Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι αξιοπιστο το site? ειδα το κεραμικο στα 333€ μεγαλη διαφορα με σχεση τα αλλα κινεζομαγαζα

 

επισης αν το παραγκειλω πρεπει να ζητησω κατι οπως ξεκλειδωμα το bootloader καπου κατι διαβασα εδω σχετικα και δεν καταλαβα αν μπωρειτε να εξηγησετε

και τι γινετε με τις ρομ ποιες παιζουν και τι ειναι η καθεμια (εχω μια μικρη εμπειρια να περασω αλλη αν χρειαστει)

και τελος πρεπει να πω κατι και για το τελωνιο?

 

Δεν ειναι καθολου απιθανο να σου στειλουν μεταχειρισμενη συσκευη απο το εν λογω site. Την εχουν πατησει καποιοι και το εχουν γραψει εδω μεσα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ειναι καθολου απιθανο να σου στειλουν μεταχειρισμενη συσκευη απο το εν λογω site. Την εχουν πατησει καποιοι και το εχουν γραψει εδω μεσα.

Ένας παθών είμαι εγώ. Αγορασα ένα xiaomi mi4 και τους είχα ρωτήσει 100 φορές πριν την παραγγελία αν είναι 100 καινούργιο, και τις 100 απάντησαν, ναι, μην ανησυχείς, 100% καινούργιο, κτλ. Μόλις ήρθε κατευθείαν έλεγχο με τους κωδικους γνησιότητας που είχαν τα παλιά κουτιά της xiaomi, και είχε τσεκαριστει 1180 φορές ο κωδικός γνησιότητας που φυσικά είναι μοναδικός για κάθε συσκευή. Ούτε που άνοιξα το κουτί, κατευθείαν πίσω και refund. Και τους το είπα, όπου σταθώ και όπου βρεθώ θα λέω την ιστορία μου. Οι άνθρωποι είναι απατεώνες...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου ήρθε μετά από παραγγελία από τη Κίνα ένα Xiaomi MI5, παρόλο που ζήτησα να έχει Ελληνικά έχει την Official Global Rom MIUI8 OTA Upgrade έχει διάφορες γλώσσες αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Υπάρχει περίπτωση να περάσω Ελληνική γλώσσα χωρίς ξεκλείδωμα του Bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου ήρθε μετά από παραγγελία από τη Κίνα ένα Xiaomi MI5, παρόλο που ζήτησα να έχει Ελληνικά έχει την Official Global Rom MIUI8 OTA Upgrade έχει διάφορες γλώσσες αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Υπάρχει περίπτωση να περάσω Ελληνική γλώσσα χωρίς ξεκλείδωμα του Bootloader;

Νομίζω μπορείς αφού έχεις official stable απ ότι καταλαβαίνω, να κατεβάσεις στο pc την Global Developer που έχει ελληνικά, να την περάσεις απ το pc στο κινητό και μετα μέσω του Updater και της επιλογής "επιλέξτε πακέτο αναβαθμισης" (δεν θυμάμαι πως το γράφει στα αγγλικα) να την εγκαταστησεις..

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου ήρθε μετά από παραγγελία από τη Κίνα ένα Xiaomi MI5, παρόλο που ζήτησα να έχει Ελληνικά έχει την Official Global Rom MIUI8 OTA Upgrade έχει διάφορες γλώσσες αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Υπάρχει περίπτωση να περάσω Ελληνική γλώσσα χωρίς ξεκλείδωμα του Bootloader;

 

Εαν ειναι η stable δεν έχει ελληνικά ακόμα , έχει όμως η beta global με το mi pc suite

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς αφού έχεις official stable απ ότι καταλαβαίνω, να κατεβάσεις στο pc την Global Developer που έχει ελληνικά, να την περάσεις απ το pc στο κινητό και μετα μέσω του Updater και της επιλογής "επιλέξτε πακέτο αναβαθμισης" (δεν θυμάμαι πως το γράφει στα αγγλικα) να την εγκαταστησεις..

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που την βρίσκω αυτή τη ρομ φίλε μου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν ειναι η stable δεν έχει ελληνικά ακόμα , έχει όμως η beta global με το mi pc suite

 

Δεν θέλει ξεκλείδωμα για να την περάσω;

Που θα βρω φίλε μου τη ρομ και το mi pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκω αυτή τη ρομ φίλε μου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θέλει ξεκλείδωμα για να την περάσω;

Που θα βρω φίλε μου τη ρομ και το mi pc suite;

 

Την ρομ εδω : http://en.miui.com/download-299.html

Και το mi pc suite εδω : http://en.miui.com/thread-293457-1-1.html

Και εδω το κινεζικο εαν δεν δουλεύει στα windows 10 :http://en.miui.com/thread-298885-1-1.html

Δοκιμασες να την περάσεις μέσω του updater; Κατεβάζεις την ρομ που θες πηγαίνεις στο updater πατας πανω δεξιά τις 3 τελείες μετα επιλογη πακέτου ενημέρωσης και επιλεγεις την ρομ και οκ

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Την ρομ εδω : http://en.miui.com/download-299.html

Και το mi pc suite εδω : http://en.miui.com/thread-293457-1-1.html

Και εδω το κινεζικο εαν δεν δουλεύει στα windows 10 :http://en.miui.com/thread-298885-1-1.html

Δοκιμασες να την περάσεις μέσω του updater; Κατεβάζεις την ρομ που θες πηγαίνεις στο updater πατας πανω δεξιά τις 3 τελείες μετα επιλογη πακέτου ενημέρωσης και επιλεγεις την ρομ και οκ

 

Φίλε μου δεν έχω δοκιμάσει μέσω updater τίποτα ακόμα.

Θα δοκιμάσω τώρα, η ρομ είναι η Developer ROM Version: 6.9.29 (MIUI8);

Αυτή έχει και τα Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Ένας παθών είμαι εγώ. Αγορασα ένα xiaomi mi4 και τους είχα ρωτήσει 100 φορές πριν την παραγγελία αν είναι 100 καινούργιο, και τις 100 απάντησαν, ναι, μην ανησυχείς, 100% καινούργιο, κτλ. Μόλις ήρθε κατευθείαν έλεγχο με τους κωδικους γνησιότητας που είχαν τα παλιά κουτιά της xiaomi, και είχε τσεκαριστει 1180 φορές ο κωδικός γνησιότητας που φυσικά είναι μοναδικός για κάθε συσκευή. Ούτε που άνοιξα το κουτί, κατευθείαν πίσω και refund. Και τους το είπα, όπου σταθώ και όπου βρεθώ θα λέω την ιστορία μου. Οι άνθρωποι είναι απατεώνες...

 

ξενερωσα τωρα. δλδ το ξεχναμε τωρα το κεραμικο στα 334€

ξερει κανεις καποιο κουπονακι να το βρουμε φτηνα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω δοκιμάσει μέσω updater τίποτα ακόμα.

Θα δοκιμάσω τώρα, η ρομ είναι η Developer ROM Version: 6.9.29 (MIUI8);

Αυτή έχει και τα Ελληνικά;

 

Ναι miui8 global beta 6.9.29 έχει και ελληνικά

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ, μέσω update πέρασα τη ρομ που έχει και Ελληνικά.

 

Να σε καλα φίλε μου και να χαρείς το κινητό σου.Είναι ωραία που απο εδω και πέρα θα έχουμε ελληνικά στην επίσημη ρομ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το banggood τι λέει σαν μαγαζί; Έχει το pro στα 400 δολάρια με κουπόνι.

 

Μπορείς να δεις στις αξιολογήσεις καταστημάτων. Εγω απο spemall το πήρα απο την συσκευή ευχαριστημένος απο την αποστολη δυσαρεστημένος. Μπορείς να δεις και εδω τιμες http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi5-4gb-128gb

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα παραγγείλω το pro black ceramic από banggood. Μόνο που μου είπαν στο chat ότι το στέλνουν μόνο με τη custom multilingual. Παλεύεται ή θα την αλλάξω αμέσως;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα παραγγείλω το pro black ceramic από banggood. Μόνο που μου είπαν στο chat ότι το στέλνουν μόνο με τη custom multilingual. Παλεύεται ή θα την αλλάξω αμέσως;

 

Εμένα είχε έρθει με multilingual που φτιάχνουν τα κινεζομαγαζα όλο προβλήματα επανεκκίνηση, θερμοκρασίες και άλλα... Εάν σου βάλουν την ευρωπαϊκή ρομ eu και έχουν ξεκλειδωσει τον bootloader οκ, αλλά το καλύτερο θα είναι οταν με το καλό το παραλάβεις έλεγχος του bootloader εάν είναι ξεκλείδωτος και μετά εγκατάσταση μια επίσημη ρομ China beta ή global beta (που έχει και ελληνικά).

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ,

 

από Global 7.2.4.0.0 Stable (προφανώς πειραγμένη από το κινεζομάγαζο) που μπορώ να πάω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader και χωρίς να brickarei ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ,

 

από Global 7.2.4.0.0 Stable (προφανώς πειραγμένη από το κινεζομάγαζο) που μπορώ να πάω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader και χωρίς να brickarei ?

 

Χωρίς να ξεκλειδωσει μένεις οπως είσαι. Πήγαινε στο λινκ παρακάτω και διάβασε τους οδηγούς όπου έχεις προβλημα το αναφέρεις και θα έχεις βοήθεια σε οτι κολλήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μία ερώτηση. Παρήγγειλα το 64 gb black με official Dev ,τώρα μπορείτε να μου στείλετε έναν οδηγό πως κάνω unlock τον bootloader ?

 

Διάβασε τους οδηγούς στο miui.gr https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/157-HowTo-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια πως καταλαβαινουμε αν ερθει με fake rom απο το μαγαζι στην κινα και απο την fake rom πως παμε σε global developer?

Αν η έκδοση της rom τελειώνει σε 0.0 είναι πειραγμενη. Αν και θα την καταλάβεις και από το bloatware που έχει μέσα. Για να πας σε global μπες στο MIUI.gr στο αντίστοιχο νήμα θα βρεις αναλυτικους οδηγούς

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ,

 

από Global 7.2.4.0.0 Stable (προφανώς πειραγμένη από το κινεζομάγαζο) που μπορώ να πάω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader και χωρίς να brickarei ?

Από πιο μαγαζί αν επιτρέπεις εγινε η αγορά;;

Link to comment
Share on other sites

Από πιο μαγαζί αν επιτρέπεις εγινε η αγορά;;

 

δεν γνωρίζω γιατί δεν ήταν δικό μου.

 

 

Να προσθέσω πως μέσω εντολής απο adb το κινητό μπήκε σε EDL mode οπότε και flasharistike με το miflash tool η official devoloper χωρίς να πειράξω bootloader

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω γιατί δεν ήταν δικό μου.

 

 

Να προσθέσω πως μέσω εντολής απο adb το κινητό μπήκε σε EDL mode οπότε και flasharistike με το miflash tool η official devoloper χωρίς να πειράξω bootloader

 

Ειχες ξεκλειδώσει τον bootloader ή ειχες κάνει έλεγχο εαν ήταν; Γιατί με κλειδωμένο και mipflash tool =brick

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ειχες ξεκλειδώσει τον bootloader ή ειχες κάνει έλεγχο εαν ήταν; Γιατί με κλειδωμένο και mipflash tool =brick

 

locked bootloader ελεγμένο 3 διαδοχικές φορές !!!

 

η εντολή που εκτέλεσα ήταν adb.exe reboot edl

 

μετά αναγνωρίστηκε από τον υπολογιστή σαν 9008 κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς. Τέλος με flashtool πέρασα global developer !

 

ίσως ήμουν τυχερός ?? δεν ξέρω. Πάντως δούλεψε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...