Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φίλε.Βασικά είδα ότι 2 μέρες έφυγαν 200mb και το μόνο που έκανα ήταν ν διαβάζω κάποια νέα σε διάφορες εφαρμογές.Στο προηγούμενο κινητό που είχα ( iphone 5s) δεν είχα τέτοιο θέμα, φεύγαν φυσιολογικά τα mb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω που ειμαι στρατο, σε ενα νουμερο σκοπια 2ωρο, μπορει να τελειωσω και 500ΜΒ με χρηση fb, messenger, instagram. Γενικα οι εφαρμογες ρουφανε πολλα ΜΒ οτι κι αν χρησιμοποιεις δυστυχως...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Από που πρέπει να την κατεβάσω? Υπάρχει κάποιο Λίνκ η κάποιος οδηγός?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή φοβάμαι μήπως κάνω καμιά βλακεια και γράψει ο knox, μπορεί κάποιες να μου στείλει Λίνκ να κατεβάσω την 7αρα?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργεια οθονης με ποια επιλογη εχουμε.την λιγοτερη καταναλωση μπαταριας...

Λογικα ανεσα στην προσαρμοσιμη και βασικη γιατι στις αλλες δυο κινηματογραφος Amoled και φωτογραφια Amoled βλεπω τα χρωματα πιο ζωηρα κι λογικα θα εχουνε μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να βάλω την nougat. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το play store, ότι εφαρμογή πατάω να κατέβει, κολλάει στην λήψη, όση ώρα και να το αφήσω δεν ξεκινάει ποτέ η λήψη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να βάλω την nougat. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το play store, ότι εφαρμογή πατάω να κατέβει, κολλάει στην λήψη, όση ώρα και να το αφήσω δεν ξεκινάει ποτέ η λήψη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε μια επανεκκίνηση και θα στρωσει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως την κατεβασες ?

Υπαρχει καποιος οδηγος τωρα που τελειωσε η βετα ?

Ναι, από xda. Είναι η κλασσική διαδικασία μέσω odin!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όσοι κατεβάσατε τη nougat και την εγκαταστήσατε, τι διαφορές έχετε δει σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού ??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα !!!! Το s6 με το s7 παίρνουν την ίδια θήκη ;;;;

 

Όχι.

 

Ενημερωτικά... έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οδηγιες για να περασω την 7,0 δοκιμαστικη εκδοση στο κινητο μ ; Για επιστροφη στην προηγουμενη υπαρχει τροπος ; Κυπριακη Ελληνικη λεει μην το ξεχναμε. Πως κανουμε εγγραφη για να την αποκτησουμε ; Οταν βγει η κανονικη τελικη εκδοση RTM θα μπορουμε να την περασουμε απο πανω ή με recovery ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οδηγιες για να περασω την 7,0 δοκιμαστικη εκδοση στο κινητο μ ; Για επιστροφη στην προηγουμενη υπαρχει τροπος ; Κυπριακη Ελληνικη λεει μην το ξεχναμε. Πως κανουμε εγγραφη για να την αποκτησουμε ; Οταν βγει η κανονικη τελικη εκδοση RTM θα μπορουμε να την περασουμε απο πανω ή με recovery ;

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/how-to/odin-samsung-galaxy-s7-flat-sm-g930f-t3496949

Από εδώ κατεβάζεις το αρχείο και το περνάς με odin.

Αν θέλεις να ξανά γυρίσεις στην 6.0.1, κατεβάζεις από sammobile την έκδοση που φοράς τωρα και την περνάς ξανά με odin ή κατεβάζεις το smart switch στον υπολογιστή και εκεί σου κατεβάζει μόνο του, την τελευταία έκδοση που φορούσες.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν βγει η κανονικη τελικη εκδοση RTM θα μπορουμε να την περασουμε απο πανω ή με recovery ;

 

Θα την περαστεί κανονικά OTA (Over-The-Air).

 

Τα υπόλοιπα έχουν ήδη απαντηθεί από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος, (και ποιος είναι; ), η μνήμη κινητού και κάρτας να ενωθούν και να είναι ως μια μνήμη ως σύνολο ?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/how-to/odin-samsung-galaxy-s7-flat-sm-g930f-t3496949

Από εδώ κατεβάζεις το αρχείο και το περνάς με odin.

Αν θέλεις να ξανά γυρίσεις στην 6.0.1, κατεβάζεις από sammobile την έκδοση που φοράς τωρα και την περνάς ξανά με odin ή κατεβάζεις το smart switch στον υπολογιστή και εκεί σου κατεβάζει μόνο του, την τελευταία έκδοση που φορούσες.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φιλε μου καλημερα καλα ολα αυτα που μ λες αλλα το προβλημα στην Κυπρο ειναι το λεω επειδη το ειχα παλιοτερα και παρολιγο να μεινω χωρις κινητο στην τελικη. Το προβλημα στην Κυπρο με τις ROM ειναι οτι ειναι Κυπριακες τις κατεβαζεις μεσω του sammobile αλλα δυστοιχως δεν περνανε και λεει FAIL μετα αν περασεις καμια αλλη ROM απο αλλη χωρα μπορει να μην περασει π.χ. Γαλλικη ή αγγλικη και αντε τρεχα εψαχνε μετα ROMS...... Καταλαβενεις και να το παρω αντιπροσωπια που εχει εγγκυηση μεσα για 2 χρονια τι θα μου πουν ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι φιλε μου καλημερα καλα ολα αυτα που μ λες αλλα το προβλημα στην Κυπρο ειναι το λεω επειδη το ειχα παλιοτερα και παρολιγο να μεινω χωρις κινητο στην τελικη. Το προβλημα στην Κυπρο με τις ROM ειναι οτι ειναι Κυπριακες τις κατεβαζεις μεσω του sammobile αλλα δυστοιχως δεν περνανε και λεει FAIL μετα αν περασεις καμια αλλη ROM απο αλλη χωρα μπορει να μην περασει π.χ. Γαλλικη ή αγγλικη και αντε τρεχα εψαχνε μετα ROMS...... Καταλαβενεις και να το παρω αντιπροσωπια που εχει εγγκυηση μεσα για 2 χρονια τι θα μου πουν ;

 

Όλες οι ROM περνάνε ή δεν περνάνε με τον ίδιο τρόπο, δεν έχουν κάτι ιδιαίτερο οι κυπριακές. Προφανώς είναι μια διαδικασία την οποία δεν κατέχεις και ως εκ τούτου σου προτείνω να μείνεις όπως είσαι χωρίς να πειράξεις τη συσκευή σου και όταν με το καλό είναι να αναβαθμιστεί θα αναβαθμιστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ROM περνάνε ή δεν περνάνε με τον ίδιο τρόπο, δεν έχουν κάτι ιδιαίτερο οι κυπριακές. Προφανώς είναι μια διαδικασία την οποία δεν κατέχεις και ως εκ τούτου σου προτείνω να μείνεις όπως είσαι χωρίς να πειράξεις τη συσκευή σου και όταν με το καλό είναι να αναβαθμιστεί θα αναβαθμιστεί.

Καλημερα Αθανασιε και σε σενα δεν ειμαι βλακας ξερω να περναω ROM αλλα μιλαω για το s6 edge plus που πηγα να περασω πισω στην lollipop και τελικα εμεινα δνε μ ειχε αλλα αρχεια για να τα περνουσα μεσα στο odin3 το προγραμμα παρα μοναχα ενα αρχειο και το περασα στην σωστη θεση στην ΘΕΣΗ AP οπως εβλεπα και οδηγιες με βιντεακια στο youtube αυτο βεβαια μου ξανα ετυχε και στο Note 4 μου παλι που ηθελα να παω πισω στην lollipop και μοναχα ενας τροπος υπηρχε με ενα αρχειο παλι το AP διχως να βρω τα υπολοιπα αρχεια. Στο S6 το απλο που ειχα το εκανα με επιτυχεια επειδη δεν ηταν κυπριακη η rom αλλα ηνωμενων αραβικων ημηρατων. Δεν ξερω τι παιζει ρολο ή τι δεν παιζει ρολο και αυτο που λες η περνανε ή δεν περνανε ειναι λογικο αλλα δεν ξερω που βασιζεται. Οποτε τι κανω ; :D λαθος ; Δικο μ ειναι ή αυτων που ξεχανουν να βαλουν μεσα τα αρχεια ; Φυσικα οι παλιες εκδοσεις δεν χρειαζονται αυτα τα αρχεια οπως διαβαζω αλλα το μοντεν και το bootable της lollipop επρεπε να ηταν μεσα τουχαλιστον για back.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος, (και ποιος είναι; ), η μνήμη κινητού και κάρτας να ενωθούν και να είναι ως μια μνήμη ως σύνολο ?

 

Μιλάς για το Adoptable storage το οποίο εφαρμόστηκε επίσημα από τη Google στο Marshmallow αλλά η Samsung (όπως και άλλες εταιρίες) προτίμησαν να μη το υιοθετήσουν και κατά την προσωπική μου άποψη ορθώς έπραξαν. Διάβασε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για όσους συμμετέχουν στη διαδικασία galaxy beta programme nugat 7.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/282f2ef5a2ab4cc78852414c1f009d5d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κανείς να συμμετάσχει σε αυτό το beta πρόγραμμα? Κάπου διάβασα ότι είναι για λίγες χώρες. Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση για όσους συμμετέχουν στη διαδικασία galaxy beta programme nugat 7.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161207/282f2ef5a2ab4cc78852414c1f009d5d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που την έβαλα μέσω odin, δεν μου έχει έρθει τίποτα !

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κανείς να συμμετάσχει σε αυτό το beta πρόγραμμα? Κάπου διάβασα ότι είναι για λίγες χώρες.

 

Μολις την κατεβασα σουρχεται μηνυμα κατευθειαν απο το samsung members. Δεν εχει σχεση αν την εβαλες με οντιν η οχι εγω με οντιν την εβαλα ττην πρωτη φθανει να κανεις εγγραφη οπου ναναι πιστευω οτι θα ξανανοιξει.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η samsung μια ζωή τα ίδια...

όλοι παίρνουν αναβασθμίσεις Nougat και εμείς ακόμα είμαστε τα πειραματόζωα των κορεατών με τις beta

λες και εμείς πληρώσαμε λιγότερα για να πάρουμε το s7, το αντίθετο μάλλον

όχι ότι καίγομαι να πάρω την 7 η ότι δε δουλεύει σωστά ως έχει, απλά διερωτώμαι γιατί

άλλο ένα θέμα είναι ότι ενώ οι συσκευές ξεκινάνε με πολύ καλή αυτονομία, μετά από κάποιο update πέφτει τουλάχιστον 20-25%, το ίδιο έγινε και με το s6, το ίδιο και με το s7 edge, δε μπορώ να καταλάνω το λόγο

όταν το πρωτοπήρα χτύπαγα 6 ώρες sot και τώρα μετα βίας πιάνω τις 4

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...