Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά? Λολ εμενα ακόμα μετα απο 2 φορτίσεις δε μου το βγάλε ακομα

Πανω απο 20% δεν μου ανεβαίνει το συστημα αντροιντ

Ναι δεν ξέρω τι πάει λάθος

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα το fake Internet το κάνει συχνά πυκνά το iPhone με Cosmote τώρα τελευταία αλλα σε 3G μόνο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ με cosmote είμαι... Εντάξει προσωπικά δεν το θεωρώ μεγάλο θέμα άλλο καλό θα ήταν να μην υπηρχε.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update πάλι στα ίδια χαχαχαχ restart μετά από κάθε φόρτιση για να μην bugarei το android system ενώ πριν 3-4 μέρες δεν ήθελε καν restart σαν να έφτιαξε από μόνο του. Τώρα πάλι στο 0

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/3d5b7d8808b6c0d300e52cbbd63cd12b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/62b8def403cf3d074a4ab9c340dbbdf8.jpg

 

Μετά το new update.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/3d5b7d8808b6c0d300e52cbbd63cd12b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/62b8def403cf3d074a4ab9c340dbbdf8.jpg

 

Μετά το new update.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να σε εχει ετσι λογικα δεν εχεις τρεξει καμια εφαρμογη για κσνα 40 λεπτο.

Το 100% ειναι υπερβολικο βεβαια εστω και ετσι.

για δοκιμασε να απενεργοποιησεις wifi, location ,data και κανε καμια επανεκινηση.

Επισης wipe cache .

Εσχατη λυση εργοστασιακες ρυθμισεις.και μετα να προσεξεις και τις εφαρμογες που θα εγκασταστησεις μηπως καμια συμβαλειστο προβλημα αυτο

εμενα ακομα πανω απο 20 δε μου εχει γινει το συστημα android.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Για να σε εχει ετσι λογικα δεν εχεις τρεξει καμια εφαρμογη για κσνα 40 λεπτο.

Το 100% ειναι υπερβολικο βεβαια εστω και ετσι.

για δοκιμασε να απενεργοποιησεις wifi, location ,data και κανε καμια επανεκινηση.

Επισης wipe cache .

Εσχατη λυση εργοστασιακες ρυθμισεις.και μετα να προσεξεις και τις εφαρμογες που θα εγκασταστησεις μηπως καμια συμβαλειστο προβλημα αυτο

εμενα ακομα πανω απο 20 δε μου εχει γινει το συστημα android.

Αυτό το παραμονή σε ενεργή κατάσταση είναι που δημιουργεί το θέμα.

Και σε samsung πήγα μετά από επαναφορά κλπ δούλευε όλη μέρα μια χαρά έβγαλε και 5 ώρες οθόνη μετά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Από εφαρμογές έχω πολύ βασικές τίποτα περίεργο μέσα. Γι αυτό ρωτάω τι άλλο να κάνω...

Μετά από επανεκκίνηση αφού το βγάλω από το φορτιστή φτιάχνει. Στο wipe cache χάνω κάτι?

Πως μπαίνω στο menu για wipe cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsoukis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παραμονή σε ενεργή κατάσταση είναι που δημιουργεί το θέμα.

Και σε samsung πήγα μετά από επαναφορά κλπ δούλευε όλη μέρα μια χαρά έβγαλε και 5 ώρες οθόνη μετά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Από εφαρμογές έχω πολύ βασικές τίποτα περίεργο μέσα. Γι αυτό ρωτάω τι άλλο να κάνω...

Μετά από επανεκκίνηση αφού το βγάλω από το φορτιστή φτιάχνει. Στο wipe cache χάνω κάτι?

Πως μπαίνω στο menu για wipe cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χανεις κατι. Με κλειστο κινητο πατας ταυτοχρονα volume up+on/off+αυτο με το fingerprint

Αφηνεις οταν δεις τα γραμματα samsung s7

Επισης γιατι δεν δοκιμαζεις και το safe mode?

http://recomhub.com/blog/samsung-galaxy-s7-turn-safe-mode-on-or-off/

Αστο λιγη ωρα σε safe mode και βλεπε τη μπαταρια. Ετσι βλεπεις αν φταιει εφαρμογη εκτος samsung

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παραμονή σε ενεργή κατάσταση είναι που δημιουργεί το θέμα.

Και σε samsung πήγα μετά από επαναφορά κλπ δούλευε όλη μέρα μια χαρά έβγαλε και 5 ώρες οθόνη μετά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Από εφαρμογές έχω πολύ βασικές τίποτα περίεργο μέσα. Γι αυτό ρωτάω τι άλλο να κάνω...

Μετά από επανεκκίνηση αφού το βγάλω από το φορτιστή φτιάχνει. Στο wipe cache χάνω κάτι?

Πως μπαίνω στο menu για wipe cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι εδω και πολυ καιρο bug με το που το βγαζεις απο τη φορτιση θελει restart αλλιως δεν "κοιμαται" το κινητο ποτε!

 

Δυστυχως και μετα το νεο update που ηρθε την τελευταια βδομαδα το προβλημα συνεχιζεται, οποτε επανεκκινηση μετα απο φορτιση και μονο.

Ουτε wipe cache, ουτε factory reset, ουτε τιποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εδω και πολυ καιρο bug με το που το βγαζεις απο τη φορτιση θελει restart αλλιως δεν "κοιμαται" το κινητο ποτε!

 

Δυστυχως και μετα το νεο update που ηρθε την τελευταια βδομαδα το προβλημα συνεχιζεται, οποτε επανεκκινηση μετα απο φορτιση και μονο.

Ουτε wipe cache, ουτε factory reset, ουτε τιποτα αλλο!

Καλησπερα.κατεβασε το cpu spy και δες εαν μπαινει το κινητο σε deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

Ειναο το bug που περιέγραψα λιγα post πιο πίσω με 3 διαφορετικές samsung συσκευες.

Λογικα ολοι με cosmote είστε;

Μας κοροιδευει η samsung σε αυτο το κομματι.

+1. Απαράδεκτο. Δεν μου γινόταν ποτέ πριν με LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εδω και πολυ καιρο bug με το που το βγαζεις απο τη φορτιση θελει restart αλλιως δεν "κοιμαται" το κινητο ποτε!

 

Δυστυχως και μετα το νεο update που ηρθε την τελευταια βδομαδα το προβλημα συνεχιζεται, οποτε επανεκκινηση μετα απο φορτιση και μονο.

Ουτε wipe cache, ουτε factory reset, ουτε τιποτα αλλο!

 

Σε μενα πριν το update γινοτανε αυτο που λες ηθελα reboot μετα την φορτιση μετα το update οχι .σταματησε

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα πριν το update γινοτανε αυτο που λες ηθελα reboot μετα την φορτιση μετα το update οχι .σταματησε

Η φάση είναι ότι έφτιαξε πριν το update και τώρα το άρχισε πάλι χαχαχαχ τραγικό...

 

Cpu spy έχει 2 στο play store

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsoukis
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ σκέψη και συγκρίσεις κατέληξα στο να αγοράσω το s7.

Μετά είπα να ρίξω και μια ματιά απο ήδη χρήστες και τώρα έχω την αμφιβολία.

Τελικά αυτό το θέμα που περιγράφεται σε λίγα προηγούμενα μηνύματα με το 4g - 3g είναι γενικό πρόβλημα του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ σκέψη και συγκρίσεις κατέληξα στο να αγοράσω το s7.

Μετά είπα να ρίξω και μια ματιά απο ήδη χρήστες και τώρα έχω την αμφιβολία.

Τελικά αυτό το θέμα που περιγράφεται σε λίγα προηγούμενα μηνύματα με το 4g - 3g είναι γενικό πρόβλημα του κινητού;

Προσωπική αποψη: χαζομάρες. Το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Με cosmote που έχω εγώ πιάνω σχεδόν πάντα 4g. Χωρίς παρεξήγηση πολλοί από εδώ πιστεύουν ότι το κινητό έχει θέμα με το ίντερνετ χωρίς να υπολογίζουν ότι αυτό που λένε οι εταιρείες κινητής υπόσχονται 99.9% κάλυψη είναι απλά μια φούσκα.

 

Υπάρχουν περιοχές που πιάνει Ε σε κάποιους δρόμους. Με 6 κινητά δοκίμασα όλα Ε πιάνουν σε εκείνο το σημείο. Επίσης υπάρχουν πολλά σημεία που παρόλο που πιάνουμε 4g δεν "έχουμε" actual Internet για αυτό φταίνε οι κεραίες των εταιρειών κινητής. Όχι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτή την έκδοση έχω. σήμερα το πήρα αλλά δεν μου βγάζει την ενημέρωση, γιατί? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160618/db6a7e5a9d6e86f7caca07c9d9ee68b9.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτή την έκδοση έχω. σήμερα το πήρα αλλά δεν μου βγάζει την ενημέρωση, γιατί? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160618/db6a7e5a9d6e86f7caca07c9d9ee68b9.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Μήπως έχεις το edge?...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική αποψη: χαζομάρες. Το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Με cosmote που έχω εγώ πιάνω σχεδόν πάντα 4g. Χωρίς παρεξήγηση πολλοί από εδώ πιστεύουν ότι το κινητό έχει θέμα με το ίντερνετ χωρίς να υπολογίζουν ότι αυτό που λένε οι εταιρείες κινητής υπόσχονται 99.9% κάλυψη είναι απλά μια φούσκα.

 

Υπάρχουν περιοχές που πιάνει Ε σε κάποιους δρόμους. Με 6 κινητά δοκίμασα όλα Ε πιάνουν σε εκείνο το σημείο. Επίσης υπάρχουν πολλά σημεία που παρόλο που πιάνουμε 4g δεν "έχουμε" actual Internet για αυτό φταίνε οι κεραίες των εταιρειών κινητής. Όχι το κινητό.

Δεν νομιζω οτι φταινε οι κεραιες. Πριν το S7 ειχα το S6 ενα χρονο και στα ιδια ακριβως σημεια που κινούμε δεν ειχε ποτέ προβλημα με το σημα και τις κεραιες. Εκτος κι αν τωρα που κυκλοφορησε το s7 χαλασαν και οι κεραιες. Κι επειδη κατι τετοιο δεν ισχυει, μαλλον κατι παιζει με το τηλεφωνο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, μπαινει το s7 στην θαλασσα για να τραβηξουμε φωτογραφιες και βιντεο εως 1.5 μετρο που γραφουν οτι ειναι αδιαβροχο? η εξαιρειται το θαλασσινο νερο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, μπαινει το s7 στην θαλασσα για να τραβηξουμε φωτογραφιες και βιντεο εως 1.5 μετρο που γραφουν οτι ειναι αδιαβροχο? η εξαιρειται το θαλασσινο νερο?

Το κινητο είναι αδιάβροχο σε γλυκό νερό, οπότε δεν είναι και πολύ καλό να το βάλεις σε θαλασσινό. Αν το βάλεις 1 2 φορές δε νομίζω να πάθει κάτι απλά να το ξεπλυνεις αμέσως μετά με νερό για να φύγει το αλάτι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, μπαινει το s7 στην θαλασσα για να τραβηξουμε φωτογραφιες και βιντεο εως 1.5 μετρο που γραφουν οτι ειναι αδιαβροχο? η εξαιρειται το θαλασσινο νερο?

 

Το αλατι θα σου φαει τα λαστιχα και θα χαλασει η αδιαβροχοποιηση. δεν ειναι για τετοιες δουλειες το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα πριν λιγο φωτο με το κινητό που κατεβρεχομαστε με το λάστιχο. Πολυ καλές.

Παρήγγειλα μια θηκη απ Αμαζόν αδιάβροχη ειδική για 2 μέτρα βάθος και 2 ώρες αντοχή.

Σε θαλασσινό νέρο δεν το βάζω. Μονο με την θηκη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, μπαινει το s7 στην θαλασσα για να τραβηξουμε φωτογραφιες και βιντεο εως 1.5 μετρο που γραφουν οτι ειναι αδιαβροχο? η εξαιρειται το θαλασσινο νερο?

Μαλλον για ψαροντουφεκο ψαχνεις...(πλακα κανω σορυ:p) το λεει ξεκαθαρα οχι σε θαλασσινο νερο η γνωμη μου ειναι ουτε μια δυο φορες γιατι πιστευω οτι θα υπαρξει αλλοιωση στην στεγανοποιηση αν οχι και σκουριασμα σε επαφες κλπ κλπ το αλατι ειναι οτι χειροτερο.

 

Και δυο λογια απο μενα πρωην κατοχος του galaxy alpha το οποιο θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα κινητα της samsung αλλα το s7 δεν εχει αντιπαλο μεχρι τωρα που μιλαμε ειμαι πολυ νεος κατοχος του και δεν μπορω να πω αναλυτικες λεπτομερειες μια κακη συνηθεια που εχω ειναι μολις παρω μια συσκευη ειναι να του βαλω ελληνικη ρομ ετσι και με το s7 το οποιο ειχε αυστριακη ρομ χωρις να ανηκει σε καποιο παροχο ενοειτε οτι το κνοχ δεν εγραψε εκεινο που βρισκω προβλημα ειναι το software το οποιο σε φορτωνει με ενα σωρο βλακειες απο τις οποιες καποιες πρεπει να αγορασεις και σου φορτωνουν τη συσκευη με περιττες κατα την γνωμη μου εφαρμογες ευτυχως που υπαρχει και το package disabler pro .

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...