Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2ο link με αυτα που τικαρεις δεν ανοιγει σωστα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://dl.xda-developers.com/4/0/9/8/3/7/2/Screenshot_20170402-174033.png?key=GCQ0W1-AmxrF5miQBjc75w&ts=1496395086

 

από το package disabler pro γράφεις theme kai τικαρεις (απενεργοποιείς)

1 samsung thema's

2 thema's

Edited by mike+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους συνεχίζουν να έχουν πρόβλημα με τις τυχαίες επαννεκινήσεις, κατεβάστε απο το playstore το HSPA+ Tweaker (3G booster) και είστε κομπλέ, σταθεροποιεί το σήμα και ταυτόχρονα προσθέτει περισσότερη σταθερότητα οσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας. Εδώ και 3 μέρες που το έχω εγκαταστήσει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα με random restarts.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BBsRs.HSPAP.Tweaker&hl=el

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι η φωτογραφική στην προηγμένη λειτουργία, αποθηκεύει τις φώτο και ρε raw μορφή ? Κάποια κινητά το κάνουν (νομίζω) Το κάνει και το δικό μας?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους συνεχίζουν να έχουν πρόβλημα με τις τυχαίες επαννεκινήσεις, κατεβάστε απο το playstore το HSPA+ Tweaker (3G booster) και είστε κομπλέ, σταθεροποιεί το σήμα και ταυτόχρονα προσθέτει περισσότερη σταθερότητα οσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας. Εδώ και 3 μέρες που το έχω εγκαταστήσει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα με random restarts.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BBsRs.HSPAP.Tweaker&hl=el

τι σχεση μπορει να εχει μια εφαρμογη που σταθεροποιει το σημα του κινητου με τις επαννεκινησεις; :wacko:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την έκδοση touchwise από εδώ και όλα φαίνονται καλά μέχρι στιγμής . Απολύτως συμβατή δηλαδή. Χωρίς βέβαια εμφανείς διαφορες παρά μόνο στην αρχική οθόνη. Θα κατεβάσω και κάνα theme και βλέπουμε.....

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/touchwiz-home/touchwiz-home-6-1-02-release/touchwiz-home-6-1-02-android-

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμάζεις να δεις?

 

1. γιατι δεν εχω προβλημα

2, διοτι πρεπει να βαλεις το τηλ σε 3G only και δεν με βολευει στις περιοχες που κινουμαι.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι...

το συζηταμε γιατι ειναι απιθανο να εχει σχεση μια εφαρμογη για το σημα, με τις επανεκκινησεις ενος κινητου! Και αποδειξη αυτου ειναι πως με την 6.0 κανεις δεν ειχε αναφερει τετοιο προβλημα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι απ οτι φαινεται ειναι θεμα μοντεμ. Οταν το βαλεις στη λειτουργια πτησης δεν υπάρχει θεμα με επανεκινησεις, ουτε οταν του αφαιρεσεις την σιμ. Αυτος ο τροπος λειτουργησε μια χαρα για μενα και απο τοτε σταματησαν οι συχνες επανεκινησεις και η μπαταρια κραταει περισσοτερο. Να στο αναλυσω δεν μπορω, αν καποιος εχει προβλημα με τα random restarts, πιστευω οτι αυτος ο τροπος ειναι μια καποια λυση. Για nougat μιλάμε μετά το τελευταίο update, οχι για την 6 Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

επειδη ομως εγω μπορω να στο αναλυσω, θα πω τα εξης:

 

για να αποδειξεις πως ειναι θεμα modem, θα πρεπει να το αφησεις για ιδιο χρονικο διαστημα σε flight mode με αυτο εκτος flight mode. Πχ, απο μια εβδομαδα και στις 2 καταστασεις.

και αυτο δεν αρκει, θα πρεπει να κανεις την ιδια χρηση και στις 2 περιπτωσεις.

 

μετα πρεπει να κανεις το ιδιο με τη sim που λες, αν και δεν χρειαζεται γιατι η sim δεν "λειτουργει" σε flight mode.

 

αφου κανεις τα παραπανω, τοτε μπορεις να πεις πως ισως ειναι θεμα μοντεμ. Και αφου το πεις αυτο πρεπει να το πας στο σερβις γιατι ειναι απαραδεκτο να μην λειτουργει σωστα ενα τοσο ακριβο κινητο, δεν αρχιζεις να δοκιμαζεις οτι εφαρμογη υπαρχει στο play store ελπιζοντας πως θα σου λυσει το προβλημα.

 

νομιζω τωρα εγινε πιο κατανοητο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό είναι για σένα, εγω βλέπω οτι με την εφαρμογη αυτή σταμάτησαν τα bootloops και έχει καλύτερη μπαταρία το S7 μου. Δεν πήρα σβάρνα το playstore να βρω μια λύση, κάπου το διάβασα και είπα να την μοιραστώ. Αυτη η μάστιγα οι "ξερόλες" ρε παιδάκι μου.....

Τεσπα προκαλώ οποιονδήποτε που εχει θεμα επανεκκινήσεων να χρησιμοποιήσει αυτη την εφαρμογή που ανέφερα και αφήστε τον marlboro man να καπνίζει αδιάφορος αφου δεν αντιμετωπίζει κανενα θεμα με τη συσκευή του.

Α.....και καλες διακοπές σε όλους!

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα προβληματάκι με τον ήχο. Πρόσφατα άρχισε να χάνετε κατά τη διάρκεια παιχνιδιών και τώρα τελευταία και κατά τη διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο, μουσικής, κτλ. Διάβασα σε προηγούμενα posts πως έχει παρατηρηθεί και σε άλλους χρήστες αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Έκανα clear cache αλλά συνεχίζει. Προτού προχωρήσω σε restore, ήθελα να ξέρω αν έχετε βρει κάποια λύση ή αν γενικά είναι γνωστό το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Με το s8 theme Εκτός από τα φόντα και τα εικονίδια τι άλλο αλλάζει έχει παρατηρήσει κανείς ή μόνο αυτά??
Link to comment
Share on other sites

Με το s8 theme Εκτός από τα φόντα και τα εικονίδια τι άλλο αλλάζει έχει παρατηρήσει κανείς ή μόνο αυτά??

ναι μόνο αυτά

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αξίζει τελικά πολύ πιο όμορφο!

Κατέβασα και το always on display το καινούργιο και μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις. Λέτε να μπορούσες και πριν και να μην το είχα παρατηρήσει?

https://drive.google.com/file/d/0B63QpWziH7DaNEo4RFhjM0RwLXc/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αξίζει τελικά πολύ πιο όμορφο!

Κατέβασα και το always on display το καινούργιο και μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις. Λέτε να μπορούσες και πριν και να μην το είχα παρατηρήσει?

https://drive.google.com/file/d/0B63QpWziH7DaNEo4RFhjM0RwLXc/view?usp=drivesdk

έβαλες πιστεύω και την νέα touchwiz:)

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω στο S6 Edge Plus.Πολυ καλο το μονο που δεν μου αρεσει λιγο ειναι οτι πανω στην οθονη οταν βαζεις widget αφηνει κενο. Δεν στοιχιζεται ψηλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι η φωτογραφική στην προηγμένη λειτουργία, αποθηκεύει τις φώτο και ρε raw μορφή ? Κάποια κινητά το κάνουν (νομίζω) Το κάνει και το δικό μας?

 

Μονο αμα το επιλεξεις απ τις ρυθμισεις της καμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατανοητό είναι για σένα, εγω βλέπω οτι με την εφαρμογη αυτή σταμάτησαν τα bootloops και έχει καλύτερη μπαταρία το S7 μου. Δεν πήρα σβάρνα το playstore να βρω μια λύση, κάπου το διάβασα και είπα να την μοιραστώ. Αυτη η μάστιγα οι "ξερόλες" ρε παιδάκι μου.....

Τεσπα προκαλώ οποιονδήποτε που εχει θεμα επανεκκινήσεων να χρησιμοποιήσει αυτη την εφαρμογή που ανέφερα και αφήστε τον marlboro man να καπνίζει αδιάφορος αφου δεν αντιμετωπίζει κανενα θεμα με τη συσκευή του.

Α.....και καλες διακοπές σε όλους!

 

Το bootloop που κολλαει με την επανεκκινηση;; Επειδη οπως ειπες ειναι τυχαιες οι επανεκκινησεις, ισως και να ετυχε τωρα να μην σου εχει κανει..

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό wifi, συνεχής χρήση με σερφαρισμα για περίπου 1 με μιάμιση ωρα και κάμποσες φωτογραφιες από 100% μπαταρία στο 40% είναι νορμάλ? Γιατί αν δεν είναι μαλλον έφυγε για service γιατί ή κάτι δε πάει καλά με τη δικιά μου συσκευή ή τελικα είναι γενικό το κακο με την αυτονομία της sammy και θα στραφω προς apple μεριά γιατί η αυτονομία είναι το παν για μένα τουλάχιστον. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό wifi, συνεχής χρήση με σερφαρισμα για περίπου 1 ωρα, από 100% μπαταρία στο 40% είναι νορμάλ? Γιατί αν δεν είναι μαλλον έφυγε για service γιατί ή κάτι δε πάει καλά με τη δικιά μου συσκευή ή τελικα είναι γενικό το κακο με την αυτονομία της sammy και θα στραφω προς apple μεριά γιατί η αυτονομία είναι το παν για μένα τουλάχιστον.

Όχι δεν είναι φυσιολογικό φίλε μου. Το έχουμε ξαναπεί για την συσκευή σου. Επί 2 βδομάδες τώρα το ίδιο τροπάρι. Πήγαινε το για service. Η πουλά το και πήγαινε στην αγαπημένη σου εταιρεία. Συγνωμη για τον τόνο και το ύφος μου αλλά να μία κατανάλωση σημερινή με συνεχόμενη χρήση wifi σε s7 EDGE. a6950db0d590b55fc1a43155c2428044.jpgd0c8718b7e9e312cb02706b96105c0be.jpg

 

Edit Η απάντηση μου πήγαινε στο αρχικό ποστ το οποιο έχω κάνει και QUOTE. Τωρα το πόσες φορές θα γινει Edit το αρχικό δεν γνωρίζω

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή e-mail της Samsung όταν στέλνω email τα στέλνει σαν κωδικοποιημένα ότι να ναι ακαταλαβίστικα. Ξέρει κανένας τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Με τι φωτεινοτητα οθονης εχεις αυτο το εξωφρενικο αποτελεσμα bromonano 2?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τι φωτεινοτητα οθονης εχεις αυτο το εξωφρενικο αποτελεσμα bromonano 2?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο αυτόματο πάντα. Να τονίσω ότι το κινητό είναι 12 μηνών και εχει γίνει αλλαγή πλακέτας και μπαταρίας πριν 1 βδομάδα. Τα νούμερα είναι καταπληκτικά, πολύ καλύτερα από apc8. Γιαυτο όσοι εχετε προβλημα με nougat κτλ ψάξτε το. 7bdfaeba28c5d68e6fe8af24aaafbb1b.jpg

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...