Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει κανεις να κανει καμια υποθεση ως το γιατι μετα απο καθε recharge το κινητο κανει 2-3 απανωτα soft restarts?

 

Μου εδωσαν ενα s7 σαν "χαλασμενο" και το μονο προβλημα που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι αυτο αν και δεν με νοιαζει και τοσο αλλα ειναι κριμα να εχω τετοιο κινητο και να μου κανει νερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει κανεις να κανει καμια υποθεση ως το γιατι μετα απο καθε recharge το κινητο κανει 2-3 απανωτα soft restarts?

 

Μου εδωσαν ενα s7 σαν "χαλασμενο" και το μονο προβλημα που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι αυτο αν και δεν με νοιαζει και τοσο αλλα ειναι κριμα να εχω τετοιο κινητο και να μου κανει νερα

Καμια επαναφορά δοκίμασες να κάνεις; να περάσεις την ρομ με οντιν, μήπως κάτι έκατσε στραβά;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να κανει καμια υποθεση ως το γιατι μετα απο καθε recharge το κινητο κανει 2-3 απανωτα soft restarts?

 

Μου εδωσαν ενα s7 σαν "χαλασμενο" και το μονο προβλημα που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι αυτο αν και δεν με νοιαζει και τοσο αλλα ειναι κριμα να εχω τετοιο κινητο και να μου κανει νερα

 

Μπορεί να έχει πρόβλημα η πλακέτα... άμα πας στο servive και έχεις εγγύηση τότε στην αλλάζουν σε μια ώρα!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πειραξει τιποτα στο os ακομη προσπαθω να βγαλω εκτως οτι μπορω πρωτου αρχισω τις επαναφορες και περασμα αλλων roms

 

δεν εχω την εγγυηση δυστηχως το πηρα οπως ηταν γιατι λεω για να μου λεει οτι εχει προβλημα μαλλον δεν θα λειτουργει και πολυ καλα..

Link to comment
Share on other sites

Μίλαγα με ένα φίλο μου που εχει s7 και μου έλεγε για την μπαταρία ότι το φορτίζει κλειστό στην αργή φόρτιση και μάλιστα το αφήνει όλο το βράδυ και του βγάζει αναμονή 3 ημέρες.

Πάντως το είδα από κοντά και όντως ισχύει

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πειραξει τιποτα στο os ακομη προσπαθω να βγαλω εκτως οτι μπορω πρωτου αρχισω τις επαναφορες και περασμα αλλων roms

 

δεν εχω την εγγυηση δυστηχως το πηρα οπως ηταν γιατι λεω για να μου λεει οτι εχει προβλημα μαλλον δεν θα λειτουργει και πολυ καλα..

Εγγύηση υπάρχει με το ιμει, δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μίλαγα με ένα φίλο μου που εχει s7 και μου έλεγε για την μπαταρία ότι το φορτίζει κλειστό στην αργή φόρτιση και μάλιστα το αφήνει όλο το βράδυ και του βγάζει αναμονή 3 ημέρες.

Πάντως το είδα από κοντά και όντως ισχύει

Ανάλογα την χρήση είναι αυτό, δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος που βγάζει η συσκευή αναμονή. Κι ένα p8 lite που χει ο πατέρας μου, βγάζει 4 μέρες αναμονή με 1 ώρα οθόνη, αφού δεν το χρησιμοποιεί.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε το Led να ανάβει για συγκεκριμένες εφαρμογές όταν έχουμε κάποια ειδοποίηση και όχι με οποιαδήποτε εφαρμογή εμφανίζει ειδοποίηση στο status bar. Πχ θέλω να ανάβει μόνο για μηνύματα και αναπάντητες και για τίποτε αλλο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβαζα ότι με την τελευταία αναβάθμιση σε κάποιους η μπαταρία τελείωνε νερό.

Ως άρρωστος σήμερα είπα θα του πιω το αίμα να δω συμπεριφορά.

Χρήση από όλα και παιχνίδια αλλά όχι βαριά τύπου csr κλπ. Και με φωτεινότητα περίπου στο μισό. Από το πρωί έχω 4.45 sot και 25 της εκατό ακόμα μπαταρία. :)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει κάποιο θέμα με το wifi γιατί στο δικό μου ενώ δείχνει να λαμβάνει το σήμα με το χαρακτηριστικό εικονίδιο δεν πιάνει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει κάποιο θέμα με το wifi γιατί στο δικό μου ενώ δείχνει να λαμβάνει το σήμα με το χαρακτηριστικό εικονίδιο δεν πιάνει...

 

Το μωρό μας είναι πολύ εκλεκτικό στα router. Άλλαξα στο σπίτι για να έχω Wi-Fi ενώ το s6 έμπαινε κανονικά με το παλιό

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μη ιντερνετική εφαρμογή για ραδιόφωνο?

Όχι, δεν υπάρχει. Το μοντέλο με τον exynos που κυκλοφορεί Ευρώπη δεν έχει δέκτη FM.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα συνδεσης με δυκτιο

Αγορασα το s7 edge dual απο τα UAE εβαλα την ελληνικη sim και δουλεψε κανονικα. Μετα απο 2 μηνες που ηρθα Ελλαδα δε συνδεομαι σε δυκτιο, επισης εμαθα οτι μπορει να ειναι κλειδομενο αλλα δε μου ζηταει καποιο κωδικο για να ψαξω... πειρα στη samsung και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βοηθησουν για κινητο που αγοραστηκε εκτος EU. Και τελος για να το στειλω στα UAE και επιστροφη θελω 200€ μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμη έχω απορία αν ισχύει η φράση πως ότι φορτίζει αργά ξεφορτίζει αργα γιατί κατα την samsung δεν ισχύει αυτό...
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα συνδεσης με δυκτιο

Αγορασα το s7 edge dual απο τα UAE εβαλα την ελληνικη sim και δουλεψε κανονικα. Μετα απο 2 μηνες που ηρθα Ελλαδα δε συνδεομαι σε δυκτιο, επισης εμαθα οτι μπορει να ειναι κλειδομενο αλλα δε μου ζηταει καποιο κωδικο για να ψαξω... πειρα στη samsung και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βοηθησουν για κινητο που αγοραστηκε εκτος EU. Και τελος για να το στειλω στα UAE και επιστροφη θελω 200€ μπορει να με βοηθησει καποιος?

Δοκίμασε να βάλεις πρώτα μια sim που να μην ηταν ενεργοποιημένη στα UAE, αλλά Ελληνική, να δεις αν θα δουλέψει μετά.

 

Πάντως ακόμη έχω απορία αν ισχύει η φράση πως ότι φορτίζει αργά ξεφορτίζει αργα γιατί κατα την samsung δεν ισχύει αυτό...

 

Δοκίμασε το και θα το μάθεις. Δοκίμασε δηλαδή μια πλήρη φορτιση με γρήγορη και την επόμενη με κανονική και δες αν ισχύει ή όχι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας κάτι σχόλια στο fb για κάτι τηλεοράσεις Samsung και ρώτησε ένας άσχετα βέβαια ποτέ θα γίνει στα edge η αναβάθμιση σε nougat η Samsung απάντησε για δεύτερο δεκαπενθήμερο του Φεβρουαρίου.

 

, στην ελληνική αγορά θα ξεκινήσει από το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Φεβρουαρίου. Ευχαριστούμε πολύ!

Άσχετο....πότε με το καλό θα γίνει η αναβάθμιση στα S7 EDGE με το νέο λειτουργικό nougat....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εχει σπασει η οθονη μου το καλοκαιρι, η τιμη τοτε ηταν 340 ευρω.

το κινητο δουλευει κανονικα.

πηγα σημερα παλι να ρωτησω παλι την τιμη της και ειναι ακριβως το ιδιο.

 

Καινουργιο κινητο κανει 600 και η οθονη καθολου δεν επεσε....

 

1η ερωτηση

Μονο τζαμι αλλαζει;

2η ερωτηση

Η τιμη της οθονης ποτε λογικα θα πεσει;

Link to comment
Share on other sites

εχει σπασει η οθονη μου το καλοκαιρι, η τιμη τοτε ηταν 340 ευρω.

το κινητο δουλευει κανονικα.

πηγα σημερα παλι να ρωτησω παλι την τιμη της και ειναι ακριβως το ιδιο.

 

Καινουργιο κινητο κανει 600 και η οθονη καθολου δεν επεσε....

 

1η ερωτηση

Μονο τζαμι αλλαζει;

2η ερωτηση

Η τιμη της οθονης ποτε λογικα θα πεσει;

Η οθόνη πηγαίνει όλη μαζί. Υπάρχουν κάποια αμφιβόλου ύπαρξης μαγαζιά (ιδίως στο κέντρο της Αθήνας με κάτι Πακιστανούς υπαλλήλους) που σου λένε θα σου αλλάξουν μόνο το τζάμι αλλά δε θα στο συνιστούσα καθόλου! Ιδίως σε μια συσκευή που μετά θα χάσεις πιθανότατα και τη στεγανοποίησή του και το καλό touch του! Θέλει πολύ καλή δουλειά για να βγει/μπει η οθόνη του s7/edge και μόνο το επίσημο service θα σου συνεχίσει την εγγύηση.

 

Η τιμή της θα αργήσει πολύ να πέσει. Τα ανταλλακτικά δε χάνουν τιμή εύκολα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό μας είναι πολύ εκλεκτικό στα router. Άλλαξα στο σπίτι για να έχω Wi-Fi ενώ το s6 έμπαινε κανονικά με το παλιό

 

Τελικά βρήκα που οφείλετε το πρόβλημα παίρνει την ίδια ip με το laptop μου και στακαρει ξέρει κάνεις πως μπορώ να αλλάξω την ip του κινητού... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα το s7 να κάνω ενημερώσεις και μετά επαναφορά ή μόνο ενημέρωση;;

καλοριζικο φιλε μου.τι ενημερωση σου εβγαλε να κανεις

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Nεος κάτοχος και εδώ. Το A5 2016 δυστυχώς που έσπασε (digitizer & οθόνη) και χτύπησα το S7... :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...