Jump to content

G4, P8 ή Honor 7


riquelme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Το κινητό μου τα έφτυσε και ψάχνω αντικαταστάτη. Εχω καταλήξει σε αυτά τα τρία.

 

Στο gsmarena όταν βάζω τα specs που θέλω μου βγάζει σταθερά το honor 7. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι δεν το προτείνετε εδώ, παίζει κανένα πρόβλημα με το κινητό ή απλά υπάρχουν καλύτερες λύσεις σε αυτά τα λεφτά;

 

Το G4 ακούω τα καλύτερα, και τωρα που έπεσε και η τιμη το σκέφτομαι πολύ.

 

Το p8 το έβαλα στον χορό όταν τα αλλα ήταν ψιλοακριβουτσικα αλλά το έχω για ελαφρώς κατώτερο.

 

Ποιό προτείνετε εσείς; κυρίως για το honor 7 αν έχετε εμπειρία χρήσης θα ήθελα να μου πείτε πως πάει.

Με βλέπω προς G4 αλλά με τσιγκλαει και το honor 7.

 

Η χρήση που κάνω είναι ίντερνετ πολύ, κάνα βίντεο, φωτογραφίες,viber,Facebook και γενικά τα πάντα εκτός από παιχνίδια.

Θα θεωρηθεί προσόν να υπάρχει υποστήριξη από την κοινότητα γιατί όταν το βαρεθω και αρχίσει τα κολλήματα θα ψαχτω με Roms κτλ.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα καθαρά το G4 εκτός και αν ενδιαφέρεσαι πολύ για θέμα ποιότητας - εμφάνισης. Όχι ότι το G4 είναι χάλια, ίσα ίσα μια χαρά είναι και με το δερματάκι του στην πλάτη απλά η μεταλλική κατασκευή του P8 είναι πιο premium.

Από κάμερα σίγουρα το G4 είναι ανώτερο. Τώρα τα υπόλοιπα οποίο και να πάρεις μια χαρά θα πηγαίνει.

Από μπαταρία νομίζω θα είσαι στα ίδια επίπεδα με το συν του G4 ότι θα μπορείς να έχεις πάνω μια δεύτερη πλήρως φορτισμένη μπαταρία και αν σου τελειώσει η πρώτη βάζεις την δεύτερη και ξεκινά πάλι με 100% μπαταρία.

Τώρα στο θέμα των custom rom σίγουρα αυτό που θέλεις είναι το G4 χωρίς περαιτέρω συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το p8 είναι ανώτερο από το honor 7; Πάντως μαλλον παω για G4 τώρα που διάβασα σε ενα review οτι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν ανταποκρίνεται πάντα 100%, γιατί η αλήθεια είναι ότι μου είχε κάνει κλικ αυτή η δυνατότητα.
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα ίδια κινητά είμαι και εγώ. Αλλά μάλλον στρέφομαι προς τα huawei και μέσα στο παιχνίδι είναι και το huawei g8. Το g4 υπερτερει φυσικα σε καμερα και σε specs, αλλα από αποψη ποιότητας υλικών, λογισμικού και εμφανισης νομίζω υπερτερούν τα huawei και αυτός είναι ο λόγος που συγκλίνω προς τα εκεί. Δεν ειναι τυχαιο οτι το lg g3 εχει τοσα προβληματα όσον αφορά την ποιοτητα υλικων, αλλα και το lg g4 οπου πολλα ειχαν προβλημα με bootloops. Έχω προσωπική εμπειρια από huawei honor και lg g3, η emui υπερτερεί κατά κράτος. Δεν τη βαριέσαι εύκολα, σε καλύπτει πλήρως και δεν χρειάζονται custom roms κλπ, σε αντιθεση με το λογισμικο της lg. Πάντως για αυτό που αναφέρεις για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο στο νήμα εδώ, ίσα ίσα λένε τα καλύτερα τα παιδιά. Αλλά από την άλλη η τιμή του lg g4 για αυτά που προσφέρει είναι πολύ ελκυστική, δύσκολη η απόφαση.... Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη ρε ****το η απόφαση. Σε ξένο review το διάβασα αυτό για τον αισθητήρα. Τα bootloops που λες είναι θέμα αλλά ντάξει, το πας στην αντιπροσωπεία και βγαίνει άκρη.

Στο G4 με τραβάει η κάμερα πιο πολύ και οι κριτικές από παιδιά εδώ στο φόρουμ αλλά και έξω που λένε ότι είναι κινητάρα για τα λεφτά του ειδικά τώρα στα 300.

Στο honor 7 με τραβάει το fingerprint sensor και βασικά ότι όποτε έβαζα στο gsmarena τι χαρακτηριστικά θέλω μου έβγαζε αυτό και ένα άλλο πανάκριβο που δεν το θυμάμαι...Βέβαια πάντα επέλεγα fingerprint γι αυτό δεν μου έβγαζε και το G4 π.χ.

Στο P8 μου αρέσει η πιο premium κατασκευή και πάλι οι κριτικές.

Γενικά με νοιάζει πιο πολύ η απόδοση παρά η εμφάνιση.Βασικά μπροστά στην απόδοση δεν με απασχολεί η εμφάνιση.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Μπάλα πάει το Ρ8, το ιδιο σβελτο με το g 4. Και ή φωτογραφική παρά πολύ καλή. Γενικά το p8 είναι πλήρες πακέτο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

G4 εναι η καλυτερη επιλογη.. g4,s6,s6 edge,s6 edge plus,htc m9,z5 ,iphone 6s ,plus!δεν υπαρχει ανταγωνισμος.κενεζικα απο μενα μακρυα..το g4 επεσε στα 310..εχει φοβερη καμερα,multitasking,μπαταρια σε κανονικα επιπεδα!!μην το σκεφτεσαι καν για κατι αλλο...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για κει με βλέπω. G4. Να είχε και fingerprint sensor και θα το είχα παραγγείλει ήδη. Το θεωρώ πολύ πρακτικό για το ξεκλείδωμα.

Σήμερα έβαλα πάλι στο gsmarena τα specs που θα ήθελα να έχει το κινητό μου και μου έβγαλε κλασικά το Huawei honor 7 και το Xiaomi το καινούριο με τα 4gb ram

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...