Jump to content

Cytamobile - Vodafone (Κύπρος)


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα με εντυπωσιασε η ληψη που εχει το 3G δικτυο της Cyta,αλλα και οι βιντεοκλησεις που εκανα!Καταπληκτηκο σημα (φουλ)!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

kala eipame exei 250 stathmous pagkupria opote i lipsi prepei na einai kali..Egw thelw na dilwsw apogoiteumenos pantws kai elpizw na diavazei kapoios tis Cyta ta post auta.

Thewrw ntropi na vgazeis 3G xwris katholou diafimisi....estw oti thes na tiriseis low profile...toulaxiston enimerwse ton kosmo gia tis xrewseis!! H kane mia apli ekpeudeusi sta Call Centre sou na xseroun pws na apantoun!

Eimai sigouros oti i pleiopsifia apo sas den xserei tis xrewseis...

Krima giati legete oti einai kalo diktuo..

Link to comment
Share on other sites

Ο Φιλελεύθερος πάντως έλεγε ότι μέχρι και το Δεκέμβριο, οι χρεώσεις για βιντεοκλήσεις θα είναι ίδιες με τις κανονικές.

Επομένως δε νομίζω να την πάθουν όσοι θέλουν να παίξουν με τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Για τις υπόλοιπες υπηρεσίες δεν ξέρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη που κάνω πάνω στο σχόλιο του inside είναι μήπως η CytaVoda ήθελε να αποφύγει τον πανικό των πρώτων ημερών του MMS;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

An kapoios den diavasei Fileleuthero simera diladi auto pws tha to mathaine? Katholou epaggelmatiki antimetwpisi pisteuw...

 

Mporei na to eide ston Filele epeidi mono ekeinon agorase kai diavase.

Oi efimerides pisteuw einai o katallilos tropos gia na to anakoinwsei..

Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη που κάνω πάνω στο σχόλιο του inside είναι μήπως η CytaVoda ήθελε να αποφύγει τον πανικό των πρώτων ημερών του MMS;

 

Προφανώς.

Το παίζουν safe, και μάλλον όταν δούν ότι όλα βαίνουν καλώς, θα το ανακοινώσουν πιό "φωναχτά".

Παρεπιπτόντως, όλες οι εφημερίδες που έτυχε να διαβάσω είχαν παρόμοια ανακοίνωση και επεξηγήσεις.

Το κινητό μου,απο χθές είναι συνεχώς attached στο 3G χωρίς κανένα πρόβλημα πάντως. Η μόνη βλακεία είναι ότι όσοι γνωστοί/φίλοι έχουν κι αυτοί 3G συσκευές, μου τα πρήζουν συνεχώς με βιντεοκλήσεις για να "παίξουμε". Σαν οδηγάς δεν είναι και το καλύτερο...Ειδικά όταν ο άλλος που σου μιλά είναι ένας μαντράχαλος με γένια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα δείχνουν (ας διευκρινήσουν/επιβεβαιώσουν οι μόνιμοι κάτοικοι Κύπρου), η ανακοίνωση για υπηρεσίες τρίτης γενιάς είχε μπει σε όλες τις εφημερίδες. Οπότε νομίζω ότι η είδηση σε έφτασε σε αρκετό κόσμο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορώ να κάνω βιντεοκλήση σίγουρα η κάρτα σιμ πρέπει να είναι 3G έτσι?

Αρα θα πρέπει να πληρώσω για αλλαγή?

 

Υ.Γ.Την άλλαξα την κάρτα παλιά όταν ανακοίνωσε η ΑΤΗΚ για νέες κάρτες με μεγαλύτερη χωρητικότητα..

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα δείχνουν (ας διευκρινήσουν/επιβεβαιώσουν οι μόνιμοι κάτοικοι Κύπρου), η ανακοίνωση για υπηρεσίες τρίτης γενιάς είχε μπει σε όλες τις εφημερίδες. Οπότε νομίζω ότι η είδηση σε έφτασε σε αρκετό κόσμο.

 

Epivevewsi apo monimo katoiko Kyprou:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1601959#post1601959

(just above) :X

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, αλλά ο άνθρωπος λέει σε όσες εφημερίδες έχει διαβάσει... Εκτός κι αν κάθε μέρα διαβάζει όλες τις εφημερίδες, οπότε πάω πάσο. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι γνωστές καθημερινές εφημερίδες είχαν αυτή την είδηση. Λέω είδηση, γιατί ΔΤ δεν έχει βγει ακόμα. Πρώτα σχόλια θετικά απ' ότι φαίνεται...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά να μπαίνει και η Cytamobile στην τρίτη γενιά. Άντε με το καλό τον Δεκέμβριο να το δοκιμάσω κι εγώ.

 

Υ.Γ.

Τώρα είδα αυτό το "πάο" που έγραψα και μου βγήκε το μάτι... :vava:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Dokimasa k gw ta video calls an kai eixa arketa dropped kai ta perissotera eixan xalia ixo. Fisika milame gia periodo testing opote den mporoumen na anamenoume kai polla ...........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Diladi kamia diafora me to mexri twra FINAL paradomeno testarismeno 3G yfistameno diktio tou allou paroxea
Link to comment
Share on other sites

Dokimasa k gw ta video calls an kai eixa arketa dropped kai ta perissotera eixan xalia ixo. Fisika milame gia periodo testing opote den mporoumen na anamenoume kai polla ...........

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Προσωπικά, είχα την εμπειρία 30λεπτου video call ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ στη Λεμεσό, με τη συμβία μου (και το μωρό μου, μην πάει ο νούς σας στο πονηρό) χωρίς να "πέσει" οτιδήποτε, πόσο μάλλον η κλήση...Μόνο σε κάποια στιγμή παρολίγο να τρακάρω, αλλά νομίζω δεν έφταιγε η cyta γι'αυτό (ή έφταιγε ΚΑΙ γι'αυτό?).

 

Α, και όσο για τον ήχο....:lol: :lol: :lol:

(Τί χάλια ήχος ρε? Για εξηγήσου? Πού είχες το κινητό? :X )

Link to comment
Share on other sites

Kai xerw pou xathike apo tin mera pou anakoinothike to 3G!

Pige kai anoixe geotrisi gia na mpei mesa na to testarei !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σας μιλαω με απολυτη ειλικρινια οτι κανω καθημερινα πανω απο 4 με 5 βιντεοκλησεις την μερα και παρατηρω αριστο ηχο για παρα πολυ καλη εικονα,οσο για το μαγκωμα στη εικονα πραγματι το προσεξα και εγω οτι το κανει που και που τις τελευταιες 2 μερες.Εχω ενα 6680 και κανω και δεχομαι βιντεοκλησεις απο Ν70,Ν71,Ν93 και 6630(με καθρεφτακι)!Επαναλαμβανω πολυ καλο σημα του 3G!!!!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι πολύ νωρίς να εκθειάζουμε ή να χαντακώνουμε το δίκτυο 3ης γενιάς της ΑΤΗΚ. Μη ξεχνάτε ότι είναι ούτε μία βδομάδα που έδωσαν εμπορικά υπηρεσίες circuit switch. Οι μεγάλες διαφορές που βλέπετε είναι λόγω της διαφορετικής συμπεριφοράς του δικτύου απ'ότι της 2ης γενιάς πχ. cell shrinking κλπ.

 

Επίσης αντί να λέτε πράματα άσχετα ας μετρήσει κάποιος τα data rates. Εκεί φένεται η μεγάλη διαφορά. πχ με Areeba και το N70 έπιασα έως 320kbps down και 60kbps up... ας μας πεί κάποιος τι παίζει σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, χρησιμοποιείς το 3G τηλέφωνό σου για να μπείς στο ίντερνετ μέσω ενός υπολογιστή ή με bleutooth ή με usb. Με το Nokia εγώ χρησιμοποίησα bluetooth με το Nokia PC Suite (το έχει στο CD μέσα στη συσκευασία).

 

Ο πιο ασφαλές τρόπος είναι να μπείς σε ένα FTP site και να κατεβάσεις κανα file 1-2ΜΒ. Στο τέλος του download σου λέει το bit rate σε bytes/s. Έχει επίσης και το bandwidthplace.com αλλά δεν είναι και πολύ έγκυρο για συνδέσεις στην ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Προσωπικά, είχα την εμπειρία 30λεπτου video call ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ στη Λεμεσό, με τη συμβία μου (και το μωρό μου, μην πάει ο νούς σας στο πονηρό) χωρίς να "πέσει" οτιδήποτε, πόσο μάλλον η κλήση...Μόνο σε κάποια στιγμή παρολίγο να τρακάρω, αλλά νομίζω δεν έφταιγε η cyta γι'αυτό (ή έφταιγε ΚΑΙ γι'αυτό?).

 

Α, και όσο για τον ήχο....:lol: :lol: :lol:

(Τί χάλια ήχος ρε? Για εξηγήσου? Πού είχες το κινητό? :X )

]

drop ginonte prin kan sinethoun me ton allo sindrwmiti tis cytas m leei not supported by other phone or network. episeis alles fores den akougotan kan o ixos se merikes kliseis................... TORA epidi esei eixes ia empiria kai den s eknane provlima se sena siggekrimenna den simainei oti einai ola ok........ s lew oti egw exw provlima merikes fores...............

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...