Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Telering /TMobile, Austria

 

Αυτο βρηκα απο τον γοουγλι .Ειναι branded .Τα branded την εχουν απενεργοποιημενη την βιντεοκληση .

Η ζεις με αυτο ,η την αλλάζεις με το odin ,η παίρνεις τηλ την Samsung μήπως δεχτούν να στην αλλαξουν αυτη με μια unbranded

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Telering /TMobile, Austria

 

Αυτο βρηκα απο τον γοουγλι .Ειναι branded .Τα branded την εχουν απενεργοποιημενη την βιντεοκληση .

Η ζεις με αυτο ,η την αλλάζεις με το odin ,η παίρνεις τηλ την Samsung μήπως δεχτούν να στην αλλαξουν αυτη με μια unbranded

 

TTR?

Κάτι δεν μου κάθετα καλά..

Από kaiserstore το πήρες?

Τέλος πάντων όπως και να έχει καλύτερα άλλαξε μια ρομ με Odin (μόνο αν γνωρίζεις πως) και ξεμπερδευεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Telering /TMobile, Austria

 

Αυτο βρηκα απο τον γοουγλι .Ειναι branded .Τα branded την εχουν απενεργοποιημενη την βιντεοκληση .

Η ζεις με αυτο ,η την αλλάζεις με το odin ,η παίρνεις τηλ την Samsung μήπως δεχτούν να στην αλλαξουν αυτη με μια unbranded

 

branded ? δηλαδη?

τι ειναι το odin ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TTR?

Κάτι δεν μου κάθετα καλά..

Από kaiserstore το πήρες?

Τέλος πάντων όπως και να έχει καλύτερα άλλαξε μια ρομ με Odin (μόνο αν γνωρίζεις πως) και ξεμπερδευεις.

 

απο εκει το αγορασα ,να το παω πισω?θα δεχτουν ?

Link to comment
Share on other sites

branded ? δηλαδη?

τι ειναι το odin ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απο εκει το αγορασα ,να το παω πισω?θα δεχτουν ?

 

Φίλε μου καταλαβαίνω ότι δεν ξέρεις τίποτα περί odin firmware κτλ.

Για να το πας πίσω και να το δεχτεί πρέπει να αποδείξεις κάτι που δεν είναι σωστό.

Είμαι 99% σίγουρος ότι άλλη ρομ έπρεπε να έχει και άλλη έχει.

Με λίγα λόγια δεν ήταν σφραγισμένο όπως νομίζεις.

Για να σιγουρευτουμε αν θέλεις στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τον σειριακό αριθμό να το τσεκάρω στο samsung kies.

Διαφορετικά αν γνωρίζεις τσέκαρε το μόνος σου.

Ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής-κατάσταση - σειριακός αριθμός.

 

Να δεις που είναι ίδια περίπτωση με το s6 μου που πήρα πέρσι και είχε ρωσικό firmware.

Εμένα πέρσι μου επέστρεψε όλο το ποσό χωρίς όμως να παραδεχτεί ότι έχει αλλαχθει το firmware.

Μακριά από kaiserstore αν αποδειχθεί και πάλι ότι άλλο το μαμά firmware και άλλο αυτό που έχει.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καταλαβαίνω ότι δεν ξέρεις τίποτα περί odin firmware κτλ.

Για να το πας πίσω και να το δεχτεί πρέπει να αποδείξεις κάτι που δεν είναι σωστό.

Είμαι 99% σίγουρος ότι άλλη ρομ έπρεπε να έχει και άλλη έχει.

Με λίγα λόγια δεν ήταν σφραγισμένο όπως νομίζεις.

Για να σιγουρευτουμε αν θέλεις στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα τον σειριακό αριθμό να το τσεκάρω στο samsung kies.

Διαφορετικά αν γνωρίζεις τσέκαρε το μόνος σου.

Ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής-κατάσταση - σειριακός αριθμός.

 

Να δεις που είναι ίδια περίπτωση με το s6 μου που πήρα πέρσι και είχε ρωσικό firmware.

Εμένα πέρσι μου επέστρεψε όλο το ποσό χωρίς όμως να παραδεχτεί ότι έχει αλλαχθει το firmware.

Μακριά από kaiserstore αν αποδειχθεί και πάλι ότι άλλο το μαμά firmware και άλλο αυτό που έχει.

Στο έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο έστειλα.

 

Τελικά δεν είναι αλλαγμενο.

TTR έπρεπε να έχει TTR έχει.

απλά μου έκανε εντύπωση που στο sammobile δεν μου έβγαζε χώρα στο TTR.

Για να είπε ο φίλος που το έψαξε έτσι θα είναι, branded Austria δηλαδή.

Έχει εφαρμογές μέσα κάποιου παροχου?

Σου είπε ότι θα είναι branded?

Αν το πήρες για unbranded και είναι branded τελικά ναι είναι αιτία να το στείλεις πίσω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι αλλαγμενο.

TTR έπρεπε να έχει TTR έχει.

απλά μου έκανε εντύπωση που στο sammobile δεν μου έβγαζε χώρα στο TTR.

Για να είπε ο φίλος που το έψαξε έτσι θα είναι, branded Austria δηλαδή.

Έχει εφαρμογές μέσα κάποιου παροχου? ΟΧΙ DEN BLEPV KATI

Σου είπε ότι θα είναι branded? OXI

Αν το πήρες για unbranded και είναι branded τελικά ναι είναι αιτία να το στείλεις πίσω.

 

δεν μου ειπε τιποτα ,να το παω πισω δλδ?

 

Αν το πήρες για unbranded και είναι branded ???

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπε τιποτα ,να το παω πισω δλδ?

 

Αν το πήρες για unbranded και είναι branded ???

 

Εν τω μεταξύ ξεκινήσαμε για την βίντεο κλήση και φτάσαμε στο αν είναι να το πας πίσω.

Δεν θα στο δεχθεί πίσω.

Πάνε πες του πήρα δύο , το ένα έχει βίντεο κλήσεις το άλλο όχι. Τι κάνουμε?

Λογικά θα σου αλλάξει ρομ αυτός γιατί εσύ δεν ξέρεις πως.

Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ξεκινήσαμε για την βίντεο κλήση και φτάσαμε στο αν είναι να το πας πίσω.

Δεν θα στο δεχθεί πίσω.

Πάνε πες του πήρα δύο , το ένα έχει βίντεο κλήσεις το άλλο όχι. Τι κάνουμε?

Λογικά θα σου αλλάξει ρομ αυτός γιατί εσύ δεν ξέρεις πως.

Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω.

 

Αν μου αλλαξει ρομ χανω της εγγυήσεις , αν αλλαξει ρομ ειναι κακο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αν μου αλλαξει ρομ χανω της εγγυήσεις , αν αλλαξει ρομ ειναι κακο αυτο?

 

Δεν χάνεις εγγύηση αρκεί να μην γράψει ο knox. 99.9% δεν γράφει και δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις εγγύηση αρκεί να μην γράψει ο knox. 99.9% δεν γράφει και δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση.

 

σε ευχαριστω πολυ,αυριο θα το παρω τηλ το καταστημα κ θα του πω να μου το αλλαξει,αναμένετε πληροφορίες .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι αλλαγμενο.

TTR έπρεπε να έχει TTR έχει.

απλά μου έκανε εντύπωση που στο sammobile δεν μου έβγαζε χώρα στο TTR.

.

 

Ναι στο sammobile δεν το βρηκα και εγω.Εδω το εχει παντως https://boycracked.com/2016/04/06/official-samsung-galaxy-s7-sm-g930f-stock-rom/

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο sammobile δεν το βρηκα και εγω.Εδω το εχει παντως https://boycracked.com/2016/04/06/official-samsung-galaxy-s7-sm-g930f-stock-rom/

 

τι ειναι τουτο?

 

https://boycracked.com/201...30f-stock-rom/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. 3 μερες κατοχος του s7. Τι γινεται με το σημα?? Μου ερχονται κλησεις σε μυνηματα μετα απο πολλη ωρα. Εχω vodafone και ρυθμιση 4g/3g/2g αυτοματο. Τι γινεται ολο διαβαζω οτι εχει θεμα με το σημα το κινητο. Μπορω να κανω κατι να το φτιαξω ή να το επιστρεψω doa να μου δωσουν αλλο? Αν ειναι γενικοτετο το θεμα να περιμενω οπως ειμαι για καποιο update στο μελλον??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυριο μεθαυριο φευγει παραγγελια και λεω να το παρω απο citisshop . Έχει ψωνισει κανεις από εδώ είτε το S7 είτε γενικότερα; Δεν γραφει καπου για doa και γενικοτερα για εγγυηση. Θα πρεπει να επισημανω να μην ειναι unbranded ή τα στελνει ετσι;

Επισης, μια γενικη εικονα για το σημα, διοτι κ εγω εχω διαβασει ολο το θεμα και ακομα δεν εχω καταλαβει, τελικα ειναι θεμα κινητου ή δικτυου; μηπως να το ξανασκεφτω; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με ιταλικό S7 unbranded από skroutz και κάρτα sim vodafone Ελλάδας και μετά Αγγλίας δε έχω κανένα απόλυτος θέμα. Θήκη έχω την iLuv gelato.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. 3 μερες κατοχος του s7. Τι γινεται με το σημα?? Μου ερχονται κλησεις σε μυνηματα μετα απο πολλη ωρα. Εχω vodafone και ρυθμιση 4g/3g/2g αυτοματο. Τι γινεται ολο διαβαζω οτι εχει θεμα με το σημα το κινητο. Μπορω να κανω κατι να το φτιαξω ή να το επιστρεψω doa να μου δωσουν αλλο? Αν ειναι γενικοτετο το θεμα να περιμενω οπως ειμαι για καποιο update στο μελλον??

 

Βαλτο για σιγουρια σε 2g οταν δε θες internet

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυριο μεθαυριο φευγει παραγγελια και λεω να το παρω απο citisshop . Έχει ψωνισει κανεις από εδώ είτε το S7 είτε γενικότερα; Δεν γραφει καπου για doa και γενικοτερα για εγγυηση. Θα πρεπει να επισημανω να μην ειναι unbranded ή τα στελνει ετσι;

Επισης, μια γενικη εικονα για το σημα, διοτι κ εγω εχω διαβασει ολο το θεμα και ακομα δεν εχω καταλαβει, τελικα ειναι θεμα κινητου ή δικτυου; μηπως να το ξανασκεφτω; Ευχαριστω

 

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από το συγκεκριμένο αλλά δες εδώ γράφει.

http://citisshop.com/index.php?route=information/information&information_id=7

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυριο μεθαυριο φευγει παραγγελια και λεω να το παρω απο citisshop . Έχει ψωνισει κανεις από εδώ είτε το S7 είτε γενικότερα; Δεν γραφει καπου για doa και γενικοτερα για εγγυηση. Θα πρεπει να επισημανω να μην ειναι unbranded ή τα στελνει ετσι;

Επισης, μια γενικη εικονα για το σημα, διοτι κ εγω εχω διαβασει ολο το θεμα και ακομα δεν εχω καταλαβει, τελικα ειναι θεμα κινητου ή δικτυου; μηπως να το ξανασκεφτω; Ευχαριστω

 

καλησπερα. εγω πηρα το δικο μου απο εκει πριν κανα διμηνο. πολυ καλη εξυπηρετηση και γρηγορη παραλαβη του κινητου. σε συζητηση που ειχα μαζι τους πριν την αγορα μου ειπαν οτι τα κινητα ειναι unbranded.(κατι που ισχυσε και στην δικη μου περιπτωση.)γενικως μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις σαν μαγαζι/εξυπηρετηση.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος τα βήματα για να διαπιστωσω ότι είναι unbranded και ότι δεν έχει ανοιχθει μετά το σφραγισμα του εργοστασίου;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος τα βήματα για να διαπιστωσω ότι είναι unbranded και ότι δεν έχει ανοιχθει μετά το σφραγισμα του εργοστασίου;

 

Με το που το πάρεις κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής phone info samsung.

Βλέπεις csc και από εκεί καταλαβαίνεις αν είναι branded η όχι. (πρώτον).

Μετά δίνεις σειριακό αριθμό και μοντέλο στο samsung kies, για να δεις αν το csc του phone info και του samsung kies είναι ίδια.

Αν είναι ίδια και unbranded είσαι οκ.

Τσεκάρεις και το κουτί για τυχόν διπλές ταινίες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με το που το πάρεις κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής phone info samsung.

Βλέπεις csc και από εκεί καταλαβαίνεις αν είναι branded η όχι. (πρώτον).

Μετά δίνεις σειριακό αριθμό και μοντέλο στο samsung kies, για να δεις αν το csc του phone info και του samsung kies είναι ίδια.

Αν είναι ίδια και unbranded είσαι οκ.

Τσεκάρεις και το κουτί για τυχόν διπλές ταινίες.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε. Ο, τι ενημερώσεις έχουν βγει μέχρι στιγμής θα μπουν αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε. Ο, τι ενημερώσεις έχουν βγει μέχρι στιγμής θα μπουν αυτόματα;

 

Ναι ότι ενημέρωση έχει βγει για την χωρα προέλευσης συσκευής θα την πάρει ota.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...