Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως φοράς την nexus s rom lol πλάκα κάνω τέτοιο ποσοστό μόνο με αυτή τη ρομ έχω πετύχει

Μην το ματιασουμε το τηλέφωνο σου λολ.

Δεν εγκαταστησα καμια ενημερωση ακομα το αφησα οπως το αγορασα λεω μην γινει καμια στραβη. Εχω την εκδοση: 1 φλεβαριου 2016.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

αυτη η Samsung ολο κλεινει "τρυπες" μη τυχον βαλουμε κανα custom θεμα.

με το καινουριο update(apfg) ουτε η ροοτ μεθοδος πιανει ( install as trial /data/overlays....)

edit μετα απο μερικα reboots μαλλον εστρωσε απο οτι βλεπω..

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την σαβούρα που έχουμε για κινητό? 13% το Android system και 23 εδώ και κάποιες ημέρες ΧΩΡΙΣ να κάνω κάτι. Υπάρχει καμία λύση?????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την σαβούρα που έχουμε για κινητό? 13% το Android system και 23 εδώ και κάποιες ημέρες ΧΩΡΙΣ να κάνω κάτι. Υπάρχει καμία λύση?????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Restart μετά από κάθε φόρτιση της συσκευής... ξέρω είναι σάπια λύση αλλά δεν υπάρχει άλλη μέθοδος προς το παρόν...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου έστειλαν ένα link στο fb και με ρωτάει αν θέλω να το ανοίξω με chrome η fb app.

Πως γίνεται τώρα να μην μου ανοίγει το link? Πως γίνετε να με ρωτάει κάθε φορά με τι θα ανοίγει κλπ?

Γενικά μπορώ να με ρωτάει για τα πάντα από το να τα βάζει μόνο του σαν default apps?

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέρει κάποιος κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από το ότι την τρώει γρήγορα πλέον την μπαταρία μου βγάζει και πολύ χαμηλές ώρες φόρτισης μετά από πλήρη φόρτιση, δλδ φουλ φορτισμένο και μου δείχνει 18 ώρες, λίγες δεν είναι? Με εξοικονόμηση μου δείχνει 22 ώρες
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από το ότι την τρώει γρήγορα πλέον την μπαταρία μου βγάζει και πολύ χαμηλές ώρες φόρτισης μετά από πλήρη φόρτιση, δλδ φουλ φορτισμένο και μου δείχνει 18 ώρες, λίγες δεν είναι? Με εξοικονόμηση μου δείχνει 22 ώρες

 

Πολύ λίγες σου δείχνει περίεργο... κανονικά θα έπρεπε να σου δείχνει κοντά στης 40 ώρες περίπου αλλά 18 που λες με τίποτα είναι πολύ λίγο δυστυχώς... !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγες σου δείχνει περίεργο... κανονικά θα έπρεπε να σου δείχνει κοντά στης 40 ώρες περίπου αλλά 18 που λες με τίποτα είναι πολύ λίγο δυστυχώς... !!!

Είναι καλά? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/91b8ac76009e99f2b6893dbd701b7bf4.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από το ότι την τρώει γρήγορα πλέον την μπαταρία μου βγάζει και πολύ χαμηλές ώρες φόρτισης μετά από πλήρη φόρτιση, δλδ φουλ φορτισμένο και μου δείχνει 18 ώρες, λίγες δεν είναι? Με εξοικονόμηση μου δείχνει 22 ώρες

Εμένα όταν το βγάζω γύρω στις 26 λέει με εξοικονόμηση και κάποιες φορές νομίζω έχω δει και 32...πιστεύω εξαρτάται από Android system...

Αν το βγάλω από φόρτιση και δεν το χρησιμοποιώ μετά από κάνα δίωρο θα πέσει γύρω στο 97% με το Android system να είναι 50-60% της κατανάλωσης .

Και επίσης νομίζω έχει διαφορά η ασύρματη απ την ενσύρματο φόρτιση με τη δεύτερη να "κρατάει " πιο καλά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο ισχυ wifi πως τα πατε? Το εχω διπλα διπλα με ενα Α5 2016 και εγω βλεπω 2 δικτυα ενω αυτο 10...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ή ισχύς του είναι τρομερή(πάνω από 800mbps) το θέμα ότι βλέπει πιο λίγα δίκτυα δεν το αναιρεί αυτό πάντως. Και σε μένα 5 βγάζει περίπου ενώ με παλαιότερα κινητά έβλεπα παραπάνω.σε άλλο σημείο του σπιτιού μου εμφανίζει 20 Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Ή ισχύς του είναι τρομερή(πάνω από 800mbps) το θέμα ότι βλέπει πιο λίγα δίκτυα δεν το αναιρεί αυτό πάντως. Και σε μένα 5 βγάζει περίπου ενώ με παλαιότερα κινητά έβλεπα παραπάνω.σε άλλο σημείο του σπιτιού μου εμφανίζει 20

Ναι βασικα δεν ημουν αρκετα σαφης. Δεν εννουσα την ταχυτητα αλλα το ποσα πολλα δικτυα wifi βρισκει σε σχεση με αλλες συσκευες..

 

Σκεφτηκα μην είναι θέμα του δικου μου μονο αλλα αφου συμβαινει και σε άλλους τοτε ειναι λογικο..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το γράφω και εδώ γιατί το νήμα του S5 δεν πολύ κινείται:

 

Ποια έκδοση χωρας 6.0.1 είναι αυτή τη στιγμή η πιο low battery drain ? Το φλασαρα Μάιο με Netherlands γιατί ήταν η πρώτη για S5 σε 6.0.1. Υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποια καλύτερη?

Συγχωρέστε με αν κάνω σε κάποια πράγματα λάθος αλλά δεν ασχολούμαι και πολύ.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλα για άλλα Και εδώ....

 

Skype χωρίς να το ανοίξω καθόλου

Και κλασικά android system

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/4de569877a2c938a2f4386c0891806a9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν επιτέλους διόρθωσαν αυτό το Android System στο καινούργιο firmware (ΑPG3);

Δεν μπορώ να βρω κάποιο changelog του νεου fw. Eπίσης πότε θα ειναι διαθέσιμο για κατέβασμα στη χώρα μας;

 

Σε μένα, μετά το restart το Σύστημα Αndroid κάνει χρήση ~11%, ενώ χωρίς restart κάνει περίπου 20-25% της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν επιτέλους διόρθωσαν αυτό το Android System στο καινούργιο firmware (ΑPG3);

Δεν μπορώ να βρω κάποιο changelog του νεου fw. Eπίσης πότε θα ειναι διαθέσιμο για κατέβασμα στη χώρα μας;

 

Σε μένα, μετά το restart το Σύστημα Αndroid κάνει χρήση ~11%, ενώ χωρίς restart κάνει περίπου 20-25% της μπαταρίας...

 

ποια APG3 η ολλανδια εχει βγαλει και APG4 δες εδώ

http://www.sammobile.com/firmwares/download/79673/G930FXXS1APG4_G930FPHN1APF1_PHN/

υπαρχει ενας οδηγος στους xda

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3369431/page34

προσωπικα το εκανα (ο καθενας με ευθυνη του ενοειτε) μπορεις να εγκαταστησεις με odin την ρομ και με csc ελληνικο εχει όπως λενε βελτιωσεις για μπαταρια φωτο κλπ κλπ προσωπικα την εχω από χθες και δεν μπορω ακομα να πω κατι.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να βελτιωθηκε παντως αν κρινω απο διαφορα custom roms που δοκιμασα που εχουν ενσωματωσει την αναβαθμιση(apfg).....
Link to comment
Share on other sites

@zorbas100 παρακαλώ ενημέρωσε αν δεις διαφορές στη χρήση της μπαταρίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομιζω να βελτιωθηκε παντως αν κρινω απο διαφορα custom roms που δοκιμασα που εχουν ενσωματωσει την αναβαθμιση(apfg).....

 

Τι διάολο ξέχασαν να διορθώσουν το πιο σημαντικό πρόβλημα;

Μιλάμε ότι έχουμε μισή μπαταρία με αυτό το #&$% σύστημα android!

Πάντως με τη rom του Απριλίου δεν υπήρχε αυτό το θέμα.

Δεν μπορούν να επαναφέρουν τις παραμέτρους αυτής τη rom μόνο ως προς τη χρήση της μπαταρίας;;!! Τόσο δύσκολο είναι;

Θα έπρεπε εκεί στη Samsung να έχουν σαν νούμερο 1 προτεραιότητα να δώσουν στον κόσμο το fix αυτό...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κωδικος παιδια της εκδοσης του Απριλίου?? Και περα απο τα security patches έχουν γινει αλλες αλλαγές απο τοτε??

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παντως το προβλημα τουλαχιστον σε εμενα δεν ειναι τοσο μεγαλο ...

 

μια χαρα κραταει η μπαταρια του ...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στοκ πανω απο 20 % δεν ανεβαινε αλλα σε συνδυασμο και με τη ρουφηχτρα aod εκανε τη διαφορα.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε νερο πισινας να το βαλω.λεω να παω νερο******θρες να τραβηξω κανενα βιντεακι..Μηπως το χλωριο χαλασει καμια αδιαβροχοποιηση?το σκεφτομαι και ηθελα την γνωμη σας.Μην το κλαιω μετα κριμα ειναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε νερο πισινας να το βαλω.λεω να παω νερο******θρες να τραβηξω κανενα βιντεακι..Μηπως το χλωριο χαλασει καμια αδιαβροχοποιηση?το σκεφτομαι και ηθελα την γνωμη σας.Μην το κλαιω μετα κριμα ειναι

 

Εγω το έβαλα σε πισίνα φουσκωτή, χωρίς χλώριο. Έβγαλα φωτο μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...