Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να τα προσθέσω στο ανενεργό της εξοικονόμησης, γιατί δε βγαίνουν σαν επιλογή

Τι εννοεις; Βαζεις επιλογη ανενεργο και πας στο ρυθμισεις-λογαριασμοι σβηνεις της google και τον ξαναβαζεις

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τον launcher του s8. Βασικά με ενδιαφέρει να αφαιρέσω το application drawer και να μπαίνω στις εφαρμογές με scroll down.

Ευκολα με κουστομ launcher.Υπαρχουν πολλοι. Η καλυτερη επιλογη Nova με theme για S8. Υπαρχουν αρκετα δωρεαν αλλα για μενα τα καλυτερα ειναι τα Dux Icons. Αν ψαξεις λιγο βρισκεις και τα widget καιρου και google search.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις; Βαζεις επιλογη ανενεργο και πας στο ρυθμισεις-λογαριασμοι σβηνεις της google και τον ξαναβαζεις

 

Ευκολα με κουστομ launcher.Υπαρχουν πολλοι. Η καλυτερη επιλογη Nova με theme για S8. Υπαρχουν αρκετα δωρεαν αλλα για μενα τα καλυτερα ειναι τα Dux Icons. Αν ψαξεις λιγο βρισκεις και τα widget καιρου και google search.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανενεργό την έχω την εξοικονόμηση ..Απλα,έλεγα ότι δε μπορώ να προσθέσω το gmail σε αυτά που δεν εποπτεύονται (Χωρίς παρακολούθηση) από ισχύς εφαρμογών

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τον launcher του s8. Βασικά με ενδιαφέρει να αφαιρέσω το application drawer και να μπαίνω στις εφαρμογές με scroll down.

 

 

φιλε απο εδω.....> https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/touchwiz-home-6-1-02/ , κατεβασε και εγκατεστησε την τελευταια ειδηση του touchwiz. εχει την ρυθμιση που θες

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

φιλε απο εδω.....> https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/touchwiz-home-6-1-02/ , κατεβασε και εγκατεστησε την τελευταια ειδηση του touchwiz. εχει την ρυθμιση που θες

Ααα, είσαι ωραίος! ☺️

Link to comment
Share on other sites

Κ πως επιστρέφουμε στην παλιά αν δεν μας αρέσει...??

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογες-Αρχικη touchwiz κανεις επαναφορα εργοστασιακης. Το δοκιμασα και εχει μεγαλα περιθωρια πανω και κατω. Πχ το widget καιρου δρν παει στην κορυφη της οθονης.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τον launcher του s8. Βασικά με ενδιαφέρει να αφαιρέσω το application drawer και να μπαίνω στις εφαρμογές με scroll down.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !!

Link to comment
Share on other sites

Απλά το χάος με επαναφορά...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα από το cloud κάνεις επαναφορά αρχικής οθόνης και επαναφορά εφαρμογων και όλα κάθονται όπως ήταν.. ..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το GPS κ είδα οτι δεν δουλευει κ μαλλον δεν βρίσκει δορυφόρο ή δεν κλειδώνει. Με χάρτες Google, navigon k here

Νομίζω έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο σε προηγούμενα ποστ. Όποιος ξέρει κάτι ας ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Nougat ειναι μια αποτυχια και μιση, σημερα ετυχε να πιασω ενα s7 με marshmallow ενος φιλου και το συγκρινα με το δικο μου με nougat κατω απο ιδιες συνθηκες, ηχος, εικονα, καμερα, αυτονομια, ΤΑΧΥΤΗΤΑ σε ανοιγμα εφαρμογων, ολα καλυτερα, ολα πιο smooth, και η ερωτηση μου τωρα και παρακαλω ας μου απαντησει καποιςο που ξερει, αν γυρισω σε marshmalow με odin κυνδινευω να χασω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Κατοχος απο χτες κι εγω της συσκευης. Καθε συμβουλη δεκτη.θα τα λεμε. Ως τωρα δεν εχω παραπονο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι στις φωτογραφίες το s7 είναι κορυφή.

Τα βίντεο όμως σε χαμηλό φωτισμό είναι ό,τι πιο απαίσιο έχω δει τα τελευταία χρόνια.

Στο μαγαζί που δουλεύω το βράδυ έχω τραβήξει βίντεο με διάφορες συσκευές και το s7 είναι μακράν το χειρότερο. ΜΑΚΡΑΝ όμως.

Εκτός οτι τα βίντεο είναι θεοσκότεινα, είναι και απίστευτα θαμπά. Πολύ χάλια.

Βασικά είναι η μόνη συσκευή που μόλις πατάς record σκοτεινιάζει το σύμπαν.

Σε άλλες συσκευές ανοίγεις την κάμερα, βλέπεις αυτό που βλέπεις στην οθόνη, πατάς record και γράφει αυτό το πράγμα χωρίς να αλλάξει κάτι.

Εδώ ανοίγεις την κάμερα, και ενώ βλέπεις τα πάντα μια χαρά στην οθόνη με το που πατάς να γράψει βίντεο πέφτει μαύρη μαυρίλα. Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Κάπου διάβασα οτι έχει να κάνει με την ταχύτητα του διαφράγματος.

Δοκίμασα σε διαφορετικές αναλύσεις, δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή, δοκίμασα την ώρα που γράφει το βίντεο να πατήσω με το δάχτυλο σε ένα σημείο μπας και φιλοτιμηθεί να εστιάσει αλλά τίποτα.

Όλα τα βίντεο είναι λες και έχω αλείψει το φακό με οδοντόκρεμα. Ο,τι βρίσκεται σε απόσταση μεγαλύτερη των 20 εκατοστών φαίνεται θαμπό και ο,τι βρίσκεται σε απόσταση πάνω απο ένα μέτρο δε φαίνεται καν.

Μεγάλη ξενέρα και μεγάλη απογοήτευση. Κρίμα γιατί οι φωτό του είναι πραγματικά τέλειες. Πολύ κρίμα.

Συμφωνώ εδώ και είναι μεγάλη ξενερα διότι πριν είχα το χρέπι LG g4 που έκανε παπαδες στην κάμερα και τα βιντεο, πραγματικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από oneplus 3,μόνο θετικά βρίσκω. Απλά με ξενίζει το μη στοκ μόνο αλλά συνήθεια είναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από oneplus 3,μόνο θετικά βρίσκω. Απλά με ξενίζει το μη στοκ μόνο αλλά συνήθεια είναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

για πες συγκριση

Link to comment
Share on other sites

για πες συγκριση

 

Επειδή και εγώ ειχα και το 1+3 μαζί με το S7 έχω να πω ότι σε κάμερα,οθόνη,και άνοιγμα βαριών εφαρ.ογων και παιχνιδιών το S7 ήταν καλύτερο,το 1+3 ήταν πιο γρήγορο στο μενού,ανώτερο δαχτυλικο αποτύπωμα,ιδια μπαταρία,γενικά παντός στο σύνολο το S7 υπερτερούσε πάντα κατά την δικιά μου άποψη και με βάση την σύγκριση που έκανα...

Link to comment
Share on other sites

To S7 πουθενα δεν ειναι πιο γρηγορο απο το 1+3, ουτε στο scrolling, ουτε στις "βαριες εφαρμογες", ουτε στα μενου ουτε πουθενα.

Δεν υπαρχει ουτε ενα speedtest στο ιντερνετ απο τοτε που εδωσε το fix για το memory managment που το 1+3 να μην διαλυει το s7.

 

Eδω ηταν το μονο android κινητο που εφτασε κοντα στο iphone και περασε και το pixel.

Link to comment
Share on other sites

To S7 πουθενα δεν ειναι πιο γρηγορο απο το 1+3, ουτε στο scrolling, ουτε στις "βαριες εφαρμογες", ουτε στα μενου ουτε πουθενα.

Δεν υπαρχει ουτε ενα speedtest στο ιντερνετ απο τοτε που εδωσε το fix για το memory managment που το 1+3 να μην διαλυει το s7.

 

Eδω ηταν το μονο android κινητο που εφτασε κοντα στο iphone και περασε και το pixel.

 

Εγώ επειδή είχα ταυτόχρονα και τα δύο και τα είχα συγκρίνει το S7 άνοιγε πιο γρήγορα τις εφαρμογές και τα παιχνίδια...Μιλάω για τον Οκτώβριο πέρυσι....

Και εμένα μου έκανε εντύπωση,αλλά αυτό ήταν το αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης στο κομμάτι του λειτουργικού γενικά γιατί το op3 είναι γυμνό στοκ σχεδόν, ενώ το s7 έχει ενώ σωρό λειτουργίες. Βέβαια και πάλι γρήγορα αποκρίνεται.

Το θέμα με το αποτύπωμα που λέτε,Ναι το 3 είναι απίστευτο και αυτό γιατί έχει άλλο αισθητήρα που απλά ακουμπάς το δάχτυλο. Μονής ενέργειας ας πούμε. Ενώ στο s7 ξέρετε.

Εγώ πήρα το s7 καθαρά για κάμερα επειδή έπεσε η τιμή του. Εκεί έχανε το 3 πολύ.

Σαν σύνολο το 7 είναι πιο πλήρες αλλά αν το 3 είχε κάμερα δεν θα έφευγα. Ήταν ότι καλύτερο είχα. Τρομερή υλοποίηση. Πρέπει να το ζήσεις για να καταλάβεις

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί πολύ που φωτίζουν στο πάτημα το κουμπί του πίσω και των recentκαι δεν μπορώ να το βρω αν σβήνει κάπου. Αν μπορεί κάποιος κ σβήνει ας πει παρακαλώ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη Button lights 2 για να τα ρυθμισεις οπως θες.

 

Με ενοχλεί πολύ που φωτίζουν στο πάτημα το κουμπί του πίσω και των recentκαι δεν μπορώ να το βρω αν σβήνει κάπου. Αν μπορεί κάποιος κ σβήνει ας πει παρακαλώ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...