Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η λίστα ανανεώθηκε.

Το κακό είναι ότι σήμερα έμαθα από φίλο στην Σιγκαπούρη ότι στα κινεζομάγαζα ανα τον κόσμο θα γίνει διαθέσιμο τέλη απρίλη το 4/128 με ελάχιστες εξαιρέσεις που θα το έχουν τέλη μαρτίου περίπου με αρχές απρίλη, ποιές είναι αυτές δεν ξέρει.

Προσωπικά αύριο θα πάρω το 1ο 3/64 ( μέσω του φίλου ) γιατί μ'αυτά κι μ'αυτά χάλασα τα λεφτά για το 4/128 και με το που βγει στα κινεζομάγαζα θα πάρω το pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εγώ έλεγα να περιμένουμε κανένα τετράμηνο για να υπάρξει stock στα sait μπας και αρχίσει να πέφτει η τιμή του με αυτές που ανακοίνωσε η Xiaomi πριν 20 μέρες τώρα είναι τσιμπημένες προς τα πάνω 70 με 90 ευρώ.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εγώ έλεγα να περιμένουμε κανένα τετράμηνο για να υπάρξει stock στα sait μπας και αρχίσει να πέφτει η τιμή του με αυτές που ανακοίνωσε η Xiaomi πριν 20 μέρες τώρα είναι τσιμπημένες προς τα πάνω 70 με 90 ευρώ.

 

;)

Τι 70!? Κοντά στο 200αρι είναι στην ceramic version. 500+! Απλησίαστο

Link to comment
Share on other sites

Τι 70!? Κοντά στο 200αρι είναι στην ceramic version. 500+! Απλησίαστο

 

420€ εχει το 128αρι απο την μαμα ΧΙΑΟΜΙ

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

εμενα με τα μεταφορικά EU δηλ. 30+483=513ευρω μου βγήκε το pro 128

 

οταν λες μεταφορικά EU εννοείς το πήρες απο μαγαζί με ευρωπαϊκή αποθήκη; και πιο μαγαζί;

Με γεια σου :)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

οταν λες μεταφορικά EU εννοείς το πήρες απο μαγαζί με ευρωπαϊκή αποθήκη; και πιο μαγαζί;

Με γεια σου :)

 

οχι το πηρα απο κινεζομαγαζο το spemall ,το EU ειναι τα μεταφορικα.

( EU Express 6-9 Working Days, 100% No Tax. We Pay if there is any tax at custom ).Προπαραγγελια ειναι οποτε ειναι διαθεσιμο θα το στείλουν.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

οχι το πηρα απο κινεζομαγαζο το spemall ,το EU ειναι τα μεταφορικα.

( EU Express 6-9 Working Days, 100% No Tax. We Pay if there is any tax at custom ).Προπαραγγελια ειναι οποτε ειναι διαθεσιμο θα το στείλουν.

 

Για να το στέλνουν τόσο γρήγορα σημαίνει ότι μάλλον το στέλνουν απο ευρωπαϊκή αποθήκη?

Μου φαίνεται δύσκολο να βγάζουν άκρη με Ελληνικό τελωνείο σε περίπτωση που έρθει Κινέζικο δέμα με κουριερ και κρατηθεί...

Απλά θέλω να καταλάβω τον τρόπο αποστολής, θα είναι με DHL απο κίνα για να κάνει 1 με 2 βδομάδες? γιατί με απλά κινέζικα και Ελληνικά ταχυδρομεία δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει δέμα τόσο γρήγορα. Σε περίπτωση λοιπόν που το στείλουν με courier ΠΩΣ ΔΕΝ θα κρατηθεί στο τελωνείο που θα ζητάνε €100+ για τον εκτελωνισμό για μια τέτοια συσκευή;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το έχω παραλάβει στα χέρια μου από χθές το βράδυ. Πρόκειται για το μοντέλο με τα 128 gb. Δυστυχως λόγω περιορισμένου χρονου δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Όταν ξεμπερδέψω με τα του γραφείου θα αφήσω μια εικονα πρώτων εντυπώσεων.
Link to comment
Share on other sites

Για να το στέλνουν τόσο γρήγορα σημαίνει ότι μάλλον το στέλνουν απο ευρωπαϊκή αποθήκη?

Μου φαίνεται δύσκολο να βγάζουν άκρη με Ελληνικό τελωνείο σε περίπτωση που έρθει Κινέζικο δέμα με κουριερ και κρατηθεί...

Απλά θέλω να καταλάβω τον τρόπο αποστολής, θα είναι με DHL απο κίνα για να κάνει 1 με 2 βδομάδες? γιατί με απλά κινέζικα και Ελληνικά ταχυδρομεία δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει δέμα τόσο γρήγορα. Σε περίπτωση λοιπόν που το στείλουν με courier ΠΩΣ ΔΕΝ θα κρατηθεί στο τελωνείο που θα ζητάνε €100+ για τον εκτελωνισμό για μια τέτοια συσκευή;

 

Τα στέλνουν Ευρώπη και μετά έρχεται Ελλάδα. Όπως το έκανε ο φίλος

Link to comment
Share on other sites

Για να το στέλνουν τόσο γρήγορα σημαίνει ότι μάλλον το στέλνουν απο ευρωπαϊκή αποθήκη?

Μου φαίνεται δύσκολο να βγάζουν άκρη με Ελληνικό τελωνείο σε περίπτωση που έρθει Κινέζικο δέμα με κουριερ και κρατηθεί...

Απλά θέλω να καταλάβω τον τρόπο αποστολής, θα είναι με DHL απο κίνα για να κάνει 1 με 2 βδομάδες? γιατί με απλά κινέζικα και Ελληνικά ταχυδρομεία δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει δέμα τόσο γρήγορα. Σε περίπτωση λοιπόν που το στείλουν με courier ΠΩΣ ΔΕΝ θα κρατηθεί στο τελωνείο που θα ζητάνε €100+ για τον εκτελωνισμό για μια τέτοια συσκευή;

νομιζω έρχονται μεσω Γαλλίας,μα ο τροπος αποστολής ειναι EU δεν ειναι DHL

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το έχω παραλάβει στα χέρια μου από χθές το βράδυ. Πρόκειται για το μοντέλο με τα 128 gb. Δυστυχως λόγω περιορισμένου χρονου δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Όταν ξεμπερδέψω με τα του γραφείου θα αφήσω μια εικονα πρώτων εντυπώσεων.

με γεια σου το mi5,ωραία περιμένουμε τα νεα σου

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το έχω παραλάβει στα χέρια μου από χθές το βράδυ. Πρόκειται για το μοντέλο με τα 128 gb. Δυστυχως λόγω περιορισμένου χρονου δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Όταν ξεμπερδέψω με τα του γραφείου θα αφήσω μια εικονα πρώτων εντυπώσεων.

Να τα μας τώρα. Με γεια και καλοδούλευτο.

 

Πες μου λίγο φίλε που δουλεύεις και ένα τηλέφωνο. Παίρνω για βόμβα, φεύγεις και σε βγάζουμε σε live streaming για παρουσίαση.

Βέβαια και εγώ στο γραφείο είμαι. Θα πρέπει να υπάρξει τρομοκρατικό κύμα λόγω xiaomi mi5.

Το βράδυ στις ειδήσεις "40 τηλεφωνήματα για τοποθέτηση βόμβας σε διάφορες ιδιωτικές εταιρείες σε όλη την Ελλάδα".

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είσαι φοβερός!!!

το πήρες πρώτος στην Ελλάδα!!

 

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, πες μου ΑΝ ΕΧΕΙ FM ΡΑΔΙΟ!!!!!!

 

 

ΥΓ απο πιο μαγαζί το πήρες;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το έχω παραλάβει στα χέρια μου από χθές το βράδυ. Πρόκειται για το μοντέλο με τα 128 gb. Δυστυχως λόγω περιορισμένου χρονου δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Όταν ξεμπερδέψω με τα του γραφείου θα αφήσω μια εικονα πρώτων εντυπώσεων.

Φαντάζομαι το φίλο καπως ετσι

http://s24.postimg.org/mw74bpomd/Pics_Art_03_10_10_39_29.jpg

Ούτε ο Παυλόπουλος τέτοια υπομονη

(ελπίζω αυτή τη φορά να πιάσεις το χιούμορ)

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

420€ εχει το 128αρι απο την μαμα ΧΙΑΟΜΙ

 

415$ έχει το 128άρι απ'την xiaomi, δηλαδή 379 περίπου έναντι 500ευρώ που το δίνουν τα κινεζομάγαζα.

Για μένα δεν θα έπρεπε να πάρει κανείς απ'τα κινεζομάγαζα εως ότου το βάλουν σε ανθρώπινες τιμές το πολύ 30ευρώ πάνω απ'την τιμή της εταιρείας. Είπαμε να κερδίσουν, όχι να γίνουν πλούσιοι μόνο με τις πωλήσεις μίας συσκευής.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πόσο έχει από μαμά xiaomi, και άλλο πόσο θα το πάρουμε από κινεζομαγαζα ρε παίδες ! Μια βόλτα να κάνω στα πιο αξιόπιστα, όλα 500+ το έχουν!
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχάσεις να μα πεις πόσο σου στοίχισε τελικά και πότε θα ξαναπάει ο γνωστός σου κίνα και ενα τηλ του χαχαχαχα

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχχ, καλά μιλάμε όλη η κοινότητα κρέμεται από τα χείλη του Ιωάννη.

Σαν τη σκύλα που σέρνει ένα πράγμα. Όλοι οι υποψήφιοι γαμπροί από πίσω.

 

Όσον αφορά την αναμενόμενη παρουσίαση της συσκευής από αυτόν, αρκεί να μην περιέχει την ιδιαίτερα συνηθισμένη εδώ και "εμπεριστατωμένη" άποψη:

η συσκευή τα σπάει...

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Μας πριζωσες κανονικα ομως ... Περιμενουμε νεα απο το rewiew μπραβο σου με γεια !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...