Jump to content

Android 5" εως 200€


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θέλω να πάρω ένα κιν δώρο στη γυναίκα μου. Βασικές προϋποθέσεις να είναι Android, έως 5", κατά προτίμηση 2GB RAM (ή κάποιο που να μην κολλάει). Από μάρκες δεν ξέρω τι ακριβώς. Για ρίχτε καμιά ιδέα!

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Δειτε το meizu m2 , moto g 3rd (εχει 1 γκιγκα ραμ, αλλα εχει πολυ καλο software με αποτελεσμα να ρολαρει απροβληματιστα), honor 4c (το χειροτερο απο ολα κατα τη γνωμη μου) και το p8 lite και το p1m

Oλα αυτα ειναι καλα σε γενικες γραμμες, εγω ξεχωριζω σαν καλυτερα το μοτο και το p8 lite

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 20 ευρω Ακόμα και πέρνεις lg g3 -lg g flex 2-galaxy a5 2014 -galaxy a3 2016 -motorola moto g 3rd gener
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το p8 lite ωραίο μου φαίνεται.

Το g3 αν κ μου αρέσει (εγώ έχω το g2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος), είναι αρκετά μεγάλο (5.5") και δε νομίζω να την βολέψει...

Link to comment
Share on other sites

μερικα σημεια να εχεις υποψη:

 

meizu m2: δεν εχει ραδιοφωνο, μπαταρια μετρια

lenovo p1m: η καμερα θα μπορουσε να ειναι καλυτερη

αλλα γενικα ειναι ισοζυγισμενο με καλη αυτονομια

huawei p8 lite: σχετικα μικρη μπαταρια-αυτονομια

motorola moto g (3rd gen): η καλη εκδοση (2/16) ειναι €+

 

αν μπορεις δες και απο κινα το redmi 3 $140 vickmall.com

και το oukitel k4000 pro $116 απο geekbuying.com

Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 Lite, Samsung Galaxy J5 ή με λίγα παραπάνω Galaxy A5 (2015) ή Galaxy A3 (2016)

Ειδικά για γυναίκες είναι τα καλύτερα σε αυτά τα λεφτά (όχι ότι δεν κάνουν και για άντρες μην παρεξηγηθώ :p ). Και λέω για γυναίκες γιατί είναι και εμφανίσιμα και έχουν και πολύ καλές selfie κάμερες με beauty mode κ.α..

Και αν μπορούσες να της τα έδειχνες κιόλας να τα έβλεπε από κοντά θα ήταν ακόμα καλύτερα γιατί οι γυναίκες κρίνουν και πολύ την εξωτερική εμφάνιση. Και με τα 2 τελευταία να έχουν αρκετά καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Εκτός και αν το έχεις για εντελώς έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 Lite, Samsung Galaxy J5 ή με λίγα παραπάνω Galaxy A5 (2015) ή Galaxy A3 (2016)

Ειδικά για γυναίκες είναι τα καλύτερα σε αυτά τα λεφτά (όχι ότι δεν κάνουν και για άντρες μην παρεξηγηθώ :p ). Και λέω για γυναίκες γιατί είναι και εμφανίσιμα και έχουν και πολύ καλές selfie κάμερες με beauty mode κ.α..

Και αν μπορούσες να της τα έδειχνες κιόλας να τα έβλεπε από κοντά θα ήταν ακόμα καλύτερα γιατί οι γυναίκες κρίνουν και πολύ την εξωτερική εμφάνιση. Και με τα 2 τελευταία να έχουν αρκετά καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Εκτός και αν το έχεις για εντελώς έκπληξη.

 

Σ αυτα θα συμφωνησω κι εγω οσο αφορα τις γυναικες, απλα να ξερεις πως το p8 εχει ψιλοχαμηλη μπαταρια, αλλα ετσι κι αλλιως δε νομιζω να κανει και σκληρη χρηση, οποτε την ημερα θα την βγαζει

Παντως ειναι καλο, ειδικα για γυναικα και αμα διαβασεις και review ή σχολια χρηστων θα δεις οτι ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι το a3 σε χρυσό με 200 ευρουλακια απο Σκρουτζ είναι πολυ αξιόλογη επιλογή...Έχω πάει και το εχω δει αρκετές φορές γιατί ήθελα να το πάρω και εγώ δωρο.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Again σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είμαι ανάμεσα σε P8 lite και Α3 2016. Το μόνο που με κρατάει για να μην πάω κατευθείαν στο Α3 είναι η RAM. Η χρήση του θα είναι σχετικά απλή. Social Networks, web browsing, google docs κτλ κτλ. Σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Θα την παλέψει χωρίς να τρώει κολλήματα???
Link to comment
Share on other sites

Again σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είμαι ανάμεσα σε P8 lite και Α3 2016. Το μόνο που με κρατάει για να μην πάω κατευθείαν στο Α3 είναι η RAM. Η χρήση του θα είναι σχετικά απλή. Social Networks, web browsing, google docs κτλ κτλ. Σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Θα την παλέψει χωρίς να τρώει κολλήματα???

 

να ξέρεις.. fb, messenger και viber τρώνε όλα μαζι γύρω στο 1gb ραμ αμα ειναι ολα ανοιχτά.. οπότε θα πρότεινα κατι με 2 gb

Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις.. fb, messenger και viber τρώνε όλα μαζι γύρω στο 1gb ραμ αμα ειναι ολα ανοιχτά.. οπότε θα πρότεινα κατι με 2 gb

 

Αυτο που λες δεν παίζει 1giga ραμ, όλα μαζί ούτε 500 δεν τρώνε....BTW η κοπέλα μου έχει τα παλιο a3 μια χαρά καίγεται όλη μέρα Instagram Facebook viber χωρίς προβλήματα. Η οθόνη του άλφα πάντως είναι κλάσης ανώτερη και η κάμερα μπορείς να πας να δοκιμάσεις να δεις και ο ίδιος. Και η μπροστινή και η πίσω είναι πολύ καλύτερη απο του p8λιτε .Ότι πρέπει για γυναίκες η κάμερα .(τι 1.5 τι 2 ενα και το αυτο είναι όταν ο χρήστης δεν είναι απαιτητικός )

 

Υγ.Για του λόγου το αληθές μόλις τσέκαρα την μνήμη πιάνει Facebook messenger Instagram και viber 340mb όλα μαζί.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν παίζει 1giga ραμ, όλα μαζί ούτε 500 δεν τρώνε....BTW η κοπέλα μου έχει τα παλιο a3 μια χαρά καίγεται όλη μέρα Instagram Facebook viber χωρίς προβλήματα. Η οθόνη του άλφα πάντως είναι κλάσης ανώτερη και η κάμερα μπορείς να πας να δοκιμάσεις να δεις και ο ίδιος. Και η μπροστινή και η πίσω είναι πολύ καλύτερη απο του p8λιτε .Ότι πρέπει για γυναίκες η κάμερα .

 

Υγ.Για του λόγου το αληθές μόλις τσέκαρα την μνήμη πιάνει Facebook messenger Instagram και viber 340mb όλα μαζί.

 

οκ ημουν λιγο υπερβολικός αλλά και παλι 1,5gb ραμ ειναι εντελώς οριακά για σήμερα, ποσο μάλλον για το μέλλον. Ασε που δεν εχει και notification led

Link to comment
Share on other sites

οκ ημουν λιγο υπερβολικός αλλά και παλι 1,5gb ραμ ειναι εντελώς οριακά για σήμερα, ποσο μάλλον για το μέλλον. Ασε που δεν εχει και notification led

 

Ξέρεις τι γίνεται όταν ο χρήστης δεν είναι απαιτητικός τι 1.5 τι 2 σίγουρα το δυο βοηθά ποιο πολύ.απλά για χρήση φβ και messenger φωτογραφίες και ομορφιά τα καλύπτει η συσκευή και με το παραπάνω τώρα στα δικά μου χέρια αυτή η συσκευή δεν θα την πάλευε γιατί εχω τελείως διαφορετικές ανάγκες και κάνω άλλη χρήση .για μια γυναίκα θεωρώ πως είναι εξαίσιο δωρο η σειρά άλφα 2016 εμφανιση και κάμερα πολυ εντυπωσιακή.και πολύ καλές μπαταρίες ειδικά το α3 .

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Again σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είμαι ανάμεσα σε P8 lite και Α3 2016. Το μόνο που με κρατάει για να μην πάω κατευθείαν στο Α3 είναι η RAM. Η χρήση του θα είναι σχετικά απλή. Social Networks, web browsing, google docs κτλ κτλ. Σχεδόν καθόλου παιχνίδια. Θα την παλέψει χωρίς να τρώει κολλήματα???

 

Εγω θα πω p8 καθως ειναι πολυ καλο, και το α3 καλο ειναι αλλα πολυ υπερεκτιμημενο και δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν παιδιά. Μια τελευταία βοήθεια.. Είμαι Ανάμεσα σε A3(2016), Meizu M2 note και Sony M4 Aqua.. Γνώμες;;; Τα παραπάνω €€€ του Α5(2016) αξίζουν;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά. Μια τελευταία βοήθεια.. Είμαι Ανάμεσα σε A3(2016), Meizu M2 note και Sony M4 Aqua.. Γνώμες;;; Τα παραπάνω €€€ του Α5(2016) αξίζουν;

 

Εγω λεω μειζου

Ειναι πολυ καλο, το Α3 δεν ξερω κατα ποσοο αξιζει τα λεφτα που ζηταει γιατι ειναι καινουριο ακομη, ενω το Μ4 δεν πολυλεει σε συκγριση με το μειζου

Νομιζω οτι θα σε καλυψει απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Το J5? Vfm και ειναι samsung.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι θελεις για την γυναικα σου android και οχι windows.

Πολυ πιο ευκολο σε χρηση/σβελταδα/καμερα/μπαταρια/ομορφια(υποκειμενικο οκ) .Ολα αυτα στο Lumia 640 με 115 ευρουλακια.Και σου μενουν και καμποσα ρεστα.Πιστεψε με δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα με τις συσκευες που αναφερθηκαν πιο πανω.Μη σου πω πως ειναι κ καλυτερο απ ολα.

Εχεις ανετοτατα ολες τις χαζοεφαρμογουλες τις γνωστες χωρις λαγκαρισματα κ κολληματα.Ημουν οπαδος του android απο τοτε που βγηκε ξοδευοντας αρκετα ευρα σε συσκευες ,αλλα απο τη στιγμη που επιασα και δουλεψα windows phone δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω εκτος και αν μου κανουν δωρο συσκευη κτηνος.

Συμβουλη...αναθεωρησε ψαξτο λιγο και θα δεις πως θα βγεις κερδισμενος.

Edited by giannis074
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι θελεις για την γυναικα σου android και οχι windows.

Πολυ πιο ευκολο σε χρηση/σβελταδα/καμερα/μπαταρια/ομορφια(υποκειμενικο οκ) .Ολα αυτα στο Lumia 640 με 115 ευρουλακια.Και σου μενουν και καμποσα ρεστα.Πιστεψε με δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα με τις συσκευες που αναφερθηκαν πιο πανω.Μη σου πω πως ειναι κ καλυτερο απ ολα.

Εχεις ανετοτατα ολες τις χαζοεφαρμογουλες τις γνωστες χωρις λαγκαρισματα κ κολληματα.Ημουν οπαδος του android απο τοτε που βγηκε ξοδευοντας αρκετα ευρα σε συσκευες ,αλλα απο τη στιγμη που επιασα και δουλεψα windows phone δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω εκτος και αν μου κανουν δωρο συσκευη κτηνος.

Συμβουλη...αναθεωρησε ψαξτο λιγο και θα δεις πως θα βγεις κερδισμενος.

Καλημέρα! Ευχαριστώ για την πρόταση. Δυστυχώς έχει μάθει σε android και την βολεύει. Αβυσσος η ψυχή.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...