Jump to content

Dell Axim X50


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε την κάρτα στο card reader πήγαινε στο “My computer” ή “Ο υπολογιστής μου” Βρες την κάρτα και κάνε δεξί click “format”. Διάλεξε “fat32” και πάτα ‘start”.

 

EDIT : ΠΡΟΣΟΧΗ θα σβήσουν τα πάντα από την κάρτα !!!!!!!!!

y4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν γίνετε γιατί το slot που έχω τι κάρτα δείχνει ότι είναι άδειο.:confused:

Την κάρτα όμως την ακούω που δουλεύει μέσα στο card reader και

να κάνει κάθε 10-20 sec ένα "μπιπ" :worry:

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τι βοήθεια :)

Μάλλον κάποιο πρόβλημα θα έχει η κάρτα.

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Να κάνω μία ερώτηση πριν αρχίσω τις πολλές;;;

Πρόσφατα πήρα ένα Dell X3... να κάνω τις ερωτήσεις μου σε αυτό το thread (δεν βρήκα κάποιο σχετικό) ή είναι μόνο για τα πιο καινούργια οπότε να ανοίξω καινούργιο θέμα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς... έχω γράψει και στο Axim site ότι παρόλο που δείχνει BT συμβολάκι χαραγμένο δίπλα στο WiFi δεν το εμφανίζει στις συνδέσεις. Πως μπορώ να είμαι 100% σίγουρος ότι έχει Bluetooth η συσκευή; Με το serial number μπορώ να το βρώ;

 

Ο λόγος που θέλω BT είναι για να πάρω GPS receiver. Έχω ακούσει και για εναλλακτικές λύσεις με USB και serial. Τι λέτε για αυτές; αξίζουν; Στην Ελλάδα που μπορώ να βρώ τέτοια και συνεργάζονται με το Destinator 3/PN.

 

Αυτά για αρχή, ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν πας: Start>Settings>Connections έχει Bluetooth ? Εάν δεν εμφανίζεται το εικονίδιο ούτε μετά από soft reset ίσως έχει σβήσει το shortcut από το startup για το Bluetooth.
y4
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις!αλλα μπορεις επιλεγοντας απο τις ρυθμισεις maximum perfomance να κανεις το x51v σου να τρεχει μονιμως στα 624mhz,ελπιζω να βοηθησα:)
Link to comment
Share on other sites

Αν πας: Start>Settings>Connections έχει Bluetooth ? Εάν δεν εμφανίζεται το εικονίδιο ούτε μετά από soft reset ίσως έχει σβήσει το shortcut από το startup για το Bluetooth.

 

Όχι δεν έχει. Αν όντως έχει γίνει αυτό, με πιο τρόπο μπορώ να το επαναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει. Αν όντως έχει γίνει αυτό, με πιο τρόπο μπορώ να το επαναφέρω;

Κοίτα στον φάκελο windows για ένα αρχείο BTTray.lnk (Έτσι λέγεται στο x51v) και κάνε copy στον φάκελο windows/startup. Αν δεν υπάρχει πουθενά κάνε ένα backup και hard reset να δεις τι γίνετε. Σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε νομίζω να το βρεις στα settings/connections.

y4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Το απλό X51 αναγνωρίζει???

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα! σκεφτομαι να πουλησω το x51v μου. ειναι σε αριστη κατασταση χωρις γρατζουνιες. ποσο πιστευετε οτι μπορω να το πουλησω μαζι με extra battery 1100? Θελω να ξερω ενα επιπεδο τιμης για να κινηθω... Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αχ παιδια ποσο ακομα αναμενεται να ερθει το χ51 απ το play247.gr ? Μου ειχαν πει απο αρχες αυγουστου κ ακομα τπτ...

 

zlaths Ποσο το πουλας? Τωρα αν στο play το εχει 489,09€ με φπα κ εσυ το εχεις αρκετο καιρο (δεν μας ειπες ποσο το εχεις) πανω απο 490 δεν το πουλας! :D

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

οσοι απο εσας κανατε το update θα ειδατε οτι στο taskbar εμφανιζεται η μπαταρια και οχι η ωρα, ενω η ημερομηνια στο today screen ειναι σε δυο γραμμες, για να το επαναφερετε οπως ηταν πριν καντε τα εξης:

με καποιο registry editor (resco)

πατηστε "HKLM" (HKEY_LOCAL_MACHINE), μετα "Software", μετα "Microsoft", μετα "shell"

 

Απο το Menu κατω δεξια, πατηστε new, Dword value

 

Δωστε ονομα "ShowTitleBarClock" χωρις τα ""

 

Το Dec (decimal) Πρεπει να ειναι κλικαρισμενο

To DWORD DATA να ειναι 1

Πατηστε Done

 

Soft reset και ολα θα ειναι οπως πριν!

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδια ποσο ακομα αναμενεται να ερθει το χ51 απ το play247.gr ? Μου ειχαν πει απο αρχες αυγουστου κ ακομα τπτ...

 

zlaths Ποσο το πουλας? Τωρα αν στο play το εχει 489,09€ με φπα κ εσυ το εχεις αρκετο καιρο (δεν μας ειπες ποσο το εχεις) πανω απο 490 δεν το πουλας! :D

 

καλημερα σε ολους! το dell σκεφτομαι να το πουλησω γυρω στα 320-350 ευρω μαζι με τη δευτερη μπαταρια του. Ειναι αγορασμενο τον Ιανουαριο 2006 και εχει εγγυηση μεχρι τις 24/1/2009 λογω επεκτασης της εγγησης για αλλα δυο χρονια ( πληρωμενη κατα την αγορα του. )

 

μαλλον οδευω προς το υπερτατο QTEK 9000!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο τις συμβουλές που δέχτηκα για την αγορά του κινητού μου τηλεφώνου, επανέρχομαι για να ζητήσω συμβουλές γύραω απο την αγορά pda. Κατ αρχας να αναφέρω οτι βρίσκομαι στο εξωτερικό και η αγορα δε θα γίνει απο ελλάδα.

 

'Εχω δει το axim x51v 624 mhz και μου άρεσε πολύ σα συσκευή. Ωστόσο, κα8ως δε διαθέτω εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στο θέμα των υπολογιστών γενικότερα θα επιθυμούσα μια μικρή βοήθεια σε κάποιες ερωτήσεις.

 

1. Μπορώ να βάλω ελληνικά αργότερα όταν γυρίσω ελλάδα απο την ελληνική αντιπροσωπεία?

 

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω skype?

 

3. Αναφέρεται στο σαιτ οτι διαθέτει οθόνη vga. Ισχύει? Είναι όντως μεγάλη η διαφορά σε σχέση με την απλη tft?

 

4. Επίσης, στο Acrobat Reader μπορώ να περάσω αρχεία και μετά να τα επεξεργαστώ (προσθλεσω κείμενο) όπως κάνω στο Acrobat Reader Professional που έχω στο laptop μου? Αν όχι υπάρχει διαθέσιμο Professional για pda?

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορώ να βάλω ελληνικά αργότερα όταν γυρίσω ελλάδα απο την ελληνική αντιπροσωπεία?

 

2. Μπορώ να χρησιμοποιήσω skype?

 

3. Αναφέρεται στο σαιτ οτι διαθέτει οθόνη vga. Ισχύει? Είναι όντως μεγάλη η διαφορά σε σχέση με την απλη tft?

 

4. Επίσης, στο Acrobat Reader μπορώ να περάσω αρχεία και μετά να τα επεξεργαστώ (προσθλεσω κείμενο) όπως κάνω στο Acrobat Reader Professional που έχω στο laptop μου? Αν όχι υπάρχει διαθέσιμο Professional για pda?

 

1. Όχι (Υπάρχει το πρόγραμμα Language extender, αλλά δεν σου το προτείνω)

2. Ναι

3. VGA είναι, αλλά η έννοια VGA έχει σχέση με την ανάλυση. Πάντως η οθόνη είναι πολύ καλή!

4. Δε μπορώ να θυμηθώ κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

johner,

 

Κατ' αρχας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Όσον αφορά τη γλώσσα, δηλαδή για να έχω ελληνικά πρέπει να το αγοράσω απο ελλάδα?

 

ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

johner,

 

Κατ' αρχας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Όσον αφορά τη γλώσσα, δηλαδή για να έχω ελληνικά πρέπει να το αγοράσω απο ελλάδα?

 

ευχαριστώ και παλι

 

Kαι από Ελλάδα να το πάρεις, δεν θα έχεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dell Axim X50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...