Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Σκέφτομαι να αγοράσω το S7 ή το A5 2017. Όλα τα αρνητικά σχετικά με χαμένες κλήσεις και κολλήματα με κανουν να εχω δευτερη σκεψη για το S7. Επίσης εχω διαβασει για υπερθερμανση και καποια λίγα κινητα S7 που εσκασαν. Ποια ειναι η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποιος πρόβλημα με τυχαιες διακοπές ήχου σε παιχνίδια YouTube Facebook? Υπάρχει στο εξωτερικό θέμα με αρκετά s7 με το πρόβλημα αυτό. Θέλω να το πάω στην smartec αλλά φοβάμαι μην δουλέψει σωστά εκεί με στείλουν με επαναφορά ρυθμίσεων. Πολύ χαζό πρόβλημα γιατί δεν χαλάει μια και έξω. Οπότε το θυμηθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά από τι φαίνεται κανένας δεν έχει το ίδιο προβλημα. Οπότε πήγα στην smartec στο Χαϊδάρι τους εξήγησα το πρόβλημα, είχα και βιντεάκι που το παθαίνει, και προς έκπληξη μου το ηχείο πάει πακέτο με την πλακέτα και την αντικατέστησαν με φρέσκια Μαρτίου. Σημειωτέον ήρθε s7 edge με την δεξιά πλευρά στην γωνία ασπρισμένη οθόνη σε όλο το μήκος της.

Μπράβο πάντως στην σμαρτεκ χωρίς πολλά πολλά σε μιάμιση ώρα έφτιαξε το κινητό μου άλλαξε και φορτιστή γιατί είχε χαλάσει η ταχεία φόρτιση. (3 ων μηνών κινητό)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Σκέφτομαι να αγοράσω το S7 ή το A5 2017. Όλα τα αρνητικά σχετικά με χαμένες κλήσεις και κολλήματα με κανουν να εχω δευτερη σκεψη για το S7. Επίσης εχω διαβασει για υπερθερμανση και καποια λίγα κινητα S7 που εσκασαν. Ποια ειναι η γνώμη σας?

Δεν έχω ακούσει για S7 που έσκασαν, αν έτυχε 1/1000000 είναι μέσα στα λογικά πλαίσια αστοχίας υλικού, αλλά και τι του έκαναν κάποιοι...... Μήπως εννοείς για Note 7 που πράγματι έσκαγαν;

Όπως και να έχει το S7 είναι σαφώς ανώτερο από το πολύ καλό Α5 και τα όποια προβλήματα παρουσιάστηκαν ( είχα και γω με S7 edge ) μάλλον διορθώθηκαν με το τελευταίο update. Σε μένα τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν υπάρχει θέμα ( φτου μη το ματιάσω ).

Link to comment
Share on other sites

Mε τον στοκ dialer πληκτρολογω ελληνικα και καναει αναζητηση κανονικα. Δεν ξερω αν εννοειτε κατι αλλο.

 

ΕΔΙΤ. Ηταν παραθεση απο ενα προηγουμενο μηνυμα φιλου αλλα κατα λαθος δεν την εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω κάποιους που θελουν να αγορασουν το κινητο να πω και εγω την γνωμη μου.

 

Εχω το κινητο απο την Δευτερα! Με απλα λογια θα πω πως το κινητο ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

 

+ Οθονη ΟΝΕΙΡΟ

+ Κατασκευη κοσμημα ( Τρομαζω στην σκεψη οτι πέφτει κατω )

+ Μπαταρια με την δικη μου χρηση που ειναι καπως βαρια με βγαζει απο σημερα το βραδυ ας πουμε μεχρι μεθαυριο το πρωι!

+ Καμερα νωμιζω δεν υπαρχει λογος να πω και εγω οτι ειναι απιστευτη

 

Ακουσα απο καποιους οτι το κινητο ζεματαει. Εμενα οχι. Καποιες φορες σπανια ζεσταίνετε λιγο στα πλαγια. Αλλα παιδια μαλλον δεν εχετε δει κινητο να καιει πραγματικα. Ειχα το Z5 Compact και εψηνα αυγο πανω αν χρειιαζοταν :D

 

Δεν ξερω αν ειναι λογικο καποιος να μπαινει σε δίλημμα για το αν θα αγορασει ενα τετοιο κινητο..Οποτε παιδια οποιος το παρει ευχομαι να το χαρει οπως και εγω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα ακριβώς ειχατε;

Κυρίως χαμένες κλήσεις είχαμε κάποιοι.

Ακόμα λιγότεροι κάτι σχετικό με επανεκκινήσεις που όμως κατά 99% αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με κάποια-ες εφαρμογές που σε συνδυασμό με τη nugat δημιουργούσε τελικά το πρόβλημα και σε ένα δυό ήταν προβληματική η << μητρική >> όπου και αλλάχτηκε εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα προβλήματα επιδιορθώθηκαν;πολλες χαμενες κλησεις; τι θα με συμβουλευατε να το παρω ή να παρω καποιο αλλο πχ Α5;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα προβλήματα επιδιορθώθηκαν;πολλες χαμενες κλησεις; τι θα με συμβουλευατε να το παρω ή να παρω καποιο αλλο πχ Α5;

Εγώ μέχρι στιγμής πέντε μέρες τώρα δεν έχω κανένα θέμα.

Κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα να δούμε για πιο σίγουρα και αν τότε στη πλειονότητα είναι οκ, βουρ στο S7, είναι σαφώς ανώτερο.

Αν λοιπόν πράγματι χρειάζεσαι τις δυνατότητες του S7, το προτιμάς έναντι του Α5 που και αυτό στη κατηγορία του ( και όχι μόνο ) είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί η οποιαδήποτε επιλογή διαλέξω για το κλείδωμα οθόνης. Ότι και αν βάλω μόνο με κύλιση ανοίγει η οθόνη. Τι έχω κάνει λάθος..? :(

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση εκανες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Το λειτουργικο συστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθει με μη εξουσιοδοτημενο τροπο.Δοκιμαστε τη ληψη ενημερωσεων απο το smart switch η επισκεφτειτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων"

Αυτο μ εβγαλε οταν πηγα να δω για ενημερωση λογισμικου. Ξερει κανεις κατι? Ευχαριστω και καλησπερα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευη ειναι απο cosmote καινουργια εγω την ανοιξα πρωτη φορα και εκανα κανονικα την αναβαθμιση σε nougat! Και τωρα μου ρβγαλε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση εκανες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τελικά δεν είναι τίποτα. Λειτουργεί έτσι όταν είναι συνδεδεμένο το Gear s3 μου. Λογικά θα υπάρχει κάπου επιλογή να κλειδώνει και κάπως αλλιώς εκτός από την κύλιση όταν ειναι συνδεδεμένα μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση που ηρθε!

Μου φαινεται ακομη πιο smooth και ακομη πιο γρηγορο σε περιηγηση στο internet!

Παρατηρησε καποιος αναλογη βελτιωση η ιδεα μου ειναι? :P

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις χαμένες κλήσεις γίνεται και σε άλλα android?

 

Καλησπερα. Με ολο τον σεβασμο θα σου πω το εξης:

 

Βλεπω πως δεν εχεις και την καλυτερη σχεση με τα κινητα της νεας εποχης! Και οι ερωτησεις σου ειναι λιγο καπως..

Εγω ας πουμε πηρα το S7 και δεν εχω παθει τιποτα. Αλλοι ναι. Αλλοι οχι. Ειχα το Z5 Compact εμενα το κινητο έκαιγε το κερατα σε αλλους ποτε και καθολου. Με λιγα λογια θελω να σου πω πως δεν υπαρχει κινητο που να μην εχει το οποιοδηποτε BUG! Απο εκει και περα μην συγκρίνεις ενα κινητο των 700 ΕΥΡΩ με ενα κινητο των 250 ΕΥΡΩ γιατι η σύγκριση ειναι εντελώς αστοχη!

 

Για εμενα αν εχεις τα 400 ΕΥΡΩ για να παρεις το S7 σε κουτι απλα πηγαινε και παρτο! Να βοηθησω θελω μονο και απλα σου τονιζω πως μην το βαζεις στο ιδιο σακι σύγκρισης με αλλα κινητα. Το οτι γινετε σε πολλους δεν σημαινει οτι θα γινει και σε εσενα αυτο. Μην αγχωνεσαι και κοιτα να το απολαυσεις!

 

Φιλικα.

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

"Το λειτουργικο συστημα της συσκευης σας εχει τροποποιηθει με μη εξουσιοδοτημενο τροπο.Δοκιμαστε τη ληψη ενημερωσεων απο το smart switch η επισκεφτειτε ενα κεντρο εξυπηρετησης πελατων"

Αυτο μ εβγαλε οταν πηγα να δω για ενημερωση λογισμικου. Ξερει κανεις κατι? Ευχαριστω και καλησπερα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευη ειναι απο cosmote καινουργια εγω την ανοιξα πρωτη φορα και εκανα κανονικα την αναβαθμιση σε nougat! Και τωρα μου ρβγαλε αυτο!

 

κανε μια επαναφορα και ξαναδοκιμασε. διαφορετικα μιλα με την samsung αφου δεν εχεις πειράξει την συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Με ολο τον σεβασμο θα σου πω το εξης:

 

Βλεπω πως δεν εχεις και την καλυτερη σχεση με τα κινητα της νεας εποχης! Και οι ερωτησεις σου ειναι λιγο καπως..

Εγω ας πουμε πηρα το S7 και δεν εχω παθει τιποτα. Αλλοι ναι. Αλλοι οχι. Ειχα το Z5 Compact εμενα το κινητο έκαιγε το κερατα σε αλλους ποτε και καθολου. Με λιγα λογια θελω να σου πω πως δεν υπαρχει κινητο που να μην εχει το οποιοδηποτε BUG! Απο εκει και περα μην συγκρίνεις ενα κινητο των 700 ΕΥΡΩ με ενα κινητο των 250 ΕΥΡΩ γιατι η σύγκριση ειναι εντελώς αστοχη!

 

Για εμενα αν εχεις τα 400 ΕΥΡΩ για να παρεις το S7 σε κουτι απλα πηγαινε και παρτο! Να βοηθησω θελω μονο και απλα σου τονιζω πως μην το βαζεις στο ιδιο σακι σύγκρισης με αλλα κινητα. Το οτι γινετε σε πολλους δεν σημαινει οτι θα γινει και σε εσενα αυτο. Μην αγχωνεσαι και κοιτα να το απολαυσεις!

 

Φιλικα.

 

Φιλε μου οι χαμενες κλήσεις δεν ειναι απλα ενα bug .Ειναι ενα τεράστιο προβλημα της συσκευης μιας και δεν λειτουργει οπως πρεπει η βασικοτερη λειτουργία του της συσκευής. Πιστευω οτι δεν χρειάζεται να το αναλύσω περισσότερο γιατι ειναι τεράστιο προβλημα.

Και τέλος ειναι ντροπή της samsung που 5 μηνες τώρα δεν το έφτιαξε και σφυρίζει αδιάφορα !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οι χαμενες κλήσεις δεν ειναι απλα ενα bug .Ειναι ενα τεράστιο προβλημα της συσκευης μιας και δεν λειτουργει οπως πρεπει η βασικοτερη λειτουργία του της συσκευής. Πιστευω οτι δεν χρειάζεται να το αναλύσω περισσότερο γιατι ειναι τεράστιο προβλημα.

Και τέλος ειναι ντροπή της samsung που 5 μηνες τώρα δεν το έφτιαξε και σφυρίζει αδιάφορα !

 

συμφωνω απολυτα αλλα εγω δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα πατε στο service να σας τα φτιαξουν εαν κ εφοσον υπαρχει εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οι χαμενες κλήσεις δεν ειναι απλα ενα bug .Ειναι ενα τεράστιο προβλημα της συσκευης μιας και δεν λειτουργει οπως πρεπει η βασικοτερη λειτουργία του της συσκευής. Πιστευω οτι δεν χρειάζεται να το αναλύσω περισσότερο γιατι ειναι τεράστιο προβλημα.

Και τέλος ειναι ντροπή της samsung που 5 μηνες τώρα δεν το έφτιαξε και σφυρίζει αδιάφορα !

 

Συμφωνω απολυτα πως ειναι ντροπη. Service πήγατε ? Αν ναι και δεν βγαλατε ακρη τοτε ειναι 2 φορες ντροπη της!

 

Ομως εφοσον εχετε θεμα και δεν βγαζετε ακρη γιατι δεν το πουλατε να παρετε κατι αλλο ? Θελω να πω πως ειναι λογος αυτος για να μην παρει το κινητο ο φιλος ? Εγω ειπα μπορει να του τυχει μπορει και οχι. Ετσι δεν ειναι ?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το update και βλέπω πως στα recents δεν μένουν πλέον 5 εφαρμογές, αλλά όσες ανοίχθηκαν πρόσφατα/τρέχουν. Πολύ καλό αυτό. Δεν ξέρω αν γενικά το έσιαξε το android ή η Samsung, αλλά cudos.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...