Jump to content

Samsung Gear VR


pakitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα κανονικά prepaid card που είχα και την πήρε. Προς το παρόν δεν δοκίμασα κάποια αγορά γιατί δοκιμάζω ακόμα τα free... χάσιμο το VR .. είναι όλα τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου έφερε μια φίλη το gear vr από Αμερική..έβαλα το galaxy s6 edge+ και ενώ δουλεύει κανονικά,στο μενού αντί για γράμματα μου βγάζει τετράγωνα..είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα με μήπως άκουσε κάτι για αυτό; και αν ναι ξέρετε πως διορθώνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε μια φίλη το gear vr από Αμερική..έβαλα το galaxy s6 edge+ και ενώ δουλεύει κανονικά,στο μενού αντί για γράμματα μου βγάζει τετράγωνα..είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα με μήπως άκουσε κάτι για αυτό; και αν ναι ξέρετε πως διορθώνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και Εμένα ήταν έτσι στην αρχη και το έφτιαξα αλλά δεν θυμάμαι πως.

Δοκίμασε να ξαναπερασεις την εφαρμογή oculus σαν να κανεις την εγκατάσταση από την αρχή και όταν διαλέγεις γλώσσα επέλεξε τα αγγλικά.

 

Δοκίμασε είτε μέσα από το VR να διαλέξεις γλώσσα αγγλικά είτε μέσα από την εφαρμογή oculus στις ρυθμίσεις . Εάν θυμάμαι καλά μόλις έβαλα αγγλικά έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Το εχει ο Γερμανος στα 129 ευρω και σκεφτομαι να το παρω, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει, δεν εχω καμια επαφη με VR μεχρι τωρα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Το εχει ο Γερμανος στα 129 ευρω και σκεφτομαι να το παρω, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει, δεν εχω καμια επαφη με VR μεχρι τωρα.

 

Πιο Γερμανο? Απο εδω θα το παρεις.

Το εχω δοκιμασει και μπορω να σου πω πως οχι για 49 ευρω που κοστιζει πλεον αλλα και 200 ευρω να ειχε ναι.. αξιζει με χιλια να ζησεις αυτη την εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το τελευταίο με το χειριστήριο. Αυτό εννοεί ο φίλος http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/172481-samsung-gear-vr-new-with-remote-control?cmicc=skroutz

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το χειριστήριο εχουν και αλλες διαφορές το παλιό με το καινούριο μοντέλο;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πως στο καλο μπορω να προσθεσω υποτιτλους στην εφαρμογη oculus video??? Εχω φαει ολο το κοσμο να προσπαθω και τιποτα δεν εχω καταφερει, παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος που ξερει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αντάπτορα usb c για το gear vr 2016 ώστε να το συνδέσω με το S8? Εχει απο το site της samsung αλλά με τα έξοδα μεταφοράς βγαίνει 40 ευρώ οπότε δεν είναι επίλογη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

S8 με το νέο gear vr + controller, η απόλυτη εμπειρία! κλάσεις ανώτερο από οποιαδήποτε άλλη mobile υλοποίηση και τωρα ποια δεν έχει να ζηλέψει σε ποιότητα από μεγάλα desktop συστήματα (πάντα από ποιότητα εικόνας) ασφαλώς ένα Pc έχει άλλα γραφικά αλλά οι εφαρμογές αυτές είναι λίγες, το 80% του oculus store που υποστηρίζει το gear vr είναι ιδιο και τρέχει νερό στο S8 αλλά και στο s7. Ένα bady - room tracking λοιπει και η εμπειρία θα απογειωθεί :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για υπότιτλους λένε ότι αυτή η έκδοση παίζει :

 

https://drive.google.com/open?id=0B5ldC6n7dr0tYUlPZEFMLS1yUTA

 

Κλείνεις το auto update για να μην ανανεώσει το oculus video player

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...