Jump to content

Cytamobile - Vodafone (Κύπρος)


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

................. H VODA den mporei na xrisimopoiisei to onoma tis sta katexomena epeidi toxei apagoreusei i Cyta stis sumfwnies tous opote ti allaxse kai den to katalava??!!

Epidi i voda endiaferete na agorasei tin Telsim stin tourkia to opoio exei ipokatastima sta katexomena kai "anagkastika" to ipokatastima tis TELSIM stin kupro paei paketo me to duktio stin tourkia. AN i cyta ethese ton pio panw periorismo tote pws tha pragmatopoiithei mia tetoia exagora ? Kai an telika ginei auti i exagora i vodafone ti tha kanei me to paranomo ipokatstima ? Tha kanei kai simfwnies roaming i cytamobile-vodafone me tin tourkiki voda (ara kai me to PARANOMO ipokatastima stin kupro)? Autes oi apories prokeiptoun apo ta pio panw.................

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με τοποθέτηση του Προέδρου της ΑΤΗΚ, η Vodafone δεν θα δραστηριοποιηθεί στα κατεχόμενα με το λογότυπό της, αλλα ως Telsim.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τοποθέτηση του Προέδρου της ΑΤΗΚ, η Vodafone δεν θα δραστηριοποιηθεί στα κατεχόμενα με το λογότυπό της, αλλα ως Telsim.

Ne alla ti ginete me to roaming ? I telsim sta katexomena den pauei na einai einai idioktisia tis vodafone. exallou den fenete logiko apo ti stigmi p stin tourkia tha metonomastei logika se vodafone tr sta katexomena na minei telsim..... Etsi einai olofaneri i paranomi leitourgeia tou dukteiou ekei ,,,,,,,,,,,,,,

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ενα μικρο προγραματακι και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Για οποιον φαινετε χρησιμο μπορει να το κατεβάσει απο εδω . Το εφτιαξα για να μου υπολογιζει το μηνιαιο(ή και το μεχρι στιγμης) κοστος του λογαριασμου μου. Επειδη το κινητο μου εχει μετρητή εξερχομενων κλήσεων καθως και μηνυμάτων, τα οποια καθε αρχη του μηνα μηδενίζω, ετσι μπορω να υπολογιζω το τρεχων κοστος. Ιδιαιτερα τωρα που η χρεωση δεν ειναι σταθερη αλλά αλλάζει ανάλογα με τον χρονο ομιλιας, με εβαλε στον πειρασμο να το φτιαξω. Βεβαια στην συνεχεια θα βαλω στο προγραμμα και αλλους υπολογισμους που εχω σκεφτει αλλα αν καποιος εχει κατι να προτεινει πολυ ευχαριστως να το συζητησουμε.
Link to comment
Share on other sites

Einai klimakwti. Perissoteres plirofories stin istoselida tis Cytamobile-Vodafone

http://www.cytamobile-vodafone.com/cminfo/cmconnect/cmpaymonthly/seetable_GR.htm

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάπου φτιάξε κανένα οδηγό χρήσης για το πώς να το χρησιμοποιούμαι το πρόγραμμα...γιατί δεν καταλαμβαίνω τα νούμερα που μου λέει!(είμαι τόσο βλάκας? ) Δεν βρίσκω μετρητή εξερχόμενων κλήσεων στο ν80 μου!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάπου φτιάξε κανένα οδηγό χρήσης για το πώς να το χρησιμοποιούμαι το πρόγραμμα...γιατί δεν καταλαμβαίνω τα νούμερα που μου λέει!(είμαι τόσο βλάκας? ) Δεν βρίσκω μετρητή εξερχόμενων κλήσεων στο ν80 μου!

 

Βεβαια..κλικ στην παρακατω εικόνα..

 

http://www.Photo-Host.org/thumb/805744lookme.jpg

 

Καθως και το προγραμμα κατεβαίνει απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια..κλικ στην παρακατω εικόνα..

 

http://www.Photo-Host.org/thumb/805744lookme.jpg

 

Καθως και το προγραμμα κατεβαίνει απο εδω

Koitaxe to sms alculation kapoio provlima tha exei( dokimase na vaeis 0 sms kai des ti tha emfanisei sto kostos )

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Koitaxe to sms alculation kapoio provlima tha exei( dokimase na vaeis 0 sms kai des ti tha emfanisei sto kostos )

 

Το προβλημα λυθηκε. Αυτο γινόταν επειδη η cytavodafone σου "χαρίζει" 30 μυνηματα το μηνα. Αρα αφαιροντας τα 30 απο το 0 εβγαινε αρνητικο προσημο.

 

Download CytaVoda cost calculator here

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ενα μικρο προγραματακι και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Για οποιον φαινετε χρησιμο μπορει να το κατεβάσει απο εδω . Το εφτιαξα για να μου υπολογιζει το μηνιαιο(ή και το μεχρι στιγμης) κοστος του λογαριασμου μου. Επειδη το κινητο μου εχει μετρητή εξερχομενων κλήσεων καθως και μηνυμάτων, τα οποια καθε αρχη του μηνα μηδενίζω, ετσι μπορω να υπολογιζω το τρεχων κοστος. Ιδιαιτερα τωρα που η χρεωση δεν ειναι σταθερη αλλά αλλάζει ανάλογα με τον χρονο ομιλιας, με εβαλε στον πειρασμο να το φτιαξω. Βεβαια στην συνεχεια θα βαλω στο προγραμμα και αλλους υπολογισμους που εχω σκεφτει αλλα αν καποιος εχει κατι να προτεινει πολυ ευχαριστως να το συζητησουμε.

 

den nomizo na xreiazete oli auti i diadikasia, apo to CytaVodaMenu stin sim cytavoda yparxi epilogi "my account" kai meta epilegis "m-Bill" kai meta "calls charged" kai sou vgazi epilogi me tous arithmous pou exeis kato apo to idio account number, afou ton epileksis sou dixni tin xreosi mexri ekeini tin stigmi.

 

episi mporis na egrafis eto http://www.ebill.cyta.com.cy kai na parakolouthis i na plironis ton logariasmo sou.

Link to comment
Share on other sites

den nomizo na xreiazete oli auti i diadikasia, apo to CytaVodaMenu stin sim cytavoda yparxi epilogi "my account" kai meta epilegis "m-Bill" kai meta "calls charged" kai sou vgazi epilogi me tous arithmous pou exeis kato apo to idio account number, afou ton epileksis sou dixni tin xreosi mexri ekeini tin stigmi.

 

Μόλις το δοκίμασα. Πολύ καλό και χρήσιμο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Με το ebill μπορείς πλέον να πληρώσεις με πιστωτική κάρτα τους λογαριασμούς σου.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Me tin pistotiki tha plirosis akrivos to poso tou logariasmou i tha sou paroun kai tpt parapano opos otan plironins meso trapezas(aftomata)??
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμμία άλλη χρέωση πέραν του ποσού των λογαριασμών που επιλέγεις να πληρώσεις.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η Cytamobile-Vodafone, στο πλαίσιο της ευρύτερης στρατηγικής για συνεχή εμπλουτισμό του χαρτοφυλακίου προϊόντων και υπηρεσιών της, θα συνεχίσει να παρέχει στους υφιστάμενους πελάτες της (προγραμμάτων συμβολαίου και προγράμματος προπληρωμένης soeasy) δωρεάν την κάρτα SIM Cytamobile-Vodafone MENU με αντικατάσταση της παλιότερης κάρτας, μέχρι τέλος Δεκεμβρίου 2006.

 

Η κάρτα SIM Cytamobile-Vodafone Menu έχει μνήμη128 ΚΒ σε σύγκριση με την παλαιότερη κάρτα που έχει μνήμη 16 ΚΒ. Η νέα κάρτα με αυξημένη μνήμη και εξελιγμένη τεχνολογία παρέχει τη δυνατότητα στους πελάτες να αποθηκεύουν στη μνήμη της μέχρι και 250 τηλέφωνα και 30 μηνύματα SMS. Παρέχει, επίσης, τη δυνατότητα για άμεση και εύκολη πρόσβαση στο Cytamobile-Vodafone MENU, το οποίο περιέχει μεγάλο αριθμό υπηρεσιών.

 

Σημειώνεται ότι, από τον Ιούλιο του 2004 που διατέθηκαν στην αγορά οι κάρτες SIM Cytamobile-Vodafone MENU, το 70% των πελατών, αναγνωρίζοντας τη σημαντική αναβάθμιση των δυνατοτήτων τους, έχουν ήδη προχωρήσει σε αντικατάσταση των καρτών τους.

 

Η Cytamobile-Vodafone ευχαριστεί θερμά το κοινό για τη μεγάλη του ανταπόκριση στο Cytamobile-Vodafone MENU και επιβεβαιώνει τη δέσμευσή της για αδιάλειπτη υποστήριξη του.

 

Οι νέες κάρτες SIM ανταλλάσσονται μέσω του Δικτύου Πωλήσεων Cytamobile-Vodafone: cytashop, Γερμανός, Αηλιώτης και Telefone.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η Cytamobile-Vodafone, προσανατολισμένη στις ανάγκες των πελατών της και αξιοποιώντας τις δυνατότητες της σύγχρονης τεχνολογίας, προχώρησε σε αναβάθμιση της υπηρεσίας Δίδυμης Κάρτας SIM, προσφέροντας και ένα δεύτερο τρόπο ενεργοποίησης της δεύτερης κάρτας SIM.

 

Η υπηρεσία Δίδυμης Κάρτας SIM απευθύνεται στους πελάτες των Προγραμμάτων Συμβολαίου της Cytamobile-Vodafone που έχουν δύο κινητά τηλέφωνα (για επαγγελματικούς ή προσωπικούς λόγους) . Ο πελάτης μπορεί να τοποθετήσει μια κάρτα SIM σε κάθε κινητό τηλέφωνο και να ενεργοποιεί μόνο μία κάρτα SIM κάθε φορά. Κάθε φορά που ο πελάτης ενεργοποιεί το κινητό που θέλει να χρησιμοποιήσει, δεν χρειάζεται να απενεργοποιηθεί το άλλο.

 

Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας και η εναλλαγή χρήσης μεταξύ των δύο καρτών SIM είναι πολύ απλή και μπορεί πλέον να γίνεται με δύο τρόπους:

 

Πληκτρολογώντας #103#[OK] στο κινητό που ο πελάτης θέλει να χρησιμοποιήσει.

 

Πληκτρολογώντας #104#[OK] στο ένα κινητό, ώστε να απενεργοποιηθεί και να ενεργοποιηθεί το άλλο (νέος τρόπος ενεργοποίησης).

 

Η υπηρεσία διατίθεται σε όλα τα σημεία εξυπηρέτησης του Δικτύου Πωλήσεων Cytamobile-Vodafone (cytashop, Αηλιώτης, Γερμανός, Telefone) με κόστος σύνδεσης £10 και χωρίς μηνιαία συνδρομή. Το κόστος αλλαγής κάρτας (και για τις δύο κάρτες) είναι £7. Η εναλλαγή χρήσης μεταξύ των καρτών SIM είναι δωρεάν.

 

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα της Cytamobile-Vodafone στη διεύθυνση http://www.cytamobile-vodafone.com ή να απευθύνονται στο Κέντρο Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης 132, καθώς και στα καταστήματα του Δικτύου Πωλήσεων Cytamobile-Vodafone.

 

 

Πηγή

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν,

Θα σας ρωτήσω σχετικά με τα E-mail για κινητό. Έκανα ρυθμίσεις για το E-mail στο κινητό μου με σωστό OUTGOING&INCOMING SERVER. Και μου γράφει "Εγγραφτείτε πρώτα με GPRS". Αλλά είχα τις ρυθμίσεις areeba GPRS και ήταν να ενώθει αλλά θέλω τις ρυθμίσεις για το cytamobile-vodafone. τι να κάνω;:wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν,

Θα σας ρωτήσω σχετικά με τα E-mail για κινητό. Έκανα ρυθμίσεις για το E-mail στο κινητό μου με σωστό OUTGOING&INCOMING SERVER. Και μου γράφει "Εγγραφτείτε πρώτα με GPRS". Αλλά είχα τις ρυθμίσεις areeba GPRS και ήταν να ενώθει αλλά θέλω τις ρυθμίσεις για το cytamobile-vodafone. τι να κάνω;:wacko: :wacko: :wacko:

Μπορεις με ενα απλο τηλεφωνημα στο 132 να ζητησεις ρυθμισεις GPRS η ακομα και απο την ιστοσελιδα ή αν κανεις εγραφη εδω :) http://www.cytamobile-vodafone.com

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το ON MMS στο 1000. Εκτός απο τις ρυθμίσεις για MMS, έχω την εντύπωση πως στέλνει και τις ρυθμίσεις του GPRS.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω και τις ρυθμίσεις wap και mms στο κινητό μου. Παρατήρησα όμως κάτι. Όταν παράγγειλα τις ρυθμίσεις wap και mms από την areeba, πήγε να ενωθεί για να στείλει το e-mail.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...