Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στην ομαδα.

Εδω και 2 ημερες η συσκευη δεν μου κανει ηχο ειδοποιησης οταν λαμβανω μυνημα.

Απο τις ρυθμισεις ειναι ολα ενεργοποιημενα η ενταση στο τερμα για τις ειδοποιησεις αλλα τιποτα.

Καμια ιδεα απο τι μπορει να προεκυψε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι τιποτα

το ηχειο δουλευει κανονικα χτυπαει σαν ηχοσ κλησης.και οταν παω στις ρυθμισεισ να επιλεξω ειδοποιηση για τα μυνηματα ακουγωται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως η nougat σε branded Γερμανική δεν θα έρθει ποτέ....

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να περάσω την Αγγλική!

Έχω αρκετή εμπειρία σε αυτά, απλά δεν έχω ασχοληθεί ξανά με την samsung.

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να προσέξω για να ΜΗΝ χάσω την εγγύηση.

Απλά να μου στείλει ένα λινκ με αναλυτικές οδηγίες πως να το κάνω και τι να προσέξω!

Θέλω να παίρνω τις ΟΤΑ Αγγλικές αναβαθμίσεις στο τέλος! Γίνετε αυτό?

Ευχαριστώ!

 

DDE είναι!

Δεν ξέρω ποια εταιρεία είναι, αλλά είναι τόσο ξύστες που πάντα αργούν πάνω από μήνα γι' αναβαθμίσεις και κάποιες μικρές ΔΕΝ τις έχουν δώσει και ποτέ! Μάλλον την nougat την έχουν προγραμματίσει για καλοκαίρι!

Στο Phone info, όταν πάω στο firmware browser μου βγάζει ότι η τελευταία που έχουν δώσει (DDE) είναι :

 

G930FXXU1BPLL

Date 2017 - 01 - 03

Country / Carrier : Unknown

Version 6.0.1

CSC G930FDDX1BPJ1

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομαδα.

Εδω και 2 ημερες η συσκευη δεν μου κανει ηχο ειδοποιησης οταν λαμβανω μυνημα.

Απο τις ρυθμισεις ειναι ολα ενεργοποιημενα η ενταση στο τερμα για τις ειδοποιησεις αλλα τιποτα.

Καμια ιδεα απο τι μπορει να προεκυψε αυτο?

Ελεγξες αν απ' τις Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις είναι ενεργή η εφαρμογή των Μηνυμάτων να λαμβάνει ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα

το ηχειο δουλευει κανονικα χτυπαει σαν ηχοσ κλησης.και οταν παω στις ρυθμισεισ να επιλεξω ειδοποιηση για τα μυνηματα ακουγωται κανονικα

Κάνε μια επανεκκίνηση να δεις αν θα φτιάξει και μετά αν το ξανακάνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Με τις χαμενες κλησεις ειχατε κανενα νεο που να σας ελυσε το προβλημα, τελικα συμβαινει ξ σε αλλες συσκευες ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανοιξα το καινουριο μου S7 και όταν πηγα κατασταση τηλεφωνου είχε ήδη εγκατεστημένη την Νοugat!! Με εξεπληξε, νομιζα πως επειδη βγαινει το τηλ με την 6 θα πρεπει να την εγκαταστησω εγω. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο το τηλ νομιζω ήταν για την Πολωνικη αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση να δεις αν θα φτιάξει και μετά αν το ξανακάνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τελικα εστρωσε μετα απο επαναφορα της συσκευης.Μαλον μου το χε κανει μαι εφαρμογη μετα που την απεγγατεστησα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του S7 αγορασμένου απο Citysshop.

 

Πορτογαλλική έκδοση. Μόλις το ανοιξα πήρε πρώτα Marshmallow και μετά απο κάποιες ώρες ήρθε και Nougat. Όλα χωρίς να έχω εγκαταστήσει τπτ από εφαρμογές και χωρίς να έχω βάλει κάρτα sim. Μετά από τέσσερα 24ωρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με missed calls ή disconnects απο WiFi με κάρτα Cosmote ενώ η μπαταρία είναι στη τρίτη φόρτιση και δεν έχω παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του S7 αγορασμένου απο Citysshop.

 

Πορτογαλλική έκδοση. Μόλις το ανοιξα πήρε πρώτα Marshmallow και μετά απο κάποιες ώρες ήρθε και Nougat. Όλα χωρίς να έχω εγκαταστήσει τπτ από εφαρμογές και χωρίς να έχω βάλει κάρτα sim. Μετά από τέσσερα 24ωρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με missed calls ή disconnects απο WiFi με κάρτα Cosmote ενώ η μπαταρία είναι στη τρίτη φόρτιση και δεν έχω παράπονο.

 

Μου εκανε εντυπωση επισης πως αν δεν εβαζα καρτα σιμ δε μπορουσε να ανοιξει. Δε με αφηνε να προσωρησω ουτε ενα βημα στις αρχικες ρυθμισεις. Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο. Γνωριζεις μηπως γιατι; Το τηλ αγοραστηκε unbranded απο citishop λογω καλών κριτικών.

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε εντυπωση επισης πως αν δεν εβαζα καρτα σιμ δε μπορουσε να ανοιξει. Δε με αφηνε να προσωρησω ουτε ενα βημα στις αρχικες ρυθμισεις. Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο. Γνωριζεις μηπως γιατι; Το τηλ αγοραστηκε unbranded απο citishop λογω καλών κριτικών.

 

Πάνω στην λαχτάρα σου (χαρά σου) να το ενεργοποιήσεις κάτι δεν πρόσεξες ή κάποια επιλογή διέφυγε της προσοχής σου.

Δεν παίζει αυτό που λες. (λογικά)

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε εντυπωση επισης πως αν δεν εβαζα καρτα σιμ δε μπορουσε να ανοιξει. Δε με αφηνε να προσωρησω ουτε ενα βημα στις αρχικες ρυθμισεις. Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο. Γνωριζεις μηπως γιατι; Το τηλ αγοραστηκε unbranded απο citishop λογω καλών κριτικών.

Επειδη τη πατησα με τη sim, δε θυμομουν οτι ηθελε nano, στις αρχες το δουλευα χωρις για 2 μερες. Κανενα απολυτως προβλημα. Συνδεθηκε στο wifi περασα λογαριασμο και ξεκινησε τα updates.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην λαχτάρα σου (χαρά σου) να το ενεργοποιήσεις κάτι δεν πρόσεξες ή κάποια επιλογή διέφυγε της προσοχής σου.

Δεν παίζει αυτό που λες. (λογικά)

 

:):lol: Ki ομως μου το εκανε! Κι εγω πρωτη φορα το βλεπω κι εχω ανοιξει και σεταρει πολλά. Δεν νομιζω να ειναι κατι κακο ομως. Μενω κοντα σε καταστημα κινητης, πηρα μια νανο και ξεκινησα να το ανοιγω κανονικα. Οσον αφορα την nougat? βγαινουν πλεον και την εχουν φορεμενη; με το που το ανοιξα την φορουσε. Ολα αυτα τα ψαχνω για να αποφυγω τη μηδαμινη περιπτωση να ειχε ανοιχτει το τηλ απο καποιον αλλο. Αν και δε το νομιζω. Η συσκευασια ηταν μια χαρα, ζελατινες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χτές φιλος με S7...

Το ειχε στην τσεπη και ακουσε οτι του ηρθε καποιο σμσ.

Το βγαζει και αμεσως το κινητο εκανε ρεσταρτ.

Απο τοτε μενει στο download mode.

recovery δεν μπαινει...

στο odin μου βγαζει συνεχεια fail.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα το τι μπορει να γινει μηπως γλυτωσουμε και τα πραγματα που εχει μεσα?

ειδα και την λυση του smart switch αλλα γραφει οτι θα διαγραψει τα παντα:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Το μιας εβδομάδας S7 της συντρόφου μου, με Σλοβένικη Nougat, χάνει κλήσεις και τα sms έρχονται καθυστερημένα.

Μπορώ να της περάσω με Odin (όπως έκανα το 2014 με ενα Galaxy S4 που είχα) την official ελληνική Nougat, μήπως και διορθώσω έτσι το πρόβλημα;

Θα έχω πρόβλημα με knox και εγγύηση;

 

Ευχαριστώ πολύ! Καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Το μιας εβδομάδας S7 της συντρόφου μου, με Σλοβένικη Nougat, χάνει κλήσεις και τα sms έρχονται καθυστερημένα.

Μπορώ να της περάσω με Odin (όπως έκανα το 2014 με ενα Galaxy S4 που είχα) την official ελληνική Nougat, μήπως και διορθώσω έτσι το πρόβλημα;

Θα έχω πρόβλημα με knox και εγγύηση;

 

Ευχαριστώ πολύ! Καλή Ανάσταση!

Ναι, μπορείς να την περάσεις με Odin. Ο knox (κανονικά) δεν γράφει. Έχουμε κάνει πάρα πολλοί τη διαδικασία με odin, σε S7 και S7 edge και δεν έχει αναφέρει κάνεις θέμα με τον knox.

Ούτε με την εγγύηση λογικά υπάρχει πρόβλημα, αλλά για να είστε πιο σίγουροι, κατεβάστε το μαμά firmware και σε περίπτωση service το περνάτε (αν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει τότε).

Το θέμα όμως είναι ότι καθόλου απίθανο να μη λυθεί το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις. Απ' ότι έχω καταλάβει τόσο καιρό, δεν έχει αναφερθεί σίγουρη αιτία που το προκαλεί!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Είμαι από τους πρώτους που είχα αναφέρει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις. Πριν κάτι βδομάδες, κι ενώ το θέμα είχε φτάσει στο απροχώρητο, έβγαλα την αγγλική Nougat που είχα και πέρασα την ελληνική ROM (επιλέγοντας το CSC και όχι το HOME_CSC) της Cosmote (επίσης Nougat). Έχασα τις πρώτες μέρες κάποιες κλήσεις, αλλά από εκεί και πέρα και μέχρι και σήμερα, δεν έχω ξαναδεί χαμένη κλήση. Δεν έχω πειράξει οτιδήποτε άλλο σχετικό με τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

Επίσης να αναφέρω, πως είχα παρατηρήσει ότι κλήσεις έχανα όταν έβγαινα από μέρη με χαμηλό/μηδενικό σήμα (πχ μετρό). Αν δηλαδή έμπαινα στο μετρό (που δεν υπάρχει σήμα) για κάποια ώρα, όταν έβγαινα το κινητό δεν θα μπορούσε να λάβει κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Πριν τη Nougat, με την 6 είχατε επίσης χαμένες κλήσεις;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2η επανεκκινηση με νουγκατ. 1 μηνα μετα την 1η. Και οι 2 χρησιμοποιωντας τον στοκ browser της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα στο HTC 10 ερχόμενος από S7 δεν έχω ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΧΑΜΕΝΗ.... Τυχαίο; Δε νομίζω..

Πες μου εντυπωσεις γιατι κ γω παω για htc 10..Κ το s7 μου ´αρεσει αλλα βλεπω πολλα προβληματα..Το htc 10 Παντος πρεπει να ειναι τρομερη συσκευη!!!Ενα απο αυτα τα δυο ειμαι αλλα μαλλον για htc με βλεπω..Κ απο οθονη η αλλαγή πως σου φάνηκε;Μπορει του htc να μην ειναι amoled αλλα εχει λενε απο τις καλυτερες LCD κ με ρεαλιστικά χρωματα κ πολυ καλο μαυρο..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή ανάσταση εύχομαι,

 

Έχω ένα xperia z3 άψογο με το μόνο παράπονο την κάμερα και το χάλια ηχείο που δεν ακούω τίποτα όταν μιλάω στο τηλέφωνο και όταν χτυπάει.

Σκέφτομαι να πάω για s7 θα με καλύψει λέτε? Γενικότερα το σονυ πολύ σφαιρατο χωρίς κολλήματα και φοβερή μπαταρία, χρησιμοποιώ στη δουλειά μου πολύ mail GPS WiFi και όταν είμαι εξω 4g θα μου τη βγάζει τη μέρα το s7?? Και το ηχείο σε τι κατάσταση είναι γτ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή ανάσταση εύχομαι,

 

Έχω ένα xperia z3 άψογο με το μόνο παράπονο την κάμερα και το χάλια ηχείο που δεν ακούω τίποτα όταν μιλάω στο τηλέφωνο και όταν χτυπάει.

Σκέφτομαι να πάω για s7 θα με καλύψει λέτε? Γενικότερα το σονυ πολύ σφαιρατο χωρίς κολλήματα και φοβερή μπαταρία, χρησιμοποιώ στη δουλειά μου πολύ mail GPS WiFi και όταν είμαι εξω 4g θα μου τη βγάζει τη μέρα το s7?? Και το ηχείο σε τι κατάσταση είναι γτ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα

Για το ηχείο που λες είναι υποκειμενικό, εμένα πχ με καλύπτει, δεν είναι το πιο δυνατό, αλλά έχει καθαρό ήχο και σαν ήχος κλήσης είναι πολύ δυνατός, το καταλαβαίνω δηλαδή όταν είμαι εκτός σπιτιού και το χω στην τσέπη. Μπαταρία έχει πιο καλή το s7, βγάζει την ημέρα άνετα. Gps κλπ που γράφεις είναι όλα άψογα ναι, εγώ χρησιμοποιώ το Navigon και μου δουλεύει ρολόι... Και στα μεγάλα συν σε σχέση μ το Ζ3 η οθόνη και η κάμερα...

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά...!!!!!!!!!!!

Μετά από ένα χρόνο περίπου με το S7 αυστριακής προέλευσης (CSC) ΔΕΝ έχω κανένα μα κανένα απολύτως προβλημα ουτε με χαμενες κλησεις ουτε με επανεκκινησεις το ιδιο ισχυει για αλλο ενα S7 της συζυγου αγορα πριν τα χριστουγεννα 5 μηνων περιπου csc ρουμανιας αυτο .

Να πω επισης για αλλα 2 s7 edge στην δουλεια μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην οποια δουλεια μου πριν το s7 ειχα το Alpha με το οποιο δεν υπηρχε περιπτωση να μιλησω επειδη δεν ειχε σημα τωρα μιλαω αλλα και λαμβανω κλησεις χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν τα προβληματα που γραφονται εδω μεσα με χαμενες κλησεις κλπ κλπ... κατα την γνωμη μου αν αυτα ισχυουν ας κανουν μια προσπαθεια να μιλησουν με τον παροχο γιατι εγω ενα θεμα που ειχα με το WIFI στο ένα μου s7 με ενα τηλεφωνο στην cosmote λυθηκε ηταν θεμα του ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...