Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως οχι.....ετσι δοαβασα τουλαχιστον

 

Α,μαλιστα,καλα που διευκρινιστηκε λοιπον.Ε,τοτε καθομαι στα αυγα μου κ περιμενω την επισημη,ουτως η αλλως δεν προκειται να αργησει τραγικα..(ελπιζω)...:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί το "phone" το έχει διαγραμμένα; μου το βγάζει έτσι νομίζω από το beta 3 και μετά https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/8322a7452da4ecaa069e54e31fabbe0b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχει κανα 2-3 μέρες είναι πρώτο σε κατανάλωση το messenger και ρουφάει μπαταρία. Τι να φταίει; δεν έκανα αναβάθμιση παλιά έκδοση έχω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί το "phone" το έχει διαγραμμένα; μου το βγάζει έτσι νομίζω από το beta 3 και μετά https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/8322a7452da4ecaa069e54e31fabbe0b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στο μενού εφαρμογές και δώσε άδεια τηλεφώνου στην εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο μενού εφαρμογές και δώσε άδεια τηλεφώνου στην εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@strofigkas τοσο πολυ sot βγαζει με το μαντολατο;; ή το φορτισες ενδιαμεσα καθολου;

Δεν το έχω φορτίσει ενδιαμεσα, τόσο βγάζω και μερικές φορές και περισσότερο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Από την στιγμή που το πάρω, τι πρέπει να κάνω με φόρτιση? Το αφήνω να φορτίσει 8 ώρες ξέρω γω?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Από την στιγμή που το πάρω, τι πρέπει να κάνω με φόρτιση? Το αφήνω να φορτίσει 8 ώρες ξέρω γω?

Το δουλεύεις κανονικά. Το απολαμβάνεις, το ευχαριστιέσαι. Μόνο μην το αφήνεις συχνά πχ κάθε μέρα, να αδειάζει τελείως η μπαταρία, και μην το αφήνεις συχνά πχ κάθε βράδυ να φορτίζει έως το πρωί. Κατά τα άλλα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω φορτίσει ενδιαμεσα, τόσο βγάζω και μερικές φορές και περισσότερο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε ρε τόσο πολύ ε; έχεις ρίξει την ανάλυση στα 1080 τίποτα και βγάζει τόσο ή από μόνο του;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε τόσο πολύ ε; έχεις ρίξει την ανάλυση στα 1080 τίποτα και βγάζει τόσο ή από μόνο του;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Στην ανάλυση το έχω στο fhd και έχω πάνω από 20 εφαρμογές που είναι χωρίς παρακολούθηση και δεν μπαίνουν ποτέ σε αδράνεια

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση το έχω στο fhd και έχω πάνω από 20 εφαρμογές που είναι χωρίς παρακολούθηση και δεν μπαίνουν ποτέ σε αδράνεια

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο αυτο, θετικο νεο. Αναλυση εχει διαφορα απ την 2Κ;

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα κ χρονια πολλα!!εχω το συγκεκριμενο κινητο κανενα μηνα σε αψογη κατασταση με θηκη κτλπ,χωρις πτωση,χωρις τπτ...ψαφνικα μόλις τωρα το μισο κατω μερος της οθονης αναβοσβηνει συνεχως κ γρηγορα σαν να χαλα το πανελ της οθονης,μονο ομως το κατω μισο όπως είπα.αν παιζει ρολο πριν 4 μερες περιπου ξασφνικασ το κινητο έκανε ρεστορε μ´νο οτου αλλα τπτ αλλο απο τοτε.κανενας καμια γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα. Η μπαταρια πεφτει νερακι χωρις εμφανη λογο. Τι να κανω λετε;; Εχω messenger, fb, insta απο εφαρμογες που ενδεχομενως τρωνε μπαταρια, ολες στις τελευταιες εκδοσεις.. η ρομ που φοραω ειναι η ρουμανικη του ιουλιου που εχω απ την αρχη χρησης του κινητου, δεν κανω αναβαθμιση. Ενω στην αρχη πηγαινε μπαλα, με 5 ωρες sot σταθερα, τωρα στο 33% εχω 2 ωρες!!!!! Η μονη εφαρμογη που μου ρχεται στο μυαλο να εβαλα τελευταια ειναι το tesla unread για το nova launcher, Δε νομιζω να φταιει αυτο τι σκατα....στο aida64 αυτά λέει στη μπαταρία, good condition.... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/62f98b5fe5565acd8836cba7f95410c4.jpg Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

καληπσερα κ χρονια πολλα!!εχω το συγκεκριμενο κινητο κανενα μηνα σε αψογη κατασταση με θηκη κτλπ,χωρις πτωση,χωρις τπτ...ψαφνικα μόλις τωρα το μισο κατω μερος της οθονης αναβοσβηνει συνεχως κ γρηγορα σαν να χαλα το πανελ της οθονης,μονο ομως το κατω μισο όπως είπα.αν παιζει ρολο πριν 4 μερες περιπου ξασφνικασ το κινητο έκανε ρεστορε μ´νο οτου αλλα τπτ αλλο απο τοτε.κανενας καμια γνωμη

 

Χρόνια πολλά.

 

Δυστυχώς θα πρέπει να απευθυνθείς στο σέρβις (ακόμα και αν σταματήσει να το κάνει!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα. Η μπαταρια πεφτει νερακι χωρις εμφανη λογο. Τι να κανω λετε;; Εχω messenger, fb, insta απο εφαρμογες που ενδεχομενως τρωνε μπαταρια, ολες στις τελευταιες εκδοσεις.. η ρομ που φοραω ειναι η ρουμανικη του ιουλιου που εχω απ την αρχη χρησης του κινητου, δεν κανω αναβαθμιση. Ενω στην αρχη πηγαινε μπαλα, με 5 ωρες sot σταθερα, τωρα στο 33% εχω 2 ωρες!!!!! Η μονη εφαρμογη που μου ρχεται στο μυαλο να εβαλα τελευταια ειναι το tesla unread για το nova launcher, Δε νομιζω να φταιει αυτο τι σκατα....στο aida64 αυτά λέει στη μπαταρία, good condition.... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/62f98b5fe5565acd8836cba7f95410c4.jpg

Σίγουρα δεν φταίνε οι εφαρμογές. Όλες αυτές που έγραψες τις έχω και εγώ και δεν έχω θέμα με την μπαταρία. Και τις συγκεκριμένες μάλιστα τις έχω χωρίς παρακολούθηση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίνε οι εφαρμογές. Όλες αυτές που έγραψες τις έχω και εγώ και δεν έχω θέμα με την μπαταρία. Και τις συγκεκριμένες μάλιστα τις έχω χωρίς παρακολούθηση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα τι να φταίει;; κυρίως σε χρήση με δεδομένα το παρατηρώ. Οκ καταλαβαίνω ότι με 4g τρώει λίγο παραπάνω μπαταρία, αλλά αντι για 5 ώρες ας μου βγάλει 4.5 πχ, αυτό βγάζει με το ζόρι 3 ίσως και 3 παρά

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Αρα τι να φταίει;; κυρίως σε χρήση με δεδομένα το παρατηρώ. Οκ καταλαβαίνω ότι με 4g τρώει λίγο παραπάνω μπαταρία, αλλά αντι για 5 ώρες ας μου βγάλει 4.5 πχ, αυτό βγάζει με το ζόρι 3 ίσως και 3 παρά

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Το 4g σίγουρα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Εγώ το έχω μόνιμα σε 2g και το αλλάζω σε 3g/4g μόνο όταν θέλω να μπω στο internet μέσω του δικτύου όταν είμαι κάπου χωρίς wifi

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το 4g σίγουρα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Εγώ το έχω μόνιμα σε 2g και το αλλάζω σε 3g/4g μόνο όταν θέλω να μπω στο internet μέσω του δικτύου όταν είμαι κάπου χωρίς wifi

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τέλη Αυγούστου που πήρα το κινητό, το έχω αυτόματα 4g και ποτέ δεν Είχα θέμα με κατανάλωση. Τώρα καμιά βδομάδα έχει. Τι να πω. Μάλλον τα παιξε :p

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

smartec προτεινετε῞

εχει ξανα ακουστει αλλο τετοιο θεμα σαν το δικο μου?

 

το flickering eίναι γνωστό πρόβλημα στις οθόνες ανεξαρτήτως τεχνολογίας - κατασκευαστή (μεταξύ μας μπορεί να συμβεί σε όλους μας μετά από πτώση η χτύπημα μπορεί βέβαια να συμβεί και από αστοχία υλικού καλό θα ήταν όμως να μην έχει σημάδια η συσκευή...)

 

Όπου σε βολεύει, φτάνει να είναι επίσημο σέρβις (η smartec είναι η καλύτερη επιλογή αν μπορείς ναι προτίμησε αυτή)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι σε υπεραριστη κατασταη!!!να ρωτησω κατι χαζο,πιθανοτητα αντικαταστασης υπαπρχει?

αν οχι απλα αλλαζουν οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό αξίζει για αγορα; Σε σχέση με το μεγάλο αδερφάκι είναι η μικρότερη οθόνη και μπαταρία; Μήπως εκείνο είναι καλύτερη περίπτωση; Με φοβίζει η κυρτή οθόνη σ'εκείνο σε περίπτωση πτώσης.

Γενικά το s7 βγήκε καλό κινητό; Τα servive ειναι γρήγορα αν χρειαστεί κατι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό αξίζει για αγορα; Σε σχέση με το μεγάλο αδερφάκι είναι η μικρότερη οθόνη και μπαταρία; Μήπως εκείνο είναι καλύτερη περίπτωση; Με φοβίζει η κυρτή οθόνη σ'εκείνο σε περίπτωση πτώσης.

Γενικά το s7 βγήκε καλό κινητό; Τα servive ειναι γρήγορα αν χρειαστεί κατι;

Είναι ακριβώς ίδια σε θέμα δυνατοτήτων. Η μόνη τους διαφορά είναι στο μέγεθος της οθόνης και στην μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τέλη Αυγούστου που πήρα το κινητό, το έχω αυτόματα 4g και ποτέ δεν Είχα θέμα με κατανάλωση. Τώρα καμιά βδομάδα έχει. Τι να πω. Μάλλον τα παιξε :p

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Φίλε διαβάζω στο φόρουμ του beta program ότι πολλοί έχουν μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας με 4g

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ποια φόρτιση χρησιμοποιείτε? Την ταχεία ή την κανονική? Μόλις το πήρα το κινητό και δεν θέλω να το καταστρέψω από τώρα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με νεα για την μπαταρια. Το λειτουργησα σημερα με 4g οπως τοσο καιρο, και εσβησα τις τελευταιες εφαρμογες τις οποιες δεν ειχα τοσο καιρο στο σεταρισμα το στανταρ. Αυτες ηταν το tesla unread for nova launcher που ειναι για να δειχνει τα αδιαβαστα καθε εφαρμογης, το war robots παιχνιδι το οποιο δεν ετρεξα καν ποτε οποτε ακυρωνεται, και το apper.in Μια εφαρμογη για video call το οποιο χρησιμοποιησα μια φορα μονο πριν λιγες μερες. Το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι λογικα την μπινια μου την εκανε το tesla, πολυ δυσκολα να εφταιγε το βιντεο τσατ το οποιο χρησιμοποιησα μια φορα μονο για συνεντευξη. Τι να πω, προς το παρον σημερα εβγαλα 50' sot στο 80% ενω παλια εβγαζα +- 1 ωρα οποτε ειμαι στα νορμαλ νουμερα, καμια σχεση με τα 15' που ειδα ως αποκορυφωμα χθες στο 80%. Τι να πω, περιεργο μια τετοια εφαρμογη να εκανε ζημια, αλλα μαλλον προς τα εκει με οδηγουν τα σημαδια. @strofigkas τοσο καιρο το ειχα με αυτοματο 4g στην ιδια ρομ 6,0,1 του ιουλιου οποτε δεν ξερω γενικα αν εχει θεμα, εμενα πηγαινε καλα, γι αυτο παραξενευτηκα με την απαραδεκτη καταναλωση. Ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...