Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστευετε οτι θα εχει υποστηριξη με update για 2 χρονια?η μονο για τον χρονο κυκλοφοριας του?

Updates θα παίρνει για πολύ παραπάνω από 2 χρόνια.

 

Καλησπερα ξέρει κανείς πως αλλάζω τον κωδικο της sim (global 8.1.2.0 stable)

 

Πας, Ρυθμίσεις- πρόσθετες ρυθμισεις- ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Updates θα παίρνει για πολύ παραπάνω από 2 χρόνια.

 

 

 

Πας, Ρυθμίσεις- πρόσθετες ρυθμισεις- ασφαλεια

 

Ευχαριστω ρε φίλε ότι νάνε είναι οι ρυθμίσεις πρέπει να τις φτιάξουν καποτε

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το κλείδωμα της sim πάντα στο μενού ασφάλεια ήταν μόνο που αυτο τώρα βρίσκεται

στο υπομενού " περισσότερες ρυθμίσεις"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής από κάποιον που το έχει. Έχει καλή ένταση στα ακουστικά; γιατί στο phonearena λέει ότι βγάζει μόνο 0.18v
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Να ρωτησω, εχω ξεκλειδωσει κανονικα bootloader, εχω περασει twrp και εχω βαλει τη mi-globe rom. Θελω να πειραματιστω ομως και με αλλες. Αν εγκαταστησω την official global miui 8 ξερετε να μου πειτε αν ξανακλειδωνει ο bootloader και πρεπει να κανω τη διαδικασια για ξεκλειδωμα απο την αρχη? Επισης χανω κ το twrp αν βαλω official?

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το LG-H420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά. Ψάχνω το ροζ χρώμα για την κοπέλα μου. Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα γιατί σε κάποια το βλέπω σε φωτογραφία αλλά το λένε gold. Το έχει πάρει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

πιστευετε οτι θα εχει υποστηριξη με update για 2 χρονια?η μονο για τον χρονο κυκλοφοριας του?

 

Εδώ παίρνει το Mi2 ακόμα updates από την Xiaomi. Το βασικότερο όμως και ταυτόχρονα το σημείο στο οποίο υπερέχει πολύ έναντι του mi5s, το Mi5 έχει φανταστικό community support με επίσημη υποστήριξη από CyanogenMod (πλέον Lienage OS) και καλούς developers.

 

Ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής από κάποιον που το έχει. Έχει καλή ένταση στα ακουστικά; γιατί στο phonearena λέει ότι βγάζει μόνο 0.18v

 

Το Mi5 έχει απλά κορυφαία έξοδο ακουστικών, με πολύ υψηλή ένταση, φοβερά χαμηλό θόρυβο και σχεδόν μηδενική παραμόρφωση. Απλά η global roms της Xιaomi έχουν τεχνητά χαμηλωμένη τη μέγιστη ένταση για να είναι η συσκευή συμβατή με τους Ευρωπαϊκούς κανονισμούς. Αν δε σου φτάνει η ένταση, πετάς μια China rom, βάζεις ένα play store και κάνεις τη δουλειά σου (αν και δεν πιστεύω πως θα χρειαστεί). Αν θέλεις και ελληνικά, υπάρχουν roms από το xiaomi.eu τα οποία είναι πλήρως εξευρωπαϊσμένα και βασισμένα στις China dev.

 

Παιδια καλησπερα. Να ρωτησω, εχω ξεκλειδωσει κανονικα bootloader, εχω περασει twrp και εχω βαλει τη mi-globe rom. Θελω να πειραματιστω ομως και με αλλες. Αν εγκαταστησω την official global miui 8 ξερετε να μου πειτε αν ξανακλειδωνει ο bootloader και πρεπει να κανω τη διαδικασια για ξεκλειδωμα απο την αρχη? Επισης χανω κ το twrp αν βαλω official?

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το LG-H420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τα άλλα roms τα περάσεις από recovery δε θα χάσεις τίποτα. Αν τα περάσεις μέσω fastboot με το MiFlash θα χάσεις το Twrp και αν (και μόνο αν) επιλέξεις ρητά στο MiFlash να σου ξανακλειδώσει το bootloader, θα έχεις τέτοιο αποτέλεσμα.

 

Να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά. Ψάχνω το ροζ χρώμα για την κοπέλα μου. Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα γιατί σε κάποια το βλέπω σε φωτογραφία αλλά το λένε gold. Το έχει πάρει κανένας?

 

Το ροζ χρώμα φίλε μου δεν το έχω δει να πουλιέται πουθενά, πάρε της καλύτερα το λευκό με μια ροζ ή κόκκινη θήκη. Το χρυσό που λες είναι άλλο χρώμα και είναι όντως χρυσό και όχι σαμπανιζέ, rose gold ή κάποια άλλη τέτοια απόχρωση.

Edited by SkiesOfAzel
Link to comment
Share on other sites

Αν τα άλλα roms τα περάσεις από recovery δε θα χάσεις τίποτα. Αν τα περάσεις μέσω fastboot με το MiFlash θα χάσεις το Twrp και αν (και μόνο αν) επιλέξεις ρητά στο MiFlash να σου ξανακλειδώσει το bootloader, θα έχεις τέτοιο αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Ας ξεκινήσουν οι πειραματισμοί μέσω recovery λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας. Ποια η διαφορά μεταξύ αυτού http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html?rmmds=category και αυτού http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-Global-Edition-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1091301.html?rmmds=category γιατί η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας. Ποια η διαφορά μεταξύ αυτού http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html?rmmds=category και αυτού http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-Global-Edition-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1091301.html?rmmds=category γιατί η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική.

Το δεύτερο έχει Global Official rom αλλα έτσι και αλλιώς είναι εκτός στοκ, μη δίνεις σημασία

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει το nfc για πληρωμές;

https://www.pcsteps.gr/118607-ανέπαφη-πληρωμή-contactless-mobile-banking-android/#i-2

ναι με πειραιως. Μια χαρα δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έσπασε το πίσω μέρος του τηλεφώνου Mi5 το Back cover μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έσπασε το πίσω μέρος του τηλεφώνου Mi5 το Back cover μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε? Ευχαριστώ

 

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=332

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή το κινητό ειναι επικίνδυνο χωρίς θήκη ποια μου προτείνεται να πάρω (flip case)

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα.

Δεν έχω αγοράσει ξανά από Κίνα αλλά ψιλφοβάμαι λίγο και λέω να πάρω από εδώ το mi5 https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-5-dual-sim-32gb-4g-lte-sim-free-unlocked-white.html#in_the_box τι λέτε είναι αξιόπιστο ή καμμιά μούφα?

Διάβασα καλές κριτικές. Αλλιώς από geekbuying

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από geekbuying με global 210€ μου ήρθε σε 20 μέρες άψογο , μην πειραματίζεται 200€ θα δώσεις πάρε από κάποιο αξιοπιστο

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 4/128 ceramic δε θα πέσει ποτέ; πρέπει να παλιώσει και το mi6 πρώτα..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το 4/128 ceramic δε θα πέσει ποτέ; πρέπει να παλιώσει και το mi6 πρώτα..;

 

Πόσο να πέσει σε λίγο θα το πουλάνε σε τιμή κόστους..!! Αν το βρίσκεις σε τιμή κοντά στα 380 είναι καλή τιμή ... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από geekbuying με global 210€ μου ήρθε σε 20 μέρες άψογο , μην πειραματίζεται 200€ θα δώσεις πάρε από κάποιο αξιοπιστο

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι όπως έρχεται δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου? Είναι ξεκλείδωτος ο bootloader? Από τελωνείο πέρασε "αναίμακτα"?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έρχεται δεν χρειάζεται να το πειράξεις καθόλου? Είναι ξεκλείδωτος ο bootloader? Από τελωνείο πέρασε "αναίμακτα"?

 

Αν το πάρεις από geekbuying έρχεται με global official και με ελληνικά εγώ δεν το πειραξα και είμαι μία χαρά , ο bootloader είναι κλειδωμενος και ευτυχώς από τελωνείο δεν πέρασε

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από geekbuying έρχεται με global official και με ελληνικά εγώ δεν το πειραξα και είμαι μία χαρά , ο bootloader είναι κλειδωμενος και ευτυχώς από τελωνείο δεν πέρασε

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...