Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον για ψαροντουφεκο ψαχνεις...(πλακα κανω σορυ:p) το λεει ξεκαθαρα οχι σε θαλασσινο νερο η γνωμη μου ειναι ουτε μια δυο φορες γιατι πιστευω οτι θα υπαρξει αλλοιωση στην στεγανοποιηση αν οχι και σκουριασμα σε επαφες κλπ κλπ το αλατι ειναι οτι χειροτερο.

 

Και δυο λογια απο μενα πρωην κατοχος του galaxy alpha το οποιο θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα κινητα της samsung αλλα το s7 δεν εχει αντιπαλο μεχρι τωρα που μιλαμε ειμαι πολυ νεος κατοχος του και δεν μπορω να πω αναλυτικες λεπτομερειες μια κακη συνηθεια που εχω ειναι μολις παρω μια συσκευη ειναι να του βαλω ελληνικη ρομ ετσι και με το s7 το οποιο ειχε αυστριακη ρομ χωρις να ανηκει σε καποιο παροχο ενοειτε οτι το κνοχ δεν εγραψε εκεινο που βρισκω προβλημα ειναι το software το οποιο σε φορτωνει με ενα σωρο βλακειες απο τις οποιες καποιες πρεπει να αγορασεις και σου φορτωνουν τη συσκευη με περιττες κατα την γνωμη μου εφαρμογες ευτυχως που υπαρχει και το package disabler pro .

Πως περνάμε άλλη ROM χωρίς να γράψει ο knox?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Download mode μετά Odin και έτοιμος.Για λεπτομέριες ψάξε και στον τουμπι..

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα πριν λιγο φωτο με το κινητό που κατεβρεχομαστε με το λάστιχο. Πολυ καλές.

Παρήγγειλα μια θηκη απ Αμαζόν αδιάβροχη ειδική για 2 μέτρα βάθος και 2 ώρες αντοχή.

Σε θαλασσινό νέρο δεν το βάζω. Μονο με την θηκη.

 

μπορείς να δόσεις λινκ?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χαζή και άσχετη η ερώτηση μου αλλά τι είναι το knox? Και το παίζει σε αλλαγή rom?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάλια το σήμα ίντερνετ Και εδώ..λίγες μέρες που έχω αλλάξει σε ς7 από HTC m9 Και ενώ σε όλα είναι μακράν καλύτερη συσκευή...όσον αφορά το ίντερνετ είναι χάλια..ελπίζω να διορθωθεί...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γράψω την εμπειρία που είχα με το εξαιρετικό S7 και τα δίκτυα κινητής.

Είχα γράψει και σε προηγούμενο post ότι δεν έχω δει ποτέ πάνω από 20 Mbps με Cosmote πάντα σε 4G. Δοκίμασα λοιπόν με τη sim μου με το iPhone 6S και μου έβγαλε 80 στο ίδιο σημείο που το S7 έβγαλε το κλασικό πλέον 20.

Στη συνέχεια έβαλα στο S7 sim της Vodafone και πάντα σε 4G μου έβγαλε 60mbps. Τα συμπεράσματα δικά σας....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γράψω την εμπειρία που είχα με το εξαιρετικό S7 και τα δίκτυα κινητής.

Είχα γράψει και σε προηγούμενο post ότι δεν έχω δει ποτέ πάνω από 20 Mbps με Cosmote πάντα σε 4G. Δοκίμασα λοιπόν με τη sim μου με το iPhone 6S και μου έβγαλε 80 στο ίδιο σημείο που το S7 έβγαλε το κλασικό πλέον 20.

Στη συνέχεια έβαλα στο S7 sim της Vodafone και πάντα σε 4G μου έβγαλε 60mbps. Τα συμπεράσματα δικά σας....

 

Άρα λες οτι φταίει ο συνδυασμός cosmote - s7...

Πολύ περίεργο δεν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Άρα λες οτι φταίει ο συνδυασμός cosmote - s7...

Πολύ περίεργο δεν είναι αυτό;

 

Εξαιρετικά και γι αυτό το έγραψα.

Ίσως να φταίει η Αυστριακή rom.

Πάντως το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει να κανει με τα LTE bands...

 

 

π.χ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7821&idPhone2=7242

 

 

υποστηριζομενα bands απο cosmote(random site δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι εμπιστο:): https://www.frequencycheck.com/carriers/cosmote-greece

 

EDIT: μπορει οντως να φταιει το "Αλλο modem" που εχει το κινητο λόγβ του οτι δν ειναι απο ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συμφορουμιτες..

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι και χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Αγόρασα το s7 πριν 3 εβδομάδες περίπου απο σκρούτζ με ρομ Αυστρίας απ ότι είδα και εξαρχής έχω θέμα κάποιες φορές μέσα στην ημέρα με το σήμα (Cosmote) ..τι εννοώ? προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο και δείχνει κλειστό και μου έρχονται οι κλήσεις αρκετές ώρες μετά..; έχω παρατηρήσει καμιά φορά οταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο να δειχνει στιγμιαία ότι δεν έχει σήμα και μετά να πιάνει..άλλες φορές πάλι ενώ δείχνει φουλ σημα πάλι δεν μπορούν να με πάρουν..Να τονίσω ότι δεν ευθήνετε ο πάροχος καθώς στην περιοχή μου έχουμε αρκετά καλό σήμα και συμβάνει μόνο σε μένα ..

υπάρχει περίπτωση να φτάει το ότι έχει αυστριακο ρομ?? λόγο του μόντεμ? μήπως να φλασάρω την ελληνική ρόμ με όντιν ..η απλά να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..

αν φλάσάρω με odin θα συνεχίσω να παίρνω ενημερώσεις κανονικά? ή το csc code θα παραμείνει αυστριακό? διότι σε αυτυ την περίπτωση έχω εντύπωση οτι δεν μπορώ να παίρνω updates..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά αν δεν στρώσει δοκίμασε και άλλη sim αν και πάλι τπτ έχει ζημιά το baseband, το πας για εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμασει και άλλη σιμ..ξέχασα να το αναφέρω..έχω Twin sim ίδιος αριθμός..έβαλα την άλλη και πάλι τα ίδια..
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμασει και άλλη σιμ..ξέχασα να το αναφέρω..έχω Twin sim ίδιος αριθμός..έβαλα την άλλη και πάλι τα ίδια..

Hmmm άλλη sim όταν λέω ενώ κάποια άσχετη (έχω και ακούσει παρόμοια θέματα με twin)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αυτο με την ταχυτητα 4g το εχω και εγω.Σε σχεση με ενα s4 το s7 βγαζει τουλαχιστον 20 mbps λγοτερο.Νομιζω οτι εχει να κανει με την rom που φοραει.Εγω εχω την ελβετικη.Ελπιζω με καποια αναβαθμιση να φτιαχτει.Να πω οτι οι δοκιμες εγιναν με vodafone και σε σημεια με 4g+ αλλα πανω απο 60 mbps δεν ειδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αυτο με την ταχυτητα 4g το εχω και εγω.Σε σχεση με ενα s4 το s7 βγαζει τουλαχιστον 20 mbps λγοτερο.Νομιζω οτι εχει να κανει με την rom που φοραει.Εγω εχω την ελβετικη.Ελπιζω με καποια αναβαθμιση να φτιαχτει.Να πω οτι οι δοκιμες εγιναν με vodafone και σε σημεια με 4g+ αλλα πανω απο 60 mbps δεν ειδα.

 

 

Κι εγω την Ελβετικη εχω, πολλα προβληματα με το σημα, το εχω γραψει και πιο πανω.

Αν καποια παιδια με καποια συκεκριμενη rom δεν εχουν προβλημα σ'αυτον τον τομεα ας το αναφερουν εδω μμας και την βαλουμε κι εμεις και χαρουμε επιτελους αυτο το ωραιο κινητο.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την Ελβετικη εχω, πολλα προβληματα με το σημεα, το εχω γραψει και ποιο πανω.

Αν καποια παιδια με καποια συκεκριμενη rom δεν εχουν προβλημα σ'αυτον τον τομεα ας το αναφερουν εδω μμας και την βαλουμε κι εμεις και χαρουμε επιτελους αυτο το ωραιο κινητο.

Περιμενε να ερθει το update για την Ελβετικη μπας και το διορθωσει πριν αλλαξεις rom.Στην αλλαγη rom υπαρχει και μια περιπτωση να γραψει ο μετρητης και να χαθει η εγγυηση.Οποτε εγω θα περιμενω να δω εαν φτιαξει με το update και μετα θα το ρισκαρω να αλλαξω rom.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να ερθει το update για την Ελβετικη μπας και το διορθωσει πριν αλλαξεις rom.Στην αλλαγη rom υπαρχει και μια περιπτωση να γραψει ο μετρητης και να χαθει η εγγυηση.Οποτε εγω θα περιμενω να δω εαν φτιαξει με το update και μετα θα το ρισκαρω να αλλαξω rom.

Εκτός αυτού έχω και μεγάλο πρόβλημα με χαμένες κλήσεις, με παίρνει ο κόσμος τηλέφωνο και δεν χτυπάει καθόλου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες παντως εγω με ελληνικο s7 δεν εχω αντιμετωπίσει τετοιο προβλημα. Απο σημα τα παει μια χαρα το τηλεφωνο.Εταιρια εχω wind.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω για σιγουρια οταν ειμαι εξω 2g το βαζω για σιγουρια.

ουτε dropped call ουτε τιποτα.ειναι ξεφτιλα αλλα τι να κανουμε.

αν θελησω data τοτε το παω 3g.

παντως μια φορα μονο ειχα dropped call μετα το update.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Έχει μιλήσει κανείς με υποστήριξη της samsung για το θεμα;

Υπάρχει επίσημη απάντηση;

 

Τους ειχα καλεσει πριν κανα μηνα για το θεμα αυτο Χαχαχα σε οτι φταιει σε συμβουλευουν για εργοστασιακες ρυθμισεις και safe mode.....

Τι να πουνε....τους ειχα ρωτησει αν μπορουμε να περασουμε αλλο μοντεμ file και αρχισαν το γνωστο τροπαριο με το odin...(μην το χρησιμοποιειτε κτλ).

Κανενας τολμηρος εχει περασει κανενα custom rom να μας πει εντυπωσεις

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Έχω το s7 duos με την voice sim πάντα 2G και την data στο 4G και είναι όλα οκ. Έχω κάνει το mod με την Micro Sd. Για οικονομία μπαταρίας κάποιες ώρες κάνω disable την data sim και το κινητό συμπεριφερεται σαν απλό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μιλήσει κανείς με υποστήριξη της samsung για το θεμα;

Υπάρχει επίσημη απάντηση;

Μίλησα σήμερα με φίλο τεχνικό της Samsung γιατί δεν πήγαινε άλλο μ'αυτο το προβλημα. Μου είπε αλλάξω κάρτα sim. Πήγα την άλλαξα και μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά. Μην σας πάρω στο λαιμό μου και χάσετε το πενταευρο, περιμένετε αν θέλετε μια μέρα να σας πω συμπεριφορά σήματος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με φίλο τεχνικό της Samsung γιατί δεν πήγαινε άλλο μ'αυτο το προβλημα. Μου είπε αλλάξω κάρτα sim. Πήγα την άλλαξα και μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά. Μην σας πάρω στο λαιμό μου και χάσετε το πενταευρο, περιμένετε αν θέλετε μια μέρα να σας πω συμπεριφορά σήματος.

 

'Αντε να βρεθεί λύση, γιατί είναι κρίμα για την κινητάρα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...