Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ακόμα ρε παιδιά. Το Samsung cloud δεν παίρνει backup. Μου βγάζει συνέχεια σφάλμα στον διακομιστή. Χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

 

from my S7

 

 

 

Μπα έτσι είναι, είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο δυστυχώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα...Ευχαριστώ...δεν το ήξερα :-)

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παρω το τηλέφωνο αλλά φοβάμαι το μέγεθος της οθόνης. Αν και οι 5.3" του g5 δεν με ενόχλησαν μου φαίνεται μικρή η διαφορά . Είχε κανείς από εδώ 1+3 και να έκανε μετάβαση σε s7?

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παρω το τηλέφωνο αλλά φοβάμαι το μέγεθος της οθόνης. Αν και οι 5.3" του g5 δεν με ενόχλησαν μου φαίνεται μικρή η διαφορά . Είχε κανείς από εδώ 1+3 και να έκανε μετάβαση σε s7?

 

Στάλθηκε από το 1+3

Τάκη s7 edge από μένα το s7 είναι μικρό και στη μπαταρία χάνει από το op3

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια ρυθμιση να αποθηκευονται ολα τα παντα στην εξωτερικη καρτα SD οπως στο Huawei P8 που ειχα? Εριξα μια ματια αλλα δε βρηκα κατι :/
Link to comment
Share on other sites

Στη διαχειριση εφαρμογη κανεις κλικ σε καθε εφαρμογη και σου εμφανιζει επιλογη για το που θελεις να αποθηκευτει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε πότε θα έρθει η nougat για τα s7 που είναι φτιαγμένα στο vietnam ;;

 

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε πότε θα έρθει η nougat για τα s7 που είναι φτιαγμένα στο vietnam ;;

 

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

 

Η αναβαθμηση εχει να κανει με τι προελευσης ειναι το λογισμικο,οχι η χωρα κατασκευης της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

όσοι βάλατε nougat και είχατε προηγουμένως πρόβλημα με 4G σήμα και μετάβαση από 2g/3g/4g, είδατε καμία βελτίωση?Σε 5 ημέρες λήγει το doa κι έχω φρικάρει με το απαίσιο σήμα(βασικό για ένα τηλέφωνο)...Άλλαξα και κάρτα sim της wind, τζάμπα το 5€...Στη μπαταρία, στην αναμονή μου λέει 4-5% χωρίς σήμα...
Link to comment
Share on other sites

όσοι βάλατε nougat και είχατε προηγουμένως πρόβλημα με 4G σήμα και μετάβαση από 2g/3g/4g, είδατε καμία βελτίωση?Σε 5 ημέρες λήγει το doa κι έχω φρικάρει με το απαίσιο σήμα(βασικό για ένα τηλέφωνο)...Άλλαξα και κάρτα sim της wind, τζάμπα το 5€...Στη μπαταρία, στην αναμονή μου λέει 4-5% χωρίς σήμα...

Χάνεις κλήσεις;

Έχεις διακοπές εν ώρα συνομιλίας;

Σου έχουν παραπονεθεί ότι δεν σε ακούνε;

Η ένδειξη δεν είναι αμάν και ντέ! Με το Xiaomi είχα μέσα στο σπίτι 4-5 μπάρες 4G. Με την ίδια κάρτα στο S7 έχω 1-2. Η ποιότητα συνομιλίας όμως στο S7 είναι καλύτερη. Με Cosmote στις πληροφορίες αναμονής έχω 1% χωρίς σήμα. Που μπορεί όμως να είναι ο χρόνος που κάνω με το ανσανσέρ να ανέβω στον όροφό της οικοδομής :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις κλήσεις;

Έχεις διακοπές εν ώρα συνομιλίας;

Σου έχουν παραπονεθεί ότι δεν σε ακούνε;

Η ένδειξη δεν είναι αμάν και ντέ! Με το Xiaomi είχα μέσα στο σπίτι 4 μπάρες 4G. Με την ίδια κάρτα στο S7 έχω μία μπάρα. Η ποιότητα συνομιλίας όμως στο S7 είναι καλύτερη. Με Cosmote στις πληροφορίες αναμονής έχω 1% χωρίς σήμα. Που μπορεί όμως να είναι ο χρόνος που κάνω με το ανσανσέρ να ανέβω στον όροφό της οικοδομής :happy:

Έχω χάσει σε μια βδομάδα 3 κλήσεις, ενώ 2.5 χρόνια με το προηγούμενο κινητό (honor6) παίζει να είχα χάσει ελάχιστες και ήταν συνέχεια σε 4g... Τι να πω..Κάνω επανεκκίνηση και για λίγη ώρα έχω τουλάχιστον 3 γραμμές..Μετά ξαναπέφτει..

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει σε μια βδομάδα 3 κλήσεις, ενώ 2.5 χρόνια με το προηγούμενο κινητό (honor6) παίζει να είχα χάσει ελάχιστες και ήταν συνέχεια σε 4g... Τι να πω..Κάνω επανεκκίνηση και για λίγη ώρα έχω τουλάχιστον 3 γραμμές..Μετά ξαναπέφτει..

Εάν χάνεις κλήσεις τότε πάω πάσο...αλλά να σου πώ και κάτι άλλο...οι εταιρίες συνήθως κάνουν αναβαθμίσεις, δίνουν προτεραιότητες σε συμβόλαια όταν μπουκώνουν οι κυψέλες...κλπ...κλπ...μήπως την περίοδο αυτή συμβαίνει κάτι στην περιοχή σου και δεν το ξέρεις; Σε άλλες περιοχές ας πούμε κάνει το ίδιο;

Πάντως ο αριθμός γραμμών σήματος δεν είναι το απόλυτο κριτήριο. Δες εδώ: Μέσα στο σπίτι με 2 γραμμές τί ταχύτητες πιάνει (Δυτικές Συνοικίες Θεσσαλονίκης).

 

Screenshot_20170210-200845.png

 

Και εγώ βλέπω αρκετές μεταβάσεις από 4G με Η+ και Ε αλλά δεν μπορώ να πώ οτι έχω πρόβλημα με κλήσεις ή ότι χάνω κλήσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν χάνεις κλήσεις τότε πάω πάσο...αλλά να σου πώ και κάτι άλλο...οι εταιρίες συνήθως κάνουν αναβαθμίσεις, δίνουν προτεραιότητες σε συμβόλαια όταν μπουκώνουν οι κυψέλες...κλπ...κλπ...μήπως την περίοδο αυτή συμβαίνει κάτι στην περιοχή σου και δεν το ξέρεις; Σε άλλες περιοχές ας πούμε κάνει το ίδιο;

Πάντως ο αριθμός γραμμών σήματος δεν είναι το απόλυτο κριτήριο. Δες εδώ: Μέσα στο σπίτι με 2 γραμμές τί ταχύτητες πιάνει (Δυτικές Συνοικίες Θεσσαλονίκης).

 

Screenshot_20170210-200845.png

 

Και εγώ βλέπω αρκετές μεταβάσεις από 4G με Η+ και Ε αλλά δεν μπορώ να πώ οτι έχω πρόβλημα με κλήσεις ή ότι χάνω κλήσεις.

ίσως έχεις δίκιο...Θα το ψάξω περισσότερο με τη wind...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω είναι θέμα κινητού

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πρόβλημα που έχουν αντιμετωπίσει πολλοί φίλοι εδώ..Απλά, δεν ξέρω πώς πορευτηκαν αυτοί κι αν διορθώθηκε..Όταν το γυρίζω σε 2g/3g είμαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα που έχουν αντιμετωπίσει πολλοί φίλοι εδώ..Απλά, δεν ξέρω πώς πορευτηκαν αυτοί κι αν διορθώθηκε..Όταν το γυρίζω σε 2g/3g είμαι κομπλέ

 

Εγω ειχα θεμα με το 1ο κινητο που πηγα για doa. Αυτο που εχω τωρα δεν εχει κανενα θεμα στο αυτοματο με 4g.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα θεμα με το 1ο κινητο που πηγα για doa. Αυτο που εχω τωρα δεν εχει κανενα θεμα στο αυτοματο με 4g.

Είχες θέμα στην εναλλαγή από 4G σε απλή ομιλία?Εγώ τώρα για παράδειγμα με το wifi ανοιχτό, βλέπω κεραία με μια γραμμή...το doa πόσο ισχύει?Το πας στο μαγαζί ή στην αντιπροσωπία?Τι σου είπαν ότι έφταιγε?

Link to comment
Share on other sites

Είχες θέμα στην εναλλαγή από 4G σε απλή ομιλία?Εγώ τώρα για παράδειγμα με το wifi ανοιχτό, βλέπω κεραία με μια γραμμή...το doa πόσο ισχύει?Το πας στο μαγαζί ή στην αντιπροσωπία?Τι σου είπαν ότι έφταιγε?

 

Καλα εγω για αλλο λογο το πηγα για doa. Μου έκλεισε και δεν ξανα ανοιξε ποτε. Απλα στο σπιτι τις 2-3 μερες που το ειχα οταν ηταν αυτοματο 2g/3g/4g το σημα ηταν πολυ ασταθες. Την περισσοτερη ωρα ηταν 0-2 γραμμες και αλλες στιγμες ειχε 4 σημα και 4g. Δεν το καταλαβα πως γινοταν ενα κινητο που το έχεις στην ιδια θεση την μια να μην εχει καθολου σημα και την αλλη φουλ. Με κοσμοτε ειμαι και εχω κοψει την καρτα. Επειδη ηταν και αρχη ειπα πως καποια στιγμη θα την αλλαζα με μια καινουρια αλλα απο οτι φαινεται με την ιδια καρτα τωρα δεν εχω προβληματα. Δεν ξερω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω για αλλο λογο το πηγα για doa. Μου έκλεισε και δεν ξανα ανοιξε ποτε. Απλα στο σπιτι τις 2-3 μερες που το ειχα οταν ηταν αυτοματο 2g/3g/4g το σημα ηταν πολυ ασταθες. Την περισσοτερη ωρα ηταν 0-2 γραμμες και αλλες στιγμες ειχε 4 σημα και 4g. Δεν το καταλαβα πως γινοταν ενα κινητο που το έχεις στην ιδια θεση την μια να μην εχει καθολου σημα και την αλλη φουλ. Με κοσμοτε ειμαι και εχω κοψει την καρτα. Επειδη ηταν και αρχη ειπα πως καποια στιγμη θα την αλλαζα με μια καινουρια αλλα απο οτι φαινεται με την ιδια καρτα τωρα δεν εχω προβληματα. Δεν ξερω τι να πω.

Το πόρισμα είναι ότι το δεύτερο σου βγήκε τζάμι..Μάλλον, θα το επιστρέψω αλλά φοβάμαι μην πιάνει σήμα καμπάνα στο κατάστημα και με πρηξουν..Σε μερικά μέρη όντως πιάνει καλά..Αλλά αστάθεια μέχρι τα μπούνια..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή μου δείχνει ότι στη περιοχή μου το 4g της wind είναι νεκρό

..Σε 5 τετράγωνα βλέπεις σηματάκι..Το 2g/3g αντίθετα κουμπώνει πάνω από το σπίτι μου...Το θέμα αξιοπιστίας όμως.....

https://opensignal.com

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα σήμερα το δικό μου το s7 μετά από 3 μήνες που το είχα σε μία φίλη 300 ευρώ με 2 θήκες. Καλό τηλέφωνο αλλά επειδή είχα πριν το s6 νόμιζα ότι έχω το ίδιο τηλέφωνο και το βαρέθηκα γρήγορα. Προχτές μου ήρθε το oneplus3t που παρήγγειλα και έχω πάθει την πλάκα μου. Μιλάμε το τηλέφωνο πετάει. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό. Μπροστά του το s7 θυμίζει τηλέφωνο πενταετίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@rapsodos1979_

Στην δουλειά έχουμε 3 S7. Τα 2 είναι απλά και το 1 edge. Και τα 3 έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια συμπεριφορά στο σήμα (4G). Μέσα στα γραφεία παίζουμε με 1-2 γραμμές και έξω με 4.

Κανείς βέβαια από τους 3 δεν έχει χάσει ποτέ κλήση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...