Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλάχιστον το συγκεκριμένο θέμα θα έπρεπε να το έχει διορθώσει άμεσα και όχι να κάνει τόσο καιρό το παγώνι, μία δεν είναι παγκόσμια τα κρούσματα, μια δεν είναι πάρα πολλά και μόνο στην Ελλάδα και φταίνε τα δίκτια της Ελλάδας ( και το αστείο δε τα λέει επίσημα η ίδια, τα αφήνει να διαρρεόυν.... ) και όταν βρει το χρόνο θα δει.

Το παραπάνω ισχύει; Έχουν αναφερθεί παρόμοια προβλήματα σε άλλες χώρες; Φαντάζομαι αν κάποιος παρακολουθεί παρεμφερή fora ή σελίδες του εξωτερικού, θα έχει δει παρόμοιες αναφορές ή και άρθρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παραπάνω ισχύει; Έχουν αναφερθεί παρόμοια προβλήματα σε άλλες χώρες; Φαντάζομαι αν κάποιος παρακολουθεί παρεμφερή fora ή σελίδες του εξωτερικού, θα έχει δει παρόμοιες αναφορές ή και άρθρα...

Υπάρχουν και στο εξωτερικό.

Γενικώς όμως επειδή είναι ας το πούμε ένα πρόβλημα που παρουσιάζεται με συνδυασμό πραγμάτων, δεν έχει ακουστεί τόσο πολύ όσα άλλα που κάνουν μπαμ ( δεν αναφέρομαι για το s7 μόνο ) αλλά έχει ακουστεί όπως και για καθυστέρηση στα mail ( αρκετές φορές και σε μένα συμβαίνει ακόμα και όταν είμαι με 4g ) και για τους ήχους των ειδοποιήσεων έχει ακουστεί που άλωτε χτυπούν και άλλες φορές μουγγαίνονται ( και αυτό μου συμβαίνει κάποιες φορές ).

Γενικώς: ΚΥΡΙΑ SAMSUNG ΘΕΛΕΙ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΣΟΥ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗ NUGAT. ΠΑΨΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ ΣΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΛΚΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ......

Μικροπροβλήματα, αλλά μαζεύτηκαν και είναι σπαστικά και σε συνδυασμό με ότι σου πληρώσαμε, απαράδεκτο το ότι ακόμα δεν έχεις αντιδράσει διορθωτικά.......

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κατοικος Γερμανιας το τηλεφωνο το εχω παρει απο εδω με συνδεση,

μονο σημερα μου εχει κανει 3 restart απο μονο του και φυσικα με το που γυρναει απο 3g σε 2g η lte πεφτει η γραμμη οποτε δεν ειναι μονο

στην Ελλαδα το προλβημα.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ με nougat από beta κιόλας άλλαξα από s7 edge σε απλό.... Και Ελλάδα που ήμουν και εδώ Γερμανία κανένα πρόβλημα με κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σαμσουνγκ. Με την 6αρα που εβαλα δεν εχω θεμα με χαμενες κλησεις αλλα εχω με το δαχτυλικο αποτυπωμα. 1 στις 2 δεν πιανει.

 

Edit: Το ξαναπερασα και λειτουργει μια χαρα...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε το λιγο ακόμη φίλε gmf80 και άμα συνεχίσεις να μην έχεις θέμα με κλήσεις πες μας. πιστεύω να βρω λίγο χρόνο μέσα στο σ/κ να το γυρίσω και εγώ σε 6.0

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

2η μερα με 0 χαμενες. Προχθες μεσημερι γυρισα καθως το πρωι ειχα χασει 4 κλησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σαμσουνγκ. Με την 6αρα που εβαλα δεν εχω θεμα με χαμενες κλησεις αλλα εχω με το δαχτυλικο αποτυπωμα. 1 στις 2 δεν πιανει.

 

Edit: Το ξαναπερασα και λειτουργει μια χαρα...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα, απλά την πέρασες μέσω odin ή έκανες πριν και κάτι άλλο?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Μεσω odin την εβαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εφτιαξα το προβλημα μου με τους χαρτεσ σε καποιες εφαρμογες που ειχα κ δεν θα χριαστει να παω στο service. ειχα βαλει απο τις ρυθμησεις το ζουμ οθονης στο τερμα, με αποτελεσμα οταν το χαμηλωσα ανοιξαν σε ολες τις εφαρμογες που ειχα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο viber να έχουμε και τους δύο αριθμούς, όταν η συσκευή είναι dual Sim;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο viber να έχουμε και τους δύο αριθμούς, όταν η συσκευή είναι dual Sim;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

δεν νομιζω.. δοκιμασε μονο να βαλεις to viber στο my knox κ ρυθμισετο με το δευτερο νουμερο μπας δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έχασε και εμένα κλήσεις. Ή για να είμαι πιο σωστός, άργησε να μου στείλει μνμ. Ήμουν σε χώρο χωρίς καλό σήμα. Είχα 2 κλήσεις στις 17:10. Στις 17:15 ήμουν σε χώρο και χρησιμοποιούσα 4g. Και μόλις τώρα μου ήρθε το μνμα για τις κλήσεις, 2μιση ώρες μετά.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρισει καποιος προβλημα με το ηχειο? Κατα την αναπαραγωγη βιντεο απο facebook και youtube καποιες φορες κοβεται ο ηχος.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρισει καποιος προβλημα με το ηχειο? Κατα την αναπαραγωγη βιντεο απο facebook και youtube καποιες φορες κοβεται ο ηχος.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εχω τετοιο θεμα (nougat). Κανε κανα reset για να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι κατι software αλλιως smartek..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δίπλα δίπλα s7 με honor8 με f2g καινούργιες sim και τα 2, εγω 109dBm σημα με s7 και η γυναίκα μου με honor 93dBm..με επιλογή 2/3/4g..Τι να πω? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρισει καποιος προβλημα με το ηχειο? Κατα την αναπαραγωγη βιντεο απο facebook και youtube καποιες φορες κοβεται ο ηχος.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μου το έκανε και εμένα στο youtube μια φορά προχθές αλλά δεν το έδωσα σημασία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δίπλα δίπλα s7 με honor8 με f2g καινούργιες sim και τα 2, εγω 109dBm σημα με s7 και η γυναίκα μου με honor 93dBm..με επιλογή 2/3/4g..Τι να πω?

 

Να σημειώσω ότι όσο υψηλότερο είναι το dBm,τόσο χειρότερο είναι το σήμα κι ότι έκανα το τεστ και μ'εναλλαγη των δύο sim..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο θεμα (nougat). Κανε κανα reset για να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι κατι software αλλιως smartek..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν θελω να μπλεξω με σμαρτεκ, γιατι δεν το κανει παντα και κλασικα εκει θα δουλευει μια χαρα. Επισης θελω να γλυτωσω και την επαναφορα που θα κανουν. Αλλα δεν φταιει αυτο και με την 6 το εκανε. Εψαξα στο εξωτερικο και βρηκα οτι οντως υπαρχει προβλημα (sound cut samsung s7 για search)

Χρησιμοποιησα κατι λυσεις απο youtube αλλα δεν φτιαχνει.

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πρόσφατα αντιμετώπισα δύο φορές το ίδιο πρόβλημα. Στα καλά καθούμενα το κινητό κολλάει ξαφνικά. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα κάνει επανεκκίνηση και κάπου εκεί κολλάει...

Μαύρη οθόνη και led μόνιμα αναμμένο μπλε.

Δεν δουλεύει κανένας συνδυασμός πλήκτρων. Και τις δύο φορές άναψε μετά από αρκετές ώρες με μπαταρία 0%. Ιδέες? Αν ήμουν Αθήνα θα πήγαινα smartech αλλά από Μυτιλήνη να το στείλω μπορεί και τσάμπα καθώς τώρα δουλεύει κανονικά κρίμα είναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Εδω και 3 μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα δεδομένα. Το έχω πάντα σε 4g απλώς τα ανοίγω και τα κλείνω. Ενώ δείχνει ότι έχει σήμα και 4g κάλυψη δικτύου, δεν έχει ίντερνετ και δεν ανοίγει καμία σελίδα ή εφαρμογή. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες..? Με airplane mode on off στρώνει... Εμπειρία με χαμένες κλήσεις δεν έχω... Του τηλεφώνου ή του δικτύου της cosmote θέμα.?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον cosmote. Χθες είχε φάει σκαλωμα και είχα 8 χαμένες κλήσεις . Ούτε καν μήνυμα δε μου έχει έρθει . Μου τις έδειξε ο αδερφός μου από το κινητό του

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, με την νεα εκδοση δεν μπορω να εχω 2 παραλληλες εφαρμογες (πανω κατω) ανοιχτες.

Αν γινεται, πως μπορω να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε πατημενο για λιγο το αριστερο button (εφαρμογες).

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...