που αναφέρεις δεν ξέρω αν είναι root εξαρχής, σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να την κάνεις unroot για να δουλεψει το novago. Συσκευή που έρχεται unroot από την μάνα του και παίζει τις go εφαρμογές είναι της xiaomi το mi box. Θα πρέπει να περάσεις την εφαρμογή όμως από στικάκι γιατί είναι google tv και δεν εμφανίζει την εφαρμογή στο playstore του.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα ξανά! ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας... για το τι να πάρω.. βασικά θέλω να βλέπω nova go! να πάρω το xiaomi mi box s ή το TANIX TX9 PRO Android 7.1.2 TVBOX ?

 

Το tanix το βρήκα απο σελίδα που διαφημίζει tv box που παιζουν τα παντα ολα! απο nova go μεχρι kodi σεταρισμενα με ολα τα αθλητικα. http://www.funkytech.gr/tv-box/137-tanix-tx9-pro-android-712-tvbox-octa-core-amlogic-s912-3gb32gb.html το tanix έχει καλλιτερα χαρακτηριστικά...

 

θα εκτιμούσα πολύ το σχόλιο σας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά! ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας... για το τι να πάρω.. βασικά θέλω να βλέπω nova go! να πάρω το xiaomi mi box s ή το TANIX TX9 PRO Android 7.1.2 TVBOX ?

 

Το tanix το βρήκα απο σελίδα που διαφημίζει tv box που παιζουν τα παντα ολα! απο nova go μεχρι kodi σεταρισμενα με ολα τα αθλητικα. http://www.funkytech.gr/tv-box/137-tanix-tx9-pro-android-712-tvbox-octa-core-amlogic-s912-3gb32gb.html το tanix έχει καλλιτερα χαρακτηριστικά...

 

θα εκτιμούσα πολύ το σχόλιο σας..

 

Όποιο δεν είναι rooted

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...