Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα που θα ερθει η αναβαθμιση του λογισμικου τη περναμε κατευθειαν και ολα καλα η χρειαζεται και επαναφορα πριν και μετα ?

Μετα καλο ειναι να γινει

Link to comment
Share on other sites

Η 8.0 έχει launcher τύπου S8 ή πρέπει να τον βάλουμε χειροκίνητα πάλι ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Η 8.0 έχει launcher τύπου S8 ή πρέπει να τον βάλουμε χειροκίνητα πάλι ;
Έχει. Και πολλά άλλα απ το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω άλλη μια μπα και ξέρει κανείς από τους τυχερούς... Πήραμε και Bixby assistant με την 8?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

επεσε κατω το κινητο κ ραγισε η οθονη

γνωριζει καποιος το κοστος επισκευης περιπου στην επισημη αντιπροσωπεια.

ξερω δεν θα το καλυψει η εγγυηση

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

επεσε κατω το κινητο κ ραγισε η οθονη

γνωριζει καποιος το κοστος επισκευης περιπου στην επισημη αντιπροσωπεια.

ξερω δεν θα το καλυψει η εγγυηση

 

Θα πάρεις ένα τηλέφωνο στη σμαρτεκ αύριο το πρωί θα έχεις ξανά αδιάβροχοποίηση χωρίς θέμα. 150 με 200 στο s7 edge είναι ακόμα πιο ακριβό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις ένα τηλέφωνο στη σμαρτεκ αύριο το πρωί θα έχεις ξανά αδιάβροχοποίηση χωρίς θέμα. 150 με 200 στο s7 edge είναι ακόμα πιο ακριβό

 

οκ ευχαριστώ πολύ

 

τελικά 230,00€ το κόστος επισκευής! 160 η οθόνη και τα υπολοιπα μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαχτει και το μεταλλικό πλαίσιο...γιατι ειχε στραβωσει...

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα το oreo και ειναι πραγματικα ''ωραιο'' .

Το τηλεφωνο εγινε ακομα πιο γρηγορο και σμουθ (βουτυρο θα ελεγα) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και ο launcher για οσους σας αρεσει ο στοκ ειναι πραγματικα καλος αυτη την φορα Bixby δεν υπαρχει για οσους ανησυχουν η μπαταρια μαλλον προς το καλυτερο αλλα θα δειξει ειναι νωρις ακομα οντως δεν μπορεις να βαλεις ηχο σε καθε επαφη για μηνυματα στην εφαρμογη μπορεις να βαλεις για εισερχομενα αλλα και για εξερχομενα τι χρειαζεται δεν το εχω καταλαβει....μαλλον υπερβολη ο καιρος αριστος θα ελεγα εχει πολυ καλη παραμετροποιηση οπως και το always αλλα και το κλειδωμα οθονης.

Αυτα για την ωρα εκεινο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι εχω αγγλικη ρομ με ελληνικο CSC ενοειτε οτι δεν ειμαι ροοτ και οτι φλασαρα με οντιν οσο για το call wifi δουλευει κανονικα το csc ειναι απο την προηγουμενη ροομ την ελληνικη .:lol::lol:

Προσοχή χρειαζεται το τελευταιο οντιν Odin v3.13.1 τα προηγουμενα δεν δουλευουν με oreo.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 3 ωρες Sot εχω με το Nougat και δεν εχω απενεργοποιησει και λίγα features. Προτείνετε επαναφορά εργοστασιακών? Φευγει γρηγορα η μπαταρία:( ή να περιμενουμε το 8 που λεει και ο φίλος παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Σαπακι το ορεο, πολλα θεματακια, μικρα μεν αλλα σπαστικα..απο μενα επιστροφη σε 7,0 που ειναι πιο σταθερη..
Link to comment
Share on other sites

Σαπακι το ορεο, πολλα θεματακια, μικρα μεν αλλα σπαστικα..απο μενα επιστροφη σε 7,0 που ειναι πιο σταθερη..
Θέματα όπως? Γιατί εγώ δεν βρήκα τίποτα προς το παρών

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαπακι το ορεο, πολλα θεματακια, μικρα μεν αλλα σπαστικα..απο μενα επιστροφη σε 7,0 που ειναι πιο σταθερη..

 

Δεν έχω βρει θέματα έως τώρα.

...όλα καλά σε πλήρη λειτουργία του τηλεφώνου

Σε βαθμολογία θα έβαζα ένα + παραπάνω στην v8 έκδοση του android για το S7 γιατί είναι ποιο ομαλή η λειτουργία του καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία και στην μνήμη. Μικροδιαφορές αλλά προς το καλύτερο.

Αυτά έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σαπακι το ορεο, πολλα θεματακια, μικρα μεν αλλα σπαστικα..απο μενα επιστροφη σε 7,0 που ειναι πιο σταθερη..

Κανένα πρόβλημα και για εμένα νομιζω πολυ καλυτερα σαν λειτουργικό τωρα οσο για μπαταρία ειναι νωρις ακομα μεχρι στιγμης και σαυτο καλα παει.

Link to comment
Share on other sites

Για οσο ειχα βαλει ορεο, πριν γυρισω σε νουγκατ, μου εκανε 3 φορες επανεκκινηση χωρις λογο..επισης 1/4 φορες που θα πατουσα να ξεκλειδωσει δεν δουλευε το αποτυπωμα, ειναι κατι που μου ειχε τυχει ορισμενες φορες και στην νουγκατ αλλα εκει τυχαινε 1 στις 10, οχι 1 στις 4 οπως τωρα με την ορεο..για μπαταρια δεν προλαβα να βγαλω συμπερασμα γιατι μετα απο 1 μερα γυρισα σε 7,0 που ειχα και πηγαινε μπαλα, αλλα γενικα εβγαζε μια αισθηση ασταθειας το 8,0..Αναβαθμιση με full wipe απο Recovery και εγκατασταση με οντιν, οποτε δεν εχει θεμα να μην ειχε κατσει σωστα..Το επισης αψυχολογητο που βρηκα ηταν οτι στην καμερα βγαλαν απ το κεντρικο μενου την ρυθμιση για hdr και βαλαν τον λογο διαστασεων, ν αλλαζει μεταξυ 4:3 και 16:9, τελειως χωρις λογικη η κινηση αυτη..
Link to comment
Share on other sites

Για οσο ειχα βαλει ορεο, πριν γυρισω σε νουγκατ, μου εκανε 3 φορες επανεκκινηση χωρις λογο..επισης 1/4 φορες που θα πατουσα να ξεκλειδωσει δεν δουλευε το αποτυπωμα, ειναι κατι που μου ειχε τυχει ορισμενες φορες και στην νουγκατ αλλα εκει τυχαινε 1 στις 10, οχι 1 στις 4 οπως τωρα με την ορεο..για μπαταρια δεν προλαβα να βγαλω συμπερασμα γιατι μετα απο 1 μερα γυρισα σε 7,0 που ειχα και πηγαινε μπαλα, αλλα γενικα εβγαζε μια αισθηση ασταθειας το 8,0..Αναβαθμιση με full wipe απο Recovery και εγκατασταση με οντιν, οποτε δεν εχει θεμα να μην ειχε κατσει σωστα..Το επισης αψυχολογητο που βρηκα ηταν οτι στην καμερα βγαλαν απ το κεντρικο μενου την ρυθμιση για hdr και βαλαν τον λογο διαστασεων, ν αλλαζει μεταξυ 4:3 και 16:9, τελειως χωρις λογικη η κινηση αυτη..
Στο μόνο που θα συμφωνήσω 100% είναι το HDR. Βέβαια εγώ το είχα πάντα στο auto, οπότε κανένα πρόβλημα για εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα το oreo και ειναι πραγματικα ''ωραιο'' .

Το τηλεφωνο εγινε ακομα πιο γρηγορο και σμουθ (βουτυρο θα ελεγα) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και ο launcher για οσους σας αρεσει ο στοκ ειναι πραγματικα καλος αυτη την φορα Bixby δεν υπαρχει για οσους ανησυχουν η μπαταρια μαλλον προς το καλυτερο αλλα θα δειξει ειναι νωρις ακομα οντως δεν μπορεις να βαλεις ηχο σε καθε επαφη για μηνυματα στην εφαρμογη μπορεις να βαλεις για εισερχομενα αλλα και για εξερχομενα τι χρειαζεται δεν το εχω καταλαβει....μαλλον υπερβολη ο καιρος αριστος θα ελεγα εχει πολυ καλη παραμετροποιηση οπως και το always αλλα και το κλειδωμα οθονης.

Αυτα για την ωρα εκεινο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι εχω αγγλικη ρομ με ελληνικο CSC ενοειτε οτι δεν ειμαι ροοτ και οτι φλασαρα με οντιν οσο για το call wifi δουλευει κανονικα το csc ειναι απο την προηγουμενη ροομ την ελληνικη .:lol::lol:

Προσοχή χρειαζεται το τελευταιο οντιν Odin v3.13.1 τα προηγουμενα δεν δουλευουν με oreo.

 

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σου για το mini review! Και για την ευχάριστη είδηση με την...Bixby :-P

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα το oreo και ειναι πραγματικα ''ωραιο'' .

Το τηλεφωνο εγινε ακομα πιο γρηγορο και σμουθ (βουτυρο θα ελεγα) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και ο launcher για οσους σας αρεσει ο στοκ ειναι πραγματικα καλος αυτη την φορα Bixby δεν υπαρχει για οσους ανησυχουν η μπαταρια μαλλον προς το καλυτερο αλλα θα δειξει ειναι νωρις ακομα οντως δεν μπορεις να βαλεις ηχο σε καθε επαφη για μηνυματα στην εφαρμογη μπορεις να βαλεις για εισερχομενα αλλα και για εξερχομενα τι χρειαζεται δεν το εχω καταλαβει....μαλλον υπερβολη ο καιρος αριστος θα ελεγα εχει πολυ καλη παραμετροποιηση οπως και το always αλλα και το κλειδωμα οθονης.

Αυτα για την ωρα εκεινο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι εχω αγγλικη ρομ με ελληνικο CSC ενοειτε οτι δεν ειμαι ροοτ και οτι φλασαρα με οντιν οσο για το call wifi δουλευει κανονικα το csc ειναι απο την προηγουμενη ροομ την ελληνικη .:lol::lol:

Προσοχή χρειαζεται το τελευταιο οντιν Odin v3.13.1 τα προηγουμενα δεν δουλευουν με oreo.

 

Καλησπέρα ξέρεις κανένας Πώς μπορούμε να βάλουμε την αγγλική rom με ελληνικό csc γιατί με ενδιαφέρει πολύ το wifi call

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρεις κανένας Πώς μπορούμε να βάλουμε την αγγλική rom με ελληνικό csc γιατί με ενδιαφέρει πολύ το wifi call
δε θα βάλεις αγγλικό csc και θα σου κρατήσει αυτό που έχεις. Έχεις ελληνικό csc?Επειδή το ίδιο ρωτανε και στο θέμα του edge ..μάλλον έτσι το κάνουνε όσοι το κάνουν για να έχουν Wi-Fi call k volte

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

δε θα βάλεις αγγλικό csc και θα σου κρατήσει αυτό που έχεις. Έχεις ελληνικό csc?Επειδή το ίδιο ρωτανε και στο θέμα του edge ..μάλλον έτσι το κάνουνε όσοι το κάνουν για να έχουν Wi-Fi call k volte

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ελληνικό έχω για το wifi call θα το κάνω και εγώ!

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρεις κανένας Πώς μπορούμε να βάλουμε την αγγλική rom με ελληνικό csc γιατί με ενδιαφέρει πολύ το wifi call

Κατεβαζεις την αγγλικη ροομ 8.0 καθως και την τελευταια ελληνικη νουγκατ από την ελληνική επιλεγεις μόνο το csc και απο την αγγλικη τα υπολοιπα παντα με το τελευταιο οντιν και εχεις oreo με ελληνικο csc.

Ενοειτε παντα ότι κανουμε ειναι με δικη μας ευθυνη εγω δεν ειχα και ουτε εχω μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα λειτουργουν αριστα και ενα τελευταιο μετα απο 5 μερες μπορω να πω οτι και η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Το wifi calling δεν είναι τ ίδιο με το να κάνεις κλήση μέσω Viber ας πούμε; Τι μπορεις να κάνεις με με voilte και wifi calling; Εγώ με cu αν περάσω ελληνική rom Vodafone θα τ έχω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Το wifi calling δεν είναι τ ίδιο με το να κάνεις κλήση μέσω Viber ας πούμε; Τι μπορεις να κάνεις με με voilte και wifi calling; Εγώ με cu αν περάσω ελληνική rom Vodafone θα τ έχω;
Με το viber κτλ πρέπει να έχει και ο άλλος το ίδιο. Με το Wi-Fi calling απλά καλείς και σε καλούν στο τηλεφωνικό νούμερο χρησιμοποιώντας Wi-Fi οταν είναι διαθέσιμο και δεν πιάνει το κινητό σου σήμα πχ Όταν είσαι σε κάποιο υπόγειο και δεν έχεις σήμα αλλά έχεις Wi-Fi.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την αγγλικη ροομ 8.0 καθως και την τελευταια ελληνικη νουγκατ από την ελληνική επιλεγεις μόνο το csc και απο την αγγλικη τα υπολοιπα παντα με το τελευταιο οντιν και εχεις oreo με ελληνικο csc.

Ενοειτε παντα ότι κανουμε ειναι με δικη μας ευθυνη εγω δεν ειχα και ουτε εχω μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα λειτουργουν αριστα και ενα τελευταιο μετα απο 5 μερες μπορω να πω οτι και η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη.

Ευχαριστούμε. Διατηρώντας το δικό μας HOME_CSC, θα παίρνουμε τα ελληνικά OTA Updates; Root για την 8 βγήκε ήδη;

Επίσης, το κινητό το αναβαθμίζω τώρα. Είναι στο σήμα της Samsung και αναβοσβήνει ήδη 3 λεπτά. Φυσιολογικό; Αν δεν ξεκινήσει μόνο του, τι κάνω;

...

Τελικά δεν ξεκίνησε. Χρειάστηκε να κάνω factory reset. Μετά όλα καλά.

Για root υπάρχει τίποτα ή ακόμα; Δοκίμασε κανείς το CF-Auto-Root-herolte-heroltexx-smg930f;

Edited by diofar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...