Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως ξέρετε αν γίνεται με κάθε ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να κατεβάσης απο το play store το app Led Blinker Notification Lite

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως ξέρετε αν γίνεται με κάθε ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει (προσωπικά) νομιζω τετοια δυνατότητα για δες εδω ομως:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.screennotifications&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει (προσωπικά) νομιζω τετοια δυνατότητα για δες εδω ομως:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.screennotifications&hl=en

Μια χαρά είναι αυτό το application φίλε μου. Την κάνει τη δουλίτσα του. Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι αυτό το application φίλε μου. Την κάνει τη δουλίτσα του. Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (χωρίς ρουτ) να κάνουμε αθόρυβη την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ώστε να μην κάνει σαν εισερχόμενο μήνυμα.?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (χωρίς ρουτ) να κάνουμε αθόρυβη την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ώστε να μην κάνει σαν εισερχόμενο μήνυμα.?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο θα με ενδιεφερε και εμενα ... Ξερει καποιος να μας απαντηση αν μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο ...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (χωρίς ρουτ) να κάνουμε αθόρυβη την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ώστε να μην κάνει σαν εισερχόμενο μήνυμα.?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται κατι τετοιο με την εργοστασιακη εφαρμογή μηνυμάτων.

Ισως όμως "3ες" εφαρμογές τυπου "Handcent SMS" έχουν τετοια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση στον ορίζοντα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436160

 

Στάλθηκε από το s7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα δεν μου έχει βγει μήνυμα για αναβάθμιση. Έχω το G930FXXU1APD1
Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .προχθες επαιζα με s6 και s7 στα μεντια,επαιρνα φωτο με φλας το πρόσωπο μου απο αποσταση μετρου και τα χρωματα της φωτο ηταν υπερβολικα ζεστα.Πολυ κοκκινη αποχρωση το χρωμα του δερματος ήταν. Ετσι πρεπει να ειναι?Αντιστοιχη φωτο του Α7 εβγαινε ποιο φυσικη....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .προχθες επαιζα με s6 και s7 στα μεντια,επαιρνα φωτο με φλας το πρόσωπο μου απο αποσταση μετρου και τα χρωματα της φωτο ηταν υπερβολικα ζεστα.Πολυ κοκκινη αποχρωση το χρωμα του δερματος ήταν. Ετσι πρεπει να ειναι?Αντιστοιχη φωτο του Α7 εβγαινε ποιο φυσικη....

Έχει πολλα modes για selfie color corection κ.α

Παιξε μαζι τους για το βελτιστο αποτελεσμα.

Αν παλι πιστευεις οτι εχει καποιο προβλημα, Service.

Παιδιά εμένα δεν μου έχει βγει μήνυμα για αναβάθμιση. Έχω το G930FXXU1APD1

Προς το παρον εχει κυκλοφορησει μονο OTA σε βραζιλια και καποιες αλλες χωρες.

Γεια σας και από έμενα, κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα

Και ξαφνικά κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν και μου λεει οτι εντοπιστηκε επικάλυψη οθόνης και θα πρεπει να παω στη διαδρομη (ρυθμισεις>εφαρμογες) για να την απενεργοποιησω αλλα τέτοια ρύθμιση δεν βρίσκω στη διαδρομή που μου λέει.

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Το update που εχουν βγαλει το οποιο δεν νομιζω να αργησει να ερθει και προς τα εδω βελτιώνει τον εντοπισμο στην επικαλυψη οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από έμενα, κάτοχος του κινητού εδώ και μια εβδομάδα

Και ξαφνικά κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν και μου λεει οτι εντοπιστηκε επικάλυψη οθόνης και θα πρεπει να παω στη διαδρομη (ρυθμισεις>εφαρμογες) για να την απενεργοποιησω αλλα τέτοια ρύθμιση δεν βρίσκω στη διαδρομή που μου λέει.

SOS αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

βρες πιο πρόγραμμα έβαλες και που έχει σχέσει με την ρύθμιση αυτή. Πχ εμένα αυτό το έκανε με το lux οπότε το έβγαλα αν και το θέλω. Υπάρχουν όμως και άλλα προγράμματα που επηρεάζουν. Ψαξου για προγράμματα που έβαλες και που αντικαθιστούν εφαρμογές που έχει το κινητό και που έχουν σχέσει με το να διαμορφούμενη την οθόνη ή να προβάλλουν μήνυμα πάνω από τις άλλες εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε επικάλυψη οθόνης στο Αγγλικό μενού πως αναφέρεται;

Δε νομίζω πως μπορώ να το εντοπίσω στο δικό μου κινητό... Το κοντινότερο που βρήκα λέγεται screen scaling και η διαδρομή είναι: settings > Display, αλλά δεν νομίζω πως είναι αυτό που λέτε.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλα modes για selfie color corection κ.α

Παιξε μαζι τους για το βελτιστο αποτελεσμα.

Αν παλι πιστευεις οτι εχει καποιο προβλημα, Service.

Τι να πάει στο service? Τα κινητά που έχουν για επίδειξη στα media markt???:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Τι να πάει στο service? Τα κινητά που έχουν για επίδειξη στα media markt???:)

Δεν κατάλαβα το "μεντια" σχωρα με :p

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση στον ορίζοντα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436160

 

Στάλθηκε από το s7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια για να δουμες τι θα φτιαξουν και τι θα χαλασουν αυτην την φορα...!!! Πάντως το θέμα να διορθώθηκε αυτό με το δαχτυλικό αποτύπωμα που δεν σε αφήνει να το κλειδώνει με πρόγραμμα πάρα μόνο με το κουμπί του κινητού πλαγιά ώστε να ξεκλειδώνει μόνο με δαχτυλικο αποτύπωμα πρέπει να δώσουν καποια λύση για αυτό !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια για να δουμες τι θα φτιαξουν και τι θα χαλασουν αυτην την φορα...!!! Πάντως το θέμα να διορθώθηκε αυτό με το δαχτυλικό αποτύπωμα που δεν σε αφήνει να το κλειδώνει με πρόγραμμα πάρα μόνο με το κουμπί του κινητού πλαγιά ώστε να ξεκλειδώνει μόνο με δαχτυλικο αποτύπωμα πρέπει να δώσουν καποια λύση για αυτό !! ;) ;)

Έχεις δίκιο, είναι ενοχλητικό. Ας ελπίσουμε να το φτιάξουν

 

Στάλθηκε από το s7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Συγχαρητήρια για το φόρουμ σας. Μόλις σήμερα έκανα εγγραφή και βρήκα το φόρουμ αρκετά ενδιαφέρον!

Είμαι σε σκέψεις να αγοράσω το Galaxy S7 Edge μιας και η διαφορά στο Skroutz (όπου και από εκεί θα το πάρω) είναι σχετικά μικρή με το απλό S7, γύρω στα 90 ευρώ..

Δεν έχω καμιά εμπειρία από κινητό μέχρι στιγμής με κυρτή οθόνη και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Στην αρχή σκεφτόμουν το απλό S7 αλλά μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι το edge έχει μεγαλύτερη οθόνη (+0.4 ίντσες), μεγαλύτερη μπαταρία (+600mAh)

και αρκετές μικροδυνατότηες η οθόνη. Δελεαστικές διαφορές για 90 ευρώ και με ενδιαφέρουν πολύ κυρίως λόγω της οθόνης και της μπαταρίας.

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η πρακτικότητα της κυρτής οθόνης στη χρήση εφαρμογών, παιχνιδιών, προβολής κειμένου,βίντεο, φωτογραφίες κτλ... δεν θα μου άρεσε να εμφανίζονται όλα αλλοιωμένα. Είναι σωστή η σκέψη μου ή οι καμπύλες είναι τόσο μικρές που δεν θα με προβληματίσουν;

Επίσης άλλα 2 πράγματα που με προβληματίζουν έχουν να κάνουν με την θήκη και το screen protector, όσες θήκες και να είδα αφήνουν αρκετό κενό στα πλάγια λόγω της κυρτής οθόνης και φοβάμαι μην είναι εκτεθειμένο με το παραμικρό πέσιμο. Όσο για το γυαλάκι (Screen Protector) δεν βρήκα τίποτα που να προστατεύει πλήρως την οθόνη και να είναι διακριτικό όπως σε όλα τα άλλα κινητά.

Θα με βοηθούσε και θα εκτιμούσα πολύ τις γνώμες σας μιας και είμαι πολύ μπερδεμένος και προβληματισμένος.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, ελπίζω να με βγάλετε από το δίλημμα. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια απο σημερα μετα απο 2 χρονια με το nexus 4 που κολαγε συνεχεια απο σημερα ειμαι και εγω ευτιχυσμενος κατοχος του εν λογο κινητου πρωτες εντυπωσεις καλες ειναι αλλα αυριο θα εχω πιο ολοκληρωμενη εντυπωση

 

τωρα που το παρατηρησα στο home button στην αριστερη πλευρα κανει ενα θορυβο οταν το παταω ενω στην δεξια πλευρα οχι ειναι προβλημα αυτο;;

Edited by xrhstos_x
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια απο σημερα μετα απο 2 χρονια με το nexus 4 που κολαγε συνεχεια απο σημερα ειμαι και εγω ευτιχυσμενος κατοχος του εν λογο κινητου πρωτες εντυπωσεις καλες ειναι αλλα αυριο θα εχω πιο ολοκληρωμενη εντυπωση

 

τωρα που το παρατηρησα στο home button στην αριστερη πλευρα κανει ενα θορυβο οταν το παταω ενω στην δεξια πλευρα οχι ειναι προβλημα αυτο;;

Το έχουν αναφέρει κι άλλα παιδιά εδώ αυτό. Σε αυτή την περίπτωση πραττεις αναλόγως, αν σε ενοχλεί το πας για service, αν όχι συνεχίζεις όπως είναι. Προσωπικά δεν θα με ενοχλούσε το συγκεκριμένο θέμα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο τσεκαρε αυτο το ποστ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66954589&postcount=1354

 

ειναι κατι το οποιο θα διορθωθει με καποια αναβαθμιση σιγουρα.

EDIT: σε καποιες χώρες ήδη ξεκινησε το update

CHANGELOG:

the update solves an issue with power saving mode not working when Google Now is running, recorded videos flickering in the first few seconds of playback, and the phone being unable to save files to the SD card. Always On Display has also received an improvement. Samsung says the “icon location cycle has been changed to improve screen clarity”

 

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2016/05/s7-s7-edge-update-2.jpg

Τίποτα κάθε μέρα τα ίδια χάλια άμα το βγάλω από φόρτιση θέλει restart για να μην τραβάει μπαταρία το android system απαράδεκτο όσο δεν πάει... Μπαίνει αγγελία για πώληση. :D

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δεν ειμαι κατοχος του s7 απλα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια που δεν τα ειδα καπου..

Εχω το LG G4 αλλα μαλλον πεθανε απο το γνωστο θεμα με τα bootloop θα παω για σερβις αλλα μαλλον μετα θα το δωσω..

Αυτα που ηθελα να ρωτησω ειναι αν με τον στοκ launcher εχει καποια επιλογη ωστε να κλεινει και να ανοιγει η οθονη με διπλο πατημα (μ εχει βολεψει πολυ αυτο) και αν το πλεγμα της οθονης χωραει μονο 4 εικονιδια η μπορεις να βαλεις και παραπανω..

Ευχαριστω!

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κάθε μέρα τα ίδια χάλια άμα το βγάλω από φόρτιση θέλει restart για να μην τραβάει μπαταρία το android system απαράδεκτο όσο δεν πάει... Μπαίνει αγγελία για πώληση. :D

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι του s7 το πρόβλημα? Έχω την εντύπωση πως είσαι του android 6 το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι του s7 το πρόβλημα? Έχω την εντύπωση πως είσαι του android 6 το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα restore σταμάτησε μετά από 2 μέρες τα ίδια πάλι.

Το πάω στη samsung κάνουν restore δούλεψε σωστά μια μέρα μετά πάλι τα ίδια...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...