Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε δίκαιο

το κάνει και στο p9 lite της κοπέλας μου, πολύ πιο αραιά βέβαια αλλά όταν το κάνει είναι πιο έντονο το πρόβλημα

είναι πολύ σπαστικό όμως, έλεος

 

μπαινε απο τον browser

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε αυτή η αναβάθμιση 535099689c6443ff97f4845a914eb3ab.jpg

 

Είναι εντάξει;γιατί άκουσα ότι έχει προβλήματα και δεν την έκανα ακόμα..περιμένω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή που λέγεται fingertouch στο playstore (με ένα μπλε δακτυλικό αποτύπωμα) που κάνει ακριβώς αυτό που θες φίλε. Απλά δεν ξέρω τι κατανάλωση σε μπαταρία μπορεί να εχει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κάνει ακριβώς αυτό το fingertouch!! Η εφαρμογή αυτή κάνει το home button να γίνεται σαν capacitive, όταν όμως η οθόνη είναι αναμμένη. Για να ξεκλειδώσει η οθόνη (από τελείως σβηστη) όμως με το δακτυλικό αποτύπωμα θέλει πάλι πάτημα το home ή το power button.

Μπαταρία δεν καταναλώνει ιδιαίτερα, την έχω αρκετό καιρό!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει ακριβώς αυτό το fingertouch!! Η εφαρμογή αυτή κάνει το home button να γίνεται σαν capacitive, όταν όμως η οθόνη είναι αναμμένη. Για να ξεκλειδώσει η οθόνη (από τελείως σβηστη) όμως με το δακτυλικό αποτύπωμα θέλει πάλι πάτημα το home ή το power button.

Μπαταρία δεν καταναλώνει ιδιαίτερα, την έχω αρκετό καιρό!

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε. Οπότε αν κάποιος δε θέλει να πατάει το κεντρικό κουμπί καθόλου, μπορεί να συνδυάσει αυτή την εφαρμογή με μια άλλη το "double tap". Το θέμα είναι ότι και πάλι είναι αρκετές οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις για να ξεκλειδώσει από σβηστό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε. Οπότε αν κάποιος δε θέλει να πατάει το κεντρικό κουμπί καθόλου, μπορεί να συνδυάσει αυτή την εφαρμογή με μια άλλη το "double tap". Το θέμα είναι ότι και πάλι είναι αρκετές οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις για να ξεκλειδώσει από σβηστό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει και η εφαρμογή kinscreen. Με ένα πέρασμα του χεριού από τον αισθητήρα φωτός ανάβει η οθόνη και μετά με απλό άγγιγμα του κεντρικού πλήκτρου ξεκλείδωμα με αποτυπωμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πέρασμα του χεριού το έχει και στις ρυθμίσεις η ίδια η συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Όσοι φοράτε rom cosmote και έχετε ενεργοποιημένο το Volte έχετε παρατηρήσει το εξής πρόβλημα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

Συνδεμένος σε WiFi με ανοιχτά και τα δεδομένα. Κλείνω το WiFi η βγαίνω εκτός εμβέλειας (το ίδιο είναι). Ενεργοποιουνται τα δεδομένα αλλά ΔΕΝ έχω ίντερνετ. Πρέπει να κλείσω και να ανοίξω τα data για να έχω πρόσβαση internet.

 

Αν κλείσω το Volte ο πρόβλημα εξαφανίζεται και τα data δουλεύουν κανονικά μόλις κλείσω το WiFi.

 

Σας συμβαίνει;;;;

 

Edit : το ίδιο πρόβλημα και με κλειστό το Volte. Πάντα με firmware cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Για να το μειώσω αυτό το φαινόμενο έχω ενεργοποίησει την επιλογή να διατηροτνται πάντα ενεργά τα δεδομένα κινητής στις ρυθμίσεις / επιλογές προγραμματιστη.

b411c88654f46993b29597f542ea42a3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για να το μειώσω αυτό το φαινόμενο έχω ενεργοποίησει την επιλογή να διατηροτνται πάντα ενεργά τα δεδομένα κινητής στις ρυθμίσεις / επιλογές προγραμματιστη.

b411c88654f46993b29597f542ea42a3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξαναπέρασα τη rom μέσω Odin και το πρόβλημα φαίνεται να έφυγε. Θα ενημερώσω στην πορεία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά το πέρασμα ξανά της ρομ cosmote με Odin όλα δουλεύουν άψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σήμερα νέα αναβάθμιση Ιουλίου. Περίπου 90 mb. Έχει πλέον wificalling και Volte χωρίς να έχω την rom της cosmote. Θέλει ενεργοποίηση Πριν στο 1333 στέλνουμε WIFICALL. Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας στέλνουμε στο 1333 WIFICALL (κεφαλαία)
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Έγινε σήμερα νέα αναβάθμιση Ιουλίου. Περίπου 90 mb. Έχει πλέον wificalling και Volte χωρίς να έχω την rom της cosmote. Θέλει ενεργοποίηση Πριν στο 1333 στέλνουμε WIFICALL.

 

Πού βρίσκονται οι επιλογές αυτές; Το πρωί πέρασα την αναβάθμιση αλλά δεν τις βρίσκω. (rom ελληνική)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wificalling σας λειτουργεί κανονικά στη Cosmote; Εμένα (σε unbranded,χθες το αναβάθμισα) μου εμφανίζει το εικονίδιο του VoWifi όταν δεν έχω σήμα,ωστόσο δε συνδέεται με τη cosmote αλλά λέει "Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης"
Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκονται οι επιλογές αυτές; Το πρωί πέρασα την αναβάθμιση αλλά δεν τις βρίσκω. (rom ελληνική)
Ρυθμίσεις => Συνδέσεις => Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας => Κλήσεις VOLTE,

Μετά πας τηλέφωνο, τρεις κάθετες τελίτσες, ρυθμίσεις στο τέρμα κάτω κλήσεις wi-fi

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το wificalling σας λειτουργεί κανονικά στη Cosmote; Εμένα (σε unbranded,χθες το αναβάθμισα) μου εμφανίζει το εικονίδιο του VoWifi όταν δεν έχω σήμα,ωστόσο δε συνδέεται με τη cosmote αλλά λέει "Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης"

Το δοκίμασα , βάζοντας το τλφ. σε λειτουργία πτήσης και δουλεύει κανονικά.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα , βάζοντας το τλφ. σε λειτουργία πτήσης και δουλεύει κανονικά.

 

Τελικά δουλεύει κανονικά και ας λέει επέιγουσες κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση, το τηλεφωνο εχει χασει το predictive text input !!!

δλδ ενω ειναι τσεκαρισμενο θυμαται μονο λεξεις που ειχα προσθεσει εγω ...

για παραδειγμα, ενα απλο καλημερα δεν το βγαζει με τπτ !!!

μιλαω για swipe mode continuous input.

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση, το τηλεφωνο εχει χασει το predictive text input !!!

δλδ ενω ειναι τσεκαρισμενο θυμαται μονο λεξεις που ειχα προσθεσει εγω ...

για παραδειγμα, ενα απλο καλημερα δεν το βγαζει με τπτ !!!

μιλαω για swipe mode continuous input.

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος ?

 

ευχαριστω

Κανονικά στο δικό μου. Δεν έχει χάσει κάτι.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δηλαδή το WIFICALL ήρθε και σε κινητά που δεν έχουν περασμένει τη rom της cosmote?Εγώ το έχω ενεργοποιήσει με rom της cosmote έστειλα το μυνημα μου λέει ότι ενεργοποιήθηκε αλλά δεν μου βγάζει τα εικονίδια πάνω στην μπάρα. Προς το παρόν είμαι εξωτερικό μήπως γι αυτό δεν τα εμφανίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δηλαδή το WIFICALL ήρθε και σε κινητά που δεν έχουν περασμένει τη rom της cosmote?Εγώ το έχω ενεργοποιήσει με rom της cosmote έστειλα το μυνημα μου λέει ότι ενεργοποιήθηκε αλλά δεν μου βγάζει τα εικονίδια πάνω στην μπάρα. Προς το παρόν είμαι εξωτερικό μήπως γι αυτό δεν τα εμφανίζει;

Ναι ήρθε. Δεν νομίζω ότι ισχύει στο εξωτερικό.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει ερθει σε κανέναν με Ελβετικό S7 αναβάθμιση? Τι γίνεται με τα Ελβετικά? Πάντα τελευταίοι εμείς?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε. Δεν νομίζω ότι ισχύει στο εξωτερικό.

 

Μάλιστα άδικος ο κόπος που άλλαξα rom δηλαδή...επειδη έλεγαν ότι ισχύει μόνο για κινητά με cosmote rom γι'αυτό άλλαξα από ελληνικό unbranded.

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση αλλά δεν έβγαλε καμιά επιλογή για volte wificall κλπ ίσως να θέλει να είσαι cosmote, εγώ είμαι wind
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις => Συνδέσεις => Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας => Κλήσεις VOLTE,

Μετά πας τηλέφωνο, τρεις κάθετες τελίτσες, ρυθμίσεις στο τέρμα κάτω κλήσεις wi-fi

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έτσι όπως ακριβώς τα γράφεις.

Πρώτα WIFICALL στο 1333 και όλα Ο.Κ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα άδικος ο κόπος που άλλαξα rom δηλαδή...επειδη έλεγαν ότι ισχύει μόνο για κινητά με cosmote rom γι'αυτό άλλαξα από ελληνικό unbranded.
Τους είχα πάρει τηλέφωνο, δεν ισχύει όταν είσαι στο εξωτερικό.... Δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...