Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως έχει ήδη γραφτεί αλλά είμαστε στη σελίδα 128!

 

Πως ελέγχω με το ΙΜΕΙ αν ένα S7 (όχι edge) είναι γνήσιο και τι εγγύηση έχει;

 

Στο http://www.imei.info/ μου λέει ότι είναι το μοντέλο "G930F Galaxy S7 (SM-G930F)" και έχει

Built-in memory: 64 GB

Memory card: MicroSD max. 128 GB

 

Όλη η πληροφορία που δίνει είναι:

Model: G930F Galaxy S7 (SM-G930F)

Brand: SAMSUNG

IMEI: TAC: 359468 FAC: 07 SNR: 596215 CD: 5

BASIC INFORMATION:

Device type: Smartphone

Design: Classic

Released: February 2016 r.

SIM card size: Nano Sim

GSM: 850 900 1800 1900

HSDPA: 850 900 1900 2100 HSPA+

LTE: 700 800 850 900 1800 1900 2100 2600

Dimensions (H/L/W): 142.4 x 69.6 x 7.9 mm, vol. 78.3 cm³

Display: SUPER AMOLED Color (16M) 1440x2560px (5.1") 577ppi

Protection LCD: Gorilla Glass 4

Touch screen:

Weight: 152 g

Battery: Li-Ion 3000 mAh

Built-in memory: 64 GB

Memory card: MicroSD max. 128 GB

RAM Memory: 4 GB

OS:Android 6.0

Chipset: Exynos 8890

CPU #1 freq.: 2300.0 MHz (8-core)

GPU Type: ARM Mali-T880MP12

 

Να το αγοράσω από κάποιον χωρίς απόδειξη από κάποιο μαγαζί (λέει ότι ήταν εταιρικό) ή είναι μαιμού?

 

YΓ Τώρα είδα αυτό και τρόμαξα. https://www.youtube.com/watch?v=y6V9zGAxl30

 

Και ο αθεόφοβος λέει "buy this phone and sell on ebay as real one!"

Δες το από κοντά για να είσαι σίγουρος. Κατεβάσεις aida64 και βλέπεις τι κομμάτια φοράει, και αν είναι αυθεντικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες το από κοντά για να είσαι σίγουρος. Κατεβάσεις aida64 και βλέπεις τι κομμάτια φοράει, και αν είναι αυθεντικό

 

Ευχαριστώ πολύ.

Εννοείται ότι θα τοδώ από κοντά αλλά αν είναι καλή replica ίσως να μη φαίνεται απ' έξω...

 

Έκανα δοκιμή με το S7 της γυναίκας μου στο Samsung Smart Switch και το αναγνωρίζει. Άρα υποθέτω είναι ΟΚ (της γυναίκας μου)...

Κατέβασα και το AIDA64 και δίνει πολλές πληροφορίες. Το ότι λέει "manufacturer Samsung" σημαίνει οτι είναι γνήσιο?

 

Ρωτάω γιατι για το άλλο που πρόκειται να αγοράσω από ιδιώτη δεν θα έχω PC δίπλα...

 

ΥΓ Το KIES 3 μου λέει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω το Smart Switch, δεν δουλεύει το KIES με το S7?

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

καποιες ερωτησεις προς τους κατοχους της συσκευης.το κινητο εχει double tap .οπως εχει η σειρα Ζ της sony.

δηλαδη σε κατασταση κλειδωματος να πατησεις 2 φορες την οθονη και ανοιξει..??

και οταν το χρησιμοποιεις σε bronswing εχει πληκτρα για να κανεις πισω,γιατι σε ολα τα βιντεο που βλεπω δεν εχω αντιληφθει κατι τετοιο.μου θυμιζει πολυ τα iphone που αναγκαζοσουνα να πατησεις το πληκτρο home για να πας πισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιες ερωτησεις προς τους κατοχους της συσκευης.το κινητο εχει double tap .οπως εχει η σειρα Ζ της sony.

δηλαδη σε κατασταση κλειδωματος να πατησεις 2 φορες την οθονη και ανοιξει..??

και οταν το χρησιμοποιεις σε bronswing εχει πληκτρα για να κανεις πισω,γιατι σε ολα τα βιντεο που βλεπω δεν εχω αντιληφθει κατι τετοιο.μου θυμιζει πολυ τα iphone που αναγκαζοσουνα να πατησεις το πληκτρο home για να πας πισω.

Όχι, δεν έχει double tap λειτουργία. Μπορείς να το κάνεις με nova launcher και πρόσθετη εφαρμογή.

Ναι, φυσικά έχει back button όπου μπορείς να πας πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καποιες ερωτησεις προς τους κατοχους της συσκευης.το κινητο εχει double tap .οπως εχει η σειρα Ζ της sony.

δηλαδη σε κατασταση κλειδωματος να πατησεις 2 φορες την οθονη και ανοιξει..??

και οταν το χρησιμοποιεις σε bronswing εχει πληκτρα για να κανεις πισω,γιατι σε ολα τα βιντεο που βλεπω δεν εχω αντιληφθει κατι τετοιο.μου θυμιζει πολυ τα iphone που αναγκαζοσουνα να πατησεις το πληκτρο home για να πας πισω.

Double tap to wake δεν έχει,back button υπάρχει κανονικά αφού είναι ένα από τα τρία κουμπιά εκτος οθόνης

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake δεν έχει,back button υπάρχει κανονικά αφού είναι ένα από τα τρία κουμπιά εκτος οθόνης

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ααα καταλαβα.απλα δεν ειναι φωτιζομενα.ενταξει...ευχαριστω. :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιες ερωτησεις προς τους κατοχους της συσκευης.το κινητο εχει double tap .οπως εχει η σειρα Ζ της sony.

δηλαδη σε κατασταση κλειδωματος να πατησεις 2 φορες την οθονη και ανοιξει..??

και οταν το χρησιμοποιεις σε bronswing εχει πληκτρα για να κανεις πισω,γιατι σε ολα τα βιντεο που βλεπω δεν εχω αντιληφθει κατι τετοιο.μου θυμιζει πολυ τα iphone που αναγκαζοσουνα να πατησεις το πληκτρο home για να πας πισω.

 

Την απορία με το back στην έλυσαν τα παιδιά αλλά όσων αφορά το double tap που λες σε κατάσταση κλειδώματος το S7 έχει το αυτόματο άνοιγμα της οθόνης με πέρασμα του χεριού σου χωρίς καν επαφή με την οθόνη από δεξιά προς τα αριστερά χωρίς να χρειαστεί να πατήσεις κάποιο από τα κουμπιά.

Απλά μετά πρέπει να βάλεις το δακτυλικό σου αποτύπωμα ή ότι έχεις για ασφάλεια.

 

ααα καταλαβα.απλα δεν ειναι φωτιζομενα.ενταξει...ευχαριστω. :up:

 

είναι φωτιζόμενα για λίγο χρόνο αφού τα πατήσεις..τον χρόνο τον ρυθμίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω προβλημα με το viber. Οταν μιλαω μεσω wifi μετα απο 10-15 λεπτα κλεινει το wifi μονο του και πεφτει η γραμμη ενω η συνδεση λειτουργει μια χαρα. Επισης το wifi του κινητου λειτουργει κανονικα δεν υπαρχει προβλημα. Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα πως ειναι λιγο γενικο το προβλημα αλλα δεν βρηκα λυση.
Link to comment
Share on other sites

Φωτίζουν τα κουμπιά, αλλά με εφαρμογή διαλέγεις πόσο θέλεις. Από προεπιλογή, είναι ρυθμιζόμενα στα 3"

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετοπιζω προβλημα με το viber. Οταν μιλαω μεσω wifi μετα απο 10-15 λεπτα κλεινει το wifi μονο του και πεφτει η γραμμη ενω η συνδεση λειτουργει μια χαρα. Επισης το wifi του κινητου λειτουργει κανονικα δεν υπαρχει προβλημα. Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα πως ειναι λιγο γενικο το προβλημα αλλα δεν βρηκα λυση.

Άμα είναι γενικό το πρόβλημα και δε βρήκες λύση στο Google, τι περιμένεις να σε κάνουμε εμείς; :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει double tap λειτουργία. Μπορείς να το κάνεις με nova launcher και πρόσθετη εφαρμογη

 

Βασικά ρώτησε αν γίνεται να ξυπνάει η οθόνη με διπλό χτύπημα, οχι απο αναμμένη να σβήνει με double tap. Οπότε κάτι τέτοιο δεν υφίσταται.

 

 

είναι φωτιζόμενα για λίγο χρόνο αφού τα πατήσεις..τον χρόνο τον ρυθμίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις

 

Που ακριβώς; Ανέβασε ενα screenshot γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρώτησε αν γίνεται να ξυπνάει η οθόνη με διπλό χτύπημα, οχι απο αναμμένη να σβήνει με double tap. Οπότε κάτι τέτοιο δεν υφίσταται.

 

 

 

Που ακριβώς; Ανέβασε ενα screenshot γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Αν θυμάμαι καλά πας Ρυθμησεις-προβολη και εκεί υπάρχει επιλογή....

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πας Ρυθμησεις-προβολη και εκεί υπάρχει επιλογή....

 

δεν υπάρχει πουθενά υπομενού ''Προβολή'' στις ρυθμίσεις

 

ρε παιδιά άλλο S7 μου δώσανε εμένα;:ninja::O:X

Link to comment
Share on other sites

Όχι το ίδιο με μας σου δώσανε!

Σε παλιότερα σαμσουνγκ υπήρχε η επιλογή. Στο σ7 όχι

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε εφαρμογή galaxy buttons, για να ρυθμίσεις τον χρόνο φωτισμού

 

Αυτή είναι η εφαρμογή;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notquiteinsane.galaxybuttonlights2

Που υπάρχει η ρύθμιση on/off της φωτεινότητας των πλήκτρων οθόνης;

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η εφαρμογή;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notquiteinsane.galaxybuttonlights2

Που υπάρχει η ρύθμιση on/off της φωτεινότητας των πλήκτρων οθόνης;

Ε εκεί μέσα

Link to comment
Share on other sites

Ε εκεί μέσα

Στο τηλέφωνο εννοούσα που υπάρχει η επιλογή on/off του φωτισμού αν ξέρεις, όχι στην εφαρμογή...

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Το S7 το είχα και είχα ρύθμισει τα κουμπιά να είναι φωτεινά για 5 δευτερόλεπτα...

Αλλά δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει μιας και δεν έχω πια την συσκευή...

Και είχε και επιλογή για να ειναι απενεργοποιημενη ή φωτεινότητα...

Link to comment
Share on other sites

Το S7 το είχα και είχα ρύθμισει τα κουμπιά να είναι φωτεινά για 5 δευτερόλεπτα...

Αλλά δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει μιας και δεν έχω πια την συσκευή...

Και είχε και επιλογή για να ειναι απενεργοποιημενη ή φωτεινότητα...

 

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Κάπου μπερδεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Κάπου μπερδεύεσαι.

 

Δεν επιμενω,μπορει να το έχω μπερδέψει με το S5 που είχα πριν,εκείνο όμως είχε τέτοια επιλογή....

Κάτι άλλο...στο φόρουμ του edge διαβάζω για πρόβλημα με την οθόνη έχει προκειψει κάτι και στο flat ?

Εγώ το κρατησα λίγο αλλά σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στο S7 αλλά δικαρτο αυτή την φορά...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, έχω το κινητάκι από 23 Αυγούστου, δύο πράγματα σε σχέση με το 6s που είχα, πολύ καλές βραδινές λήψεις και το ακόμα πιο απίστευτο, το τσιπ δικτύου που είτε το έχεις 3G ή σε 4G η διάρκεια μπαταρίας παραμένει ίδια, ενώ στο iphone όταν το γυρναγες σε 4G, κατέβαινε νεροχύτης...επισης το έχω με ρομ cosmote και δεν έχω καμία χαμένη κλήση...αναμένω βελτίωση του Samsung cloud με χωρητικότητες και χρήση σε υπολογιστή όπως του icloud,καθώς το δουλεύω πολύ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/adc62bb1f403f365180707c6a107351e.jpg

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία που δεν πέφτει σε 4γ σκέτη καυλα είναι. 5 ώρες sot είτε είμαι με 3g τότε με 4γ είτε με 2γ είτε με wifi, χαχαχα... Πολύ καλό νούμερο και διαχείριση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια σχετικά με το ξεκλείδωμα της συσκευής με δακτυλικο αποτύπωμα. Όταν ανάβει η οθονη και είμαι στην οθόνη κλειδώματος έχω επιλογή να ξεκλειδωσω η με συρσιμο της οθόνης η με δακτυλικο αποτύπωμα. Πως μπορώ να το κάνω να είναι μόνο με το αποτύπωμα;

Επίσης αν τελικά επιλέξω να συρω την οθόνη μετά έχω δύο επιλογές για να ξεκλειδώνει. Η κωδικό pin η αποτύπωμα. Σ αυτή την περίπτωση πως μπορώ να το κάνω πάλι μόνο με το αποτύπωμα;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...